Na enkele magere jaren Schiedam wacht sensationeel kampioenschap dammen Muziek centrum De Heer ZAKEN- VIZIER Gebit stuk? J. VERINGMEIER RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 39 EDITIES. WEKELIIKSE TOTAAL OPLAGE 1.2 MILIOEN. Loting Volleybal DHS Hermes DVS SCHIEDAM Na een urenlang uiterst geani meerd onderhoud met het (bijna) voltallige bestuur van voetbalvereniging SVDPW staat één ding als een paal boven water: het gaat de afdelingsclub (zaterdag en zondag) na enkele magere jaren weer duidelijk voor de wind. „We hebben even een inzinking gehad, maar het gaat nu weer de goede kant op", stelt men gezamenlijk zeer tevreden vast. „Er is jong en energiek kader bijgekomen", vult nieuwe voorzitter Piet Krijnen gretig aan, „en dat is voor een vereniging als SVDPW een goede zaak. Daar hadden we duidelijk behoefte aan". Ledenstop Het bestuur van SVDPW (van I. naar r.): Piet Krijnen, Jan Mulder, Joop Beukers, Arie Korporaal, Piet van Horik, Gerard Bisschop. Gerrit Bok en Theo Snellman staan niet op de foto. Matig Plannen Damkampioenschap, kwestie van beleid maar vooral concentratie Favoriet Koelbloedig i VRIJDAG 27 JANUARI 1984 Nieuw* Stadsblad Het team van de Ooievaars (rolstoelbasketbal) heeft zijn zelfvertrouwen weer terug. Na de nederlagen van de afgelo pen weken was de fut er een beetje uit. Hoewel er ook zater dag niet gewonnen kon worden van Hengelo, was het spel van dien aard, dat een ieder goede hoop heeft op de afloop van de competitie. De overwinning van Hengelo (41-83) viel te hoog uit. In de eerste helft liep de wedstrijd gelijk op. De Schiedammers hadden steeds een kleine achterstand en konden zelfs in de slotfase de gasten in paniek brengen door een aantal scores kort op elkaar. De rust brak dan ook aan bij een stand van 21-29. Na de hervatting gaf het spel eenzelfde beeld te zien. De Ooievaars speelden met veel inzet, waardoor Hengelo geen kans zag om een veilige voors prong te nemen. Met nog vijf minuten te spelen was de achterstand 12 punten en de Ooievaars besloten een gok te wagen door middel van het spelen van een full-press. Dit lukte niet optimaal en Hen gelo profiteerde dankbaar. Met een aantal snelle break-outs werd de voorsprong uitge bouwd. Ondanks de nederlaag kijken de ooievaars met goede moed naar de volgende tegen stander Turfschippers uit Breda, die met vier punten bo- vpn de Ooievaars staan. De Schiedamse voetbalvereni ging Martinit organiseert dit seizoen voor de tweede keer het voetbalkampioenschap voor Schiedam voor A-l elftal len. De loting voor dit gebeu ren zal 2 februari plaatsvinden in de kantine van de derdek lasser. Aanvang 20.15 uur. De loting zal worden verricht door oud-voorzitter Aad van der Horst. Heren: vr. 27 jan. 20.15 uur, DragonsJuventus; za. 11. feb. 21.30 uur JuventusASV'68; di. 14 feb. 20.45 uur Vent Axia L.Juventus; za. 18 feb. 21.30 uur, JuventusDunckers; za 3 mrt. 21.30 uur Juventus Grasshoppers; za 17 mrt. 21.30 uur JuventusRacing R.; za. 24 mrt 17.15 uur, Binnen landJuventus; za. 7 apr. 18.30 uur, MidlandJuventus. De heren van de volleybalclub Schiedam speelden in Gouda een lange en sensationele wedstrijd tegen Radius en brachten na veel strijd twee winstpunten mee naar huis. Daar zag het in het begin ech ter niet naar uit. In de basisops telling was dit keer plaats voor Peter Fleischmann, die dit had verdient door zijn goede spel in de vorige wedstrijd. Belde teams begonnen aarzelend, na enig aftasten kregen de Schie damse mannen scoringskansen, die echter niet werden benut door een te afwachtende hou ding en niet attent reageren. Toen ook bijna alle spelers zich aan persoonlijke Fouten bezon digden was het voor de thuis club gemakkelijk scoren. Time-outs op 3d5 en 3-8 brach ten geen ommekeer en zonder tegenstand van betekenis ging het Schiedamse teams met de