PROFITEER!!! Mantels 249.-, 298.- Japonnen 99.-, 125.-, 149.- SINKE Vrijdag raadsvergadering om bouw te schrappen tre/WH tori U1H DIJ Vlaardingse De Steeg heet de spits af CURSUS FIJNE KEUKEN René' kado's 't ©ube iRaebtbupö Prijsverlaging in bistro Politie nieuws vizier Gebit stuk? J. VERINGMEIER -7 P. H. Nijkamp AFWEZIG Voor informatie en/of opgave: Bel 01717-2010* ZAKEI\l-(oi°T*ra"' SCHIEDAM De bouw van een crema torium, vlak voor de aula van de algemene begraafplaats in Schiedam, komt Het Nieuwe Stadsblad steeds meer op losse schroeven te staan. Vrijdagavond vindt er na alle waarschijnlijk heid een extra raads vergadering plaats waar als enige agen dapunt het schrappen van de bouw van een Schiedams crematori um. C. J. J. Kloos D. Ch. Zuiderweg A. C. Nijs Doe Uw Voordeel bij: UW KERSTDINER 1983 VLAARDINGEN Het is te hopen voor de medewerkers van Ra dio Rijnmond, die op 21 december als regionale omroep voor dit gebied in de lucht komt dat men daar vanaf die da tum de zaken wat pro fessioneler aanpakt als afgelopen donderdag toen deze omroep voor de eerste keer in de lucht was via een proe fuitzending van het Vlaardingse café De Steeg. Wij serveren op beide Kerstdagen v.a. 18.00 uur ons kerstmenu a 92.SO p.p. Reserveren noodzakelijk Schiedamseweg 26, Schiedam, tel. 010-715800/715757 In uw omgeving te: SCHIEDAM in de Sch. v. HNO „Hargahof", Vale- riusstr. 29-31. Aanvang: ma. 16 jan. 1984. VLAARDINGEN in de S. G. ,,De Vaart", Planciusstr. 2. Aanvang: wo. 11 jan. 1984. Tevens te: ROTTERDAM-Alexanderpolder De wekelijkse cursus fijne keuken voor beginners staat onder leiding van een ervaren en bevoegde leerkracht In deze cursus, die uit 8 lesavonden bestaat, worden complete menu's behandeld. Na iedere les van 19.30-21.30 uur nemen de deelnemers hun heerlijke eigen resultaten mee naar huis. Het cursusgeld bedraagt f 168,-, inclusief de ingrediënten en een cursusboekje. De cursus is dus volledig verzorgd. Opgave binnen 10 dagen door een (brief)kaart te zenden aan Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen (SBOV), Sir Winston Churchillweg 2, 2251 CX VOORSCHOTEN. Gaarne duidelijk uw naam, adres en cursusplaats vermelden. Na opgave ontvangt u een bevestiging. SCHIEDAM René Bloem- sierkunst in de St. Liduina- straat 92 onderging onlangs een interessante uitbreiding. Het bedrijf beschikt nu over een afdeling kado's, te betre den vanuit de bloemenwinkel. Men creëerde hier een bijna luxe tempeltje, stijlvol inge richt, met wit als hoofdkleur. Men waant zich er in een mu seumpje waarbij het bekijken wel enige tijd vergt. Allerhan de geschenken staan hier op- Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 'Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kanioor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K, nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. .11-2-83 Eerst zou gisteravond aan deze zaak een vergadering van het seniorenconvent (fraktievoor- zitters) van de Schiedamse ge meenteraad plaatsvinden. Dit op verzoek van het D'66 ge meenteraadslid Adri Reijn- hout. Deze bijeenkomst ging echter niet door, omdat PvdA- fraktievoorzitter Gé Brouwer verhinderd was. „Toch is haast geboden", zegt Adri Reijnhout, „omdat er da delijk misschien het argument komt dat al met de bouw be gonnen is". Het slaan van de eerste paal zou namelijk ook deze week plaats vinden en Reijnhout eist van het college van burge meester en wethouders van Schiedam dat dit wordt uit- en liever wordt afgesteld. Reijnhout heeft voor het Schiedamse college van burge meester en wethouders een notitie gemaakt, waaruit blijkt dat bij de ingebruikneming van Schiedamse crematorium de jaarlijkse gemeentebegro ting ieder jaar met een flink tekort wordt opgezadeld. Volgens de notitie van Adri Reijnhout is van 1980 t/m 1982 het aantal crematies in Schie dam, Vlaardingen en Maas sluis toegenomen met 647 - 583 64. In Schiedam is in deze periode de toename: 385 - 20. Het overgrote deel van de stijging is derhalve op het konto te schrijven van Vlaardingen en Maassluis, nl. 64 - 20 44; ofwel per HUISARTS t/m 16 december Voor dringende gevallen nemen waar: HUISARTSEN Aanvragen huisbezoek voor 9 uur via boodschappendienst Telefoon 206611 DELFT SCHIEDAM-KETHEL Binnenwatersloot 24-28 Winkelcentrum Spaland Winkelcentrum ,,ln de LEIDSCHENDAM Veste" Winkelcentrum HILLEGERSBERG „Leidsenhage" (naast Weissenbruchlaan 104 Paagman) HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 DECEMBER 1983 