w s HET ZOMERT BIJ DUTON ZOMERGIDSEN f de Jong Intra 1 zm 7 Wat moet u doen? r n z /_U $4 b 675,- IS daagse Vliegreis Maüorca f 300.- Korting Foto Niest/uit Fotografie-Video-Inruil Guüiver Flytours OME R p U Z Z E L HOMMD INTERNATIONAL Een aanwinst: parkeerruimte bij de achteringang Wie 't goed bekijkt boekt zo'n gezellige en voordelige busvakantie van de Jong Intra. Bergen, bossen, strand, steden, wat u ook wilt, de Jong Intra heeft het - in heel Europa! Het grote nieuwe Vakantie Magazine 1984 plus de andere de Jong Intra programma's liggen voor u klaar. Haal ze bij ons reisbureau en boek snel de vakantie van uw keuze. Hier is vast een greep uit het programma! Kodiüt DtSC camera Beschikbaar L" Na regen in schotland, stenengooiers in Tu nis nog eens slangen, kakkerlakken en tij gers in de tropen? De atlas openslaan en hoge bergruggen over landengten te zien kron kelen. Of brede rivieren door groene vlakten. De tv aanzetten en bonte tempeltaferelen te zien oplichten. Of exotische gezichten te zien lachen. Een plaat opzetten en fluitmuziek horen opklinken. Of gongslagen dreunen. Dat alles doet het hart van de reislustige sneller slaan. Het opent een wereld aan herinneringen, indrukken, belevenissen. Maar het zet ook aan tot nieuwe plannen. Onweerstaanbaar. Twee trouwe wereldreizigers die met schitterende ogen de reis koorts beleven en zeker niet weer staan, zijn de heer en mevrouw Willemsen uit Schiedam. Zij sme den weer plannen voor hun vol gende ontdekkingstochten, en be reiden zich telkens voor met een stapel literatuur die tot heup hoogte komt. De heer Willemsen pakt de voor bereiding van zijn diareportages zeer grondig aan. 'Als we in een bepaalde plaats arriveren, herken ik met een schok waar ik over ge lezen heb. Ik weet dan al precies wat ik ga vastleggen. Dat lijkt misschien traumatisch, aldoor maar naar vooraf uitgekiende plekjes rennen en door de zoeker turen. Maar echt, je ontwikkelt zo een scherp oog voor wat écht mooi en interessant is. Uitgeblust bij je koffer neerzitten of uren lang rondhangen bij souvenir zaakjes omdat er nog wat tijd 'gedood' moet worden, dat is ons vreemd. Overal en altijd zijn zo ontzettend vee! dingen te genie ten, dat je eerder tijd te kort komt. Als kind kende mevrouw Willem sen het sigarenzaakje aan de Rot- terdamsedijk. Zij zag de gedaan teverwisseling tot reiswinkeltje en later tot een van de grootste reis- buro's in de omgeving. In 1974 stapte zij Duton binnen als klant. Voor een volwassen reis neem je een volwassen buro. Het werd de bestemming Leogang, een Oosten rijks wintersportoord in de zo mer. Ierland, Finland en Tunesië volgden. Evenals een unieke kas- telen-logeertocht door Midden- Engeland met de eigen auto. 'Duton adviseert, reserveert, zorgt voor alles inklusief visa's en ti ckets en vormt een vertrouwd kon- takt adres waar je op terug kunt vallen als er ooit iets tegenzitDat is tot nu toe nooit nodig geweest, maar het geeft wel een prettig ge voel van zekerheid. Waarom niet dichtbij naar de Ardennen, of in eigen land, als je zo boeiend weet te fotograferen en zo intens de vakantie beleeft? Mevrouw Willemsen schuift naar de punt van de stoel: 'Zolang we het nog kunnen doen, economisch 4 Mevrouw J.P. Willemsen: 'Als er een vrije middag op het program ma staat, nemen we een taxi en wèg zijn we. Vaak tref je meer foto-enthousiasten en wordt het in zo'n spotgoedkope taxi - een paar gulden voor uren rijden - een leuke boei Met z'n drieën, vieren, vijven of zessen. Mijn man maakt dia's met geluid. Ik houd me bij m'n Minolta automaat. Kleuren foto's. Kijk, dikwijls zijn er aan biedingen voor vergroting tot mini-posters. Dan haal ik de hoog tepunten nog eens extra naarvo- ren. Af en toe een ovaal passepar tout eromheen. We zijn met bewondering gesla gen als we het reusachtige album op de knieën nemen. Het ene juweel van een foto na de andere. Met liefde gerangschikt, opge plakt en in telegramstijl van kom- mentaar voorzien. Een kleuren pracht die met de mooiste boeken kan wedijveren. En veel persoon lijker, natuurlijk. De albums lei den geen slapend bestaan. Elke reis komt regelmatig terug in ge sprekken met nieuwe reiskennis- sen, of tijdens avondvullende ge- dachtenwisselingen met andere belangstellenden. Ook de dia shows