Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant Door geringe toewijzing Staatssecretaris ÜLQENEN HET VERSCHIL TUSSEN WASSEN EN WAXEN Volkstuinders maken zelf kerststukje neem vaker een bloemetje mee! Camera als prijs z z z a m Wilma Stadsblad mm G0ID INDE LAK DE WINTER !N. mum Nieuw tv- kanaal op de kabel óók na zessen en tijdens zon-en fees O Koemarkt wordt eerste helft van 1984 in gebruik genomen Minima zonder marge in Schiedam Rijnmond ontwikkelt fietspadenplan Nico Huet veelzijdig sportman nu aktief op bestuurlijk terrein sikkens Color Center VUTOUIZEND KLfUREN! w euro-wash b.v. r Randstad-Edities een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren Santos de Cartier waterdicht, automatisch en quartz lÉMilils Goede sfeer AUT0LAKKEN EN GR0NDMA7ERIALEN. DEMONSTRATIE CARMEL-PRODUKTEN HOFLAND IN SPALAND Dus voortaan niet alleen maar wassen, maar ook beschermend waxen! Bij Eurowash in Schiedam natuurlijk oJ?n0nnerï,enf korting! Hokkenshow „De Postduif" T.V. DEFEKT? RADIO ABA dn btocmserkunst ïüs, S-8-° 11 i 1111 cc O cc ■fr lal - Mevr. Goedhart krijgt de prijs. VRIJDAG 9 DECEMBER 1983 - NR. 98 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Programma stedelijk museum Schiedam Zaterdagmiddag 10 december 1983 van 3 tot 4 uur: orgelbe speling met Kees Passchier, m.m.v. Jaap Blom, bas. Zaterdagavond 17 december 1983, aanvang 20.15 uur: kerst concert, museumkamermu- ziekgezelschap met solisten. De orgelbespeling op 10 de cember 1983 speelt Kees Pas schier op het orgel. Hij brengt een programma met werken van Pachelbel, Handel, Wal- ther, Wesley, Guilmant e.d. De solist is de bas Jaap Blom. Aanvang 3 uur n.m. Het kerstconcert op 17 decem ber 1983, aanvang 20.15 uur, wordt gegeven door het Mu seummuziekgezelschap 1983 met het madrigaal-ensemble ,,Uyt levender jonst" en het kleinkoor Ars Musica, het ge heel onder leiding van de diri- gente Ank Hartendorp. Het concert heeft als hoofdschotel h> t Magnificat van Johan Se bastian Bach. Vivaldi staat op het programma met een zel den te horen concert voor 3 hobo's, 2 dwarsfluiten, fagot, solo-viool, strijkers en clave- cimbel. Madrigalen van Mon teverdi worden verklankt door het solisten vijftal, het madrigaal-ensemble „Uyt le vender jonst", terwijl het klei ne koor Ars Musica eveneens solistisch zal optreden. SKS presenteert het 4e open podium in Café Quihus zater dag 10 december, ingeleid door Herman Posthoorn, zullen di verse artiesten optreden. Aan vang 21.30 uur, toegang gratis. Zondag 11 december, aanvang 21.30 uur. Saravah, Latijns- Amerikaanse muziek, geken merkt door popinvloeden. Zangeres en zangers en 4 in strumenten: slagwerk, basgi taar, saxofoon, piano, toegang vrij. lltóJIHIIIIIÜllijiU fillllllllllli iiiiitiUiiiiillillL IhrrillliiiltillHffr.il yawc/tei Hoogstraat 50, Schiedam, Telefoon 010- 268919 Woningbouw Schiedam holt weer achteruit! RIJNMOND Begin no vember 1983 heeft het Dage lijks Bestuur van Rijnmond de staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieube heer deelgenoot gemaakt van zijn grote bezorgdheid en teleurstelling over de te geringe toewijzing van nieuw te bouwen woningen in de jaren 1984-1987. Het Dagelijks Bestuur van Rijn mond achtte het nauwelijks doenlijk om tot een verde ling over de Rijnmondge meenten over te gaan: een taak, waarvoor Rijnmond juist in het kader van de proefprojecten decentralisa tie Volkshuisvesting de