Schade aan uw auto Ingewijd met stropdas Bouw accommodatie SVV in snel tempo Kies Dries! Pa's voordeel! ORANJE Gebit stuk? J. VERINGMEIER SCHIEDAM sportief bekeken Dries spoort elke vervorming op. Deukt vak kundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. Gehuldigd FOTO VAN VUUREN Clubkampioen schappen Ooievaars verpletterd HSV Schiemond Promotie Zaalvoetbal SVV bekert verder Diplomazwemmen Winst voor VC Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 PAGINA 13 autorichtspecialist Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010- L54540. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 Piet van den Hengel SCHIEDAM Zaterdag speelde Piet van den Hengel zijn laatste wedstrijd in het zaalvoetbalteam van de Schiedamse Politie Sport Vereniging. In verband met zijn benoeming als korp schef van de Schiedamse po litie wordt het voor hem te moeilijk om zich in de avonduren vrij te maken en deel te nemen aan de com petitiewedstrijden. Vanaf het seizoen 1975-1976, toen de SPSV is gestart met zaalvoetbal, is Van den Hen gel er al bij. Hij speelde voor de competitie van de KNVB afdeling Rotterdam 117 weds trijden en scoorde daarin 22 doelpunten. In totaal is hij vijf maal voor twee minuten naar de strafbank verwezen, maar dit kwam door zijn robuuste spel en zijn volle dige inzet. Piet van den Hengel heeft in zijn voetballoopbaan nog nooit een promotie of degradatie meegemaakt. De SPSV is be gonnen in de derde klasse en speelt daar nu momenteel nog. Ook is Van den hengel enige ja ren voorzitter geweest van de Politie Sport Vereniging,. Vorig jaar is hij daarmee gestopt. Hij heeft deze funktie overgedra gen aan hoofdinspecteur Kees van Dongen. De aanvoerder van het zaal voetbalteam, Arno Hennink: „We verliezen in hem een in zetbare kracht. We konden al tijd op hem rekenen. We spelen met twee teams in de zaalvoet balcompetitie en met verschil lende diensten van de spelers wordt het elke week weer moeilijk om de teams compleet te laten aantreden. Wat aanvul ling kunnen we dan ook best gebruiken". Voor de onderlinge wedstrijd zaterdag, gespeeld in de sport hal Margriet, werd de schei dende voetballer in het zonnetje gezet. maai veruei 3-0 li,.,, het in eerste instantie niet ko men. Een servebeurt van Fred Blangé bracht de ploegen zelfs weer bij elkaar. Toch hield DOS het initiatief en aangemoedigd door het talrijke publiek leek men het VCS team even weg te spelen en liep uit tot 10-6 door enkele ongecon troleerde aanvallen aan Schie dam kant. Nadat Paul Dekker de richting weer had terugge vonden en hard aanvallend de achterstand tot 10-8 terug bracht, was het de beurt aan uitblinker Perry van den Blink om zijn aandeel in de score te leveren. Met een gevarieerde en zeer ge plaatste service liet hij DOS nauwelijks aan aanvallen toe komen en bracht zijn ploeg op een voorsprong van 10-12, waarna DOS even geheel weg zakte. Bij 14-10 verzuimde VCS om door te drukken en DOS rook een laatste kans. Hierdoor volgde het meest sensationele en spectaculaire gedeelte v'an de wedstrijd. Door prachtig verdedigen wist DOS liefst twaalf keer de service te veroveren, zonder echter zelf te scoren, ruim een kwartier bleef de stand ongewijzigd, waarna een goede aanval van de dege lijk spelende Gerard de Boer en een dito blok van Fred Blangé aan de spanning een eind maakten. De derde set was eigenlijk een formaliteit, DOS kwam nog voor met 2-0, maar had geen enkel verweer tegen de