Na wanprestatie tegen Heerenveen HERMES D.V.S. „Door de SSV ontelbare vrienden gemaakt" DIPLOMA CAFÉBEDRIJF 100 JAAR Jubilaris Bas Sabel: ORANJE Gebit stuk? J. VERINGMEIER HONDERD JAAR HERMES-D. V.S. RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 39 EDITIES. WEKELIIKSE TOTAAL OPLAGE 1.2 MILIOEN SCHIEDAM sportief bekeken Schiedam sportief bekeken UVG VLAARDINGEN Een groot gedeelte van de wekelijkse bestuurs vergadering van SVV is deze week gewijd aan de positie van de hoofd voetbaltrainer van deze vereniging Huib Ruij- grok. Volkomen onver wacht diende deze namelijk na de 2-0 ne derlaag en de enorme wanprestatie van het eerste elftal tegen Hee renveen zijn ontslag in bij voorzitter Cor de Vries. Tweede helft Squash Korfbal SVV voetbal hoofdtrainer Huib Ruijgrok ontslag maar wanneer? "aarbii sw er nog wat aan deed-Henk saiari d» h- Reüniecommissie HERMES D.V.S. Coen Groenewegen druk. Vanwege zijn 25-jarig lidmaatschap van de Schie- Speech damse Scheidsrechters Vereniging moet hij vele handen drukken en wordt hij aan vrijwel elk tafeltje uitgenodigd om er „even bij te komen zitten. „Zelf had ik het echt niet bijgehouden bekent hij in zijn korte dankspeech Twin tig of vijfentwintig jaar, het gaat hard als je het naar je zin Bas Sabel: „Het gaat hard als je het naar je zin hebt". en Handelskennis Horecabedrijf Bel 01717-8544* Inschrijven voor het boek WOENSDAG 18 JANUARI 1984 Nieuwe Stadsblad PAGINA 17 «t Trainerscrisis bij SVV Van de Gemeentewerken ont vingen de verenigingen in sportpark Thurlede het vol gende bericht: Ingevolge artikel drie van de verordening op straatnamen en huisnumme- ring zijn de volgende adressen toegekend: SFC:Parkweg 171 PPSC:Parkweg 173 Martinit:Parkweg 175 Oldi:Parkweg 176 DWS:Parkweg 178 Excelsior'20:Parkweg 179 Bij de handbalvereniging UVG heeft er een wisseling van de wacht plaatsgevonden. Na een lange reeks van jaren heeft mevr. Agaath de Veld te ken nen gegeven te willen stoppen met de clubbladverspreiding. Mevr. Cock van Rest is bereid gevonden om dit belangrijke werk over te nemen. De officiële opening van het nieuwe clubgebouw vindt plaats op 11 februari om 14.00 uur. Van 14.00 tot 16.00 uur is er een receptie voor genodigden. T7 Voor de leden en andere be- Volleybal langstellenden wordt er een tweede receptie gehouden van 19.00-20.00 uur, met aansluitend een grandioos UVG-feest tot in de kleine uurtjes. heersen. Tevens wordt aange geven welke oefeningen ge schikt zijn hiervoor. Daartoe is een groot aantal oefeningen (plusminus 500) opgenomen. De behandelde oefenstof is ge rangschikt naar onderdeel (bv. vrije worpen, schijnbewegin gen, spelen op balbezit, 2-2 aan- valsspel, werpen in beweging etc.) zodat ook de individuele trainer hier een goed hulpmid del vindt bij het samenstellen van zijn training. Geïnteresseerden kunnen dit boek 16,75 excl. verzendkos ten) bestellen bij afdelingsbu reau of inlichtingen inwinnen bij Rolf Pieck (tel. 010-358000) Ronald Pieck (tel. 01891-4154). Dit lazen wij in het clubblad van SSC Harga. Voorwaar een goede mogelijkheid om het spelpeil te verbeteren. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 265997-264140 Dat ging op ntgal merk waardige wijze. Eerst ver telde Ruijgrok zijn ontslag- verhaal aan bevriende ver slaggevers, stapte vervol gens naar de bestuurskamer en ging met voorzitter Cor de Vries naar de gang waar hij zijn verhaal deed. De spe lers waren op dat momon* nog onkundig van de stap van hun trainer. Aanvoerder Leen Warnaar, die wegens een blessure niet in het eerste elftal meedeed, hoorde vervolgens de verza melde journalisten aan en ging op informatie uit naar de eerder genoemde Ruij grok. Na een bevestiging vertelde Leen Warnaar het hele verhaal aan zijn medes pelers, maar voor dat mo ment vertrok Ruijgrok pijls nel naar Den Haag waar hij woont. Onduidelijk is of Ruijgrok nu ontslag op staande voet wil of het seizoen 1983-1984 gewoon wil uitdienen. Cör de Vries: „van mij mag hij gelijk vertrek ken, maar hij dient dat wel even zwart op wit te bevestigen. Op deze manier kunnen wij na tuurlijk niet verder werken. Wij kunnen moeilijk het initia tief tot ontslag op staande voet nemen. Kontraktueel zijn wij aan Ruijgrok tot het einde van het voetbalseizoen 1983-1984 gebonden, dus moeten wij hem doorbetalen als wij hem met di- rekte ingang oi M financiële middelen zijn zeer beperkt en dat kan de clubkas niet verdragen. Anders wordt het natuurlijk als Ruijgrok zelf het initiatief neemt. Dan hopen wij dispensa tie te krijgen van de WON (de Vereniging van Oefenmeesters in NederlandKom een niet A- trainer voor de rest van het sei zoen aan te trekken". Cor de Vries was zondagmiddag na SVVHeerenveen (0-2) duidelijk een geschokt man, maar dat ging later over in lichte woede op zijn hoofdtrai ner Huib Ruijgrok. „Als één van mijn medewerkers (Cor de Vries is makelaar in onroerend goed en een zeer geslaagd za kenman) met een verhaal bij mij komt dat hij niet meer ge motiveerd is en er liever mee ophoudt dan is mijn antwoord direkt klaar. Nu dan scheiden onze wegen, maar in het voet bal is kennelijk alles mogelijk". SVVHeerenveen (0-2) was het begin van de tweede helft van de competitie en SVV was voor de wedstrijd vol energie om zich vanaf de op één na on derste plaats in de eerste divisie naar boven te werken. Heeren- Squashvereniging Klaverstede begint aan de voor fyaar derde competitie. De competitie wordt gespeeld in een poule van vier clubs, die elk tweemaal tegen elkaar uitkomen, zodat er zes wedstrijden worden gespeeld. De winnaar van de poule speelt dan promotiewedstrijden". Het eerste herenteam speelt van avond thuis in het centrum Klaverstede. Spelpeilverbetering was een tijd geleden het onderwerp van gesprek in de afdeling Rotter dam. Helaas is er bij de meeste ver enigingen en trainers slechts sprake van een verbale presta tiegerichtheid. Het spreekt voor zich dat praten niet het middel is om het spelpeil van een ver eniging te verbeteren. De ver eniging die daadwerkelijk op een hoger niveau wil korfballen zal zich ambitieus moeten ops tellen en over een lange reeks van jaren een beleid moeten voeren dat hierop gericht is. Een van de grootste problemen is dat de meeste verenigingen geen kans zien zo'n beleid te ontwikkelen. Het gevolg is dat de vereniging afhankelijk is van de ideeën van de hoofdtrai ner en het beleid zich beperkt tot de senioren- en juniorense- lektie. In het boek „Aanzet tot een technisch beleid" wordt een po ging gedaan te komen tot een gestandaardiseerde handleiding voor de ontwikkeling van een technische beleid ten behoeve van verenigingen. Allereerst wordt ingegaan op de vraag wat is beleid en met welke middelen kan zo'n beleid gevoerd worden. Hierbij wordt aandacht besteed aan de organi satie van de vereniging, de wijze waarop geselecteerd kan worden, meerjarenplannen, jaarplannen, trainersbegelei ding, etc. Vervolgens wordt de opleiding als middel om tot spelpeilverbe tering te komen verder uitge werkt. Onder opleiding wordt verstaan het vormen van mensen