Goed korfbal in sporthal Margriet Hoge klasseringen voor duiven van De Vrijheid RUTTEN CURSUS SCHOONHEIDSVERZORGING ORANJE Ton Ver wei j terug Succes gelijk Klaverjas- concours Habermehl blijft Schiemond '83 Eén jaar Fuji Yama Veldrit Tafeltennis Verlies Ooievaars Teleurgesteld Karate examens Kampioenen mmmmhiihmhmhm RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 39 EDITIES. WEKELIJKSE TOTAAL OPLAGE 1.2 MILJOEN. SCHIEDAM In de landelijke klasse 3 C van het dis trict twee Zuid West van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond heeft de ploeg van SSC Harga in de zaal competitie nog geen winst kunnen behalen. Zondag moest de ploeg van trainer/coach Karei van der Linden het in de sporthal Margriet opnemen tegen Ter Gouw uit Gouda. Was reeds eerder in dit prille sei zoen met 6-4 en 13-3 verloren, zondag moesten de Schiedammers weer een nederlaag incasseren en wel met 4-9. SSC Harga trainer- /coach Karei van der Lin den: „In degradatie geloof ik niet. We hebben een te goed team om naar de af deling af te zakken". Scheidsrechter Kandel kijkt belangstellend toe of hier geen overtreding wordt gemaakt. Ballet op de korfbalvloer. René de Goede kijkt angstig Gouw speler na. de worp van een Ter Cor Habermehl trainer SV HV Schiedam: „Met deze ploeg teken ik nog een jaar bij". WAT UW VOETEN KAN OVERKOMEN is schoenen van een erkend schoentherapeut De juiste leest voor vrijwel elke voet Keus uit de beste Nederlandse merken Het beste advies voor al uw voetproblemen Grote kollektie voor losse steunzolen, ook luxe schoenen Complete voetverzorging -1 uitaluilend atapraak Voetonderzoek J SPECIAALSCHOENEN Eigenaar H. Bosveld BENTINCKPLEIN 127 ROTTERDAM Lid Ned. Ver. v. Schoentherapeuten tel. 651969 r Rutten t Stappertj Keurmeester Koos van de Ende uit Berkel en één van zijn medewerkers beoordeel den de duiven als zeer goed Politie rapport Q Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* Nieuwe Stadsblad Het kampioenschap van Schie dam dammen zal worden ge houden van 27 januari tot en met 27 april. Vanaf heden kan er ingeschreven worden bij Anton Risseeuw. Geert Rein- dersstraat 16a, telefoon 262204. Direct na 13 januari zal het be stuur op basis van het bijge stelde reglement voor het kampioenschap van Schiedam de indeling van de klassen be palen. Op de jaarlijkse algemene le denvergadering van de SV HV Schiedam is Ton Verweij weer terug als algemeen voor zitter van de vereniging. Hij heeft de functie van Leo Dirks weer overgenomen die nu al gemeen secretaris is geworden. Uit het bestuur zijn vertrok ken: Piet en Gerard Voorwald; Yvonne van der Gaag en Ab Steyl. Het bestuur is uitgebreid tot elf personen en bestaat nu uit: Ton Verwey (algemeen voorzitter), Leo Dirks (secreta ris), Wim van der Touw (pen- ningsmeester), Wim Soeters (onderhoud en opstallen), Sjaan Voorwald (kantineza ken), Nico van Huët (voorzit ter voetbal), Ron van der Touw (lid voetbal), Ben Osep- hius (lid voetbal), Kees Bol (voorzitter zomersport), Ada Reymer (lid zomersport) en Rieki Roosloot (lid zomer sport). Na een matige wedstrijd kon het korfbalteam van Succes zondag slechts met één punt naar Schiedam terugkeren na een 4-4 deling tegen de reser ves van Eureka. De Schiedam- se ploeg moest Marga Bijl aan de kant laten omdat zij bij de warming-up geblesseerd raak te. Yolanda van de Kuil nam haar plaats in. De eerste aanval van Succes had te veel kansen nodig om tegen het zv/ak spelende Eure ka tot scoren te kunnen ko men. Toch wist Sylvia Gouwe leeuw en Yolanda van de Kuil hun ploeg op een 0-2 voor sprong te brengen. Ook de tweede aanval van de Schie dammers had veel moeite om de korf te vinden. Eureka kon daardoor bij de rust de stand op 2-2 brengen. De tweede helft was een copy van de eerste. Weer nam