PAGINA 3 I Algemene Begraafplaats Schiedam wordt steeds onwaarschijnlijker Proef uitzending: Radio Rijnmond: er ging nogal wat mis Er was die dag namelijk één groot nieuw-sfeit namelijk de portefeuille verdeling tussen de PvdA en de VVD in het (nieuw te vormen) college van burge meester en wethouders. Dit college moet begin januari van start gaan en hoewel de na men van de vijf wethouders of ficieel nog niet bekend zijn heeft men wel volledige over eenstemming bereikt inzake de portefeuilleverdeling. PvdA fraktievoorzitter drs. Kees van der Windt en zijn VVD collega mr. Mariette Hoogendijk van Holst Pelle- kaan werden dus, zo hoort het althans, flink journalistiek aan de tand gevoeld, maar niets was minder waar. Het werd een tam vraag en ant woord spelletje dat halverwege nog werd afgebroken ook om dat er kennelijk muziek moest worden gedraaid. Ook Koop centrum voorzitter Harry Dijk- Veel muziek tijdens deze eerste proefuitzending. jaar: 15,33 crematies. Deze cijfers zijn dus inclusief de crematies in de „overige" crematoria én het crematori um in Rotterdam-Zuid. In fei te zou echter uitgegaan moe ten worden van de cijfers wel ke betrekking hebben op Hof wijk, wil men een redelijk be trouwbare prognose verkrijgen voor Schiedam. Dit komt om dat: ca. 90% van degenen die zich in Rotterdam-Zuid laten cremeren, lid zijn van de AVVL, dit is de exploitant van dit crematorium. Het is weinig aannemelijk dat deze crema ties in Schiedam zullen plaats vinden indien hier een crema torium is gevestigd; de in bo venstaande omschreven „ove rige" crematies hebben betrek king over overledenen die el ders gecremeerd zijn, b.v. overleden patiënten in een der ziekenhuizen in de regio Nieu we Waterweg-Noord. Het is duidelijk dat deze gevallen in feite buiten de prognose ge houden moeten worden. Exclusief R'dam-Zuid en „ove rige" crematies zien de cijfers er dan als volgt uit: Crematies Nieuwe Waterweg- Noord. 1980: Hofwijk 396; 1981: idem 424; 1982: idem 487. Stel, aldus Reijnhout, dat 50% van de nu in Rotterdam-Zuid uit gevoerde crematies, betrek king hebbende op het gebied Nieuwe Waterweg-Noord, naar Schiedam „zullen ko men", hetgeen zeer optimis tisch is, dan is het overall-cij fer voor: 1980: 396 69 465; 1981: 424 57 481; 1982: 487 53 540. Reijnhout heeft ook conclusies getrokken. a. De landelijke cijfers geven een zeer klein stijgingsper centage per jaar aan. Dit percentage is in de regio Rotterdam nog kleiner: 1.1%. b. Het crematiepercentage in Schiedam is reeds zeer hoog: plm. 50% tegen lande lijk: 39.48%. Algemeen wordt aangenomen dat 50% ongeveer als maximum be schouwd moet worden. Een verdere stijging van het crematiepercentage in Schiedam moet derhalve zeer onwaarschijnlijk wor den geacht. c. De crematiepercentages in Vlaardingen en Maassluis bedragen ongeveer 31 a 32. Een zekere stijging bij aan wezigheid van een cremato rium in Schiedam is niet ge heel uitgesloten. Hierbij dient echter opgemerkt te worden dat: Maassluis zich in sterke mate richt op het Westland c.q. Den Haag e.o. Dit geldt eveneens voor de keuze van crematorium. Het blijkt nl. dat een groot deel van de crematies in Rijswijk en Den Haag plaatsvinden. Het is tevens zeer onwaar schijnlijk dat de crematie percentages in Vlaardingen en Maassluis ooit het Schie damse niveau zullen berei ken, gezien de sociaal-geo grafische gegevens van deze twee gemeenten. Een mogelijke stijging van het crematiepercentage in met name Vlaardingen is, bij aanwezigheid van een crematorium in Schiedam, echter niet uitgesloten. Een dergelijke stijging zal zich echter uiterst langzaam vol trekken. d. In de Schiedamse prognoses wordt ervan uitgegaan dat alle nu in Rotterdam plaats hebbende crematies uit het gebied Nieuwe Waterweg- Noord, naar Schiedam zul len komen hoogst twijfel achtig, stelt Reijnhout. Op grond van gegevens heb ben er in Hofwijk en Rotter dam-Zuid in 1982 487 106 593 crematies af komstig uit het gebied Nieuwe Waterweg-Noord plaatsgevon den. Indien al deze crematies in Schiedam zouden hebben plaatsgevonden, zou het ex ploitatietekort hebben bedra gen: 960 (dit aantal schijnt mi- j In De Steeg waren velen aanwezig die hun woordje wilden en soms niet mochten doen tij dens deze eerste proefuitzending van Radio Rijnmond. De uur durende proefuitzen ding (tussen vijf en zes uur) werd besloten met een spel letje en werkelijk infantieler kon het niet. Ook de interviews waren van een soort waarvoor een eerste jaar student op één van de vier scholen van de journalistiek zich zou moe ten schamen. mmaal noodzakelijk te zijn voor een te sluiten exploita tie) - 593 367 x/700,- A 256.900.