Brandweerlieden onderscheiden ia* Hafkamp minachting verweten Geld terug bij Gerco Aktie Oecumenische Werkgroep Schiedamse busroutes tijdelijk omgelegd karnen Vërder HALVE PRIJS!!! SINKE tl! Lachend op versiertoer Voorlichting op scholen over gif op GTB-terrein Storm OVERTREKKEN A. BOT Mantels Japonnen Rokken Jumpers Costuums Deuk Pieces Blouses Vesten Pantalons Nu voor Streep Werkzaamheden Vivaldilaan Cursussen in Blauwe Brug Wie wordt bruid van de maand? HJ. Oosterveer Brandmeester meubelen I" Aanstaande bruidsparen Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 18 JANUARI 1984 PAGINA 23 Brandmeester Oosterveer, kontent met zijn oorkonde. SCHIEDAM Door de Ko ninklijke Nederlandse Brandweervereniging en de Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten zijn aan vier beroepsbrand weerlieden en drie vrijwilli gers van het Schiedamse korps onderscheidingen toe gekend in verband met hun langdurige dienst bij de brandweer. De onderscheieingen werden vrijdagmiddag uitgereikt in het oude stadhuis, door het wettelijk hoofd van de Schie damse brandweer, Reinier Scheeres, op dat moment nog loko-burgemeester. De eretekenen lingen naar: H. J. Oosterveer, brandmeester in beroepsdienst (1930) en ruim 30 jaar in brandweerdienst. W. L. J. Vogel, onderbrandmeester in vrijwillige dienst(1951) 12 1/2 jaar brandweerdienst. M. J. van Tiel, onderbrandmeester in be roepsdienst (1949) 12 1/2 jaar brandweerdienst. P. W. A. Da- men, brandwacht le klasse in vrijwillige dienst (1950) 12 1/2 jaar brandweerdienst. A. L. Breddels, brandwacht le klasse in vrijwillige dienst (1946) 12 1/2 jaar brandweerdienst. A. J. Polderman, onderbrandmeester in beroepsdienst (1949), 12 1/2 jaar brandweerdienst. J. H. van Rossen, brandmeester in be roepsdienst (1950) 12 1/2 jaar brandweerdienst. if i Br C!<È Brand //eerSchiedam 14 jjli 1983.. Opbouwwerk in de knel SCHIEDAM De gezamenlijke bewonersvereniging van Schiedams oude wijken, geloven dat de wethouder voor wijkaangelegenheden, Luub Hafkamp, „je reinste minach ting" voor hun werk heeft getoond. Hafkamp liet deze week verstek gaan op een inspraakavond over het op bouwwerk en stuurde in zijn plaats twee ambtenaren om de mening van de bewonersverenigingen aan te horen. De afgezanten uit de wijken, die gehoopt hadden met Haf kamp persoonlijk in dis cussie te kunnen treden, zei den op die manier geen be hoefte te hebben aan in spraak, en verlieten veront waardigd de zaal. Zoals bekend, moet het op bouwwerk in het kader van de bezuinigingen een flinke veer laten. Uit de onlangs versche nen nota „Opbouwwerk", van nu naar straks" valt op te ma ken dat de gemeente het aantal beroepskrachten in het op bouwwerk wil halveren. In de praktijk betekent dit dat van de oorspronkelijk vier op bouwwerkers, er in de naaste toekomst slechts twee zullen overblijven. Zij zullen hun aan dacht moeten verdelen over vier wijken: Oost, West, Zuid en Centrum. De bewonersverenigingen zien geen heil in dit plan, al was het alleen maar om het feit dat zij jarenlang hebben geknokt", zoals zij zeggen, om iedere wijk zijn eigen beroepskracht te ge ven. En op het moment dqf die ideale situatie bijna bereikt was, haalde de gemeente een .streep door de rekening. Zelfs de huidige situatie is al verre van volkomen. Momen teel hebben alleen Schiedam Oost en Zuid een vaste kracht in de personen van respec tievelijk Anton van Beijnen en Armand van Puyvelde. In West ls de toestand onzeker: opbouwwerker René de Jongh heeft een tijdelijk arbeidscon tract tot 1 april, daarna zal hij zijn kantoor in de Bever moe ten ontruimen. Het centrum zit al geruime tijd zonder beroeps kracht. In een brief aan de gemeente raad hebben de bewonersver enigingen hun ongenoegen over deze gang van zaken uitgesproken. Namens de ondertekenaars schrijft Arie Zwamborn (voor zitter van de Bewonersvereni ging Schiedam Zuid) dat men zich de bewuste nota zonder enig vooroverleg in een raads commissie aan de orde werd gesteld. Daardoor ontstond de indruk „dat de