Drevenbuurt houdt themaavond over Vlaardingse geschiedenis Woudhoek wil ontmoetings centrum voor alle ouderen zijn Agenda Blauwe Brug in december Hoevenbuurt vijf jaar: wijkvereniging "Wat magU van Mees Hope in Schiedam verwachten? Bank Mees Hope nv nieuws uit uw woon-winkelwijk Oudste van drie organisaties in de wijk Holy Noord Agenda van de Hoofd- stedenbuurt HOLY GROENOORD Sinds de gewijzigde huurwet in 1977 be staan er in Vlaardingen huuadersraden, die echter niet bepaald brede bekendheid ge nieten. Toch funktione- ren de raden na een moeizame start wel, en dat geldt dan met name voor het viertal flats in Holy waarvoor de Huurdersraad Holy pal staat. W oningsplitsing Vernielingenf Verf beurt ƒ3- Alerte dienstverlening, oprechte belangstelling voor Uw belangen. Individuele aandacht, in de meest solide banktraditie. Mees Hope is de professionele handelsbank, die zich richt op het grote en middelgrote bedrijfsleven. En die daarnaast groot is in effecten en in de betere spaarvormen. De verbindingslijnen zijn kort. Directe besluitvorming is dan ook een belangrijke eigenschap van het kantoor. Dat bevordert snel reageren. Wij lossen Uw specifieke problei gaarne op. lemen HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 30 NOVEMBER 1983 PAGINA 19 Redaktie: Westhavenkade 14, 3130 AB Vlaardingen. Advertenties: Groot Vlaardingen, Westhavenkade 14, 3130 AB Vlaardingen. Telefoon 010-344022. Verschijnt lx per maand in Vlaardingen en Schiedam. Himrdersraad Holy staat pal voor bewonersbelangen Dat zijn de flats aan Bonn-, Bern-, Brussel- en Wenen- weg. De huurdersraad voor gemeentelijke huurwonin gen is formeel uit de wet ontstaan om bewoners wat meer te betrekken bij het huurgebeuren en de proble matiek die daarbij vaak om de hoek komt kijken. Van de 400 bewoners in ge noemde flats stond er echter niemand te dringen om zitting te nemen. Tenslotte werden er toch twee mensen bereid ge vonden die met enthousiasme twee jaar geholpen hebben met opstarten. Na twee jaar vonden zij het welletjes, en hier komen hun opvolgers, Corrie Bel en Albert Koeneman in het ver haal. Op een bijeenkomst werden zij met vijf anderen gekozen, en aangewezen als respectievelijk secretaris en voorzitter. Nu doet zich het curieuze feit voor dat beiden verhuisd zijn, Corrie naar de Adenauerlaan en Al- bert naar de Drevenbuurt, maar dat zij de huurdersraad nog niet losgelaten hebben. Zijn funktie van voorzitter heeft hij inmiddels overgedra gen aan de heer Leo van der Lubben, maar als adviseur en vice-voorzitter blijft hij de huurdersraad nog trouw. „Mijn interesse en aandacht zijn niet verflauwd door het feit dat ik er niet meer woon. Ik vind de huren van de flats zo hoog, dat je er voor moet zorgen dat er in en om de flats leefbaar heid is. Als huurdersraad ziin we bezig met vaak kleine din gen, een gestage druppel op de steen, als het ware". Corrie Belt vult aan: „Iemand moet zulke dingen doen, dus waarom ik niet". De huurdersraad buigt zich over tal van kleine zaken, die niettemin behoorlijk wat er- genis kunnen veroorzaken zoals wasgoed over balkons, tocht van balkondeuren, ver nielingen en vervuilingen en geluidsoverlast. Waar de huurdersraad zeer nauw bij betrokken is geweest, is de proef Wenenweg 219, voor het splitsen van woningen ten behoeve van de een- en twee persoons huishoudens. Dat was bepaald geen initiatief van de huurdersraad, en zij stond er aanvankelijk ook afwijzend tegenover. Maar als adviesraad heeft zij met waardering