tot volwaardige korf ballers. Er wordt onderscheid gemaakt in hoe er iets geleerd wordt en wat er geleerd wordt. De trainer is een belangrijke schakel in de opleiding. Daarom wordt eerst een stuk theorie be handeld, de basiskennis van de trainer. Hoe stelt hij de training samen? Welke oefenstof reikt hij aan? Vervolgens wordt ingegaan op de vraag welke oefenstof ge schikt is voor een bepaalde groep spelers? Per groep wor den prestatieniveau's bepaald. Hiervoor is het korfbalspel in trainbare onderdelen ontleed. Per ondeideG wurai nu aange geven wat een groep moet be- Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00- 16.00 uur en na telefo nische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur De heren van de volleybalclub Schiedam moesten zaterdag jl. naar het Zuidlimburgse Schaes- berg om in de verste uitweds trijd van dit seizoen te bewijzen dat men hersteld was van het debacle tegen Zevenhuizen. Op de eerste plaats stond niet al leen het resultaat, maar vooral de manier waarop dat bewerks telligd zou worden. Alleen al daarom was de strijd tegen Geevers/P en P van be lang. VC Schiedam startte met Peter Fleischmann waardoor Fred Blangé uit de basis werd gelaten. Aanvankelijk liep het erg stroef en nam P en P (de af korting voor Petrus en Paulus) een 8-0 voorsprong, de oorzaak hiervan lag vooral in het zwakke buitenaanvallen, met name Paul Dekker had daarbij zijn dag niet. Hij werd dan ook na het eerste setverlies met 15-8 vervangen door Marcel Klavers, die bijzon der ongelukkig startte en daar door nauwelijks in de wedstrijd kon komen. Tot 10-10 ging de tweede set gelijk op en op die stand kwam Paul Dekker weer in het veld, mede door enkele bloks van Fred Blangé trok VCS met 15-12 de stand weer gelijk. De derde set was heel spannend, eerst kwamen de Schiedammers met 8-4 voor, maar punt voor punt vocht P en P terug en zelfs een 13-14 achterstand werd door de Lim burgers goedgemaakt. Groot was dan ook de teleurs telling bij de Schiedammers toen deze set moest worden prijsgegëven. Duidelijk was dat er in het team iets moest veran deren, zowel de opstelling als het spelpatroon werd gewijzigd. Peter Fleischmann kwam weer in de ploeg, waardoor speler trainer Peter van der Gugten als buitenaanvaller de plaats van Paul Dekker kon innemen. Deze omzetting bleek erg suc cesvol, want Peter Fleischmann wist de gevaarlijkste man van P en P, Fred Houben met een sterk blok uit te zchakelen, ter wijl de buitenaanval veel ge makkelijker ging scoren. Belangrijk was dat de pass de gehele wedstrijd op de juiste plaats aankwam, waardoor het spelverdelen beter uit de verf kwam dan vorige week. Via 11- 4 werd deze set dan ook terecht door VCS met 15-8 gewonnen en kon men zich opmaken voor de vijfde set. In de beginfase le ken de Limburgers uitgeblust, bij de veldwissel was het al 8-2 voor VCS. Toch stokte de pro- duktie even, P en P rook haar kans en kwam sterk terug en bij 14-14 leek nog van alles moge lijk. Op die stand ging Gèrard de Boer, die steeds beter in de wedstrijd was gegroeid, zich met de blokkering bemoeien en twee fraaie een-bloks brachten evenzoveel punten en de Schie dammers konden de 3-2 zege mee naar huis nemen. Behalve twee winstpunten is het meest positieve van deze wedstrijd de manier waarop is verdedigd en men tot het eind toe geconcen treerd als team is blijven werken. Zaterdag a.s. gaat men naar Gouda om Radius, waar van thuis gemakkelijk werd ge wonnen te bestrijden. De dames lieten een riante kans om aansluiting met de