ge spreide VCS aanvallen, die door de goede passes van Paul Dek ker en Gerard de Boer werden ingeleid. Bij 9-4 waren de Schoonhovenaren eigenlijk al verslagen en hoewel coach Paul Eikelenboom bij 9-7 nog een time out moest aanvragen is men niet meer in echt gevaar geweest, getuige het gemak waarmee Fred Blangé liefst vijf maal achtereen kon serveren en daarmee de eindstand op 3-0 brengen. Ook het damesteam gaat het momenteel voor de wind, even als de heren vechten zij vooj- een laatste kans op aansluiting met de top drie. Door Lekker- kerk te verslaan, passeert men dit team op de ranglijst. In deze van beide kanten goede weds trijd waren het vooral de mid denspeelsters Linda Schafer en uitblinksters Carin de Leede die aanvallend en blokkerend voor de punten zorgden. Ook verdedigend had men de zaken goed voor elkaar, waarbij vooral Jeanet de Jong een glansrol vertolkte. Jammer was het dat veel foute serves vooral in het begin het ritme verstoorden, waardoor Lekkerkerk, dat zelf over een harde opslag beschikte, dicht bij kon blijven. Met het kleinst mogelijke verschil won men de eerste set, waarna de tweede wat makkelijke ging. Een blessure van Monique Dek ker, die een goede wedstrijd speelde leek roet in het eten te gooien, want de derde set werd SCHIEDAM Mr. A. G. H. Gorissen is maandagavond officieel geïnstalleerd als de 24e ge meentesecretaris van Schiedam. Hij is de opvolger van Mr. M. Blok, die per 1 december met VtlT ging. Loko-burgemeester Reinier Scheeres hing de nieuwe secretaris een stropdas om met het gemeentewapen van Schiedam, ten teken dat de heer Gorissen voortaan als vol waardig lid van het ambtelijk apparaat wordt beschouwd. Hoogstraat 106. Schisdam. Tal. 266720. Afgelopen zaterdag en zondag werden bij de tafeltennisver eniging de Korenbeurs de club kampioenschappen voor de jeugd verspeeld. Op zaterdag werden alle partijen bij de jon gens-, meisjes- en beginners- dubbels afgewerkt. Dit leverde de volgende resultatenop: beginnersdubbel: le Serge Kats en Linda Willemsen, 2e Des- mond Buijk en Igor Kluin. Meisjesdubbel: le Monique Seij- kens en Saskia v.d. Most, 2e Mandy Besteman en Jolanda Vuijk. Jongensdubbel: le Kees Groe- neveld en Martin Damen, 2e Rick Jansen en Berry Buyten- hek. Op zondag werden alle enkels pel klasses gespeeld. De 34 deel nemers waren daarbij verdeeld over 4 klasses t.w. jongens A en B, meisjes en beginners. Bij de beginners en de jongens B wa ren de uitslagen als volgt: beginners: le Serge Kats, 2e Igor Kluin. Jongens B: le Pa trick van Merwijk, 2e Martin Damen. Bij de meisjes wisten Pascale Barkey en Mandy Besteman beiden ongeslagen de finale te bereiken. Na 'n spannende, maar technisch zeer matige wedstrijd, behaalde Pascale Barkey tenslotte de overwin ning en werd hierdoor voor het tweede achtereenvolgende jaar clubkampioene van de Koren beurs. Bij de jongens A werd in de halve finale eerste teamspeler Hans Meijer verrassend uitge schakeld door Edwin Oostrum. Deze moest het in de finale op nemen tegen Patrick Barkey. In 'n goed gespeelde finalepartij was Patrick Barkey echter ver uit de sterkste en won dan ook met 21-11, 21-15 en 21-19. Pa trick Barkey werd door deze overwinning ook voor de tweede achtereenvolgende keer clubkampioen van de Koren beurs. De rolstoelbasketbalploeg van SIS de Ooievaars krijgt de ene nederlaag na de andere. De ploeg heeft in deze competitie nog geen enkele punt behaald en degradatie uit de ere-divisie