Nieuwe In't kort VANDAAG Omscholing voor werklozen Kerstconcerten Bouwsein in binnenstad Goede en fijne muziek Stadsblad in deze krant H Extra geld voor opknappen van eigen huis Zwemmen voor ouderen Politienieuws Lentefeest in het koper Topscheidsrechter Conciërge met behoud van uitkering mag EUROTAX Dubbel afscheid bij de ONS Opbouwwerker voor Turken en Marokkanen Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren 1 Is 1 Jl s SCHIEDAM Aan de Ringersstraat in indus triepolder 's Graveland is vanmiddag de eerste paal geslagen voor het Centrum Vakopleiding voor Vclwassenen. Deze onderwijsinstel ling valt onder het mi nisterie van Sociale Za ken en is bedoeld voor werklozen die een an der beroep willen aan leren. Jonger Open deur T.V. DEFEKT? RADIO ABA DAG EN NACHT ZIEKENFONDS - GAK - DETAM OOK ROLSTOELBUSVERVOER 65+ KORTING VIA BONBOEKJE VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRIJDEN TEL. 370733 i Zo gaat de „omscholingsschool" er uit zien. Meer kansen Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 16 DECEMBER 1983 - NR. 100 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG Om een cursus Politieke Vor ming Vrouwen doorgang te kunnen laten vinden, zijn An neke en Alien nog op zoek naar enkele deelneemsters. Kinde ropvang aanwezig. Bij vol doende deelname kan de cursus ook 's avonds gevolgd worden. Inlichtingen: tel. 708112 of 732318. Vrouwenhuis Barrika aan de Lange Kerkstraat is inmiddels al bijna een half jaar open. Voor de café-avonden en kof- fie-ochtenden worden nog vrij willigers gezocht. Na een korte training kunnen enthousiaste gegadigden aan de slag. Inlich tingen: tel. 700352 of 260232. Het NIVON gaat op woensdag 21 december kerststukjes ma ken in de Marijke school aan de Dr. de Visserlaan, aanvang twee uur, kosten 2,50 p.p. Op woensdagavond 28 december komt een lid van de Rotter damse NIVON zanggroep op bezoek, die zichzelf begeleid op de gitaar, aanvang acht uur in de Marijke school. In verband met de bezetting van het Stedelijk Museum Schiedam door beeldende kunstenaars kan de opening van de tentoonstellingen van Dolf Henkes, Riny Blaisse, Het Portret, Adrianus van der Schouw en Kerst-ansichtkaar- ten geen doorgang vinden. Deze opening stond gepland voor vrijdag 16 december (van avond). De NCVB afdeling Schiedam Centrum houdt een kerstavond op donderdag 22 december in de Opstandingskerk aan de Burg. Honnerl. Gretelaan, aan vang half acht. Programma: adventsliturgie, gedichten en een kerstvertelling. Gasten zijn welkom. Deze zaterdag (17 december) voor 't laatste verkoopt de His torische Vereniging haar ka lender voor 1984 op een kraam op de Hoogstraat (bij het mu seum), tussen elf en vier uur. Daarna is de kalender verkrijg baar bij de VVV, de boekhan del en het museum -SÉ co co O c co co CM c O) O «5 e> <n E 5 *3 8 OJ -È *2 "55 f— O mikt Het officiële startsein voor de bouw zou gegeven wor den door mevrouw Mr. A. Kappeyne van de Coppello, staatssecretaris voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat speciaal de staatssecretaris voor deze gelegenheid was uit genodigd houdt verband met de grote waarde die het rijk aan dit centrum toekent. Het CVV als omscholingsinstituut draagt namelijk een flink steentje bij aan het soepeler „inspelen" op de arbeidsmarkt. Ieder Centrum voor Vakop leiding (waarvan er 24 in Ne- deraland zijn) werkt dan ook nauw met het arbeidsbu reau. Het GAB beslist ui teindelijk wie van de inge schreven werkzoekenden voor een opleiding aan het Centrum in aanmerking komt. Terwijl vroeger vooral oudere werklozen deze centra bezoch ten, blijkt de leeftijd van de leerlingen de laatste jaren steeds jonger te zijn. Bij het Rotterdamse CVV (waarvan de vestiging in Schiedam als de pendance is bedoeld) ligt die leeftijd momenteel vóór in de twintig. De vraag naar omscholings plaatsen neemt eerder af dan toe. Hoe groter de werkloos heid des te meer mensen tot de pijnlijke ontdekking komen dat zij het verkeerde beroep heb ben gekozen. Uiteraard is dat niet in alle ge vallen de schuld van de betrok kene zelf. Soms staat hij van de ene dag op de andere op straat, omdat de branche waarin hij zijn brood placht te verdienen, door de economische neergang moest inkrimpen. SCHIEDAM Alle AAW/- WAO-ers en andere uitke ringsgerechtigden worden uit genodigd mee te doen aan de Kerst-bingo die de FNV-WAO- werkgroep organiseert in dienstencentrum de Vier Mo lens (Nw. Damlaan), op woens dag 21 december. Aanvang twee uur. mansingel (aanvang