Suc ces, door doelpunten van Ro nald Bijl en Yolanda van de Kuil, een voorsprong van twee punten. De Rotterdamse ploeg zag echter toen ook weer kans om langszij te komen en met een 4-4 einduitslag kwam het einde. Op vrijdag 16 december houdt de klaverjasvereniging Ons Genoegen West (OGW) het jaarlijks kerst-klaverjas-con- cours. Dit koppelconcours wordt gehouden in de zaal van Chr. Sociale belangen aan de Lange Haven 73. De aanvang is acht uur en de zaal gaat om half acht open. Het inschrijf geld bedraagt ƒ3,50 per per soon. Men kan zich telefonisch opgeven bij mevr. W. Holle man, telefoon 701154, G. van de Berg, telefoon 708203 of bij J. Ritmeester, telefoon 375080. Cor Habermehl, trainer van SV HV Schiedam, heeft zaterdag zijn contract als trainer voor een jaar ver lengd. Het bestuur van de KNVB vierde klasser is zeer content over de werkwijze en aanpak van Habermehl. De trainer zelf is uiterst te vreden met de inzet van de selectiegroep die op hun beurt er bij het bestuur op aangedrongen hebben door te gaan met de huidige trai ner. De hengelsportvereniging Schiemond '83 viste afgelopen zaterdag in de Schie. De uit slag was: 1. W. Wuisman met 3000 gram, 2. F. Broertjes met 2900 gram, 3. D. Muilwijk met 2500 gram, 4. C. Verboom met 2100 gram, 5. R. de Goede met 1900 gram, 6. J. Florisse met 1150 gram, 7. A. Wigmans met 1100 gram, 8. H. Vistebos met 1000 gram, 9. R. van de Velde met 900 gram en 10. K. de Hartog met 800 gram vis. Ter gelegenheid van het éénja rig bestaan van de karatevere- niging Fuji Yama houdt deze vereniging op donderdag 29 december een gezellige avond in zaal Marijke aan het Broers- veld. De aanvang is acht uur. Wielrenner Ton Steens, lid van de wielrenvereniging Schiedam-Harga, is winnaar geworden in de veldrit A-klas se. Van de 80 renners die aan deze competitie hebben deel genomen werden de gebroe ders Leo en Peter Simons res pectievelijk vierde en vijfde, achter Perry Lodder, Rogier van de Korpunt en René Braams. In een spannende wedstrijd te gen mede-degradatiecandidaat 21 Up is het tafeltennisteam van De Reling er niet in ge slaagd het behoud van een plaats in de tweede klasse te bewerkstelligen. Koos Veilings moest de spits afbijten en ver loor in twee games 19-21 en 18-21. Theo van de Bie wist te winnen en daarmee de stand weer gelijk te trekken. Omdat zowel de partij van Erwin Janssen als het dubbelspel (19- 21, 22-24) verloren gingen, werd er gepauzeerd met een voor de Reling nadelige stand van 1-3. Na de pauze kwamen de Schiedammers op een 4-3 voorsprong door winstpartijen van De Bie, 21-23, 21-17 en 21- 8, Vellinga en Janssen 21-13 en 21-10. Van de Bie verloor daarna onverwachts in twee games en toen was de stand weer gelijk 4-4. Janssen hield de spanning er tot het laast in mnaar moest uiteindelijk toch buigen met 21-13, 12-21 en 19- 21. De hoop was hierna gevestigd op Vellinga die de laatste par tij diende te spelen. Zijn eerste game wist hij eenvoudig te winnen met 21-10. Bij een 18- 12 voorsprong in de tweede game leek een gelijkspel nabij. Toen sloeg het noodlot toe en Vellinga verloor met 19-21, waarna de derde game met 10- 21 verloren ging. Met een eindstand van 4-6 was de de gradatie een feit voor de Schiedamse Tafeltennisvereni ging De Reling. In de ere-divisie van de rol- stoelbasketbalcompetitie heeft het team van SIS De Ooie vaars een verpletterende 94-27 nederlag geleden. Tegen het sterke EGS in Eindhoven was weinig eer te behalen voor de Schiedammers. Na acht minu ten stond er al een 20-6 stand op het scorebord. De Ooie vaars bleef op zes punten staan, terwijl de Eindhovena- ren uitliepen naar 36. Bij de rust was de stand 52-13. In de tweede helft deed EGS het wat rustiger en kon De Ooievaars wat in hun eigen spel komen. In de laatste