bezuinigings- kaarten" al geschud leken, al dus Zwamborn. De bewonersverenigingen heb ben aangekondigd, op zeer korte termijn met een alterna tief voorstel over het opbouw werk te komen. Ook de opbouwwerkers zelf zijn het allerminst eens met de gemeentelijke plannen. Zegt Armand van Puyvelde: „Dan komt onze werkbelas ting veel te hoog te liggen. Veertig uur per week voor twee wijken, dat is niet te doen. Ik heb nu één wijk en maak dikwijls al 60 uur per week." SCHIEDAM Iets kopen en later het geld terug ontvangen. Dat overkwam mevrouw B. Wijsbroekde Haas bij Gerco in Witgoed op het Nieuwland- plein. Rond de kerstmis kocht me vrouw Wijsbroek hier een gas fornuis van het merk „Indesit". Van dit fabrikaat loopt een landelijke slagzinaktie en de bezitster van de nieuwe keuke naanwinst besloot hieraan mee te doen. Het moest een uitvoerige slag zin worden, waarvoor me vrouw Wijsbroek de pakkende bewoordingen wist te kiezen. Haar vondst was zo goed, dat zij voor een prijs in aanmkering kwam. Deze prijs bestond uit een gasfornuis, dat ze uiteraard nu niet meer nodig had. De oplossing werd gevonden door haar het geld voor haar aan koop terug te betalen. Dit gebeurde dan ook prompt woensdag in de winkel/show room van Gerco. Mevrouw Wijsbroek kreeg het geld uit handen van de heer Ringelens- tijn, één der firmanten van dit bedrijf in Witgoed. SCHIEDAM Maandag is een begin gemaakt met het leggen van riolering in de Vivaldilaan tussen het Johann Straussplein en de Mozartlaan. Er zal in twee fasen gewerkt worden, nl. de le fase vanaf het Johann Straussplein tot aan de kruising met de Eduard van Beinumlaan en de 2e fase vanaf de kruising Vivaldilaan/E- duard van Beinumlaan richting Mozartlaan. Afhankelijk va de weersoms tandigheden zullen de werk zaamheden voor zowel de le als de 2e fase ongeveer 1 1/2 week per fase duren. Het verkeer wordt omgeleid via de Mozart laan, de Borodinlaan en de Pe ter van Anrooylaan en v.v. Ook de busbaan op de Eduard van Beinumlaan zal tijdelijk worden opengesteld, teneinde het Dirk Schaferplein en het Sem. Dresdenplein toegankelijk te houden. Inlichtingen tijdens de werk zaamheden bij gemeentewer ken, afdeling riolering, de heer J. J. Antes, tel.nr. 377300. SCHIEDAM De Oecume nische Werkgroep Kethel- Noord organiseert wederom een Kerkedag tijdens welke mensen van verschillende geloofsrichtingen elkaar kunnen ontmoeten. Tijdens dit Kerkepad stellen de kerkbesturen hun gebouwen enkele uren open. Niet alleen om deze te bekijken, doch te vens om iets te vertellen over hun manier van kerkzijn in deze tijd, en de bezoekers ken nis te doen nemen van de sym bolieken en tijdens de diensten toegepaste rituelen. Dit alles komt voort uit de pastorale overweging, om de eenheid in de kerken te bevorderen. Donderdagavond 19 januari is de Gereformeerde kerk „De Ark", Hargplein 101 voor be zoek geopend van 19.00 tot 19.45 uur en de Katholieke St. Jaco- buskerk, Kerkweg 53, van 19.45 tot 20.30 ui Vrijdagavond, zelfde tijden kunnen de Historische Dorps kerk van de Hervormde Ge meente en tevens de St. Marti- nuskerk, W. Andriesenlaan 65 door iedereen met belangstel ling worden bezocht. Ook het kerkgebouw van de Ned. Prote stantenbond is vrijdag enkele uren opengesteld. Sluitstuk van Kerkepad 1984 wordt zondagmiddag van 13.45 tot 17.30 uur een gemeen schappelijke samenkomst in de St. Martinuskerk. Ook kinde ren zijn hier welkom. Voor hen is een speelgelegenheid georga niseerd. Zoals elk jaar, is de bedoeling ook nu om van deze dag door middel van ontmoetingen in ge sprekken te samenwerken aan een spel en andere vormen van kreativiteit, ter voorbereiding van de afsluitende viering, met aan het eind een gemeen schappelijk maal. SCHIEDAM In verband met werkzaamheden is sinds maandag 16 januari de Vi valdilaan in Schiedam tussen het Johann Strauss plein en de Eduard van Bei numlaan tijdelijk voor het verkeer afgesloten. Met ingang van die dag gel den in verband hiermee voor de RET-buslijnen 52, 58 en N3 (nachtbuslijn) de vol