beschamende cijfers 15-5 ten onder. Inmiddels was Peter van der Gugten in de ploeg ge komen, maar dit had aan vankelijk nog niet het beoogde resultaat. Wel ging het in de tweede set tot 8-8 gelijk op, maar verlies van concentratie en onderling gekrakeel bij VCS bracht Radius, gesteund door het veelkoppige en luidruch tige publiek zonder noemens waardige tegenstand op 14-11. Nog eenmaal veerde het Schie damse team op, fanatiek verde digend kroop men punt voor punt dichterbij, maar de Goudse voorsprong was te groot en toen de Goudse lijn rechter een uiterst dubieuze be slissing in VCS nadeel nam, waren de gasten met 15-13 gek lopt. Radius, dat de punten erg goed kon gebruiken leek een gemakkelijke 3-0 zege te gaan behalen, maar evenals vorige week was het weer een van de jonge VCS talenten, die voor een ommekeer in de strijd wist" te zorgen. Nu was het Marcel Klavers, die door coach Paul Eikelenboom voor de tegenvallende Paul Dekker was ingezet, met harde klappen VCS al snel op een 6-2 voorsprong, bracht jammer ge noeg de de vonk nog niet bij het hele team over en een nieuwe terugbal leek funest. Radius dat vooral verdedigend het beste van het spel had, kwam bij 8-8 weer langszij, maar enkele harde klappen van de konstant spelende Ge rard de Boer leken bij 14-11 be slissend. Weer kwam Radius op gelijke hoogte en stond bij 15-14 zelfs op set- en matchpunt. Een serve ace van Perry van den Blink, die pas later in de wedstrijd naar zijn vorm groeide en een soloblok van Bert van Delden brachten VCS weer in gewonnen positie. Vooral in deze fase was het voor het publiek een boeiende wedstrijd door de lange ral- ley's. Nadat nog vele malen van serve was gewisseld waren twee uitslagen smashes van Ra dius aanvaller Jos Hommels voldoende voor de setwinst. Nu was het Radius dat met interne strubbelingen kampte. VC Schiedam kwam in de vierde set wel heel gemakkelijk aan de 15-4 setwinst en dus moest een vijfde set worden gespeeld. Aanvankelijk verliep deze set desastreus voor de Schiedam mers en men kwam met 5-0 achter. Toen men echter be sloot om fanatieker te gaan spe len in plaats van te praten bleek men speltechnisch toch meer in de mars te hebben dan de thuisclub. Vooral toen mid denaanvaller Fred Blangé op de juiste wijze in het spel werd betrokken kwam men snel dichterbij en bij de veldwissel was er een 8-7 voorsprong. Goed blokkeren van Peter van der Gugten en Perry van den Blink leverden wel punten op, maar verdedigende slordighe den en een ten onrechte afge keurde pass gaven Radius bij 12-9 weer de beste kansen voor de eindzege. In een servebeurt bracht Fred -Blangé de stand terug op 13-12, waarna beide teams eenmaal simpel scoorden. De 14-13 stand bleef op het scorebord en het VCS overwicht in het midden werd bewezen door Fred Blangé, die met een kei harde smash de volle winst naar Schiedam bracht. Door deze overwinning zijn de Schiedamse mannen weer al leen op de vierde plaats geko men met slechts één punt achterstand, op DOS. De vrou wen behaalden slechts één winstpunt dóór met 3-2 van Krimpen te verliezen. In een wedstrijd met veel railey's won m,en de eerste set vrij ge makkelijk, maar in de tweede set werd men volledig wegge- serveerd. Daarna ging het lang gelijk op en trok Krimpen on danks het goede aanvallen en blokkeren van uitblinkster Ca- rin de Leede met enige arbi trale hulp aan het langste eind. De vijfde plaats is voorlopig het hoogst haalbare voor de VCS dames. Zaterdag as. spelen de VCS teams hun thuiswedstrijden in de Margriethal. Heren 1 komt uit tegen Tornado Delft dat weliswaar onderaan de rang= lijst bungelt, maar juist vorige week de eerste zege boekte en daardoor extra gemotiveerd zal zijn. Het zal zeker niet zo ge makkelijk gaan als destijds in Delft Gezien de spectaculaire weds trijden van de laatste weken is het zeker de moeite waard de Margriethal te bezoeken, aan vang half vijf. Aansluitend spe len dé dames tegen koploper Intermezzo, voor de Schie- damsen een allerlaatste kans zich in de strijd om de bovenste plaatsen te mengen. Uit werd het een 3-0 nederlaag, terwijl ook in de bekerfinale van de Middelharnis dames werd verloren. Dat VCS opti maal gemotiveerd aan de start zal verschijnen lijdt derhalve geen twijfel. Het oefenprogramma van DHS voor het volgende seizoen luidt als volgt; 1 augustus woensdag, start met de training; 15 augustus Exc.M.