KERST ROLLADE varkensvlees KILO In't kort VANDAAG deze krant Vers van de groothandel «ass. Het Nieuwe «SS Massale verhuizing patiënten en personeel Stadsblad VERS GESHEDEN in Go üdse' Gemeentekas opgeheven Een nieuwe burgemeester Volop keuze in kerstartikelen Varl<ensha: mas KERSTDINER. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Afscheid van 'n zaalvoetballer DE KIPPENBOER Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren SCHIEDAM Op 28 december levert het Schie- landziekenhuis het tastbare bewijs dat het ernst maakt met de uitvoering van de uit 1981 date rende fusie tussen de voormalige Nolet- en Ge meenteziekenhuizen. 's Morgens om zes uur die dag zet het ziekenhuis een grootscheepse operatie in gang, die als hij om twaalf uur 's middags is voltooid, bezoekers en personeel de indruk zal geven dat men in een compleet nieuw ziekenhuis is beland. Er wordt die dag een massale verhuizing uitge voerd van personeel, patiën ten en apparatuur. Verplee- gafdelingen worden samen gebracht in één van beide gebouwen (BK-laan of Stad houderslaan) en rond het middaguur moet het Schie- landziekenhuis beschikken over één centrale eerste hulppost die voortaan 24 uur per dag is bemand met vak kundig personeel, en over één centrale opnameafde ling. Bus LET OP! In de KERSTWEEK zijn vtij geopend op: VRIJDAG 23 DEC. van 13.00-21.00 uur ZATERDAG 24 DEC. van 09.00-13.00 uur. 'n Greep uit ons assortiment: 'in er/,J* matse P°r kR Q© asjes Deze week extra ptr 5°oo. voordelig s-95 kfi 98 p< m 50 Lange baan Met een bus van dit type worden patiënten met bed en al van de BK-laan naar de Stadhouderslaan of vice-ver- sa overgebracht. De nieuwe kraamkamer, waar het volgens directielid mevrouw De Frel, „een genot is om te bevallen". SCHIEDAM Voor de 12e achtereenvolgende keer organiseerde het Comité „Schiedam Zingt" zaterdag een openbare Kerstzang in de Grote of St. Janskerk. In een kerkgebouw, een ijskelder gelijk, maar redelijk goed bezet werd met presentator, Ruud pillard het ko mende kerstfeest in geluid. Het werd een Kerstzang bij flakkerend kaarslicht, en bij het gebruikelijke lichtde- Singelkerk cor. -K-KÜ Uw poelier heeft alle wild en gevogelte in voorraad voor een geslaagd Kom tijdig naar één on zer filialen en maak een keuze uit meer dan 100 artikelen. Bijvoorbeeld: Konijnstukken kilo9.90 2e kilo1 «OO Konijnruggen kilo11.90 Politie rapport Wij helpen direktü! Licht en muziek zorgden in de Grote Kerk voor een stemmige kerstviering. IN ONZE KAASSHOP IN ONZE SUPERSLAGER Schieland ziekenhuis in nieuwe gedaante Vele honderden mensen werken aan de verhuizing mee. Hoe groot het aantal patiënten is dat moet worden overge bracht, staat nog niet vast. Hoe wel juist de 28e december werd uitgekozen als verhuisdatum omdat in de periode tussen Kerst en Oud en Nieuw de meeste ziekenhuisbedden leeg staan, ziet het er dit jaar naar uit dat het er dit jaar naar uit dat het patiëntenaantal buiten gewoon groot is-. Moeilijkheden zal hun verhui zing naar verwachting niet opleveren. Om het vervoer te vergemakkelijken heeft het Schielandziekenhuis een bestel auto aangeschaft die per rit een patiënt, zijn bed en eventuele apparatuur kan overbrengen. De kosten voor deze bus waren niet gering (80.000 gulden), maar op de langere duur altijd nog goedkoper dan de rekening van de GGGD, die, als zij de patiënten per ambulance zou vervoeren, per rit (van hooguit vijf minuten) een bedrag van 296 gulden declareert. De grootste omschakeling bete kent de verhuizing voor het personeel, dat vanaf 28 decem ber in een andere bezetting gaat werken. Vrijwel alle perso- pc «ram neelsleden zijn op andere afde lingen ingedeeld. Gelijktijdig met de verhuizing wordt de nieuwe kraamkameï aan de Burg. Knappertlaan in gebruik genomen. In het voor malig