In 't kort m* VANDAAG deze krant Nieuwe Stichting ziet goede mogelijkheden Geslaagd 1983 voor KNNV 2 1 Bescheiden rol voor Schiedam en Martinit Schiedam zoals het gisteren en eergisteren was in Folder van Delfland Stadsblad M M Raadslid wil persprijs voor politici instellen Theater programma Rockweekend in Q.T. en Quibus Wegwijzers Bemanning. Ledenwinst Vleermuizen i Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren door Peter de Lange WATERWEG Op 1 mei 1984 kan het fiets- veer tussen Vlaardingen en Pernis weer in de vaart zijn. Een „pro-veerfront", met daarin o.a. de Echte Nederlandse Fietsersbond en de PSP-PPR fractie in de Rijnmondraad, onder neemt serieuze pogingen de pont die op 20 mei 1983 na een periode van circa acht maan den de dienstregeling staakte, in ere te her stellen. ,s - De Beneluxtunnel. Wel voor snelverkeer, niet voor fietsers, ook niet per fietsbus. Eniq alternatief voor het langzaam verkeer blijft een pont. SCHIEDAM/VLAARDINGEN De K.N.N.V., afde ling Waterweg-Noord kan terugzien op een gunstig verlopen 1983. De natuurvrienden doen dit in de perio dieke ledenconvo, gestoken in een nieuw jasje. De con- vo kreeg een nieuwe verschijningsvorm met een sug gestieve omslagtekening, uitgevoerd als een landschap pelijk silhouet. K 1 Steeds meer mensen met aandacht voor de schone natuur melden zich aan als lid van de KNNV. \V. DEFEKT? RADIO ABA DIT SLAAT WIRKILIJK ALLSS ■•n kl*lnb**ldr«fl«xcam*ra OtfS Zie pagina 17 Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe VRIJDAG 20 JANUARI 1984 - NR. 6 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG SCHIEDAM Woensdag 25 ja nuari organiseert Clubhuis Oost in de Gallileistraat een bingo avond. Voortaan wordt elke laatste woensdagavond van de maand dit spel gespeeld, op het zelfde adres. De kosten: tien gulden voor 13 ronden. Aan vang acht uur' zaal open zeven uur. Op woensdag 1 februari komt de vrouwenbond van de FNV bijeen in dienstencentrum De Vier Molens aan de Nw. Dam- laan. De heer Bravenboer spreekt over bloemen en plan ten en vertoont daarbij dia's. Op 22 februari komen Anneke van Gurp en Eldert Meijer, verbon den aan de St. Raad voor Be- jaardenwerk iets vertellen over ouderenvoorzieningen in Schie dam. Beide ochte"nden beginnen om tien uur. De Ned. Christen Vrouwen Bond afd. fioudt haar eerste le denvergadering van 1984 op donderdag 26 januari. Plaats van handeling is De Voorhof, van de Julianakerk aan de Burg. Knappertlaan. Aanvang acht uur, gasten welkom. Na de huishoudelijke zaken is het tijd voor een spelletje ganzenbord. Op 3 maart trekt voor de tiende keer de carnavalsoptocht door Schiedam. Karnavalsvereni- ging De Rietzeilers is bezig, be drijven particulieren en vereni gingen te werven voor deel name aan de stoet. Wie meel wil lopen/rijden, moet de cdrna- valsleuze van 1984 in gedachten houden: Laat de Bom maar lek ker barsten. Opgeven Voor deelname: Postbus 260 (Op tochtcommissie De Rietzeilers), 3100 AG Schiedam. Vanavond (20 januari) om acht uur, begint in de Zwartewaalse- straat 16 de jaarvergadering van de Bewonersvereniging Schiedam Zuid. Op de agenda o.a. bestuursverkiezingen en in formatie over het huren, kopen of zelf opknappen van de wo ning. Op zondag 21 januari organi seert de wijkvereniging Het Singelkwartier een gezellige kindermiddag. Om twee uur begint in zaal Marijke aan het Broersveld het bingospel. Alle kinderen van harte welkom. Woensdag 25 januari om half vier krijgen de eerste bewoners van de Koningin Emmaflat aan de Burg. Stuhlmeijerlaan de sleutel van hun gerenoveerde huis, Wethouder Zijdeveld reikt behalve de sleutel ook een bloe metje uit. Daarna woi;dt het welslagen van de opknapbeurt beklonken met een glas in dienstencentrum De Vier Mo lens. 4» Plan voor herstel f ietspont tussen Vlaardingen en Pernis gemiddeld 200 boord stapten. fietsers aan Vrijdag 20 januari (van daag) kwamen in Rotter dam drie Rijnmond-com missies in een extra verga dering bijeen om de plan nen van de speciaal voor dit doel opgerichte Stich ting De Nieuwe Maas te bespreken. Deze stichting meent dat een pontverbinding tussen Vlaardingen en Pernis voor het langzaam verkeer goede toekomstmogelijkheden heeft. Dat de vorige exploi tant, de rederij Steinmann, fi nancieel schipbreuk leed, lag niet aan een tekort aan passa giers, maar aan het uitblijven van de beloofde