van de heer Willemsen zijn een feest. Twee projektoren tege lijk zorgen voor professionele overvloeiers. Origineel achter grondgeluid - zelf opgenomen met een portable - verlevendigt het geheel. En voor elk programma spreekt een kennis de door de heer Wil lemsen geschreven tekst in. Bij voorbeeld: in de cockpit van een Thais vliegtuig maken we de lan ding op een oerwoudstrip mee. De heer Willemsen heeft de gezag voerder gevraagd aanwezig te mo gen zijn. Die is zeer gastvrij en vertelt genoeglijk over zijn bevin dingen met deze Fokker Friend ship, een Nederlands produkt dat al 25 jaar meegaat. De motoren ronken, de kommunikatie met de grond en onderling belandt feil loos op de band. Een autowinder aan het toestel van onze fotograaf zorgt dat de opnamen snel achter een gemaakt worden. Het resul taat: een belevenis voor iedere toeschouwer. En een glunderende lach van de maker. ZonVakont) JWMMMLZ1 HOLMND ij 11 -'vakantie in ff noorwegen INTERNATIONAL *jf HOiiAND INTERNATIONAL HOLMND INTERNATIONAL en qua vitaliteit, nemen we eerst de verre streken. Daarna zien we wel. Dan kunnen we het desnoods lopend doen. Ook het mooie weer en de spontane hartelijkheid spe len een rot. Beiden maken een duidelijk voor behoud voor mensonterende toe standen zoals in de buitenwijken van de derde-wereldsteden. Voor al het kortstondige verblijf in Bombay is hun bijgebleven. 'Ze ker twee maanden ben ik uit mijn doen geweest. Iedereen van ons gezelschap zei daar nooit meer 'terug te zullen komen. Toch blij ven de verre bestemmingen ons hart stelen. In '83 kozen we Birma, een land dat lange tijd terughoudend stond tegenover toerisme. Daar hebben we geen honger gezien; de vriendschap waarmee de Birmanen je tot in de verste uithoeken tegemoet treden, is overweldigend. Prachtige natuur, prachtige tem pels, prachtige mensen. Vrolijk, onbezorgd. Je botst er tegen nie mand op, hoe druk het op de dorps pleinen ook is. Hetzelfde hebben we in Nepal ervaren en in Indone sië. Innerlijke beschaving, levens kunst. Indonesië betekende de ware doorbraak naar verre vakanties voor het Schiedamse echtpaar. Enthousiast was de heer Willem sen al enkele malen uit de Gordel van Smaragd teruggekeerd van za-' kenreis. Mevrouw Willemsen was huiverig.Zij zag zich in gedachten met de gevaren van de tropen ge- konfronteerd. Het is alleszins mee gevallen. De dieren die je ziet, la ten zich öf soeverein bewonderen öf maken zich uit de voeten. Af en toe wat insekten van on-Neder- lands formaat mogen de pret niet drukken. Thailand en Sri Lanka vinden we eveneens in prachtige kleuren terug in de albums van Mevrouw Willemsen. Maar ook de Verenig de Staten hebben een onvergete lijke indruk achtergelaten. 'Met een klein vliegtuigje scheerden we omlaag. We doken peilloos in, een reusachtige kloof die van horizon tot horizon het plateau doorsneed. We gilden het uit. Rotspunten doemden op. De dodelijke pinnae- ff- zeetours Zo gaat dit met reizen. Het werkt verslavend. Heerlijk! Mevrouw Willemsen: 'O ja, als we gespaard hebben, stap ik naar Duton. Pra ten met mevrouw Sprik. Die heeft meestal goede suggesties, laatste nieuwtjes, nieuwe bestemmingen. Dat stellen wij bijzonder op prijs. De service en de prettige aanpak van Duton. Ze zijn heel sekuur. les. Op z'n kant raasde het toestel letje ertussen door. Geen kermis kan deze sensatie evenaren. Na tuurlijk kwamen we behouden op het vliegveld terug. Angst hebben we in dit opzicht geen van beiden. We zijn ook nog naar de Colo- radorivier gegaan die door de Grand Canyon kolkt. Reisgeno ten, die vrienden van ons gewor den zijn, hebben hieraan hun hart verpand. Zij keren regelmatig terug om de Colorado op velerlei wijze de baas te worden. Met rub ber of met houten vlotten. zó goed bereikbaar. Aan^de voorkant, op de Rotter- damsedijk, voor 1 kwartje in de parkeermeter. Maar nu ook aan de achterkant: aan de Buitenhavenweg Gratis. Een zee van ruimte. De achteringang van Duton - via de tuin - is goed en opvallend verlicht. Benut 'm! DUTON ACHTER INGANG Excursiereis. 6 dagen Sauerland vanaf435,- (volpension). Misschien wel het meest afwisselende gebied van Duitsland. Heuvels, bossen, riviertjes, veel bezienswaardigheden, het Sauerland is er rijk van voorcien. Vanuit uw standplaats Waldeck maakt u er uitgebreid kennis mee^^ Excursiereis. 