fase van de wedstrijd brak het ge weld van EGS weer los en met een 94-27 nederlaag konden De Ooievaars de thuisreis aan vaarden. Korfbalploeg SSC Harga door pech nog puntloos een te goed team om naar de afdeling af te zakken". SSC Harga kwam in de vol gende opstelling uit: Gien Pak, Ron Oostlander, Nicolet Risse- ma, Ed Pak, Lenie Albas, Re- gina van Dongen, René de Goede en Koos van Leeuwen. Het begin van de wedstrijd zag er voor de Schiedamse ploeg niet erg hoopvol uit. Al reeds na dertien minuten keken zij al tegen een 0-4 achterstand aan. In de 20-ste minuut kon Ed Pak profiteren van een verdedigingsfout van de Gou wenaars en de stand op 1-4 brengen. Net voor rust werd het 1-5. SSC Harga was in de eerste speelhelft gelijkwaardig aan de tegenstander maar het ge luk zat de Schiedammers dui delijk niet mee. Veel ballen belandden net op de rand van de korf en bij het van afstand schieten scheerde de bal vele malen net over de mand heen. In de tweede helft was Ter Gouw eerst op 1-7 gekomen, door een strafworp en een af standschot, voordat Gien Pak in de 16e minuut de tweede treffer kon laten aantekenen. Daarna golfde het spel gerui me tijd heen en weer zonder dat er een doelpunt viel. Pas vijf minuten voor tijd was het Ron Oostlander die via een strafworp de stand een draag lijker aanzien kon geven. Eer der had dezelfde speler al een strafworp gemist. Een minuut later kon Ter Gouw profiteren van een scheidsrechterlijke dwaling. De bal was duidelijk over de zijlijn gegaan en de Harga spe lers wilden ingooien. Scheids rechter Kandel liet echter doorspelen en Ter Gouw kon toen vrij gemakkelijk 3-8 op het scorebord brengen. Na 3-9 was het weer Ron Oost lander die in de laatste minuut van deze aantrekkelijke wed strijd de eindstand op 4-9 kon brengen. SSC Harga trainer Karei van der Linden, die voor het eerste seizoen trainer is bij de korf balclub Harga, was na afloop een teleurgesteld man. „We zijn gelijkwaardig aan de te genstander, maar door pech hebben we ook in deze wed strijd de punten aan de tegen stander moeten laten. Nog geen punt uit de eerste drie wedstrijden is niet best. De wil is er duidelijk wel, maar als de prestaties uitblijven dan zal dit ook wel minder worden. We hebben een jonge ploeg en ik hoop dat we in de resterende wedstrijden nog wat punten pakken. Gelukkig zitten er in onze afdeling ook nog wat mindere ploegen. In degrada tie geloof ik niet. We hebben Bij de karatevereniging Fuji Yama hebben 42 candidaten met goed gevolg examen ge daan in de verschillende gra den. De geslaagden zijn: 9e kyu: Cetin Gören, Ali Os man Ermis, Sahin Gören, Mu- hammer Gökdas, Mehmet Ar- zuman, Michel Meulstee, Ber- na van Walsum, Hakki Macit, Andre Admiraal, Rasim Tur- han, Memis Ekinci, Omer Oz- gören; 8e kyu: Kamil Kuyucu, Robert Schell, Mustafa Dayioglu, Ra mon Simon, Ronny Westdijk, Aad Agterberg, Mina Gokoel, Nel de Wit, Marco Kriek, Ro nald Kostense; 7e kyu: Mehmet Ali Gobono- glu, Habib Akdag, Mustafa Gökdas, Jan Holleman, Frank Oostdam, Jeroen Vervoort, Andre v.d. Spoel, Willem Pee- ters, Bertha Vervoort, Hennie Vervoort, Raymond Roomeij- er, Nard de Wold; 6e kyu: Ynke Ooykaas; 4e kyu: Robert Pachowitz, Freek Rouwit, Yahya Gülsen, Herry Masfar; 3e kyu: Ary Garos, Desiree Sa muels; 2e kyu: Henry Eleonora. De d-pupillen van de voet balvereniging Fortuna heb ben een bijzonder geslaagde najaars-competitie achter de rug. Voor een unicum in de vereniging zorgden D1-D2-D3 en D4 door allen kampioen te worden. Dit heuglijke feit werd zater dag uitbundig gevierd. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 SCHIEDAM De duivenkeuring- en show van de „De Vrij heid" was een afsluiting van het vliegseizoen 1983. Een sei zoen, waarin voor het eerst werd deelgenomen in het vlieg- verband van de afdeling „De Kunststrook", Rotterdamse Bond. Onder de vele duizenden snelvliegers die voor de con coursen de reismanden ingang sloegen die uit Schiedam een goed figuur. Leden van „De Vrijheid" bereikten hoge klas seringen en enkele duiven leverden zelfs een topprestatie. Aan de zaterdag gehouden keuring namen de nodige pro minenten onder de vliegers ui teraard deel. Het waren trou wens allemaal kwaliteitsvogels waarvan keurmeester Koos v.d. Ende uit Berkel als zeer goed beoordeelde. De ingezonden oude- en jonge duiven waren ingedeeld in 4 klassen. De drie hoogst geklas- seerden van elk hiervan wa ren: Oude doffers, bevlogen tot 350 km: 1 D. Bakker, 92.5 pnt.; 2 H. Jansen, zelfde aantal pnt.; 3 comb. Vollebregt/de Heer met eveneens 92.5. Oude doffers bevlogen verder dan 350 km: 1 H. Jansen, 93 pnt.; 2 en 3 C. Baanvinger, elk 92.5 pnt. Oude duivinnen tot 350 km: 1 comb. v.d. Vijver; 2 C. Zant- boer; 3 comb. S. Poort, alle drie met 92.5 pnt. Oude duivinnen boven 350 km: 1 H. Egberts; 2 John Bak ker; 3 A. Westerholt, alle drie 92.5 pnt. Jon^ iiij. 'ogen tot 200 km: 1 A. Westerholt; 2 en 3 Rh. van Raay en Zn., resp. met 92.5 en 92 pnt. Jonge doffers boven 200 km: 1 Th. de Raay en Zn.; 2 G. Bar- zaileij beiden 92.5; 3 A. Wes terholt 92 pnt. Jonge duivinnen tot 200 km: 1 comb. v.d. Vijder 92.5; 2 John Bakker; 3 M. van Eijk, beiden 92 pnt. Jonge duivinnen boven 200 km: 1 H. Jansen; 2 John Bak ker; 3 Th. van Raay en Zn., elke 92.5 pnt. Schoonste uuif van het geheel, tevens schoonste doffer: H. Jansen; schoonste oude duivin comb. v.d. Vijver; schoonste jonge doffer Th. van Raay en Zn.; schoonste jonge duivin comb. v.d. Vijver. voetverzorging speciaalschoenen tel. 651969 schoenreparatie tel. 678998 Zaterdagmiddag heeft de poli tie een 43-jarige man ernstig terechtgewezen die bij het uit oefenen van zijn hobby het vliegverkeer op Zestienhoven in ernstig gevaar bracht. De man, een Vlaardinger, be stuurde vanuit een weiland aan de Woudweg een minia tuurvliegtuig dat daarbij tot 700 a 800 meter hoogte steeg. Een vliegtuig dat op de Rotter damse luchthaven wilde lan den moest geruime tijd blijven rondcirkelen voordat het ge vaarlijke obstakel uit de aan vliegroute was verwijderd. Zaterdagmiddag onderschepte de politie op de Nw. Haven een automobilist die op de Sin gel een personenwagen had beschadigd tijdens een misluk te parkeersteek. De man was daarna doorgereden. Getuigen gaven aan de politie het signa lement van de auto door. De bestuurder bleek te hebben ge dronken. Door de Rotterdamse politie werd op het Centraal Station een 18-jarige man aangehou den, die zich bij diverse in Vlaardingen gevestigde zaken aan diefstal had schuldig ge maakt. Hij bleek bij zijn aan houding in het bezit te zijn van diverse goederen, die bij win kels in het centrum van Vlaar dingen waren ontvreemd. Na dat tegen hem proces-verbaal was opgemaakt kon hij heen. In uw omgeving te: SCHIEDAM in de Sch. v. HNO „Hargahof" Vaierriusstraat 29-31. Aanvang woens dag 11 januari 1984. Tevens te Delft en Vlaardingen De wekelijkse cursus schoonheidsverzorging staat onder leiding van een ervaren en bevoegde lerares. In deze cursus, die uit 8 lesavonden van 19.30-21 30 uur bestaat, worden hand en voetverzorging, huidreiniging en huidsoorten, ontharen en epileren, make up en haarverzorging behandeld Het cursusgeld bedraagt f 158, inclusief materialen make-up, gereedschappen en een cursusboekie Opgave binnen 10 dagen door een (bnef)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV), Sir Winston Churchillweg 2, 2251CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursuspiaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. PAGINA 17 WOENSDAG 7 DECEMBER 1983

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 17