overheids steun, aldus één van de stich tingsleden, het Rijnmond raadslid Rob Wark. Wanneer de overheid (Rijnmond, Pro vincie en gemeenten) dit keer van meet af aan voldoende ga ranties geeft, heeft de veer dienst goede kans van slagen. Stichting De Nieuwe Maas heeft bij Rijnmond een begro ting ingediend. Met een be drag van 135.000 gulden zou de pont een jaar kunnen va ren. Voorts is nog 85.000 gul den nodig om een schip te ko pen. Uit de boedel van een failliete rederij kan de Stichting het motorschip De Kaag overne men, een tot pont omgebouw de Spido-boot, dezelfde die in 1982-1983 de dienst tussen Per nis en Vlaardingen onder hield. Uitgaande van het theoretisch geval dat onder de Nieuwe Waterweg een fietstunnel zou liggen, heeft het Openbaar Li chaam Rijnmond berekend dat van die voorziening per dag zo'n 4000 personen gebruik zouden maken. Op hoeveel gebruikers een veerpont mag rekenen is niet bekend. Tussen Maassluis en nozenbu steken dagelijks rond de 700 wielrijders per pont de Nieuwe Waterweg over en de statistiek van rede rij Steinmann leert dat toen de Kaag nog in de vaart was, er Dat aantal kan gemakkelijk groeien als de veerpont vol doende bekendheid geniet. Waarschijnlijk is ook, dat met het bedrijfsleven aan „de overkant" collectieve contrac ten afgesloten kunnen wor den. Steinmann mikte indertijd ook op die markt, maar de onder nemers wilden niet eerder met de reder in zee gaan voordat de overheid het voortbestaan van de veerdienst garandeer de. De nieuwbakken stichting heeft lering uit die ervaringen getrokken en stelt dat er ge ruime tijd nodig is voordat het veer, als alternatief voor een fietspad (de Maastunnel in Rotterdam) zijn populariteit heeft bewezen. De stichting houdt daarom rekening met een aanlooptijd van twee jaar. In de tussentijd moet wel be kendheid worden gegeven aan de pont, en zal er een goede bewegwijzering moeten ko men naar de aanlegsteigers aan beide zijden. Het kant- en klare plan voor ziet ook in het leveren van de bemanning. De stichting heeft drie bevoegde kapiteins bereid gevonden, hun tijd in het pro- jekt te steken. Alle drie ziin momenteel afhankelijk een uitkering. Wat betreft het overige perso neel wordt gedacht aan werk lozen die met behoud van uit kering kunnen aanmonsteren. Hiervoor zou toestemming van het arbeidsbureau en de ge- van meenteRotterdam benodigd zijn. Als Rijnmond met het plan akkoord gaat en het passa giersaanbod voldoet aan de verwachtingen, dan kan de veerdienst zich zelf na circa twee jaar bedruipen. De uitga ven worden dan gedekt door Aantal natuurvrienden blijft gestaag groeien De convo verwijst allereerst naar de op donderdag 9 febru ari te houden jaarvergadering in de zaal onder de Opstan- dingskerk in Nieuwland. Ver der bevat het blad een alge meen jaarverslag over 1983 en samenvattingen van jaarver slagen van de werkgroepen op het gebied van vogels, planten en wat voorkomt op onze stranden. Bovendien is er een agenda over te houden aktiviteiten in de maanden februari tot medio april. Zelfs een plattegrondje waar leden-en groepsbijeen komsten worden gehouden, gelegen tussen de spoorlijn, richting Vlaardingen en de Vlaardingerdijk, ontbreekt in de convo niet. Dit laatste vooral ten gerieve van buitenstaanders-natuur vrienden waarvan er steeds meer de werkgroepavonden bezoeken. In 1983 is het aantal leden van de KNNV sterk toegenomen. De aanwas vloeit grotendeels voort uit de kursus „Natuur Dichterbij", Waarmee vorig jaar werd gestart. Een kursus die aanslaat bij de bevolking en een indicatie geeft van een groeiend bewustzijn onder de bevolking over zorg voor alles wat leeft en groeit. Deze kur sus wordt dit jaar herhaald. Er kwamen al meer dan honderd aanvragen binnen. Dit noopte wel tot de nodige afzeggingen door de organisatie. De twee thema-avonden vinden name lijk plaats in het zaaltje van de flat Stricklede, dat te klein is voor een zo groot aantal kur- sisten. Evenals vorig jaar organiseert de vogelwerkgroep een twee tal broedvogelinventarisaties, t.w. in het Beatrixpark en in het Staelduinse bos. Naast nestkasten-onderhoud en uitbreiding hiervan wordt ook gezorgd voor de vleermui zen, waarvan er steeds meer in het Waterweggebied worden waargenomen. Na een aktie om voor het plaatsen van slaapkasten het benodigde hout te krijgen, overigens met succes, kunnen