ver antwoordelijkheid kreeg toebedeeld. Op maandag 5 december heeft de gecommitteerde voor Volks huisvesting c.a., de heer A. P. van der Jagt, hierover overleg gevoerd met staatssecretaris Brokx. Ter voorbereiding van dit gesprek heeft het dagelijks bestuur de heer Brokx geïnfor meerd over de stand van zaken na diens contingenteringstoe- wijzing 1984 tot en met 1987. Op grond van de ingeschreven 70.000 woningzoekenden had den de Rijnmondgemeenten aanvankelijk 60.000 woningen voor de komende jaren aange vraagd. In overleg met Rijn mond werd dit aantal als een hard gegeven tot 35.681 terug gebracht wat betreft de gesubsi dieerde woningen voor de ko mende 4 jaren. De staatssecreta ris wees 11.631 gesubsidieerde woningen minder toe en dit verschil van bijna 33% veroor zaakt grote problemen. De be hoefte aan vrije sectorwoningen in Rijnmond 544 kreeg daarentegen bijzondere aan dacht van de zijde van de staatssecretaris: hij wees onge vraagd 2.878 vrije sectorwonin gen met eenmalige bijdrage toe. Uit het bestand woningzoeken den valt echter met één oogops lag af te leiden, dat de behoefte aan goede en goedkope wonin gen het grootst is: ruim 80% ver dient minder dan 3.000,per maand, 60% minder dan 2.500,—. Met andere woorden: in Rijn mond bestaat nauwelijks be hoefte aan het bouwen van duurdere woningen in de vrije sector. Hierbij komt voorts nog dat tussen Rijk en Rijnmond een aanzienlijk verschil van in zicht is op het punt van de wo ningtekorten: het Rijk is van mening dat er een overschot van ca. 10.000 woningen in het Rijnmondgebied is. Rijnmond is daarentegen van mening dat er nog steeds een tekort is in de orde van grootte van 10.000. Een verschil dus van in totaal ;a. 20.000 woningen. Het overleg met de staatssecre taris leidde tot de conclusie dat nader overleg op korte termijn tussen Rijk en Rijnmond nood zakelijk is, gezien de grote ver schillen van inzicht. In de ko mende maanden zal intensief gekeken worden naar de oorza ken van die verschillen. De staatssecretaris zei dat daar over in beginsel overeenstem ming moet zijn te vinden. De consequenties daarvan zullen kunnen worden verwerkt in de toewijzing voor de jaren 1985 t/m 1988. Voorts erkende de staatssecretaris dat door de aan wezigheid van een grote stad en twee groeikernen de beleids ruimte van het dagelijks be stuur gering was! De afspraken tussen de Rijkso verheid enerzijds en grote stad en groeikernen anderzijds be stemmen op voorhand reeds een belangrijk deel van het con tingent. De gecommitteerde voor de volkshuisvesting van Rijn mond, de heer A. P. van der Jagt, vat het gesprek als volgt samen: „Wat wij wilden is dat de staatssecretaris onze proble men erkende en dat er een ope ning van zijn kant geboden zou worden om er gezamenlijk uit te komen, mede met het oog op het welslagen van het proefpro- jekt decentralisatie. De staatssecretaris heeft dat naar mijn mening goed begre pen en is bereid gebleken daar over na een goede voorberei ding verder te praten en kno pen door te hakken. Ik ben voorlopig tevreden met de re sultaten van het overleg, dat overigens in een goede sfeer verliep". Desondanks heeft Rijnmond de consequenties voor de gemeen ten bij een te geringe toewijzing van gesubsidieerde woningen op een rij gezet. Welke variant men ook kiest: de bouwcapaci teit tuimelt omlaag en de wo ningzoekenden zijn de dune. Juist gemeenten als Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Rid derkerk worden ernstig getrof fen door de voorgestelde maat regelen: voor Schiedam is de te rugval zonder meer dramatisch te noemen. Het inwonertal van Schiedam is in de verstreken 10 jaar met 13.000 gezakt tot ca. 70.000. De woningbouw, die in deze gemeente net van de grond is gekomen, holt weer achteruit. Met 777 woningen in 4 jaar tijds daalt de woningbouw in Schie dam tot een kwart van de hui dige capaciteit per jaar. H etzelfde geldt voor Vlaardin gen. Een gemiddelde toewijzing van 150 gesubsidieerde wonin gen per jaar brengt deze mid delgrote stad met 77.000 inwo ners in de problemen; de uit breidingsbehoefte wordt door dit aantal niet eens gedekt, om over vervanging en inlopen van het huidige tekort maar niet eens te spreken. (Vffl KAN JE GEBEUREN) 0AM41-O-4* m.»m» MORGEN vanaf 10.00 uur uit Israël bij m, m m Woningbouw, zoals hier in het Schiedamse Woudhoek Noord, kan niet verhullen dat de woningbouw in Schiedam achteruit holt. Over het feit, dat uw auto voordat hij bi] ons de wasstraat ingaat volledig onder hoge druk wordt gereinigd zodat alle onmogelijke plekjes grondig schoon gespoten worden, willen wij niet te veel uitwijden. Dat is immers mooi meegenomen maar niet uniek Wèl uniek is de combinatie van deze grondige voorbehandeling en onze volautomatische wax-doceer-unit tijdens uw rit door de wasstraat Per wasbeurt wordt exact de juiste hoeveelheid wax op uw auto aangebracht die nodig is om de lak te beschermen tegen ons lak-aggressieve-zeeklimaat. Een betere bescherming betekent een langere levensduur! 's Gravelandseweg 408, voor veilig autowassen Schiedam, 010-378444 (De gehele week geopend, zelfs op zondag van 9.00-12.00 uur) SCHIEDAM Op de volkstuincomplexen is de grond win- terklaar en ook de afdeling plantsoenen heeft het nodige ge daan om het komende voorjaar te kunnen afwachten. De besturen van de volkstuinhoudersverenigingen trachten met het organiseren van aktiviteiten de leden, buiten het sei zoen ontspanning te bieden. Op de kerstdagen wordt inge speeld met het organiseren van avonden waar men zelf het kerststukje kan samenstellen. december volgt een kerstkla- verjasconcours. Een oude traditie wordt in ere hersteld, het houden van een Nieuwjaarsinstuif voor leden en hun familie en tevens voor kan didaatleden, aanvang 11.30 uur. Op de valreep van de jaarwisse ling gaan in het verenigingsg- bebouw de beentjes nog eens van de grond tijdens een groot Kerstbal. Muzikale medewer king verlenen „de Travelers". Uiteraard zijn ook de kandi daatleden op deze avond die, om 20.00 uur begint, welkom! SCHIEDAM Op maan dag 19 december a.s. start het Centrale Antenne In- richtingsbedrijf (CAI) van de Openbare Nutsbedrij ven een proef voor de tijd van één jaar met een nieuw tvkanaal 3 op de Schiedamse kabel. CAI- abonnees kunnen vanaf deze datum hun televisie toestel op het nieuwe tv kanaal afstemmen. De uit breiding met dit nieuwe kanaal 3 heeft geen ta riefsverhoging tot gevolg. Wel zullen enige techni sche aanpassingen in het CAI-Ontvangstation nood zakelijk zijn. Via het nieuwe kanaal 3 gaat de ONS Informatie verstrekken, welke be trekking heeft op het be heer van de Schiedamse kabel. De ONS stelt op het ogenblik een onderzoek in naar de verdere mogelijk heden die kunnen leiden tot het volledig benutten van het nieuwe kanaal, e.e.a. mimen nel kadei van de wettelijke moge