Aangevraagde bouwvergunningen Nieuw TV kanaal 3 op Schiedamse kabel Extra Gemeentesubsidie voor woningverbetering Ontvangst Radio Rijnmond HOEVEEL KOST STROOM EN WAAROM? Oproep voor Schoolverlaters Huren Bouwverkeer Broersvest en Koemarkt En verder O.N.S. rondom feestdagen Bureau bevolking 30 december om 14.00 uur gesloten Publikatie van de Gemeente Schied»"1 Dit informatieboekje over stroomkosten en stroombesparen ligt voor u klaar. Bureau Voorlichting Brochure De zender van Radio Rijnmond is vanaf woensdag 21 december via de Schiedamse kabel frequentie 92,5 MHz (in mono) te beluisteren. Op 21 december begint deze regio nale Omroep met eigen uitzendin gen* Nieuwsberichten, actualiteiten en andere programma's zullen op vaste tijdstippen uitgezonden wor den. De rest van het etmaal geeft de re gionale zender Hilversum 3 (over dag) door en Hilversum 1 (nacht- programmal- Vanaf 1 december tot 21 december was Radio Rijnmond reeds in de lucht met proefuitzendingen. De frequentie waarop Radio Rijn mond via de ether te beluisteren valais 93,4 MHz. In verband met de komende feest dagen verschuift de bedrijfsvuil- dienst van maandag 26 december naar dinsdag 27 december. De huis- vuildienst van maandag 26 decem ber verschuift naar donderdag 29 december. De grofhuisvuildienst verschuift van maandag 26 decem ber naar woensdag 28 december. Op zaterdag 31 december is het Vuiloverlaadstation aan de Parallel weg op de gebruikelijke wijze geo pend. De Openbare Nutsbedrijven blijven tijdens de feestdagen bereikbaar voor storingen in de levering van gas, drinkwater, elektriciteit en ra dio- en t.v.-signalen. Scholieren die de afgelopen zomer van school zijn gekomen en 18 jaar of ouder zijn, kunnen in aanmerking komen voor een RW W-uitkering wan neer zij op 1 januari 1984 nog geen werk hebben gevonden. Om nu de aanvragen om een uitkering zo efficiënt mogelijk af te handelen worden de schoolverlaters gevraagd om zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij de Gemeentelijke Sociale Dienst Schiedam, 's-Gravelandseweg 567, telefoon 732111. y In verband met afsluiting van de centrale kas is de onderafde ling Burgerzaken (bureau bevol king en bureau burgelijke stand) op vrijdag 30 december om 14.00 uur voor het publiek gesloten. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 PAGINA 27 Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouw vergunning binnengekomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij Bouw- en Woningtoe zicht, in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur bij de heer M. W. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. Activiteiten in en rond de binnenstad In en rond de binnenstad vindt een groot aantal activiteiten plaats. Woningbouw, aanleg van de trambaan, herinrichting van de Broersvest en de Koemarkt zijn hiervan de belangrijkste. Verder zijn er diverse andere projecten uitgevoerd of gaan binnenkort van start. Na het gereedkomen van de 100 wonin gen in de le fase (achter het Broersveld), start nu de vervolgfase van dit nieuw bouwproject. Op donderdag 15 december 1983 geeft wethouder C. Zijdeveld het startsein voor deze fase. Om 15.00 uur wordt de officiële eerste paal geslagen. Dit nieuwbouwplan bestaat uit 158 huur woningen te weten 148 woningwetwonin gen (waarvan 27 bejaardenwoningen en 4 woningen voor mindervaliden) en 10 wat kleinere tweekamerwoningen voor huis houdens van 1 of 2 personen. De woninggrootte is als volgt: 62 - tweekamerwoningen; 44 - driekamerwoningen; 49 - vierkamerwoningen; 3 - vijf kamerwoningen. Op de begane grond komt een aantal overdekte stallingsplaatsen voor auto's. In totaal zijn er 53 van deze zogenaamde „carports" in het plan opgenomen. Er wordt gebouwd op het terrein aan de Lange- en Korte Achterweg, achter het Oude Kerkhof bij de Grote Kerk. De woningen komen te liggen in 4 blok ken met elk een hoogte van 3 bouwlagen. Via poorten