een aantal kas ten worden geplaats. Ook wil men een z.g. waarschuwings systeem, voor het telefonisch melden van bijzondere (vo gels) waarnemingen. Het systeem is al opgezet en een kaartsysteem voor het vastleggen van deze gemelde waarnemingen is in voorbrei- ding. De uit de afdeling voortgeko men Stichting Vogelasiel Schiedam geeft ook de nodige Cir£J:* informatie. Door schenkingen was het mogelijk vorig jaar een buitenvoliëre te bouwen, bestemd voor tijdelijke of langdurige huisvesting van stootvogels. Het moleninterieur kreeg een wasplaats Voor binnengeko men olieslachtoffers. Regelma tig worden hulpbehoevende vogels bij het asiel binnenge bracht. Een grote toevloed bleef evenwel uit, omdat de winter tot dusver niet al te streng is geweest. Een bijzon dere gast verbleef onlangs kortstondig in het asiel. Dit was een hier zeldzaam voorko mende IJsvugci. Het diertje was tegen een raam van het politiebureau gevlogen en daardoor geheel van de kaart. Na enkele uren was het weer hersteld en kon het worden vrijgelaten. Wie belangstelt in dit mede delingenboekje van de KNNV kan zich dit tegen geringe vergoeding aan schaffen bij het secretariaat, M. J. Otten, van Hogendor- plaan 173e, tel. 010-71591, 3135 BM Vlaardingen. Het lidmaatschap van de KNNV bedraagt ƒ30,- voor huisge noten 5,-. de verkoop van kaartjes en abonnementen. Bij het voorstel is ook een dienstregeling gevoegd. De Kaag vaart volgens dit schema tussen zes uur 's morgens en elf uur 's avonds. In de spits maakt het veer ieder half uur een overtocht, daarna wordt ieder uur afgevaren. Losse kaartjes moeten 1,75 kosten, retourtjes 3 gulden. Voor een individueel jaara bonnement wordt 670 gulden berekend, voor een collectief abonnement (minimaal vijf tig personen) 6Q0 gulden. Wij helpen direktü! Vidéospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Adri Reijnhout (D'66) wil op zeer korte termijn een prijs instellen voor het beste en het slechtste ge meenteraadslid. De prijzen zouden moe ten worden toegekend door de plaatselijke pers die de verdiensten van de 35 raadsleden eens per jaar zeer kritisch te gen het licht zou moeten houden. Reijnhout ziet hierin een manier, „slapende" raadsleden tot meer ak tiviteiten aan te sporen. „Vooral de grote fracties hebben daar behoefte aan," vindt de voorzitter van de D'66 eenmans fractie. „Landelijk is er ook zo'n prijs en dat schijnt de politiek echt te stimileren." Reijnhout peinst nog over de vorm waarin hij de prijzen wil gieten: „Voor het aktiefste raadslid is het wellicht gemakkelijker een ge schenk te bedenken dan voor de slechtste volks vertegenwoordiger: ze ker in dat laatste geval moet je met iets ludieks aankomen," vindt hij. Nadat hij zich bij diver se persorganen van wel willende medewerking had laten verzekeren, wil Reijnhout zijn initi atief maandagavond in de gemeenteraad aan kondigen. Het comité dat de prij zen moet toekennen is overigens nog niet sa mengesteld. Een comité lid is al wel bekend. Dat is Adri Reijnhout zelf. Niet omdat hij niet voor één van beide prijzen in aanmerking wil komen, maar omdat hij graag getuige wil zijn van de wijze waarop journalis ten politici beoordelen. met twee jaar garantia voor O aB Zit pi a ,iM 3s SCHIEDAM Ter vervan ging van de traditionele folder van het Hoogheemraadschap van Delfland ontvangt elke Schiedammer, die in aanmer king komt voor een aanslag Verontreinigingsheffing, een beknopte folder in een neutra le enveloppe binnenkort in de brievenbus. Voor deze vorm van informe ren en verzenden is gekozen om elk misverstand dat zou kunnen ontstaan uit te sluiten. Bovendien is het Hoogheem raadschap van Delfland elk jaar in januari verplicht ieder een die afvalwater loost in de gelegenheid te stellen binnen twee maanden na de dagteke ning van de schnttelijke ken- nisgeving(folder) bezwaren te gen de aanslag schriftelijk in te dienen bij het Hoogheem raadschap van Delfland. De Openbare Nutsbedrijven zijn uitsluitend belast met de inning van deze heffing, die opgenomen is in de termijnno ta en jaarlijkse afrekennota. Uit de opbrengsten van de Verontreinigingsheffing wor den de maatregelen bekostigd die Delfland neemt om water verontreiniging te bestrijden en te voorkomen. Het betreft dus niet de gemeentelijke rioolrechten of reinigingsrech ten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1