top te krijgen liggen. Tegen Alexan dria speelde men een heel sterke eerste set, die dan ook ruim werd gewonnen. Daarna zakte men ver terug, vooral de pass en de blokkering waren onvoldoende en in drie sets ach ter elkaar kwam men niet tot veen stond zondagmiddag voor de wedstrijd twee punten onder SVV en was rode lantaarndra ger. Na de beschamende 2-0 ne derlaag staat SVV nog niet he lemaal onderaan, maar slechts het doelgemiddelde behoedt SVV voor de laagste plaats in het nationale betaalde voetbal. Nu had het bestuur en de tech nische leiding, lees dus de eer der genoemde Ruijgrok, er alles aan gedaan om zo gemotiveerd mogelijk aan cfeze tweede helft van de competitie 1983-1984 te beginnen. Een sponsor had een extra geldbedrag beschikbaar gesteld die bij winst aan de spe lers zou worden uitgekeerd en een andere sponsor verstrekte voor de wedstrijd in een plaatselijk restaurant een flinke hap krachtvoer in de vorm van een oer Hollandse malse biefs tuk. Het mocht allemaal niet baten, want niet alleen zat er totaal geen lijn in het SVV-spel, maar van enige motivatie was ook al geen sprake. Typerend was bv. het tweede doelpunt een direkte vrije trap van even buiten het strafschop gebied. Via een Heerenveens- peler verdween de bal achter SVV doelman Henk Dirven zonder dat er één SVV-verdedi- ger aan te pas kwam, een takti- sche blunder van de eerste orde. Nu is het bijztnder onredelijk om de complete zwarte piet na deze zoveelste SVV wanpresta tie van het zuiverste water toe te spelen aan hoofdtrainer Huib Ruijgrok. In het veld lopen namelijk elf voetballers die ge middeld zo'n f 12.000,per jaar verdienen en voor deze niet onaardige bijverdienste mag toch echt wel een tegenprestatie worden verwacht. Nu dat was zondagmiddag bepaald niet het geval. Het was erbarmelijk, er barmelijk en nog eens erbarme lijk wat de Schiedamse eerste divisieploeg in het sportpark Harga zijn handjevol toeschou wers voorschotelde. Er kwam soms wel eens een ge vaarlijk moment voor het Hee- renveendoel maar ook deze wa ren op de vingers van één hand af te tellen. Toch zat er voor de wedstrijd al wat onheil in de lucht. Hulptrainer Aad Putters ging op de tribune zitten en ook dat is zeer ongebruikelijk, aange zien deze meestal naast zijn voetbalchef Huib Ruijgrok op de spelersbank gaat zitten. „Ik had het gewoon koud zei deze bits in de rust. maar er zijn kou dere momenten op het Harga sportpark geweest en toen zat Aad Putters wel op de spelers- bank... De vraag is natuurlijk hoe nu verder. Er moet wel een wonder gebeu ren wil het voetbalseizoen 1983- 1984 voor SVV toch nog als wat succesvol kan worden bijgesch reven Eerst dient er duidelijkheid te komen in de positie van Huib Ruijgrok van wie nu al bekend is dat mocht hij doorgaan met zijn SVV loopbaan er aan het eind van dit seizoen geen plaats meer is als eerste man van de technische staf. Tegelijkertijd zal er ook ernstig met de spelers moeten worden gesproken, want ook daar mag worden aangenomen dat er ver schillende van hen aan het eind van dit seizoen niet voor ver lenging van hun overeenkomst in aanmerking komen. Bij de betaalde sektie van SVV is het de komende we ken tijd voor een zeer grote schoonmaak. Want met een wanprestatie zoals tegen Hee renveen gevolgd door de uit latingen van Ruijgrok, is nie mand gediend en kan het be taalde voetbal in Schiedam wel eens op zijn einde lopen. Ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van haar vereniging organiseert HERMES D.V.S. op zaterdag 28 april a.s. een reünie voor leden en oud leden. Oud leden die wij nog niet hebben kunnen bereiken verzoeken wij beleefd, indien zij geïnteresseerd zijn, kontakt op te nemen met de secretaris van de reüniecommissie te weten: J. van Bijnenstraat 14 3132 AE Vlaardingen, Telefoon 010-351625 Wijnand Wijn ties yVOHDSPo JAAG SCHIEDAM Bas Sabel heeft 'het die avond in Irene acceptabele tegenstand. Pas te gen het einde van de laatste set bleef men lang bij, maar verder dan 15-12 kon men niet komen. Sabel (55) startte als voetballer bij HBSS. Al snel bleek dat hij het met zijn voetbalkwaliteiten letterlijk en figuurlijk niet ver zou schoppen. „Toen ik uit dienst kwam stond ik voor de keuze. Of weer gaan voetballen zonder al teveel perspectief of te gaan fluiten, iets dat tne door verscheidene mensen al een paar keer ge vraagd was. Niet zo gek natuur lijk, want ook in die tijd was er een groot tekort aan arbiters," aldus Sabel, zijn borrel binnen handbereik. Na met goed gevolg een cursus van de RVB te hebben doorlo pen, kon hij in „dienst" van de KNVB wedstrijden gaan leiden. „Binnen twee jaar zat ik in de KNVB", zegt hij nu nog trots. „Nu moet ik er eerlijkheids halve wel bij zeggen dat het om het zaterdagvoetbal ging en dat was vroeger vergeleken met het zondagvoetbal toch wel minder. Ik heb jaren op tweede klasse niveau gefloten en dat betekent dat ik legen de top van het za terdagvoetbal heb aangeleund". In 1962 werd hij bestuurslid van de vereniging die hem zo na aan het hart ligt: de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging. Hij was 13 jaar penningmeester en werd bij het 25-jarig bestaan van de vereniging benoemd tot ere-lid. Momenteel is hij nog aktief als rapporteur van de KNVB en binnen de ABC-compëtitie, waarvan hij het gedeelte van de scheidsrechters voor zijn reke ning neemt. „Voor alles is de SSV een gezel ligheidsvereniging", verklaart hij zijn liefde voor „zijn" club. „Het fluiten lijkt soms wel eens op de tweede plaats te komen, maar dat vind ik niet zö erg. Het aantal vrienden dat ik door middel van onze vereniging heb gemaakt is bijna ontelbaar. Vrijwel overal zijn we nog wel kom en dat stemt mij meer dan tevreden". SCHIEDAM De jaarlijkse feestavond van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging klonk vanouds als een klok. Ondanks de afwezigheid van twee coryfeeén (Leen Schotting en Henk van der Veer) werd er in zaal Irene tot in de kleine uurtjes gedanst. Natuurlijk werd er ook over het „vak"ge discussieerd, terwijl de aan we- zige bestuursleden van de di verse verenigingen zich ook niet onbetuigd lieten. Kortom, verbroedering alom. Bestuurslid Peter Broekhof nam de honneurs waar als voorzitter en opende de avond met een gloedvolle nieuwjaars rede, die vol zat met sentimen tele overwegingen. „Niemand heeft meer tijd om ergens eens bij stil te staan. We worden opgeslokt in het haastige gedoe. Alles is zo van zelfsprekend geworden en tege lijk bedenk ik dan: ook zo be trekkelijk", hield hij zijn enigs zins beduusde gehoor voor. En: zonder vrienden is er geen leven, zonder vrienden is er geen wereld. Hoe je het mo ment van nu, het moment waarop je terugblikt of zou moeten terugblikken ook be leeft: eenzaamheid zal je de kracht ontnemen leed en pijn te weerstaan. Eenzaamheid zal het gevoel van geluk en voorspoed degraderen omdat je niet kan delen met je naaste Zijn afsluiting spande echter de kroon: „Dat aan ons allen de kracht gegeven wordt te aan vaarden wat niet te veranderen is, de moed gegeven wordt om te veranderen