Landijsbaan gaat verdwijnen Kamer van Koophandel voorzitter Van den Bos in nieuwjaarstoespraak Huldiging kampioenen S.C.V. „De Postduif" r fóyi&xfrh. Opruiming 39- 49- Andere bestemming Puur natuur Wandelaars Werkloosheids bestrijding Gebit stuk? J. VERINGMEIER A. BOT meubelen SCHIEDAM Het land ijsbaantje aan de Schiedamseweg gaat definitief verdwijnen aangezien het rende ment tot „nihil" is ge daald. Hiermee kan een bedrag van jaar lijks 16.000,- op de algemene kostenlijst worden geschrapt, een minimale bijdra ge aan de gemeente lijke bezuinigingen. De voormalige landijsbaan, waarvan de lichtmasten in slechte staat verkeren. Op de achtergrond de boerderij. De waarde van Het ijs baantje voor de schaats sport kreeg al een hele deuk na de renovatie van de Poldervaart. Het wa terpeil van de vaart werd verlaagd en sindsdien was de bevloeiïng van hieruit niet meer direkt mogelijk door de sluis open te draaien. Er moest met pompen worden gewerkt, een langdurige en tevens kostbare onderneming. 99- De boerderij van Korpershoek. Na een kleine renova tie is van het geheel een stukje puur agrarische natuur te maken. veerplein 97 - vlaardingen - tel. 010-342430 OVERTREKKEN Profiteer van onze tijdelijke opruimingsverkoop en schaf U heel voordelig een mooie bril aan. Eersteklas opticienswerk. Zie ook onze attraktieve étalage. 6 VOORBEELDEN: Damesmontuur Meisjesmontuur Leesmontuur Herenmontuur Jongensmontuur Leesmontuur ■fc 7 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 11 JANUARI 1984 PAGINA 21 Nieuwe bestemming gezocht voor „natuurmonumentje" Bovendien kwam er te weinig water op het stukie weiland V f vooral aan de zijkanten. Bij het eerste ijsvliesje was de jeugd erbij om aan het „brou wen" te slaan, een vorm van ijsvermaak die al sinds men senheugenis bestaan. Ook de lichtmasten verkeren in slech te staat. Alles bij elkaar geno men is het besluit, de ijsbaan op te heffen, zekef te billijken. Het gonst momenteel van ge ruchten over de nieuwe be stemming van dit stukje gras land, met een oppervlak van ca één hectare. In feite is het het enige stukje weidegrond dat is overgebleven uit de Hargpolder en in wezen is het dus agrarisch monument dat blijft herinneren aan wat eens Kethel en Spaland was. Over die nieuwe bestemming lopen de meningen sterk uit een. Bij Sport en Recreatie kwamen suggesties naar boven om hier een vijver geschikt voor kanovaren te graven, of een midgetgolfbaan aan te leg gen. Het aanleggen van deze voor zieningen kwam jaren geleden reeds aan de orde. Dat werd aanleiding tot een waar protest van mensen die het totale park, buiten de sportvelden, voor pure passieve recreatie wensten te behouden. Het pro test vond veel weerklank en de zaak ging niet door. Hoewel niet in alle waterpar tijen van het park met kano's en rubberbootjes gevaren kan worden, zijn hiervoor immers al voldoende mogelijkheden aanwezig. En als de winter goed doorzet is in het park en aan de rand ervan voldoende ijspret te beleven. De filosofie van meer natuur- gerichte mensen wijst in een heel andere richting. Op het authentieke stukje weiland is een hoekje pure natuur in te richten met inpassing van de molenboerderij van Piet Kor- pershoek, zeggen zij. Basis is de vroegere Hargmolen die in 1925 van zijn wiekenkap werd ontdaan en verder aan de be maling als dieselmolen bleef deelnemen.In 1954 werd overgegaan tot een elektro be maling.) De hier in 1924 geboren Piet Korpershoek heeft hier zijn boerenbedoening. Hoofdzaak is het houden van een vijftal fraaie Fjordenpaarden met nog drie halfbloeden, wat var kens, en uiteraard pluimvee. Als