zijn de binnenterreinen be reikbaar. De binnenterreinen sluiten aan op de tuinen en bergingen. Ook de stal lingsplaatsen voor de auto's zijn via de binnenterreinen te bereiken. De gemiddelde maandhuur bedraagt 513,-. Voor de 10 kleine tweekamerwo ningen is dit gemiddeld 254,- per maand. De bijkomende kosten voor service en warmwatervoorziening komen op zo'n 15,- per maand. De eerste woningen kunnen in het najaar van 1984 klaar zijn. Omstreeks de zomer van 1985 hoopt men alle woningen gereed te hebben. De woningen zullen in beheer komen bij de woningbouwvereniging St. Jozef. De dienst gemeentewerken heeft de direc tievoering voor dit bouwplan. Tijdens de bouw zal voor het bouwver keer een aantal verkeersmaatregelen wor den getroffen. Er wordt naar gestreefd de bereikbaarheid van de binnenstad voor bewoners en bedrijven via tijdelijke maat regelen zo goed mogelijk te regelen. Zonodig zal hierover aparte informatie worden verstrekt. De werkzaamheden aan de Broersvest en aan de keerlus voor de tram op het Em- maplein bij het Stadskantoor zijn bijna klaar. Aan de herinrichting van de Koe markt en omgeving wordt nog volop ge werkt. Een groot deel van de Koemarkt wordt ingericht als voetgangersgebied, met daar op onder andere wat zitbanken en enkele kiosken. In deze kiosken komen kleine winkeltjes. Ook komt er een ruimte voor kaartverkoop voor het openbaar vervoer. Daarnaast komt er op het plein wacht ruimte voor de passagiers van de trams en bussen. De verwachting is, dat de werkzaamhe den in de loop van het eerste kwartaal van 1984 gereed zijn. Verder is er de geheel gerestaureerde Ap- pelmarktbrug, die in deze december maand feestelijk verlicht is. Ook de Hoogstraat en de omgeving van de Grote Markt zijn verlicht. Daar is, na de ingrijpende opknapbeurt van de bestra ting, voor de periode tot kerst en oud en nieuw, door de winkeliers nieuwe feest verlichting aangebracht. Tenslotte zijn er op diverse plaatsen in en rond de binnenstad bouw-, verbouw- en verbeteringswerkzaamheden gereedgeko men, in uitvoering of nog in voorberei ding. Genoemd kunnen worden de bouw activiteiten aan de Korte Haven en aan de Westvest, de restauratie van het Prove niershuis (de verbouwing van het Achter huis tot restaurant is bijna klaar). Verder heeft opnieuw een aantal winkeliers hun zaken verbouwd en gemoderniseerd en kreeg de Passage een opknapbeurt. Tot zover in het kort iets over de laatste ontwikkelingen. Als u op de hoogte wilt blijven bezoek dan regelmatig de binnenstad. Dit was zeker de laatste tijd, in verband met de vele werkzaamheden niet altijd even eenvoudig, maar de bereikbaarheid wordt nu al weer veel beter. G. Toth voor Aleidastraat 108a/b; 2 wo ningen inwendig verbouwen; P. J. v. Amersfoort voor Nicolaas Beets- straat 17 bov.; badkamer maken; J. Vervoort voor Westfrankelandsestraat 57b; zolderverdieping verbouwen; Directeur Gemeentewerken voor Antho- nie Muysstraat 2; brandveiligheidsvoorzie ningen aanbrengen, alsmede brandtrap aan de achtergevel plaatsen; G. Toth voor Vlaardingerstraat 39; be drijfsruimte met bovenwoning; inwendig verbouwen; Aann.bo^r C. Leenderts N.V.; werk- Op maandag 19 december a.s. start het Centrale Antenne Inrichtingsbedrijf (CAI) van de Openbare Nutsbedrijven een proef voor de tijd van één jaar met een nieuw TV kanaal 3 op de Schiedamse ka bel. CAI-abonnees kunnen vanaf deze da tum hun televisietoestel op het nieuwe TV kanaal afstemmen. De uitbreiding met dit nieuwe kanaal 3 heeft geen tariefsverho ging tot gevolg. Wel zullen enige techni sche aanpassingen in het CAI-Ontvangst- station noodzakelijk zijn. Via het nieuwe kanaal 3 gaat de O.N.S. informatie verstrekken, welke betrekking heeft op het beheer van de Schiedamse kabel. De O.N.S. stelt op het ogenblik een onderzoek in naar de verdere mogelijkhe den die kunnen leiden tot het volledig be nutten van het nieuwe kanaal, e.e.a. bin nen het kader