7 daggn Zwarte Woud vanaf420,- (volpension). Het Zwarte Woud, een veelgevraagde en geliefde bestemming. En geen wonder, want de fraaie natuur en de gemoedelijke bevolking spreken ons bijzonder aan. Biberach, uw standplaats, M ligt er midden in. U Excursiereis. 10 dagen Levico vanaf 675,- (volpension). Het Levicomeer in Noord-ltalië. Beschermd door de uitlopers van de Dolomiten en de Alpen. Kom genieten van die zuidelijke sfeer en de excursies, o.a. naar Venetië. Excursiereis. 10 dagen Bregenzenvald vanaf 660,- (volpension). Midden in de Oostenrijkse bergen, maar niet overdreven hoog (721 meter). Vanuit uw standplaats Alberschwende gaat de boeiende bergwereld ppft vooruopen. DDU)"* Excursiereis. 10/17 dagen Meer van Lugano vanaf850,- (volpension). In het Zuidelijke deel van Zwitserland ligt het beroemde Meer van Lugano. Daar een vakantie doorbrengen, de Jong Intra maakt het mogelijk De hotels in Lugano liggen op 300 en 100 meter van het meer, 15 minuten lopen wQCA het centrum. OuU}" De Jong Intra Postbus 900,2980 EB Ridderkerk Telefoon (01804) 27777 It Tiofi Voor 2 pers., in app. 'Gulliver in Cala d'or op Mallorca In apr., mei of okt. '84. op een te boeken vakantiereis.* De betreffende reizen worden samengesteld door Duton. 3t fuji t.w.v. f 99 - (type 2000) gesteld door i 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 M 15 16 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 32 33 34 35 36 7 Los de puzzel op. Vul de gevraagde letters in, er ont staat dan een zin die u op orginele wijze af moet maken. De drie orgineelste inzendingen vallen in de prijzen. Vóór l april moet uw oplossing bij ons bin- nenzijn. leder persoon mag slechts één inzending doen. Winnaars krijgen persoon lijk bericht. Medewerkers van ons reisbueau en hun familieleden, alsmede het reklamebureau zijn van deelname uitgesloten. Over de uitslag kan niet worden gekorrespondeerd. Vul hier uw oplossing in: T Naam: Adres: Postc./Plaats:. Telefoon: SUCCES (Ingevuld afgeven aan ons bureau of even opsturen in gefrankeerde enveloppe) Lichtreklames Lichtbakken Tijd/temp. installaties Lichtkranten Bureau voor Sales Promotion. Catsheuvel 6 2517 JZ Den Haag Telefoon: (070) 52.10.58 Kodak De Kodak Disc 2000 camera is een eenvoudig te bedienen fototoestel waarin de modernste computertechniek is ver werkt. Met een ingebouwde elektronen- flitser en automatisch filmtransport. En natuurlijk met de revolutionaire Koda- color Disc film: 15 negatieven op 'n superdun schijfje. De voordeligste Disc camera voor iedereen "vQ die probleemlQOS leuke wif'p foto's wil maken. U13 l» De Kodak Disc camera denkt aan alles. Rotterdamsedijk 413 415 Schiedam Telefoon: (010) 26 96 06 Nederhorst 38 Rotterdam Telefoon: (010) 80 86 13 Reiskoorts slaat toe ju»*.*)**) VM&KM „T 'V S4§i; IT fi. 'tonf-w-te -sesnoCHUMS ncv o (Advertentie) «ottoük IV. II vuil VJIV. iiUIVJ\_lljll\_ j- i.s.m. 1 1 Horizontaal: 1. Bijna gegarandeerd natuurverschijnsel op vakantiebestemmingen. 6 Deel Italiaanse stad. 12. Uitroep in arena. 13. Meisjesnaam. 15. Duitstalige gebiedsaanduiding 16. Komt uw reisburo doorgaans toe. 18. Zweedse jongensnaam. 19. Eerste bergen over de grens. 22.Fabrikaat. 24. Vakantiebeneveling. 25. Deel van Franse ontkenning 26. Apenijns galmlied. 27. Eilandbewoner. 28. Religieus leider 31. Nationale zeemacht; afstandmaat 32. Opdracht tot agressie; dekoratieve zomergroente. 33. Klassiek moderne muziek. 36. Vrucht van vergane glorie. 37. Lyrische bewoordingen. Verticaal: 1. Namaak-vakantieoord. 2. Vaderlandse afkorting 3. Tijdwinst; voorheen 4. Stad in Tweestromenland. 5. Hoofdstad. 7. Ego. 8. Geur. 9. Zeurkous. 10. Binnenlandse vakan tiebestemming waarvan de laatste letter in het water valt (buiten de puzzel) 11Gaat droef met zak gepaard; wielverbinding. 14. Strijdperk. 17. Zekere 20. Loperspanner: strafwerktuig. 21. Boom 23. Bergtoppen. 28. Brits vocht 29. Woede; Amerikaans vriendin netje 30. Uitroep van ontsteltenis (b.v. als u 23 verticaal mist na het douchen) 32. Iberische afkorting. 34. Wintervoertuig. 35. Benedenkant (afk.) 37 8 23 19 25 7 18 12 (Advertentie) (Atlvcrrcnric) NIEUW! KODAK DISC 2000 CAMERA. IJ' i'tl: I I FOTO NIESTADT

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 7