extra bezigheid beoefent Piet Korpershoek het bijbren gen van de eerste elementaire beginselen van de ruitersport aan jeugdige personen. Verder houdt Korpershoek zich bezig met de verzorging van de paarden en het doen van klusjes op de boerderij. Hij beschikt over een hoefslag, voor hef gevan van de rijles sen. Enkele opstallen zijn ei gendom van de gemeente. Met een algehele renovatie, iets wat niet al te veel geld hoeft te kosten, is van het ge heel een stukje pure agrari sche natuur te maken. Op het weiland kunnen de paarden grazen en mogelijk ook wat kleinvee, zoals geitjes, schapen en zelfs runderen. Piet Kor pershoek voelt hier veel voor. Het weilandje zelf is deels om geven met bomen en laaghout. [n de broedperiode zijn hier verschillende soorten vogels .aan te treffen. Ze worden aangelokt door de her en der geplaatste nestkas ten. In de sloten van het wei landje heeft de fauna zich in middels weer geheel hersteld. Om deze tijd van het jaar ko men hele zwermen meeuwen hier hun kostje verzamelen en overnachten. Indien dit alles valt te reali seren, wordt, wat eens jaren lang het ijsbaantje is ge weest, een hoekje waarvan jong en oud kunnen genie ten in alle jaargetijden. Nu al zijn hier vaak wandelaars aan te treffen, omdat het hier nog altijd betrekkelijk rustig is. Wat de natuur vrienden betreft mag dit best zo blijven. „Een op de drie bedrijven in Rijnmond leed in 1983 verlies" RIJNMOND „Een op de drie bedrijven heeft in de regio Rijnmond het jaar 1983 met verlies afgesloten. Landelijk was dit één op de vijf bedrijven". Dat zei mr. M. van den Bos voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam en de Beneden Maas tijdens zijn traditionele nieuwjaarstoespraak die hij dinsdagmiddag uitsprak. De heer Van den Bos verder: 57% van de bedrijven vindt in onze regio het behaalde rende ment op het geinvesteerde ver mogen onvoldoende, tegen lapdelijk 48%. Dit verschil wordt voornamelijk veroor zaakt door de ongunstige rende- meptspositie van de kleine be drijven. Een negatieve afzetont- wikkeling in het afgelopen jaar speelt hierbij een belangrijke rol: in 1983 is de totale geldom- zet van het bedrijfsleven in het Kamerdistrict namelijk afgeno men. De afname van de bin nenlandse omzet (-4%) is daarbij echter groter dan van de bui tenlandse omzet (-2%). Lande lijk is in beide gevallen sprake van een geringe groei. Dit alles heeft ook gevolgen ge had voor de investeringen: deze daalden in onze regio met maar liefst 23%. Dit percentage is vele malen hoger dan dat op natio naal niveau, waar de investe ringen met 5% daalden. Opge merkt dient te worden dat de investeringen van enkele grote olie- en chemiebedrijven noch op nationaal niveau, noch op re gionaal niveau in deze cijfers zijn meegenomen. Dat dit alles gevolgen heeft ge had voor de werkgelegenheid is duidelijk: liep landelijk de werkgelegenheid in 1983 met 2,2% terug in onze regio bedroeg deze daling 3,6%. Niet alleen waren de ontwikke lingen in het bedrijfsleven in ons Kamerdistrict in 1983 on gunstiger dan in Nederland als geheel ook de vooruitzichten voor 1984 zijn somberder. Meer bedrijven verwachten een da ling van de omzet in 1984 en minder bedrijven een stijging, landelijk verwacht 18% van de bedrijven in het komend jaar verlies te zullen leiden; in ons district is dit percentage 27%. Het is dan ook niet verrassend dat het aantal bedrijven dat verwacht te zullen investeren in onze regio niet hoger ligt dan nationaal: 27% tegen 32%. Ook dit jaar is aan de bedrijven gevraagd met welke problemen zij bij hun aktiviteiten worden geconfronteerd. Eén op de drie