DIJKSTRA LUMPEN Uitkeringstrekker wil eigen boterham verdienen Oostwijk krijgt unieke sportzaal annex buurthuis Historische kalender Dijkstra geeft u de grootste kijk op licht #^Ldutonb» Gertrude (roepnaam ïfetty),18jaar Gerco in witgoed Exclusieve verlichting, inclusief advies Bestrijders van gladheid zijn paraat Gebit stuk? Bazar in Thurlede (zit op dansles, droomt van verloven) zwéért bij Duton flUTOcenTeR pieïeRsen RUTOcemeR pieïeRsen pieïeRsen Van Foreestweg 2 Delft Tel.: 015-142356 Ook toonzalen in Heemstede, Soesterberg en Amsterdam Het Nieuwe Stadsblad Interbook International B.V. POTTERIE - DROOGBLOEMEN Reparatie klaar terwijl u wacht J. VERINGMEIER Geen vetpot Gorzen. Loopt de han del goed, dan zal hij weldra ook in andere stadsdelen verschijnen. SCHIEDAM Dient zich aan op maandag 28 november: de vodden raper van Schiedam. Herkenbaar aan zijn ij zeren hond, maar meer nog aan zijn kreet: ,,Lörrriooo..r" Voorlo pig is hij enkel te vin den in de Oostwijk en in een stukje van de Gok Halfzacht Het Havenhoofd in langvervlogen tijden, omlijst door postzegels, wapens en munten. „Ik zal handhaven" staat er onder de kop van Wilhelmina, maar dat geldt niet voor de sfeer van weleer. reis- en passageburo Sportzaal Buurtcentrum AANRIJDING 010 - 260199 Leo Breddels: wachten op een halfzacht mannetje dat nog een paar knaken geeft voor 'n ouwe geijser. RUTOGenTeR pieTeRsen RUTOCenTÉR RUTOGenTÉR PieïeRsen v y Rotterdamsediik 403 Schiedam Telefoon: 010.731011 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDACTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 25 NOVEMBER 1983 PAGINA 3 (boekhandel/antiquariaat) organiseert in samenwerking met LIZ PIETERS K. A. KLOOSTERMAN-KNIP een verkoopexpositie expositietijden do. 24 nov. 10.00-17.00 uur 19.00-21.00 uur vr. 25 nov. 10.00-17.00 uur za. 26 nov. 10.00-17.00 uur LANGE HAVEN 97 SCHIEDAM Informatie: 010-266034 SCHIEDAM De herfstblade ren waren nog maar net groten deels van de straat verwijderd of de eerste gladheidsver schijnselen kondigden zich aan. Half november: de gladheid overviel het verkeer. Uitruk ploegen trokken er op uit om de belangrijkste openbare wegen weer berijdbaar te maken en te houden, strooizout was daarbij het hulpmiddel. Schiedam heeft met Vlaardingen het strooiplan voor de komende winter door genomen. Het bestrijden van gladheid is in het bijzonder gericht op de doorgaande wegen en fietspa den in Schiedam. De O.N.S. hebben een routeschema klaar liggen dat in werking treedt zo dra de eerste melding van de GemeenteDolitie in het O.N.S.- Bewakingscentrum binnen komt. De coördinatie van de glad- heidsbestrijding, de uitvoering, het bepalen van de tijdstippen waarop het strooien begint, de volgorde van uitvoering, het gebruik van gereedschappen, alsmede de aankoop en beheer van het strooimateriaal zijn in handen van het V.R.O.M.-be drijf. In geval van extreme winterse omstandigheden zullen de Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur Voor uw: receptie diner-dansant - bruiloft personeelsfeest bedrijfspresentatie modeshow Accommodatie van 20 tot 200 personen Joubertstraat 31 - Vlaardingen - Hoogstraat 99 - Schiedam - Tel. 010 - 26 62 62 264644 Leo Breddels wordt de voddenraper van Schiedam Breddels (37) is vanaf maandag de enige ambulante voddenman van Schiedam. Bij zijn weten opereert er slechts nog één echte lorrenboer, maar die gaat niet langs de deuren: hij is en kel telefonisch op afroep be schikbaar. Vandaar dat Breddels op het idee kwam, dit