gemeenteziekenhuis is ook de kinderafdeling weer on dergebracht, zodat kraam- en- kinderafdeling weer in één ge bouw te vinden zijn. Andere verhuisplannen heeft het ziekenhuis voorlopig op de lange baan geschoven. De nood zakelijke samenvoeging van de poliklinieken is uitgesteld. De 100.000 gulden die de huidige verbouwingen mochten kosten, waren ontoereikend om ook de ingrijpende verhuizing van de poliklinieken te betalen. Naar alle waarschijnlijkheid krijgt het Schielandziekenhuis ook geen toestemming van het ministerie van Volksgezond heid om het 30-miljoen gulden kostende interimplan in één keer uit te voeren. Daardoor zal de fusie slechts stap voor stap verwezenlijkt kunnen worden. Vermoedelijk stelt de minister het geld beetje bij beetje be schikbaar, en wordt de uitvoe ring over drie maal drie jaren uitgesmeerd. Om de Schiedamse bevolking van de veranderingen in het ziekenhuis op de hoogte te stellen, verschijnt eind deze week een dubbele informatie pagina in Het Nieuwe Stads blad. De brochure, in vier ta len, wordt ook via de hui sartsen verspreid. Schiedam zong sfeervol ders Brouwer, waarvan het ge luid door het hele kerkgebouw schalde. Het kreeg de steun van pianist Gert Hofman in een soms meesterlijk vertol king. Eerst na een pakkende intro ductie met trompetgeschal, met in aansluiting een magi strale inzet van het kerkorgel, begon de gewenste sfeer van ingetogenheid zich te manifes teren. Pillard plaatste de bete kenis van de Kerst in wat zich momenteel in de wereld af speelt: tijden van onvrede, dreiging en onzekerheid. Deze kunnen echter niet verhinde ren dat Kerstmis leeft in alle harten onder de geloofsge meenschappen. Voor de gemeenschappelijke zang was gekozen uit klassieke kertmuziek. De koorvereni ging Progeza uit Vlaardingen beschikkend over een grote stemmenbezetting, presenteer de zich met liederen die uit muntten in stemcoloriet. Een ware verademing was de zang van het bejaardenkoor O.A.S.E. uit Groenoord met goed gekozen liederen die met ingehouden stemmen werden gebracht. Een belangrijk aandeel lever de ook dit keer het trompet duo bestaanden uit de gebroe- Voor de eerste keer organi seerde ook de Parochie St. Li- duina/O.L.Vr. Rozenkrans, een open kerstzangavond waarvoor de belangstelling tot volle tevredenheid stemde. Het was een presentatie van diverse zangkoren waarover de parochie voor de eredien sten kan beschikken. Gekozen was voor veelsamenzang. Een muzikaal aandeel leverde het orkest St. Ambrosius. Het he renkoor ,,In Honorum Dei" deed zich horen in het Kerst lied van Jan Nieland in een Oud-Nederlandse tekst ge bracht, het dameskoor „Jubila- tio" putte uit het repertoire van J. S. Bach. Samen met het herenkoor zongen de dames het fraaie werk „Du Hite Is raels" van Gallus, later Handl. Twee werken van grote vocale waarde die insloegen bij de be zoekers. De inbreng van het „Valeri- uskoor" bestond uit liederen van Verbeek/Stokkerman en H. Oosterhuis/Oomen. Vertederend kwam de zang over van het kinderkoor, op speelse wijze gezongen lied jes en goed gezongen. Ook het kerstverhaal ontbrak niet, verteld door mevr. v.d. Toorn. SCHIEDAM Met ingang van 1 januari 1984 zal de gemeente kas op de afdeling financiën op de le etage van het Stadskan toor worden opgeheven. Dit be tekent dat het na 1 januari niet meer mogelijk is contante beta lingen op het Stadskantoor te verrichten. De mogelijkheid tot contante betaling blijft echter wél bestaan. Met ingang van 1 januari kan men daarvoor (kos- tenloos) terecht bij de hoofd- en bijkantoren van de Bondsspaar bank Schiedam. Deze wijziging heeft het voordeel dat datgene die contant wenst te betalen, in het vervolg terecht kan bij de in zijn wijk gelegen kantoren van deze bank. SCHIEDAM Onbekenden hebben zaterdagavond getracht een partij kerstbomen in win kelcentrum Hof van Spaland in de brand te steken. De bomen, die waren toegedekt met een zeil, liepen slechts lichte schade op. Aanzienlijk groter was de schade die een brand zondag nacht aanrichtte in een woon huis in de Gallileistraat. Zowel de begane grond als de eerste verdieping brandden nagenoeg uit. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. Een 22-jarige Rotterdammer die zaterdagavond op de 's Grave- landseweg een groepje jongeren aansprak met de vraag of zij hem de weg naar het station wilden wijzen, kreeg als ant woord een klap met een ijzeren pijp. De slag trof de Rotterdam mer midden in het gelaat, zodat hij met een gebroken neus in het ziekenhuis werd opgeno men. Tijdens het weekeinde zijn di verse sportkantines het slacht offer geworden van inbraak. Bij SV HV aan de Sportlaan ver nielde men een ruit om daarna doodgemoedereerd enkele fles jes chocomel uit de ijskast te ne men en die leeg te drinken. Bij Hermes DVS aan de Olym- piaweg werd de koffieautomaat (waarde 500 gulden) ontvreemd en bij Excelsior 20 aan de Park weg stal een onbekende twee damestassen met daarin onge veer 70 gulden aan kleingeld. Vanuit het clubhuis van de scoutinggroep Taizé in het Bea- trixpark stal men een geldkistje met daarin 100 gulden. SCHIEDAM Vrijdag 23 de cember draait de Filmclub Schiedam de Italiaanse speel film „La Notte Di San Loren zo" van de gebroeders Taviani. De film ontving een hoge waardering op het Filmfesti val in Rotterdam, afgelopen jaar. Aanvang half tien in ge bouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. Toegang ƒ3,50 (lidmaatschap verplicht). In februari start in Schiedam weer de VOS-cursus (Vrou wen Oriënteren zich op de Sa menleving). Een VOS-cursus duurt twaalf weken en is be doeld voor vrouwen van alle leeftijden met tenminste lage re school en ten hoogste twee jaar 'vervolg-onderwijs. De kosten bedragen 25,-. In de Lange Kerkstraat is dins dagavond 7 februari een voor lichtingsavond. Wie nadere in lichtingen wil kan bellen met de nrs. 707884 en 731852. Zondagsschool „Het Westen" viert op zaterdagmiddag 24 de cember kerstfeest in een zaal onder de Opstandingskerk aan de Burg. Honnerlaghe Grete- laan. De toegang is gratis. Ou deren zowel als jongeren zijn welkom. Aanvang half drie. Woensdag 21 december in de grote zaal van dienstencen trum De 4 Molens wordt een kersttoneelavond gehouden. Opgevoerd worden twee een akters. Aanvang 19.30 uur. Zaal open 19.15 uur. Toegang gratis. Maandag 26 december, tweede kerstdag, is er vrij-entree. Van 13.00-14.00 uur koffieconcert door gem. koor „Senectute" in de grote zaal (le prijswinnaar van een zangconcours). Van 15.00-17.00 uur thé-dansant in de biljartzaal. In de gang expo sitie van schilderijen van stadsgenoot J. Kok. De 4 Mo lens is te vinden aan de Nw. Damlaan. Vanaf heden zal de mede werkster van de «wijkpost oost, Lorentzlaan 32, tel. 623733, van de stichting Raad voor het Bejaardenwerk ook op maan dagmiddag spreekuur houden van twee tot drie uur. Het spreekuur op dinsdagmorgen van half negen tot tien uur blijft-gewoon gehandhaafd. De wijkpost oost zal van maandag 26 december tot en met vrijdag 6 januari gesloten zijn. Op maandagmiddag 9 januari van twee tot drie uur en dins dagmorgen 10 januari van half negen tot tien uur kunnen ou deren uit de wijk oost weer te recht op het spreekuur. Overi gens gaat de Bingo op donder dagmiddag 5 januari, die de wijkpost in samenwerking met ouderen uit de wijk en klup- huis oost organiseert voor ou deren uit de wijk gewoon door. (Kluphuis oost, Galilei- straat 86). Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 - NR. 101 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG f Het Nieuwe Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1