acht uur). Het Unisono koor dat zich in de afgelopen 15 jaar gespeciali seerd heeft in gevarieerde in ternationale kerstmuziek, brengt dit keer een programma met hoogtepunten uit de 14 eerder uitgevoerde concerten. Bijzonder is bovendien dat de aan Unisono verbonden musi cus Henk Govaart zijn 25-jarig jubileum als organist viert. Deze uitvoering is de laatste op traditionele leest geschoeid; volgend jaar wil het koor een totaal ander programma bren gen. Behalve koor en orkest werken mee: Guus Korpershoek, orgel; Ans Zoun-Visser, alt; Jaap Prins, declamator; Bazuingroep o.l.v. Bram Sebel. Op maandag 19 december 's a- vonds om half acht is er een Kerstsamenzang in de H. Hart- kerk, Pinasplein 2, Rotterdam- West, met medewerking van: Gemengd koor o.l.v. P. Bruinsma; Parowestsingers o.l.v. W. Gui^ia^ii, u eugdkoor „de Pinasrakkers" o.l.v. mevr. A. Odijk-Oskamp. Aan het or gel: N. Lodders; aan de piano: K. Odijk. Wij nodigen u van harte uit! De toegang is gratis. Na afloop is er een kopje koffie. De Opendeur Commissie orga niseert haar kerstzangavond op vrijdag 23 december! in de Ops tandingskerk aan de Burg. Honnerlage Gretelaan, aan vang acht uur. Wie slecht ter been is maar de bijeenkomst niet graag mist, kan bellen voor vervoer met de heer Scheep maker, tel. 702509. Medewer king verlenen: Groenoordkoor o.l.v. M. van Noort, R.K. St. Jan Babtistkoor, Jeugdkoor Happy Generation o.l.v. Renee Fons, Piet Planqué trompet, Arie Zuidgeest trom pet, Bart Platteel orgel. SCHIEDAM Werklozen kunnen in Schiedam bin nenkort worden aangesteld als conciërge op enkele kleuter- en lagere scholen. Hun dienstverband zal ge heel op vrijwillige basis be rusten. Kandidaten voor deze funktie behouden het recht op hun uitkering. Hoofden van Schiedamse scholen zullen eerdaags een brief van burgemeester en wethouders ontvangen waarin het onderwijs ge wezen wordt op deze moge lijkheid tot personeelsuit breiding. Of de behoefte aan uitke ringsgerechtigde concier ges groot is bij het onder wijs, en ook of er veel gega digden zijn voor deze baan, moet worden afgewacht. De afdeling oneerwijs op het stadskantoor kon geen nadere mededelingen doen over dit principe besluit van het gemeentebestuur. Uit een handelscentrum in zoet waren aan De Hoogstraat is dit weekeinde een partij sigaretten ter waarde van 8500 gulden ge stolen. Om binnen te kunnen komen bewerkten de dieven de pui met een auto. Sinds zondagavtnd laat is de po litie op zoek naar een man die op de Koemarktbrug met zijn auto een wegafrastering ramde. De man liet zijn gehavende Mercedes in de ste,ek en stapte over in een andere auto. Later bleek de Mercedes te zijn gesto len. Bij de World Fashion Boetiek aan de Rotterdamsedijk is zendagavond de etalageruit vernield. De dader ging er van door met een pop die in een slangelederen pak was gesto ken. Waarde van pop en kle ding: 1750 gulden. Het Nieuwe Op donderdag 22 december houdt de Vrouwenbond van het FNV haar kerstviering in zaal de Wilgeburg achter de Singelkerk. Aanvang half ze ven, kosten 16 gulden p.p. Op 4 januari vindt de nieuwjaarsre ceptie van de Vrouwenbond plaats in De Vier Molens. De Tip On In band uit Rotter dam (Rythm and Blues) speelt zondag 18 december in Schie dam. De 5-mans formatie geeft 's avonds om half tien een op treden in café de Quibus aan de Lange Haven. Toegang gratis. Centrum V akopleiding Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 TAXI 151122 op metaalsector Van deze uit de boot gevalle nen hebben velen nooit een be roepsgerichte opleiding ge volgd. De praktijk wijst uit dat vooral ongeschoolden als eerste de dupe worden van de werk loosheid. Aan die achterstand in opleiding tracht het CVV iets te doen. In principe kan men op een dergelijk centrum alle hand vaardige beroepen leren, als autoniumeui, umnieinian, metselaar, loodgieter. De de pendance in Schiedam, die mogelijk Rijnmond Centrum gaat heten, zal zich vooral rich ten op de metaalsector. Het gebouw is bedoeld voor circa 200 leerlingen, waarmee het Rotterdamse CVV de totale capaciteit in de Rijnmond op ongeveer 500 plaatsen brengt (in Rotterdam is het CVV ge- SCHIEDAM In de bin nenstad is donderdagmid dag het sein op groen gezet voor de bouw van 158 huur woningen. Wethouder Chris Zijdeveld zette de bouw- trein in beweging door een officiële paal te slaan ter hoogte van de Lange Achterweg. Deze paal markeerde het begin van de tweede en an de eerste huizen in het na jaar van 1984 worden opge leverd. De woningen