is niet meer te voorkomen. In Dordrecht tegen Kador ke ken de Schiedammers na tien minuten al tegen een 22-0 stand aan. Aanvallend kregen zij wei nig of geen kans het bucketge- bied van Kador binnen te ko men dus moest er van grote afs tand getracht worden om tot scoren te komen. Bij de rust was de stand 40-10. In de tweede helft een zelfde spelbeeld. De Dordtse ploeg scoorde er lustig op los. De Ooievaars probeerden de bal zoveel mogelijk in de ploeg te houden om zodoende de neder laag zo klein mogelijk te hou den. De ploeg streefde er naar tenminste onder de 100 tegen- punten te blijven. Deze opzet slaagde want Kador wist met 88-27 de wedstrijd uit te maken. De laatste competitiewedstrijd van dit seizoen werd door de hengelsportvereniging Schie- mond'83 vervist in de Span- gensekade. Kampioen is gewor den W. Wuisman met 80 pun ten, 2. J. Florissen met 75 pun ten, 3. C. Verboom met 74 pun ten, 4. F. Broertjes en A. Wig mans met 71 punten, 6. H. Vors- tebos, R. van de Velden en R. de Goede allen met 65 punten, 9. D. Muilwijk met 56 punten, 10. speelt afscheidswedstrijd als zaalvoetballer Op donderdag 22 december speelt het heren zaalhandbal team van UVG voor de vierde landelijke ronde van de NHV beker tegen de reserves van Aalsmeer. EJe Noordhollandse vereniging is in deze ronde nog sterk ver tegenwoordigd namelijk met nog drie herenteams. Donderdag om zes uur vertrekt er een volle bus met ÜVG sup porters naar Aalsmeer die onge twijfeld een leuk handbala- vbndje tegemoet gaan, want na de wedstrijd van hun favorieten speelt het eerste team van Aals meer tegen Blauw Wit. Het scheidsrechterskoppel We- ber-Ten Wolde, beiden lid van dp handbalvereniging UVG, is met ingang van 1 januari gepro moveerd tot SWS koppel, het geen wil zeggen, dat ze de landelijke derde en tweede di visie wedstrijden zullen gaan leiden. Na twee jaar afdelingskoppel te zijn geweest voor de afdeling Rtotterdam zijn René Weber en Frans ten Wolde gelukkig met hjjn promotie dat tot stand is gekomen met veel trainen en het leiden van veel oefenweds trijden. Voor de zaalvoetbalcompetitie van de KNVB afdeling Rotter dam zijn maandagavond in de sporthal Margriet weer enige verrassende uitslagen uit de bus gpkomen. Zo kreeg Martinit Wederom een grote nederlaag te incasseren. Dit keer was het Overmaas dat met een 10-2 overwinning naar de Maasstad terugging. De Schiedamse Politie Sport Vereniging boekte een 3-0 overwinning op San Clemente en DCMR klopte de Vlaar- dingse Scheidsrechters Vereni ging met 6-3. Öpvallend was de 7-2 nederlaag die SV HV Schiedam kreeg te slikken van Roestvast. GAS kon ook al niet aan een over winning komen en moest met 9+4 de eer aan Blijdorp laten. Hermes DVS blijft het goed dpen in deze competitie en ver sloegen DOTO met 3-0. BBSS wist in een spannende Wedstrijd tegen WICO de beide punten in Schiedam te houden ep wonnen met 4-3. SFC had rrjet MVV'27 meer moeite als was verwacht. De Schiedam- rriers keken zelfs kort voor tijd nóg tegen een achterstand aan rrfaar wisten op de valreep toch nog een 5-5 gelijkspel uit het vuur te slepen. Hét tweede elftal van SVV speelde zaterdag voor de beker tegen Alexandria'66. Vooral de eenste speelhelft was aan trekkelijk om naar te kijken en SVV toonde zich al snel de meerdere. Na 17 minuten wist Michel Oos- terdijk een gave voorzet van Eric Kolmeijer in een doelpunt om te zetten. Kort voor rust werd het 2-0 toen een vrije schop snel werd