bedrijven heeft één of meer knelpunten aangegeven die het resultaat in negatieve zin heb ben beinvloed. Als voornaamste knelpunten worden genoemd de bereikbaarheid, de bedrijfs ruimte, problemen in de ruimtelijke ordeningssfeer, ter wijl ook de vergunningenpro- blematiek als knelpunt wordt genoemd. Nu de nationale cijfers zo veel positiever zijn dan de regionale, moet dit voor ons allen een ex tra stimulans zijn om ons nog harder en nog meer gezamen lijk in te zetten voor de enorme economische belangen die in deze regio aan de orde zijn en voor het terugdringen van de grote werkloosheid. Wij hebben in 1983 als Kamer de weg inge slagen om via goed onder bouwde structuuronderzoeken en sectornota's onze noden en wensen aan de overheid ken baar te maken. Nu wij de bewijzen in handen hebben dat het in onze yegio nog stecuo uiti uctci guwt, zul len wij er op basis van die ana lyses en cijfers gezamenlijk ex tra hard tegenaan moeten om de negatieve trend om te bui gen; het wordt de hoogste tijd dat er volgend jaar eens betere geluiden over het Rijnmondge bied kunnen klinken. Ten aanzien van de nationale werkloosheidsbestrijding was de heer Van den Bos weinig op timistisch. „Om te beginnen constateer ik dat de economi sche theorie ons niet verder helpt. Grote economen, die ons juist in deze crisistijd een duide lijke theoretische basis voor een eenduidig economisch herstel beleid zouden moeten geven, hebben tegengestelde menin gen. Nu willen economen toch nogal eens met elkaar van me ning verschillen als het gaat om aanbevelingen wat de enig „juiste" sociaal-economische po litiek moet zijn. Men vergeet vaak dat economie een menswetenschap is die niet exact is en zich ook met ons ge drag bezig houdt. En dan spelen onder andere gezond verstand, gevoel, creativieteit, intuitie en marktkennis een rol. Met name over datgene wat steeds als de grote boosdoener wordt aange merkt, namelijk de snel ge groeide omvang van de collec tieve sector, verschillen de op vattingen van bekende econo men fundamenteel. De aanhangers van de klassieke school vonden dat de omvang van de collectieve sector prakti sch nihil moet zijn. Daarna leerde Keynes ons dat er grote voordelen zijn verbonden aan een grote stimulerende collec tieve sector voor de uitvoerig van openbare werken. De huidige aanhangers van de school der monetaristen en de zogenaamde aanbodeconomen gaan terug naar de klassieken. Voor welke school een regering kiest is van enorm belang voor het economisch beleid dat wordt gevoerd omdat het van groot belang is voor de hoogte van overheidsuitgaven, belas tingen, sociale premies, arbeids inkomensquote, winsten, inves teringen, economische groei en werkloosheid. Zola.g onze lei dende economen er nog zulke verschillende theorieën op na houden en de meest tegenge stelde uitspraken doen hoe we uit de misère moeten komen, verwacht ik uit die hoek geen basis voor een sociaal-economi sch beleid waar de sociale part ners en de overheid gezamen lijk hun schouders onder kun nen zetten. De heer Van den Bos besloot erop te wijzen dat in de so ciaal economische puinhoop van vandaag de geest van sa men schouders eronder te zet ten in dit gebied toch weer vaardig lijkt te gaan worden. „Wij zullen met elkaar de weg omhoog weer terug vin den." SCHIEDAM Voor de leden van de Schiedamse Concours vereniging „De Postduif was de huldiging van de clubkam pioenen van het afgelopen vliegseizoen een belangrijke gebeurtenis. Hiervoor waren vrijdag bestuur en leden, met hun dames, in het clublokaal aanwezig. Het werd een mas sale huldiging met voor Leo Lems als voorzitter