gat in de „rom melmarkt" op te vullen. Hij be hoort niet tot de mensen die zich voor dat vak schamen: „Ik was er altijd bij als er iets te verdienen viel, tot in de riole ringen toe". Deze geboren en getogen Schie dammer, wiens vader op de Gusto-werven werkte en die zelf ook in de scheepsbouw te recht kwam (bij de werven van Nieuwe Waterweg), trekt, na een tijdje „op de taxi" gezeten te hebben, en als vuilnisman niet helemaal uit de verf gekomen te zijn, een uitkering van de so ciale dienst. Voor een gezin (vrouw en 3 kinderen) is dat geen vetpot. „Ik wil liever mijn eigen boter ham verdienen", aldus Bred dels. Al in februari trad hij met de GSD in onderhandeling over het stichten van een zelfstandig voddenbedrijfje. Vorige week Net als schillenboer is vod denman een uitstervend vak. Of liever: een uitster vend vak gewéést, want nu de welvaart taant bloeit me nig oud ambacht weer op. En dat is nogal tegenstrijdig, want juist de welvaart levert veel „afval" op, zou je toch denken, terwijl de mens in tijden van crisis zijn oude broek nog maar eens her stelt, en nog even wacht met de vervanging van zijn bankstel. Leo Breddels heeft maling aan die theorie. Voor hem is er anno 1983 nog voldoende te verdie nen op de scharrelmarkt. Daar is hij heilig van overtuigd. „On danks de crisis gaat er nog ge noeg kassiewijlen", verklaart hij, en hij kan het weten, want in zijn nogal grillige loopbaan kwam hij met allerhande be drijfstakken in aanraking waar de doorsnee burger gewoonlijk zijn neus voor ophaalt. verkreeg hij na veel strubbelin gen, alle benodigde vergunnin gen, plus van de sociale dienst de verzekering dat hij de eerste drie maanden recht blijft hou den op zijn uitkering. straks binnenroept en er ligt daar een partij gloednieuw rood koper dat ze me tegen een gul den de kilo aanbieden, kan ik daar beter niet op in gaan. Dan weetje, dat er iets niet klopt. „Het blijft een gok. Maar het hele leven bestaat uit gokken", vindt de lakonieke Breddels. „Voor solliciteren ben ik op mijn leeftijd sowieso uitgesteld. Misschien verdien ik de eerste maanden minder dan ik aan uitkering heb, dat zie ik dan wel. Op de lange duur kun je van de sociale dienst niet leven, het wordt steeds minder wat je daar krijgt". Als straatventer door de wijken gaan en het belletje van zijn ij zeren hond laten klingelen trekt hem nog altijd veel meer dan het uitzichtloze bestaan van de werkloze. „In principe ben ik een jongen van het buitenle ven, ik verkeer graag onder de mensen". Wapperend met het register dat hij van politiewege moet bij houden om gestolen van bona fide waren te kunnen onder scheiden, zegt Breddels: „Je moet in deze handel natuurlijk de kerk een beetje in het mid den houden. Als iemand mij Ik wil absoluut geen moeilijk heden, want ik heb een blanko strafregister en dat zou ik graag zo houden. Ik ben bij de vrijwil lige brandweer, en als ik een aantekening heb, kan ik die hobby wel vergeten. Daar voel ik niks voor". Ook als hij de kerk in het mid den houdt, valt er voor de lor renboer nog genoeg te scharre len. „Handel genoeg", zegt de stellige Breddels, „momenteel gooien de mensen veel weg om dat er niemand langs de deuren komt die er wat voor geeft. Maar heb je bijvoorbeeld een paar ouwe geijsers liggen en er komt zo'n halfzacht ventje die er nog een paar knaken voor wil geven, dan zet je ze toch niet bij de vuilnisbak? Lompen, metalen, kleding, ouwe kran ten, noem maar op, alles is geld waard". Leo Breddels begint zijn lom- pen- en oude