-. Reëler is het echter uit te gaan van het gegeven dat hooguit 50% van de crematies die nu in Rotterdam-Zuid worden uitge voerd naar Schiedam zullen komen, hetgeen voor de ex ploitatie in 1982 betekent: 487 53 540; 960 - 540 420x/700,- 294.000,-. Zoals ik in het voorgaande heb aangegeven is ook dit nog op timistisch. Volgens Reijnhout zijn de prognoses van het aantal in Schiedam uit te voeren cre maties niet deugdelijk. De tot nu toe geconstateerde verschillen zijn dusdanig dat zelfs niet gesteld kan worden dat de exploitatie binnen een te overziene ter mijn sluitend zal zijn. Bij het doorgaan van de bouw van een Schiedams cremato rium moet derhalve reke ning worden gehouden met een zeer fors exploitatiever lies. Aanpassing van de meerjarenbegroting lijkt dus een noodzaak. Tot nu toe is de raad steeds voorgehouden dat de exploi tatie van meet af aan slui tend zal zijn. De raad dient zo spoedig mo gelijk met deze kwestie ge confronteerd te worden, op dat duidelijk wordt wat de consequenties zijn bij hand having van het genomen be sluit. Concreet betekent dit dus, dat de raad voor de keu ze gesteld dient te worden: of stoppen met de bouw, dan wel het reeds genomen be sluit continueren met als ge volg een jaarlijks terugke rend exploitatietekort. Rand*tad-Editl—, wekntijka in bijnm één miljonn brinvnbtmtnn I V 8. mond hoofdredakteur Nico Haasbroek mogen hebben aan horen en dat is toch de grote deskundige op dit terrein. Wat ons wei bijzonder aantrok was het platte Rotterdams van enkele omroepsters en de zachte g van de heer in het ge zelschap. Een combinatie tussen het bronsgroen eikenhout en het echte Rotterdam waarbij ons hart open ging van pure vreugde, maar omroeptechni- sch schijnt dit niet zo netjes te zijn. Je verwacht dit op een pi raat maar niet op een legale streekzender. Van te voren deelde een om- roepster nog mee: het is een proefuitzending er kan dus van alles mis gaan. Wat een vooruit ziende blik... gesteld, waaronder vele van artistieke waarde, zoals ka mer-wand en tafelversierin gen en veel keramkiek met o.a. voorstellingen van dierfi guren met wit als hoofdkleur. De nieuwste produkten die qua uitvoeringen en vormge ving tegenwoordig erg bij het publiek in trek zijn bëhoren ook tot de collectie. Een assor timent kaarsverlichting biedt ruime mogelijkheid om te ko men tot een tafelsfeerverlich ting voor de komende feestda gen. Een leuke onderbreking is de verzameling „Pink Panter"- artikelen bestaande uit pluche pantertjes, T-shirts en wens kaarten. Ook de sport komt bij René naar voren met een aanbie ding van „sportief" aarde werk. Het is slechts een kleine greep uit alles wat René Ka do's heeft aan te bieden. Ka do's die het bekijken alleen al de moeite meer dan waard zijn. De radiowagen stond voor het Vlaardingse cafe De Steeg geparkeerd. man en één van de verkeers- deskundige van de gemeente Vlaardingen Elias Berg moch ten hun zegje doen over het veelbesproken en beschreven onderwerp: het verkeerscircu latieplan binnenstad Vlaardin gen. En wij in onze onschuld maar denken dat ambtenaren uit voerden maar wethouders ver antwoordelijk waren voor het beleid, maar was dus de nog steeds regerende PvdA ver keerswethouder Bas Gou- driaan. Een andere zaak die bij deze eerste proefuitzending van Ra dio Rijnmond opviel was het feit dat we aanvankelijk dach ten op een vrouwenzender te hebben afgesteld. Wij hebben namelijk een mannelijke col lega gehoord en hoewel wij be kend staan als grote voorstan ders van de vrouwenemancipa tie is er ook een onbekend Ne derlands gezegde dat overdaao schaadt. Verder vermeldde de uur du rende uitzending nog het voor lezen van een Vlaardingse agenda en het ten gehore bren gen van harde schelle popmu ziek, waarbij men zich de vraag kan stellen of dit soort klanken nu wel de juisten zijn tussen ak- tualiteiten of wat daarvoor doorgaat. Opmerkelijk feit was verder dat wij als gekluisterd aan ons radio toestel geen moment de vrolijke stem van Radio Rijn- Om een videorecorder te kun nen bemachtigen (waarde 2000 gulden) ramden onbekenden donderdagnacht met een auto de pui van Rovato in de Hof van Spaland. Bij deze brute diefstal ontstond een schade van circa 10.000 gulden. Aan de omroeptafel had men kennelijk last van onwennigheid.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 3