gende gewijzigde routes. Lijn 52 richting Vlaardingen: Bestaande route tot Eduard van Beinumlaan bij Vivaldilaan en vervolgens via Vivaldilaan, Mozartlaan en verder via be staande route. Lijn 52 richti g Station Schiedam: Dezelfde gewijzigde route in omgekeerde volgorde. Voor bu slijn 52 komen in beide richtin gen de haltes Borodinlaan bij Verdistraat en Borodinlaan bij Schubertplein tijdelijk te ver vallen. In de richting Vlaardin gen wordt een vervangende halte tijdelijk in dienst gesteld in de Mozartlaan bij de stads plattegrond. Lijn 58 richting Schiedam Woudhoek. Bestaande route tot Laan van Bol'Es bij Eduard van Beinum laan en vervolgens via Laan van Bol'Es, Van Beethoven- plein, Peter van Anrooylaan, Vivaldilaan en verder be staande route. Lijn 58 richting Station Schiedam: Dezelfde gewijzigde route in omgekeerde volgorde. Voor bu slijn 58 komen in beide richtin gen de haltes Eduard van Bei numlaan bij Bernard Zweers- plein en Eduard van Beinum laan bij Dirk Schaferplein tijde lijk te vervallen. In beide rich tingen komen er tijdelijk ver vangende haltes op het Van Beethovenplein en in de Peter van Anrooylaan bij de Jozef Oreliosingel. Nachtbuslijn 3 en de perso- neelswagens volgen tijdelijk de gewijzigde route van buslijn 58. Vanaf ongeveer 25 januari, wanneer ook de kruising met de Eduardvan Beinumlaan tijdelijk wordt afgesloten, onts taat een andere situatie. De tijdelijke route van de buslijnen 58, N3 en de personeelswagens blijft dan zoals hierboven ver meld. De buslijnen 52 en 53 krijgen dan tijdelijk een andere route. Lijnen 52 en 53 resp. richting Vlaardingen en Kethel: Bestaande route tot Churchill- weg bij Laan van Bol'Es en ver volgens Churchillweg, Zwalu wenlaan (lijn 52), Mozartlaan (lijn 52), Zwaluwlaan (lijn 53) en verder via bestaande route. Lijnen 52 en 53 richting Station Schiedam: Dezelfde gewijzigde route in omgekeerde volgorde. Voor de buslijnen 52 en 53 ko men in beide richtingen tijde lijk te vervallen de haltes Laan van Bol'Es bij Churchillweg, Eduard van Beinumlaan bij Bernard Zweersplein, Eduard van Beinumlaan bij Dirk Scha ferplein, Borodinlaan bij Verdi straat, Borodinlaan bij Schu bertplein en Mozartlaan voorbij Churchillweg (alleen lijn 53 richting Station Schiedam). Er komen dan tijdelijk ver vangende haltes op de Chur chillweg bij Huize Spaland (lijnen 52 en 53 in beide rich tingen), op de Churchillweg voorbij de Zwaluwlaan (lij nen 52 en 53 richting Station Schiedam), in de Mozartlaan bij de stadsplattegrond (lijn 52 richting Vlaardingen) en in de Mozartlaan voorbij de Churchillweg (lijn 52 rich ting Vlaardingen). Voor het opnieuw van uw bankstel, eethoek enz. Vraag vri|bli|vend priisopgave Oosthavenkade 56. Vlaardingen. telefoon 345163 SCHIEDAM In wijkge- bouw De Blauwe Brug (Bachplein) wordt op 16 ja nuari weer begonnen met een aantal cursussen. Daaraan is onderwijs in batikken toege voegd. Aan de balie is een boekje verkrijgbaar waarin alle cursussen die er in Schie dam gegeven worden, ver meld staan. Op 21 januari panaf acht uur 's avonds wordt in de Blauwe Brug bingo gespeeld voor het hele gezin. Ook in het wijkgebouw, tussen 16 ja nuari en 3 februari: aquarel len en etsen, ten toongesteld door Benjamin Lutter. Inlichtingen oper de aktivi- teiten in de Blauwe Brug: 701049. Het maandelijkse orgelconcert in de Aula van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 11? zal op zaterdag 21 januari worlen ver zorgd door Jan J. v.d. Berg, de bekende organist van de Nieuwe Kerk te Delft. Zijn programma vermeldt o.a werken van Sweelinck, Buxte- hude, Bach, Pescetti en de con.