variëren van twee tot vijf kamers, de huurprijzen lopen uiteen van 254 tot 513 gulden per maand. Met het gereedko men van de laatste wonin gen in de zomer van 1985 zal de bouw van de binnenstad zijn voltooid. vestigd aan de Van Graftstraat en de Gantelstraat). Dat het CVV aan de Ringer- straat gaat specialiseren op de metaal houdt nauw verband met de grote vraag naar ge schoold personeel in die sektor, zoals die zich tot voor kort in het Rijnmond gebied voordeed. Het ministerie rekent er op dat die vraag binnen afzienbare tijd weer aantrekt. Een tweede reden om Schie dam als vestigingsplaats te kie zen is het feit dat betrekkelijk veel werkzoekenden in deze regio een lage graad van scho ling blijken te hebben. Na een opleiding aan het centrum zou een werkzoekende over meer SCHIEDAM Woensdag 21 december en vrijdag 23 de cember worden twee namen toegevoegd aan de rij O.N.S. personeelsleden die het afge lopen jaar gebruik gemaakt hebben van de regeling Vrij willig Vervroegd Uittreden: H. Schouwenburg en J. J. Zonruiter. De heer J. J. Zonruiter, techni sch medewerker bij de afdeling CAI/MIT, kijkt terug op een loopbaan bij de Openbare Nuts bedrijven van ruim 41 jaar, de heer H. Schouwenburg directie secretaris/Chef Interne Zaken heeft een carrière achter de rug van ruim 42 jaar, eveneens bij de O.N.S. Naast het uitoefenen van hun dagelijkse funktie maakten zij zich eveneens jarenlang ver dienstelijk voor de perso neelsvereniging. De grondge dachte de saamhorigheid bij het personeel te bevorderen is hier debet aan. Hobbymatig ver diende zij eveneens hun sporen in het maatschappelijk leven. De heer J. J. Zonruiter reci- pieert in verband met zijn af scheid op woensdag 21 decem- oer van 15.45 uur tot 17.00 uur, de heer H. Schouwenburg reci- pieert op vrijdag 23 december 1983 van 15.30 uur tot 17.30 uur in het bedrijfsrestaurant van de O.N.S. aan de Van Heekstraat. SCHIEDAM Per 1 januari krijgt Schiedam de beschikking over een opbouwwerker voor de buitenlandse inwoners. Ton Lockhorst, aangesteld door de Stichting Buitenlandse Werknemers Rijnmond, gaat zich vooral bezighouden met de problemen van Turkse en Ma rokkaanse migranten. Hij wordt betaald door het Mi nisterie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur en heeft een tijdelijk arbeidscontract aangeboden gekregen. Lockhorst gaat kantoor houden in een ruimte van gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. SCHIEDAM Op diverse plaatsen in Schiedam vin den de komende week kerstbijeenkomsten plaats. Veel koren maken zich op om tijdens hun traditionele decemberconcerten hun stem te laten klinken. Zo zal op zondag 18 december een kerstzang worden gehou den in de Singelkerk, waaraan vocale medewerking wordt verleend door de parochie zangkoren In Honorem Dei (heren) en Jubilato (dames). Ook het (gemengde) Valerius- koor is aanwezig. De gemeenschappelijke kerst zang wordt verder opgeluist rd door harmonie St. Ambrosius. De avond is vrij toegankelijk en begint om acht uur. Het gemengd koor Unisono uit Schiedam en het Vlaardingse Begeleidingsorkest geven op 16 december hun jaarlijkse kerst concert in de O.L. Vr. Visista- tiekerk aan de Dr. Schaep- kansen beschikken, toch een baan te vinden. De praktijk wijst uit dat dit dikwijls inderdaad het geval is. Het laatste onderzoek (geda teerd eind 1982) toont aan dat over het hele land genomen, 60% van de leerlingen van een CVV na hun omscholing vrij snel in een nieuw beroep aan de slag kon. Behalve aan 200 cursisten biedt het Centrum in Schie dam plaats aan 30 leerkrach ten en administratieve mede werkers. Het gebouw wordt voorzien van filmzalen, werkplaatsen en theorielo kalen. De bouwkosten bedra gen ongeveer 6 miljoen gul den. Het centrum zal in okto ber 1984 gereed zijn. SCHIEDAM Op vrijdag avond 23 december 1983 geeft „Gheselscap Goed Ende Fyn" een uitvoering in het centrum van Schie dam. Het muziekgezelschap zal tijdens de koopavond tussen 19.00 en 21.00 uur lo pend over de Hoogstraat en Broersvest een speciaal kerstprogramma ten gehore brengen. „Gheselscap Goed Ende Fyn" bestaat uit vier personen en brengt voornamelijk oude we reldlijke en geestelijke liederen ten gehore. Het gezelschap be geleidt zichzelf op oude volksinstrumenten. In geval van slecht weer zal het gezelschap winkel in winkel uit over de Hoogstraat en Broersvest gaan en tussen acht en negen uur een uitvoering geven in de aula van het Stede lijk Museum.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1