van andermans standpunt, de ver bouwing bouw- en kostentech- nisch gevolgd. Een delegatie van de huurders raad had zitting in de bouw commissie. Die commissie kwam tot stand om de splitsing zo goed mogelijk te laten verlo pen, en de belangen van de huurders te behartigen. Blij kens het jaarverslag over 1982 is deze zaak in harmonie tot een goed einde gekomen: het ver slag maakt melding van het bij wonen van de openingsplech tigheid door de huurdersraad. Kontakten met de gemeente zijn er uiteraard ook over deze gemeentelijke flats. Wethouder Goudriaan heeft de voorzitter van de huurdersraad verschil lende malen op zijn spreekhal- fuur gehad. Een „lichtgrijze bladzijde" in het overigens blanke bestaan noemt de heer Koeneman de kortstondige sa menwerking met de Luxem burgflat. De bewoners van de Luxeni- burgflat richtten na een oude jaarsavond met veel vernie lingen in en rond het gebouw een belangenvereniging op. Samen met de later ontstane wijkvereniging Hoofdsteden- buurt kwam er toen een werk groep woningen tot stand waar mee getracht werd tot samen werking te komen. „Helaas deden zich communica tiestoornissen voor die door mij veroorzaakt zijn", zegt Koene man boetvaardig. Hij hoopt dat met de nieuwe voorzitter weer een gesprek tussen de huur dersraad en de werkgroep weer op gang kan komen zodat di- gezamenlijk worden. behartigd kunnen verse huurdersbelangen weer De kersverse voorzitter Leo van der Lubben was plotse- Een vervanger die als een van ling verhinderd het gesprek de jongste resultaten van ge- met Groot Vlaardingen over sprekken met het gemeente- de huurdersraad bij te wonen, lijk woningbedrijf kon mee- en vond in zijn vice-voorzit- delen dat er plannen bestaan ter een deskundige vervan- om de vier flats een verfbeurt ger. te geven. i Albert Koeneman vervangt voorzitter van der Lubben, bijgestaan door secretaris Corrie Bel. HOLY GROENOORD De wijkvereniging „Drevenbuurt" organiseert een thema-avond. Door de stadsarcheoloog van Vlaardingen, de heer C. Windt zal op donderdag 8 december een lezing worden gehouden over de geschiedenis van de Gemeente Vlaardingen. Behandeld zal worden de pe riode vanaf de prehistorie tot heden en bijzondere aandacht zal worden besteed aan de in vloed, die de mens op de ont wikkeling van ons huidige woongebied heeft gehad. Bij de lezing zal het nodige illustratie materiaal worden gebruikt HOLY GROENOORD Het dienstencentrum De Woud- hoek wil voor oudere bewoners van Schiedam-Noord een plaats zijn waar zij terecht kunnen voor velerlei aktivitei- ten. Hieronder wordt het programma voor de maand de cember vermeld. Ook buiten het gebouw van De Woudhoek onder de Heijermansflat is het dienstencentrum werkzaam. Zij doen aan Friendly visiting, een Engelse uitdrukking voor harte lijk bezoek. Vrijwilligers bezoeken regelmatig ouderen die daar behoefte aan hebben omdat zij of eenzaam zijn, of afleiding nodig hebben. Ook worden mensen bezocht die niet meer alleen naar buiten kunnen, maar wel met behulp van een ander. Wie als vrijwilliger mee wil doen, wordt gevraagd kontakt op te nemen met het diensten centrum tussen 9 uur en half vijf, tel. 709555. De medewerkers van diensten centrum De Woudhoek, Sies Meuwese en Jeanneke van Nielen, delen voorts mee dat er op maandagmorgen van 9.40 tot 10.40 yoga wordt beoefend door ouderen. Ontspanningsoefeningen en een betere manier van adem- Ouderen die op maandagmorgen meedoen aan yoga voor betere lichaamsbeweging en beter ademhalen. halen