de taak de gewonnen trofeeën uit te rei ken. De titels „kampioengene- raal" werden verworven met inzet van 1 en 2 duiven die punten verdienden, gerekend over de verschillende catego rieën wedvluchten. Boven aan de lijkst van deze generaal-kampioenen prijkten de voornaamste kampioenen, aangeduidt als le Generaal. Met 1 en 2 duiven was dit de vliegcombinatie L. Toutijn en Geboren: Alexander J. z.v. Ensel-van Dalen. Roger, z.v. den Hertog-Bouw man. Huub G. z.v. de Bruijn-van de Geer. Maarten F. z.v. de Rijke-van Zomeren. Elroy, z.v. Eijsbergen-Schou- ten. Yee Man, d.v. Tang-Wong. Sangeeta S. d.v. Bahadoer- Bhawanibhikh. Ali, z.v. Orhan-Orhan. Elton J. N. A. z.v. Hofstee- Mormon. Sibel, d.v. Yumak-Kilig. Nanny, d.v. Steenhoek-Van Prooijen. Maria T. d.v. van Leeuwen- Dijkstra. Michael J. z.v. Schneider-de Regt. Raymond, z.v. van Grondelle- Hofman. Ondertrouwd: H. M. Bakker, 23 jr. en J. A. Verboon, 21 jr.; C. J. van den Heuvel, 22 jr. en S. M. A. de Nijs, 21 jr.; G. M. L. van 't Hoen, 29 jr. en I. B. J. Magnus, 25 jr.; M. L. J. C. Mulders, 30 jr. en M. F. J. M. Kloppers, 31 jr. Getrouwd: G. C. van Deth, 38 jr. en F. M. van Roon, 28 jr.; A. de Ruijs- scher, 25 jr. en S. van Buijte- nen, 20 jr.; H. J. F. Klooster hof, 37 jr. en C. J. Mangnus, 33 jr.; L. M. Heijdra, 31 jr. en M. J. de Vette, 26 jr. OPRUIMING ALCANTARA KOLBERTS in div. kleuren waren 735 - nu 498.- ALCANTARA JASSEN maten 54, 56, 58 waren 1298 - nu.. 0»B.- KLASSE KOSTUUMS cn0/ o.a. Reid Taylor, Konen, Dressier, Mayfair. 20-50 /o Korting (op alle niet afgeprijsde kostuums 100.- korting) KOLBERTS in diverse kleuren, vanaf 1»ö.- Op alle WINTERJASSEN 100.- reduktie CAMEL JASSEN met uitritsbare bisam rugvoering van 2450.- nu SPORTJACKS Melka, Mc. Gregor, Busch vsnaf I O Mc. Gregor lederen jacks van 898.- nu698.- Werther alcantara jacks in alle maten en kleuren waren 785.- nuos»o.- Restanten PANTALONS 10-40% korting OVERHEMDEN _ft Melka, Arrow Turf, v.d. Herick, p. St. 40.- nu 2 St. f V. PULLOVERS, VESTEN, SPENCERS Mc. Gregor, P. Fourticq, Point, La Coste 10-50 /o korting Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur Voor het opnieuw van uw bankstel eethoek enz. Vraag vrijblijvend prijsopgave Oosthavenkade 56 Vlaardingen telefoon 345163 H. Homburg, tevens le Gene- raal-kampioen van de na-af- richting. Bij de na-africhting, jonge dui ven met 1 duif, ging de comb. J. Vrauwdeunt en Zn en bo vendien met 2 duiven voor de vluchten met jonge vogels aan de top van het klassement. De vluchten met oude duiven leverde A. Smits de titels 'Ge- neraal-kampioen op voor 1 en 2 duiven. Het vlieghok van Leo Lems kreeg deze titel voor de prestaties geleverd door een jonge duif. In de le A. klasse legde de combinatie L. Totijn H. Homburg beslag op het Gene- raal-kampioenschap voor 1 en 2 duiven. Ook de nodige win naars van lagere klasseringen in dit ereklassement deelden in de hulde en de beschikbfje prijzen. 100 Brilmonturen HALVE PRIIS Een charmant, modieus model. Verfijnde vormge ving. Licht in gewicht Goe de pasvorm Van 138,- nu CQ m voor Leuk, vlot model Modern van vorm en licht in ge wicht. Een fijne bril van AQ 98,- nu voor- Een leuk markant model. Uitvoering in donker getint kunststof Van 78,- nu voor Een mooi klassiek model met voortreffelijke pas vorm. Bijzonder degelijke uitvoering. Van 118,- nu CQ voor »Jl7| Populair, vlot model Een fijne sterke bril, die tegen vele stootjes kan Van 78,- nu voor Een charmant damesmo del. Uitvoering in zacht ge kleurd kunststof Van 98,- CP Passage 18 Telefoon 26 64 54 - SCHIEDAM

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 21