genomen door Mdrchel van Hattem en Johan Wouters kon scoren, lp de tweede helft werd het spel wat minder maar SVV blééf de toon aangeven. Na een artier soleerde Eric Kol- ijer dwars door de Alexan dria verdediging heen en sdporde onhoudbaar 3-0. Tf-ainer Aad Putters was dik te vreden over de verrichtingen van zijn ploeg. „De jongens heb- bën keihafd gewerkt en dat het na' rust wat minder werd was logisch omdat deze tegenstan der geen vuist kon maken". Aktie uit v.d. Hengels laatste voetbalwedstrijd. Gratis Suske en ryw~"p.,^74 Wiske album rTCStO iTÏnt bij ontwikkelen en afdrukken van Ongelooflijk goed in kleur uw foto's Drie minuten voor het einde van de wedstrijd kreeg Piet van den Hengel de rode kaart van scheidsrechter De Raay en kon hij vertrekken. Onder een luid applaus zocht hij de kleedkamer op. Dat de uits lag uiteindelijk 6-6 werd was een beloning voor de inzet van beide teams. v.d. Hengel ontvangt een attentie voor bewezen diensten. De voorzitter van de SPSV, Kees van Dongen, bedankte Van den Hengel voor alles wat hij gedaan heeft in het belang van de vereniging. Namens het team overhandigde Ed Baten burg een kadobon. Er waren bloemen voor mevrouw Van den Hengel. Piet van den Hengel vond het leuk dat zijn ploeggenoten hem deze wedstrijd hadden aangebo den. „Ik heb altijd met plezier aan het zaalvoetbal meegedaan. We hebben ups en downs ge kend. In deze laatste wedstrijd zal ik proberen nog één keer mijn best te doen". Onder leiding van scheidsrech ter Aad de Raay en secretaris/- tijdwaarnemer Meindert van Veen begon men aan de weds trijd. Beide teams waren er duidelijk op uit om geen neder laag te krijgen. Fel werd er om elke meter gevochten en werd het zodoende nog een aardige wedstrijd. K. de Hartog met 51 punten, 11. J. de Oude met 43 punten en 12. P. Verhaal met 40 punten. In zwembad Zuid aan de West- frankelandsestraat hebben weer 74 kandidaten met goed gevolg hun zwemdiploma be haald. Als commissie van het bad waren aanwezig Martin Ba ron en Ineke van Leeuwen. De geslaagden zijn: Diploma A: Selma Haleplioglu, Jerry Jansen, Rudy Steenhoek, Miranda van Dillen, Remco van Belt, Sophie van Alphen, Rut- ger Nelis, Petra van Rossen, Jordy Broeren, Nico Bogaards, Jordy de Raaij, Dhr. G. A. van Loenen, Dhr. D. J. Lyons, mevr. A. Vis-Eekman, Walter Schoolmeesters, Roel Zuijder- wijk, Dennis Hersbach, Yvonne v.d. Leur, Debbey Vermeulen, Kuno Benner, Baukje Benner, David van de Hoven, Stefan van Gijn, Patricia v.d. Velde, Barry v.d. Velde, Bas v.d. Scha lie, Jill van Beurden, Ewald Roodenrijs, Marloes van Rutten. Diploma B: Marjolein Kort land, Judith Drenthen, Paul Venema, Sian DjienTan, Doesjka de Jong, Stella Scha per, Eltjo Ebbens, Irma v.d. Wiel, Cindy Wiegel, Ela v.d. Hoeven, Barry Hoek, Danny Koevermans, mevr. L. Koppen hagen, mevr. T. Hommel, Mar cel Versteeg, d. Does, Danielle de Melker, Ramzija Hadzic, Jimmy Dullaard, Char lotte Vermeer, Brenda Zwaan, Remko v.d. Horst, Dennis Wensveen, Paul Poot, Jeroen Beukers, Jordi Sluimer, Arjan de Haas, Hans Lansbergen, René v.d. Genugten, Wendy van Koesveld, mevr. E. Haan- drikman, Mark Jongebreur, Nadia Heeren, mevr. A. Leli- veld. Diploma C: mevr. S. Boschma, Jan van Nieuwkasteele, Danny Balvers, Linda Willemsen, Ju dith Sterken, Ton Bakker, Al fred van Dooren, Wilbert van Etten. Voor de heren van de volley balclub Schiedam stond zater dag jl. de belangrijke wedstrijd tegen DOS op het programma. Het belang was