lijkheden. Kanaal 3 is tussen de zen ders Duitsland 1 en België- Vlaams 1 te ontvangen. De CAI-abonnee met een te levisietoestel dat 8 of min der voorkeuzetoetsen heeft, kan eveneens op het nieuwe kanaal 3 afstem men, mits de abonnee een van de reeds beschikDare zenders laat vervallen. Hiertoe moeten de abon nees in het regelkastje van het televisietoestel een handeling verrichten. In het regelkastje zitten knopjes waarmee de keuze kan worden bepaald. De CAI-abonnee met een televisietoestel dat meer dan 8 voorkeuzetoetsen heeft, kan het nieuwe ka naal 3 op een niet gebruikt kanaal afstemmen. Hiertoe moet eveneens bovenver melde handeling in het re gelkastje toegepast wor den. De technische mogelijkhe den voor een verdere ont wikkeling van de media via de kabel zijn aanwezig. De politieke, maatschappe lijke en financiële conse quenties zullen verder uit gebreid bekeken worden. SCHIEDAM „De Postduif" stelt de leden in de gelegen heid de snelvliegers te laten keuren om ze daarna in het verenigingslokaal, Nieuw- straat 25 tentoon te stellen. Voor de enkelingen onder de postduiven is dit al achter de rug. De reeks wordt zaterdag en zondag besloten met een hok kenshow, elk hok met 1 oude en jonge duivin plus 1 jonge duivin en doffer. De show is zaterdagmiddag en zondag voor iedereen te bezichtigen. De vereniging Thurlede doet dit maandag 21 december sa men met bloemschikker(sters) van de KMTP in „De Vier Mo lens", aanvang 19.30 uur. Leden van de KMTP kunnen zich hiervoor opgeven bij mevr. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting J. M. Krohe, tel. 707651. Kosten voor leden 3,voor verwan ten/vrienden 4,per persoon. Basisgroen voor de naar eigen inzicht te maken ta fel of wandversiering wordt gratis verstrekt. Het overige materiaal dienen de deelnemers zelf aan te schaffen. De Nieuwjaarsreceptie van „Thurlede" wordt gehouden op 6 januari 1984 in gebouw Chr. Sociale Belangen, Lange Haven 73. Ook de „Vijfsluizen" organi seert maandagochtend 19 de cember in eigen verenigingsge bouw een gemeenschappelijk maken van kerstversieringen, het begint om 9.30 uur. Op 21 Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. SCHIEDAM De Schiedamse mevr. Goedhart mag zich sinds deze week eigenaresse noemen van een camera die zij heeft ge wonnen in een aktie „Wie stuurt een originele kaart va nuit zijn vakantiebestemming". De prijs is uitgeschreven door reisbureau Snel en is afgelopen zomer tijdens de vakantie ge houden. J "O 1 O 1 O, SZ. til Q) ai üi? aj -O 3 3 c<=> 2 UI Op 17 december 1983 wordt er in De Blauwe Brug als voorbe reiding op het kerstfeest een concert gegeven, verzorgd door: het Toonkunst Kinder koor; het Gemengd Koor „Se- nectute"; het Gemengd Koor „The Green Forest Selection" met solistische medewerking. Aanvang 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Kaarten a 3.50 zijn vanaf heden verkrijgbaar aan de balie van De Blauwe Brug. Op donderdag 22 december 1983 kan men in De Blauwe Brug kerststukjes maken. Dit gebeurt onder bevoegde lei ding. De kosten bedragen ƒ5.- en u kunt terecht van 13.30 tot 15.00 uur. Zondag 11 december wordt er in de Kreek, Lange Haven 92, tel. 267767, een kinderfilm ge draaid, het gaat over kinderen die een spionagegroep ontdek ken. De film is in kleur en Ne derlands ondertiteld. Het be gint om 13.30 tot 15.00 uur en het kost 1.50. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1