VANDAAG in deze krant jz Stadsblad Nieuwe Werf personeel massaal naar Binnenhof In't kort Vers van de groothandel Stadsblad P. Groeneveld en Zn. HET MASKER UW NIEUWJAARSWENS Negentig huizen opgeknapt Schiedam in radio programma De Kuyper in wijn Woonwagenkamp: duidelijkheid begin 1984 succesvol Schrijfavond Amnesty Int. Nieuw: Sport Overdag Bestrijding iepeziekte Cursus voor bijstandsvrouwen ZOS klaar voor oudejaarsavond Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren 100% legaal, veilig en goedgekeurd koopt u bij: Broersveld 125 Telefoon 264296. Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur 'n Greep uit ons assortiment: °u"e jaar extra voordelig IH r too „r komt in 37.500 gezinnen. Onze speciale oudejaarsbijlage verschijnt op VRIJDAG 30 DECEMBER A.S. inzendtermijn uiterlijk donderdag 29 december, 16.00 uur Voor oudejaarsavond kilo 4<sO POELIER SLUIS RANDSTAD EDITIES Broersvest 125, Schiedam Telefoon 732470-732877 I11I11M T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA SCHIEDAM Enkele duizenden werknemers van scheepswerf Wilton Fijenoord, hun echtge notes en vertegenwoordigers van toeleveringsbe drijven zijn vanmorgen per bus naar Den Haag vertrokken om op het Binnenhof te demonstre ren tegen het voornemen van de regering, geen exportvergunning te verlenen voor twee onder zeeboten die Wilton in opdracht van Taiwan zou bouwen. Rekening Aderlating Li"' SUPERSLAGEBU <V// ik Gemarineerde kipdrumsticks en kipkarbonades op een leuke presenteerschaal kilo slechts 9.90 Gemarineerde kippepootjes De vakman, die weet er toch het meeste van!!! St. Liduinastraat 50, Schiedam Tel. 010-269884 WOENSDAG 28 DECEMBER 1983 - NR. 103 OPLAGE 37.525, 35e JAARGANG De Nederlandse Bond van Oud-Strijders en dragers van het mobilisatiekruis) houdt vanavond 28 december) haar maandelijkse contact bijeen komst in zaal De Wilgenburg achter de Singelkerk, aanvang acht uur. Nadere inlichtingen over de aktiviteiten van de Bond: tel. 731979. Ten behoeve van de renovatie van de Emma- en Nieuwland- flat is een kijkwoning ingericht op de 5e etage van de Koningin Emmaflat, waar bewoners kunnen bekijken hoe hun toe komstig huis er uit zal zien. de kijkwoning is bereikbaar met de lift en nog te bezichtigen op donderdag 29 december, van tien tot twaalf uur en van twee tot vier uur. Medewerkers van het Gemeentelijk Woningbe- heer zijn aanwezig om uitleg te geven. SCHIEDAM Negentig wo ningen van Arbeidserswoning- bouw Vereniging Schiedam Vooruit zullen worden opgek napt. De huizen, gelegen aan het Fabriplein, krijgen nieuwe daken, goten en balkonhekken. Verder worden de keukens en toiletten vernieuwd en worden gevels en dak geisoleerd. In 1982 knapte Schiedam Vooruit al een deel van de hui zen op. Toen werden de deur en raamkozijnen vernieuwd. Met de opknapbeurt die nu op stapel staat is een bedrag van ruim 5,5 miljoen gulden ge moeid. Per huis gaat de renova tie ongeveer 62.000 gulden kos ten. De gemiddelde huur zal na de renovatie 273 gulden per maand bedragen. Dat betekent een verhoging van ongeveer 140 gulden per maand. SCHIEDAM Op 7 januari tussen 08.30 uur en 09.00 uur wordt Schiedam in een circa 10 minuten durend programma belicht door TROS(toer) Aktua radio. De opnamen voor dit programma werden op 22 de cember gemaakt in het Natio naal gedistilleerd museum en in een bekende Schiedamse distil leerderij. In grote lijnen gaat het pro gramma over de historische be tekenis van de jeneverindustrie op grond waarvan Schiedam wereldbekendheid heeft gekre gen en wordt die lijn doorge trokken naar het heden. Re- daktrice- verslaggeefster van TROS aktua-radio Yvonne Wellink maakte dit pro gramma. In het plan is rekening gehou den met de wensen van de be woners. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM In december heeft de Beheermaatschappij Joh's de Kuyper Zoon B.V. te Schiedam de aandelen overge nomen van de Tilburgse Wijn- koperij B.V., ook handelend on der de naam Les Grands Vins, in Oisterwijk. De Tilburgse Wijnkoperij B.V. zal als een zelfstandige werk maatschappij blijven opereren onder haar huidige directie. Deze directie wordt gevormd door de heren G. J. Verbunt en A. C. van Soolingen. Het is het voornemen van De Kuyper de aktiviteiten van deze nieuwe werkmaatschappij belangrijk uit te breiden, zowel wat haar werkterrein betreft als het assortiment. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 regelrechte catastrofe SCHIEDAM In het nieuwe jaar wordt de schrijfavond-tra- ditie van Amnesty Schiedam voortgeeet. Elke eerste dinsdag avond van de maand is er in het gebouw ,,De Blauwe Brug" in Groenoord gelegenheid om deel te nemen aan schrijfaktiviteiten ten behoeve van gewetensge vangenen die door Amnesty In ternational zijn geadopteerd. Op dinsdag 3 januari kan men van 19.00 uur tot 21.00 uur te recht om brieven te schrijven voor gewetensgevangenen in Kenia, Afghanistan en Bankla- desh. Er liggen vijf verschil lende brieven gereed, die de deelnemers kunnen overschrij ven of meenemen om thuis over te schrijven. De bingomiddag, die de pro grammakommissie ouderen oost in samenwerking met clubhuis Oost en de raad voor het bejaardenwerk op 5 januari in clubhuis Oost organiseert kan wegens omstandigheden niet doorgaan. Vrijdag, 30 december wordt bij de Filmclub Schiedam „The se cret policeman's ball" gedraaid' een registratie van een bene fietvoorstelling van het Monty Python-team en enkele gasten ten behoeve van Amnesty In ternational. De film begint om half tien. Donateur worden van de Stich ting Filmclub Schiedam kost f 5,v— per seizoen (inclusief toe gang eerste film), toegang voor donateurs 3,50. Het adres: Stichting Filmclub Schiedam, gebouw De Teerstoof, Nieuw- straat 12. Sluiten Wilton betekent De karavaan, die vertrok vanaf de werf, werd door de politie via het centrum naar de snelweg begeleid. Van daag op de dag dat het parle ment debatteert over het al dan niet verstrekken van een vergunning, wilde het Wilton-personeel de Tweede Kamerleden een klein mo del onderzeeër aanbieden. Met deze aktie wil de scheepswerf duidelijk ma ken dat het niet doorgaan van de order rampzalige ge volgen voor de werkgele genheid in Schiedam en wijde omtrek zal hebben. Het Schiedamse gemeentebe stuur heeft al in een eerder stadium gepoogd, het kabinet op andere gedachten te bren gen. In een telex aan minis ter-president Lubbers, eind vorige week verstuurd, schetsten burgemeester en wethouders een uiterst som ber beeld van de economische gevolgen die sluiting van Wilton Fijenoord voor de re gio met zich mee zal brengen. Het niet doorgaan van de on derzeebootorder betekent vol gens wethouder en loko-burge- meester Reinier Scheeres dat door sluiting van de nieuw- bouwafdeling bij WF, ook de reparatieafdeling ernstig ge vaar zal lopen. Moet ook die af deling dicht, dan zal het Rotter damse havengebied nog slechts over één reparatiewerf beschik ken (Verolme Botlek), wat weer grote gevolgen zal hebben voor de aantrekkingskracht van Rot terdam als zeehaven. scheepsbouw verbonden. De scheepsbouw heeft de stad tot bloei gebracht maar dreigt nu, ons in de ondergang mee te sleuren. Als tot liquidatie van WF wordt overgegaan betekent dat een verlies van 1500 ar beidsplaatsen. Het aantal werk lozen stijgt dan in drie jaar tijd van 4600 nu naar boven de 6000. Dat is 24 procent van de be roepsbevolking". Financieel betekent dat voor de stad niets minder dan een ader lating. Een globale becijfering leert dat er meer uitkerings trekkers bij komen, er minder gas en elektra wordt afgezet en de belastingopbrengsten flink omlaag gaan. Daardoor krijgt de gemeente te maken met een las tenverzwaring van zeker 5 mil joen gulden per jaar. Hoe Schiedam dergelijke ver liezen kan opvangen is Schee res voorlopig een raadsel. Als enige mogelijkheid ziet hij nog verdergaande bezuinigingen. En die kunnen niet worden doorgevoerd dan na ontslag van een groot aantal ambtenaren „Het kan er bij ons nauwelijks in. Duizenden mensen dreigen hun baan te verliezen, terwijl in onze stad al ruim 2600 arbeids plaatsen in de scheepsbouw verloren zijn gegaan (Gusto, Nieuwe Waterweg, Scheeps werf De Jong, red.) Een poli tieke beslissing bedreigt een on derneming in haar voortbe staan, en Schiedam krijgt de so ciale en economische rekening gepresenteerd." Die rekening is buitengewoon hoog. Scheeres: „De historie van Schiedam is nauw met de Het is volgens Scheeres een onverteerbare zaak dat een ge zonde reparatieafdeling (het laatste half jaar vol bezet, on danks het feit dat Wilton in surseiüance van betaling ver keert) door één enkel rege ringsbesluit de das kan worden omgedaan. De Schiedamse loko-burge- meester scherpte dit standpunt nog eens aan op een hoorzitting voor de vaste kamercommissie voor economische zaken, waar Scheeres de voornemens van de regering „onvoorstelbaar" noemde.

Het Nieuwe Stadsblad | 1983 | | pagina 1