niet alleen van wege het feit, dat het team uit Schoonhoven een oude bekende is, waarmee men twee jaar gele den een nek-aan-nek hield om het kampioenschap, maar ook omdat een succes weer hard no dig was. Na de tegenvallende prestaties van de laatste weken was men uit de kopgroep weg gevallen en juist tegen DOS, één plaats hoger staand, was het een goede mogelijkheid om de stijgende lijn weer terug te pak ken. Ook had er een omzetting in het Schiedamse team plaatsgevon den, Peter van der Gugten speelde voor het eerst dit sei zoen weer vanaf het begin op, zijn vanouds vertrouwde mid denplaats en bracht daardoor wat meer snelheid in de ploeg. Het spelverdelen kwam daar door in handen van Bert van Delden en Perry van den Blink, die door veel spreiding aan het net te brengen, de VCS aanval lers alle gelegenheid tot scoren gaven. Dat deze omzetting al di rect vruchten afwierp bleek uit de 3-0 voorsprong. Vooral het enthousiasme, enige tijd uit de ploeg was geweest, keerde terug en ook toen DOS wat terugkrabbelde en zelfs met 7-5 voorkwam, bleef men ge concentreerd spelen. Ondanks de positieve instelling kon men niet inlopen en bij 13-12 leek DOS te gaan winnen. Deze stand bleef lang op het scorebord. Een moeilijke serve van Bert van Delden en een goed blok van Fred Blangé, die zijn beste wedstrijd van dit sei zoen speelde, brachten VCS op 14-13 en na vele spannende mo menten zelfs de eerste setwinst met 16-14. In de tweede set kwam DOS met een andere opstelling sterk offensief uit de startblokken, even moesten de Schiedammers wennen aan het 1-5 systeem dat de tegenstander nu hanteerde, SVV's nieuwe accommodatie in aanbouw. verloren en ook in de vierde set keek men aanvankelijk tegen een achterstand aan. Een prachtige serveserie van Judith Korpershoek, die samen met José van Oossanen prima spelverdeelde, bracht de spirit weer in de ploeg terug en en kele goede aanvalsakties van Carolien Meyboom beslisten de set en daarmee de wedstrijd met 3-1 in Schiedam. SCHIEDAM Toen de goedkeuring kwam van Ge deputeerde Staten van Zuid Holland en de subsidie van ƒ110.400 werd toegekend door de gemeente Schiedam, is men bij de voetbalvereni ging SVV direct begonnen met de afbouw van de ac commodatie voor kleed- en wasgelegenheid voor de af deling jeugd en marathon. De zelfwerkzaamheid bij SVV is nu al in volle gang. Dagelijks zijn enkele harde werkers bezig met de aanvoer van stenen, wat het werk van de metselaars vergemakkelijkt. Als de muren overeind staan verwacht de bouwcommissie meer man kracht. Vooral geschoolde vak mensen zijn dan van harte wel kom. De fundering ligt al ruim een jaar en op 5 december is het aannemersbedrijf J. F. Sigmond gestart met het metselwerk. Als dit achter de rug is, beginnen de leden van SVV met de zelf werkzaamheid. De bouw is verdeeld in drie fa sen. 1. Fundering, riolering en septictanks. 2. Gebouw glas- en waterdicht maken en 3. Ge bouw gebruiksklaar. Fase één is dus achter de rug en fase twee hoopt men eind maart af te sluiten. Als er geen tegen slag komt en de financiën geen roet in het eten gooit hoopt men fase drie ook nog in 1984 te vol tooien. Het gebouw heeft een opper vlakte van 27x13 meter. Er ko men acht kleedlokalen, com pleet met was- en doucheruimte van 8x3 meter. Een EHBO- en massagekamer en een com missiekamer met keuken van 7x6 meter. In het gehele ge bouw komt een vloerverwar ming.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 13