- certgever zelf. Aanvang om 15.00 uur. De toegang is vrij. (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar „Samen Verder" Postbus 257 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis- t schien op de speciale bruids- pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende adver teerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad. RESTANTEN WINTERCOLLECTIE DELFT Binnenwatersloot 24-28 Winkelcentrum „In de Veste" HILLEGERSBERG Weissenbruchlaan 104 SCHIEDAM KETHEL Winkelcentrum Spaland LEIDSCHENDAM Winkelcentrum Leidsenhage (naast Paagman) SPIJKENISSE Gebouw A.B.C. (naast Hij) Nieuwstraat 184 SCHIEDAM Vrijdag 20 januari, in het Passagetheater: „Hoe Versier Ik Een Stuk?" (in het Engels: „Big Bad Mouse") John Lantings theater van de Lach in een dold waze klucht. Met John Lanting, Johan Sirag, Guus van der Made, Coby Timp, e.v.a. Dit stuk dat 11 jaar geleden onder een veel minder zeg gende titel al eens op het repertoire heeft gestaan, laat de toeschouwer kijken in het kantoor van Holbix Koekfa- brieken in de buurt van Amsterdam. Op een kwaaie dag aldaar misschien ook wel een goeie wordt de boekhouder Bloem verdacht van poging tot „aanranding" en dat betekent konsternatie in het bedrijf; maar niet de konsternatie die men zou verwachten. In plaats dat nu iedereen in afgrijzen zich van deze boos doener afwendt, beginnen vooral de dames in ongewone mate zich voor hem te interesseren. Gaandeweg zullen we zien dat dit sullige, niets betekende mannetje een echte vent wordt. Zoéén die links en rechts iedereen kan versie ren. En nog veel meer: hij versiert alles... ook het stuk! Aanvang kwart over acht. Kaarten kosten minimaal 12,50, maximaal 20 gulden. SCHIEDAM Het Clubhuiswerk in Schiedam-Zuid houdt deze week een voorlichtingscampagne op een aantal scho len in de wijk. Onderwerp is het met gif verontreinigde voormalige GTB-terrein aan de Dwarsstraat. Aan de hand van een diaserie &il het Clubhuiswerk de schoolkinderen laten zien wat er met het terrein aan de hand is. Daaraan vastgeknoopt wordt de waarschuwing vooral niet op het terrein van de voormalige gasfabriek te spelen. Volgens een mededeling van het Club huiswerk worden de schoolkin deren van gemeentewege in het geheel niet voorgelicht over de gebeurtenissen op het GTB-ter rein, waar begin februari de schoonmaakwerkzaamheden van start gaan. Aangezien de jeugd na school tijd dikwijls op deze „gifbelt" te vinden is, acht het clubhuis werk een waarschuwing op zijn plaats. De saneringsoperatie zal naar verwachting zo'n drie maanden duren. Het hele terrein wordt minimaal 1.20 meter afgegra ven, op sommige plaatsen zeii^ dieper. De verontreinigde grond wordt afgevoerd en el ders schoongemaakt. Voor de buurtbewoners heeft de gemeente wel een voorlich tingsavond georganiseerd. Die vond plaats op 15 december. André Wouterse zegt namens het Clubhuiswerk over het kin- derprojekt nog het volgende- :„Het is beslist niet de bedoe ling, de jeugd nachtmerries te bezorgen. Ter afsluiting van ons projekt willen we door kinde ren gemaakte- waarschuwings borden rond het GTB terrein plaatsen. Naar ons idee werkt dat beter dan een officieel bord met de tekst: Hier is sprake van verontreinigde grond". SCHIEDAM Tijdens de he vige storm werd vrijdagmiddag op de Mgr. Nolenslaan een 50- jarige vrouw door de wind op getild en enkele meters verder weer neergesmakt. De vrouw- moest met onbekend letsel in het ziekenhuis worden opgeno men. Schade richtte ee storm aan in de Lange Singelstraat, waar het 's middags dakpannen regende. Het vallend gesteente was af komstig van een kleuterschool. Later op de middag zette de po litie wegens het gevaar de straat af. In de Boterstraat kwamen en kele dakpannen neer op een auto, die daardoor beschadigd werd. Op de Schiedamseweg woei een boom om en op de Ed. van Beinumlaan kwam een stuk vloerbedekking van onbe kende herkomst op de rijbaan terecht, waardoor een brom fietser verongelukte. In de Beneluytunnel werden automobilisten verrast door een stuk plastic dat her en der waaide. „Het was van flinke af metingen, beslist groter dan een boterhamzakje", aldus politie- voorlichter van Hoff over dit wapperende verschijnsel van eveneens onbekende herkomst. Bij harde winden van zaterdag avond moest de politie enkele in de Schie op drift geraakte plezierbootjes achterhalen en weer afmeren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 23