maakt bewegen makke lijker, en het ontspant tevens de geest. Wie een gratis proe fles wil nemen is van harte welkom. Wie daarna besluit om mee te gaan doen, betaalt 4,—- per les. Programma in december: Zondag 4 december: Sint Nico- laas bezoekt met zijn knecht het dienstencentrum. Grootou ders met hun kleinkinderen zijn tussen 13.30 en 16.30 uur van harte welkom bij de Sint. Het amateursduo Teun en Loek zullen voor een vrolijke en gezellige St. Nikolaasmiddag zorgen. Donderdag 8 december: bingo met leuke prijzen, 7 rondes a 6,Aanvang 13.30 uur. Maandag 12, donderdag 15, maandag 19 en vrijdag 23 de cember: Kerst-klaveijastoer- nooi. Inschrijfgeld 5,prijs uitreiking op de laatste speel dag. Het toernooi begint op de speeldagen om 13.30 uur. Zondag 18 december: Kerstpro gramma van de R'damse ak- kordeon vereniging Philhar- monika met aansluitend een kerstmaaltijd. Aanvang optre den Philharmonika 15.00 uur. Aanvang maaltijd 18.00 uur. Kosten maaltijd 16,p.p. (wel tijdig opgeven i.v.m. be perkte deelname). Dinsdag 20 december: Zang koor O.A.S.E. geeft haar jaar lijkse Kerstuitvoering in DC De Woudhoek, o.l.v. dirigente Mw. van Pelt met aan de piano Mw. Boere. Aanvang 20.00 uur. Entree a 1,50. zoals oude Kaarten, ioiomaie- riaal en dia's van opgravingsre sultaten (waaronder die van op gravingen in de wijk Holy). Deze avond is bedoeld voor iedereen die belangstelling heeft voor dit onderwerp, en dus niet alleen voor bewoners van de Drevenbuurt. De toegang is in principe gratis, doch de wijkvereniging zal het op prijs stellen indien men ter bestrijding van de te maken kosten (zaalhuur) een geringe vrijwillige bijdrage zou willen geven. De lezing wordt gehou den in het Clubgebouw van de Handbalvereniging De Hollan- diaan. Aanvang 20.15 uur. HOLY GROENOORD Blauwe Brug. 3 december: bingo-dansant. Toegang voor iedereen boven de 21 jaar. Aantrekkelijke prij zen. Superronde. 6 t/m 28 december: Expositie. Textiele objecten en wandkle den van Jacqueline Hendriks. 5, 12 en 19 december: Tafelten nis. Vanaf 20.30 uur. Kosten 10 en 24 december: Badminton. Vrij spelen van 9-12 uur. Kos ten 2, 9 december: Ruilbeurs: voor kinderen van 18.30 uur tot 19.30 uur0,50. Voor volwasse nen vanaf 19.30 uur 1, 17 december: Kerstconcert. Ko ren-avond. verzorgd door: Het Toonkunst Kinderkoor en na de pauze: The Green Forest Se lection en het gemengd koor Senectute. Solisten: Thea van der Riet, sopraan; Hans Vogel, tenor en de bas Rob Belee. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Toegangskaarten a 3,50 verkrijgbaar aan de balie van De Blauwe Brug. 22 december: Kerststukjes ma ken. Onder bevoegde leiding kunnen kerststukjes gemaakt worden. Van 13.30 tot 15.00 uur. Kosten 5, Dinsdag: Volksdansen van 13.30 uur tot 15.00 uur. Vrijdag: Klaverjassen, vanaf 20.00 uur. Kosten ƒ2,Elke week zijn er 4 leuke prijzen te winnen. HOLY GROENOORD De wijkvereniging Hoeven- buurt is met zijn vijf jaren de oudste van de 3 die in Holy- Noord floreren. Het eerste lustrum is uitbundig gevierd met o.a. een receptie, een ca baretprogramma, een feest- mars, diverse toernooien en een jubileumbal. Veel aandacht is ook besteed aan een plakboek waarin va naf het moeizame begin naar de mijlpaal van 1000 leden tot nu foto's, knipsels en ver slagen zijn opgenomen. De voorzitter van het eerste uur, Jos Sloot, laat in zijn na woord een paar zaken de revue passeren die het lezen waard zijn: „De laatste pagina; ruim 150 werkuren, zitten er op. Hope lijk hebt u de voorgaande pagi na's met veel plezier bekeken en gelezen. Waarschijnlijk hebt u als trouw bezoeker en/of le- HOLY/GROENOORD De wijkvereniging Hoofdsteden- buurt organiseert op woensdag 30 november a.s. in De Deel aan de Baarnhoeve in Holv- Noord een filmvoorstelling met een Nederlands gesproken pop- penfilm. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur, toegang ƒ1,50. Op woensdag 7 december 1983 een avond bloemschikken ge richt op Kerstmis. Kosten 17,50 p.p. inclusief materiaal. Aanvang 20.00 uur eveneens'in De Deel. Aanmeldingen tot zondagochtend 4 december a.s. bij Hennie Dey, tel. 740843. BMH Oranjestraat 64, (010) 34 02 22. zer van onze buurtkrant de meeste dingen wel herkend. Vijf jaar bezig zijn met de wijkvereniging, hoe beleef je dat? Voor mij was het veel al leen zitten in mijn werkka mertje tussen de paperassen; veel bellen of gebeld worden; rapporteren; verslagen en brie ven lezen;zelf brieven schrij ven; vergaderingen voorberei den enz. Soms een eenzaam be staan, maar daarnaast waren er natuurlijk de vele kontakten en de vergaderingen. Ook pro beer je natuurlijk zoveel moge lijk aanwezig te zijn op de akti- viteiten of zelf mee te doen. Vijf jaar meehelpen met de op bouw van een vereniging is voor mij een geweldige erva ring geweest; alleen de gewel dige verantwoording om het opgebouwde in stand te hou den, drukt soms zwaar op mijn schouders. Wat was het leukste in die ja ren? Erg moeilijk te beant woorden. Er waren zoveel leuke momenten; misschien was toch een uitspringer onze eerste grote subsidie die we kregen naar aanleiding van ons bezwaarschrift. Wat was het vervelendste? Hier wil ik twee dingen noe men: de steen, die na afloop van een discoavond door een slaapkamerraam werd gegooid en die balavond waarop we veel trouwe bezoekers naar huis moesten sturen, omdat de zaal propvol zat (250 bezoe kers). De toekomst? Soms ben ik daarover somber gestemd, dit komt omdat de gemeente nog steeds zit te freubelen met een groot gebouw in het centrum gebied. Dit plan van minstens zo'n tien jaar geleden is reeds achterhaald door het ontstaan van de wijkverenigingen in Holy Noord, welke zeer succes vol en zeer goedkoop werken met uitsluitend vrijwilligers, waar bezoekers komen en blij ven komen; alleen bij ons ge middeld zo'n 12.000 per jaar. Je kan dan praten als brugman, brieven schrijven en plannen indienen, maar het plan blijft er nog steeds. Ik ben er van overtuigd dat, als de gemeente zou luisteren, het club en buurthuiswerk in Holy Noord tot ongekende bloei zal komen. Aan onze gezinsleden wil ik deze laatste regels van het plakboek toevertrouwen, want je kunt je als vrijwilliger nooit voor 100% inzetten zonder de steun van je eigen achterban, je gezin; want zij doen ook mee, soms ongewild, soms verdron gen naar een, tijdelijke, tweede plaats. Daarom wil ik jullie op deze plaats hartelijk bedanken vooral omdat jullie: achter ons stonden, als we het nodig had den; veel begrip toonden, als we het moeilijk hadden; avonden alleen waren; stil moesten zijn, als wij aan het woord waren; de kamer moes ten verlaten, als wij vergader den; dagen lang daarna nog in de rook moesten zitten; dik wijls opbouwende kritiek had den, die we konden gebruiken; konden zwijgen over hetgeen jullie dikwijls hoorden; kortom, ons steunden waar we het no dig hadden. Hopelijk kunnen we in deze sa menwerking ook de volgende jaren op jullie rekenen. Jos Sloot".

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 19