van de wettelijke mogelijk heden. Kanaal 3 is tussen de zenders Duitsland 1 en België-Vlaams 1 te ontvangen De plaats/magazijn oprichten; J. H. Sijses voor Korte Kerkstraat 10; wo ning inwendig verbouwen; Bewoners Vereniging Schiedam-Zuid voor Hoofdplein; kleine windmolen plaat sen op de bouwspeelplaats; Directeur Gemeentewerken voor Stad houderslaan 30; brandveiligheidsvoorzie ningen in het gebouw aanbrengen, alsme de brandtrap aan de achtergevel plaatsen; R. Koppe en S. Warmenhaven voor Wil lemskade 3d; woning vergroten d.m.v. woonkamer en loggia samen te voegen. CAI-abonnee met een televisietoestel dat 8 of minder voorkeuzetoetsen heeft, kan eveneens op het nieuwe kanaal 3 afstem men, mits de abonnee een van de reeds beschikbare zenders laat vervallen. Hier toe moeten de abonnees in het regelkastje van het televisietoestel een handeling ver richten. In het regelkastje zitten knopjes waarmee de keuze kan worden bepaald. De CAI-abonnee met een televisietoestel dat meer dan 8 voorkeuzetoetsen heeft, kan het nieuwe kanaal 3 op een niet ge bruikt kanaal afstemmen. Hiertoe moet eveneens bovenvermelde handeling in het regelkastje toegepast worden. De technische mogelijkheden voor een verdere ontwikkeling van de media via de kabel zijn aanwezig. De politieke, maatschappelijke en financiële conse quenties zullen verder uitgebreid bekeken worden. Maar wat de uitkomsten ook zijn, er staat nog veel te gebeuren op de kabel. sU°°*e" OP uw/ f"e,er u„ stroomden VJcrtWost „a\4°a*e' Dit boeWi® *®V inheMV' betere WilW OP De situatie zoals hij nu is.. De gemeente Schiedam heeft een aantal maatregelen getroffen die het voor parti culieren aantrekkelijk maakt mee te doen met woningverbetering. De maatregelen gelden met name voor woningen in stadsvernieuwingsgebieden. Nu het verbeterproces van gemeentelijke en corporatiewoningen daar goed op gang 'S gekomen, richt de aandacht zich op de particuliere woningen. Men constateert dat het verbeteren van particuliere woningen achterblijft, on danks de rijkssubsidies die er zijn. Omdat de indruk bestaat dat de rijkssubsi dies voor woningverbetering niet het ge wenste resultaat opleveren, heeft de ge meente een aantal extra maatregelen ge troffen. Een belangrijke maatregel is dat ook de gemeente een geldelijke bijdrage verleent. Daarnaast gaat het om het: sneller uitbetalen van subsidiebedragen (zowel gemeente- als rijkssubsidie); tegen aantrekkelijke voorwaarden le nen van geld; adviseren over verbeteringsplannen; behulpzaam zijn bij subsidie-aanvragen; geven van voorlichting over uitvoering; houden van spreekuren in de informa tiewinkels in de wijken. Deze week verscheen de brochure: „Ge meentesubsidie groot onderhoud particu liere woningen". Daarin staat nog eens kort aangegeven wat de extra maatrege len van de gemeente inhouden. Ook staat er vermeld waar men terecht kan voor nadere informatie. De extra gemeentelijke maatregelen gel den niet voor de gehele stad, de nadruk ligt op de stadsvernieuwingsbuurten. Het gemeentebestuur heeft daar een aan tal gebieden aangewezen waar de extra maatregelen gelden. Per 1 januari 1984 zijn dit de volgende gebieden: in Schiedam-West: Mariastraat en omgeving; Brugmanstraat en omgeving, in Schiedam-Zuid: het gebied tussen de Groenelaan en de Buitenhaven. De bewoners in deze gebieden krijgen binnenkort de brochure in de bus. Per 1 juni 1984 komen daar de volgende gebieden bij: in Schiedam-West: Fabriplein en omgeving, in Schiedam-Zuid: Hoofdstraat (zuid) en omgeving, in Schiedam-Oost: Laurens Costerstraat en omgeving. De brochure „gemeentesubsidie groot on derhoud particuliere woningen" is voor geïnteresseerden verkrijgbaar op het Stadskantoor, Emmastraat 1, 8e etage Dienst gemeentewerken, hoofdafdeling bouw- en woningtoezicht; 4e etage Bureau Voorlichting. en zoals het er na de bouw zal uitzien.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 27