metalen bedrijfje gewoon aan huis, in de Nic. Beetstraat Hij is daar telefonisch bereik baar onder nr. 265891. SCHIEDAM Zaterdag 26 no vember begint de Historische Vereniging Schiedam de ver koop van haar jaarlijkse kalen der. A 12,50 is de fraaie kleu- renkalender te koop in een kraam op de Hoogstraat. „Van goede kwaliteit, en getuigend van vakmanschap", vindt de HVS zelf, daarmee een compli ment uitdelend aan drukke rij/uitgeverij Elba te Schiedam, die de kalender vervaardigde. Na zaterdag is de kalender ver krijgbaar bij de boekhandel, in het museum en bij de VVV. De kalender heeft slechts één onderwerp, en dat is vanzelfs prekend oud-Schiedam. Daar mee dicht de Historische Ver eniging in zeker opzicht het gat dat door de nieuwbouw die de laatste jaren overal in de stad verrijst, is geslagen. Het mag dan ook geen verwon dering wekken dat de fraaie kleurenprenten op de achter zijde worden verlucht door enigszins nostalgisch aandoende teksten, waarin de auteur zelfs het lyrische af en toe niet heeft geschuwd. Zo staat, ter verklaring van de plaat op de omslag (een rader boot aan het Hoofd, in lang ver vlogen tijden) te lezen hoe pre cies de geuren daar waren. (Het schijnt er doordringend naar pek te hebben geroken). Citaat: „Bijna alles is versdwenen al leen de oude mannetjes en de mussen zijn gebleven, en doen elkaar pleziertjes met brood korsten". De illustraties bestaan uit oude ansichten van Schiedam. On derwerpen zijn o.a. het voorma lig station, de (gesloopte) Fran- kelandkerk, het Kruispark in Kethel en de tramverbinding over de Rotterdamsedijk. Zo wordt een saai werkje als het raadplegen van een kalender doorgaans is, tot een klein ge noegen, zeker voor honkvaste Schiedammers. Goede verlichting vraagt om goede vóór lichting. Daarom vindt u bij Dijkstra niet alleen een compleet assortiment - vin klassiek tot ultra modern - maar ook compleet advies. De lichtadviseurs van Dijkstra.zijn u graag en gratis van dienst. Ga gauw langs onze toonzaal. Naar verwachting zal de ople vering van het complex medio 1984 plaatsvinden. Door de bouw van deze accommodatie is weer een stap gezet om de achterstand weg te werken die Schiedam-Oost op het terrein van welzijnsvoorzieningen heeft. SCHIEDAM Het Bejaarden centrum Thurlede houdt op vrijdag 25 november en zater dag 26 november de traditio nele tweejaarlijkse bazar. De opbrengst is deze keer bestemd voor een speciaal fonds ten be hoeve van het Sophia Kinder ziekenhuis te Rotterdam en voor de Harga Hoeve, het Schiedamse dierenasiel. Bewoners en personeel geloven dat veel Schiedammers de weg zullen vinden naar de gezellige drukte van de bazar, waar veel prijzen te verdienen zijn bij al lerlei aktiviteiten, zoals elek- trospel, spelcomputer en rad van avontuur. Als hoofdprijzen van de grote loterij staan fietsen en een spelcomputer klaar. De winnende loten worden zater dagavond bekend gemaakt. In verschillende stands worden eigengemaakte handwerken en gebruiksvoorwerpen te koop aangeboden. Er is een rommel markt en in de snackbar kun nen vermoeide en hongerige bezoekers een hapje eten. Openingstijden zijn vrijdag en zaterdag van 14.00-17.00 uur en van 19.00-22.00 uur. SCHIEDAM In het hoek pand Nieuwlandplein 17 ves tigde zich een dezer dagen het bedrijf „Gerco Witgoed" onder het motto, „zoek Uw voordeel", en dat de dubbeltjes tweemaal dienen te worden omgedraaid, alvorens ze worden uitgegeven. In de, geheel uit glas bestaande, show- en verkoopruimte is het gehele assortiment aan ge