wat niet te aan vaarden is en de wijsheid om het verschil tussen beide te on derkennen. Schuldbewust sloeg een ieder de ogen neer en even leek de feestavond op een religieuze bij eenkomst, maar de aansteke lijke muziek van het kwartet Mustang bracht gelukkig uit komst. Nadien werden Bas Sabel en het zaalvoetbalteam nog in het zonnetje gezet. Sabel vanwege zijn 25-jarige lidmaatschap van de SSV en de zaalvoetballers vanwege het pas behaalde landskampioenschap, waarover u vorige week in deze krant uit voerig kon lezen. Traditioneel waren >er natuur lijk ook enkele prominenten van de partij. Martin Bannet (arbiter betaald voetbal, net ge promoveerd naar de A-lijst), Luub Hafkamp (sportwethou der), Arie Verlinde (sportraad, gemeenteraad) en Bas van Bo- Start binnenkort o.a. te SCHIEDAM in de school voor HNO „Hargahof", Valeriusstraat 29-31. Tevens te Vlaardingen. Haal het eerstkomend examen het erkende diploma cafébedrijf en/of handelskennis horecabedrijf en wordt zelfstandig caféhouder, disco-eigenaar of kantinebeheerder Volg de cursus bij EURODIDAKT vanwege de grote voordelen: Uitsluitend ervaren én bevoegde leerkrachten Glasheldere en volledig up-to-date lesstof Keuze uit mondelinge of schriftelijke opleiding. De Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen houdt toezicht op de cursus EURODIDAKT biedt haar mondelinge cursussen aan tegen het laagst mogeli|ke cursusgeld. (Het cursusgeld van de cursus cafébedrijf bedraagt f 298, inclusief lesstof) Voor aanvraag van studiegidsen ook 's avonds en in het weekend bereikbaar Bel 01717-8544* of stuurde bon even op, U krijgt dan geheel vnjblijvend de studiegids cafébednif en handelskennis in huis Dhr/Mw Adres: Postcode/ Plaats: In enveloppe zonder postzegel sturen aan: EURODIDAKT, Antwoord nummer 10050, 2250 VB Voorschoten Sir Winston Churchillweg 2 2251CX VOORSCHOTEN chove (gemeentevoorlicher) ga ven volop acte de présence. Van de voetbalperenigingen waren PPSC (onder andere voorzitter Arie Bel), SVV (be stuurslid Aad van Dijk), SFC (bestuurslid Henk Offenberg en toekomstig eerste elftalspeler Wout van Vuuren, alsmede topscorer Andre Oosterwaal), Olympus Schiedam, Demos, Schiedam (Gerard Voorwald en Cor Gudde), DHS, Hermes DVS, WK, Martinit en last but not least Schiedamse Boys (be stuurslid Koos Klein) aanwezig. Moe, maar inte s tevreden ver lieten alle aanwezigen ver na twaalf uur zaal Irene. Wanneer iedereen de woorden van ad in terim-voorzitter Peter Broek hof in praktijk weet te brengen het komende jaar, dan wordt het nog mooi op de plaatselijke voetbalvelden.. Op 8 april is het honderd jaar geleden dat de cricket- en voetbalclub Hermes werd opgericht. Later, na de fusie met het Rotterdamse DVS, werd het Hermes DVS. Bijna 76 jaar speelde Hermes DVS aan de Damlaan Het roemruchte Damlaancomplex. Uit de rijke historie van de club is een boek samengesteld van honderd pagina's met foto's van vroeger en nu en met verhalen die over de hoogtepunten gaan van de club. Over de Damlaan, het cricket-record van Jan Offerman Beijersbergen, de beslissingswedstrijd tegen Sparta in de Kuip en nog veel meer verhalen. Dit boek komt eind maart uit en is voor liefhebbers te koop. Bij voorinschrijving kost het 20 gulden later 25 gulden. Tot 1 maart is voorinschrijving mogelijk bij het kantoor van Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125 na betalina van 20 gulden. Eind maart kan het boek daar ook worden afgehaald. RANDSTAD EDITIES

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 17