bruiksartikelen te vinden wat de naam „Gerco Witgoed" rechtvaardigt. Alle soorten wa sautomaten, koelkasten, diep vriezers, gasovens staan hier opgesteld, zowel voor mensen die over voldoende plaatsings ruimte beschikken als voor hen die met de ruimte dienen te woekeren. Het zijn de meest be kende produkten op dit gebied te leveren tegen aantrekkelijke prijzen. Gratis geplaatst. En wie zulks wenst kan gebruik maken van een krediet bemiddeling. Ook voert het bedrijf enkele merken afzuigkappen en gass tellen. Een eigen service-dienst staat de klanten ter beschikking voor reparaties. In een hiervoor ingerichte hoek zijn alle soorten onderdelen van de te verkopen apparaturen verkrijgbaar. Mer ken die niet voorradig zijn kun nen worden besteld. De sportzaal heeft een vloerop pervlakte van 22x28 m, en een obstakelvrije plafondhoogte van 7 meter. De omvang van de sportzaal is zodanig dat er drie badmintonvelden of 1 basket balveld of 2 volleybalvelden kunnen worden uitgezet. Te vens is er ruimte voor 100 a 125 toeschouwers. Door middel van een optrek- bare scheidingswand is de zaal te verdelen in twee gelijke za len. Eén van deze zalen is be doeld als gymnastieklokaal voor de schoolkinderen. Verder staat de sportzaal in verbinding met twee groepen van elk twee was- en kleedruimten. Daarnaast zijn er ruimten aan wezig voor het opbergen van de diverse toestellen, een EHBO- ruimte, dames- en herentoilet ten en een invalidentoilet. De sportzaal is bruikbaar en be reikbaar voor lichamelijk ge handicapten. Ook is er een kan tine in het complex opgenomen. Het buurtcentrum omvat een ontmoetingsruimte, een verga derruimte een kantoor voor een sociaal werker, de noodzake lijke toiletten en bergruimten. Ook in dit gebouw is een invali dentoilet aanwezig. In de omgeving komt een ze kere uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen ten behoeve van de bezoekers. Het projekt is voorzien van goede isolatie van vloeren, wanden en daken. Te vens is een aantal extra ener giebesparende maatregelen ge nomen. SCHIEDAM In de Oost wijk klonken woensdagmid dag de puffende geluiden van de heimachine wat officiëler dan anders, toen wethouder Luub Hafkamp de eerste paal sloeg voor een sportzaal gecombineerd met een buurthuis. O.N.S. een beroep doen op het beschikbare materieel, trans portmiddelen en personeel van de dienst Gemeentewerken. De werkzaamheden van het V.R. O. M.-bedrijf geschieden vanuit een wachtdienstregeling. De werkzaamheden van de dienst Gemeentewerken zullen tijdens de normaal geldende werktijden worden uitgevoerd. WCC MAAKT 'M WEER ALS NIEUW en u krijgt 'n gratis leenauto mee Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15 f I Schiedam 1 A lit LTD - FOCWA Dit circa 3 miljoen gulden kos tende complex verrijst aan de Fahrenheitstraat. De voorberei dingen hebben ruim vier jaar gevergd. De eerste plannen da teren van juli 1979. Daarna moesten nog adviezen en toes temmingen verkregen worden van tal van organisaties als het Ministerie van Onderwijs, de bouwcommissie, de wijkbewo ners en een speciaal voor deze gelegenheid gevormde werk groep. Uw Opel-dealer 's-Gravelandseweg 383, Schiedam, tel. 010-6210 33. Uw Opel-dealer 's-Gravelandseweg 383, Schiedam, tel. 010-6210 33. Uw Opel-dealer 's-Gravelandseweg 383, Schiedam, tel. 010-6210 33. Uw Opel-dealer 's-Gravelandseweg 383, Schiedam, k o tel. 010-6210 33. Uw Opel-dealer 's-Gravelandseweg 383, Schiedam, tel. 010-6210 33. j

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3