-DHS A, Exc.M.—DHS B woensdag 19.00 uur; 18 au gustus DHL toernooi, zaterdag; 19 augustus zondag DHL toer- nooi/DHS BSpartaan'20/3 DHS C, Spartaan'20/4 12.00 uur; 21 augustus dinsdag DHS ARijnmondcup DHS BWCR 2 19.00 uur; 26 augus tus zondag DCV toernooi voor DHS A-B; 28 augustus dinsdag DHS ARijnmondcoup DHS BVlaardlngen 2 18.45 uur; 2 september zondag DHS A—KNVB beker SVV 3—DHS B, 11.00 uur; 4 september dins dag DHS ARijnmondcoup DHS VBExc '20/2 uit/thuis 18.30 uur; 9 sept. zondag Start KNVB kompetitie; 11 septem ber dinsdag DHS ARijn mondcoup. In het clubblad van Hermes DVS lazen wij het volgende: Zo halverwege de competitie is zo'n 700,boete berekend aan de vereniging, waarvan het merendeel zijn oorzaak vindt in gedragingen van de le den rond het aktieve voetbal- gebeuren. PAGINA 13 SVDPW bloeit op Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur Op dit moment bestaat het bestuur van de Schiedam mers uit de volgende perso nen, voorzitter, Joop Beu kers, vice-voorzitter en PR- man Jan Mulder, secretaris zaterdag, Arie Korporaal, penningmeester, Piet van Horik, lid, Gerard Bisschop, secretaris zondag, Gerrit Bok, tweede penningmeester en Theo Snelleman, wed strijdsecretaris. Stuk voor stuk al tientallen jaren SVDPW-lid, behalve Beu kers, die oprichter van FCN'66 is en zeven jaar gele den „de weg overstak". „Ik wil nog wel graag één voorbehoud maken", aldus Krijnen wanneer de bestuurs samenstelling aan de orde komt. „Joop en ik hebben nog steeds ad interim achter onze funktie staan. Aan het eind van vorig jaar hebben we ons zelf tot voorzitter gebomba- deerd, maar de leden moeten nog hun goedkeuring verle nen. Tot aan de ledenvergade ring in mei zijn wij dus for meel nog tijdelijk, maar daar na is het natuurlijk de bedoe ling dat het een en ander defi nitief wordt". Niet dat Beukers en Krijnen om hun nieuwe bestuursrol za ten te springen in november, maar duidelijk was gewoon dat er na het min of meer ge dwongen vertrek van oud voorzitter Henk Bras iets moest gebeuren. Over de „zaak" Bras laat het bestuur zich overigens wijselijk niet uit. „We hebben dat gelukkig uit de publiciteit weten te houden, waardoor we in alle rust de boel op een rijtje hebben kun nen zetten", constateert Jan Mulder. „Dat hebben we be wust zo gedaan en ook nu ko men we er verder niet meer op terug. Gebeurd is gebeurd. Houd het er maar op dat Henk zich wegens familieomstandig heden heeft moeten terugtrek ken". Instemmig wordt er door de overige bestuursleden geknikt. De dit jaar voor het eerst in de competitie met twee elftallen meedraaiende zaterdagafde ling is duidelijk een schot in de roos geweest van het be stuur. Mede daardoor bloeit SVDPW momenteel op. „We hadden eigenlijk geen andere keus", aldus Gerard Bisschop, broer van SVV-penningmees ter Nico. „We wisten dat er een aantal spelers, waaronder sommige van het eerste zouden weg gaan wanneer er geen zater dagafdeling zou komen. Daar om hebben we de knoop maar door gehakt en we varen er wel bij. We hebben dit seizoen al ruim vijftig nieuwe leden kunnen inschrijven, overigens niet alleen voor de zaterdag. Dat is een welkome verster king van de clubkas, terwijl ook je basis weer wat breder wordt". „Er is geen sprake van enige rivaliteit tussen de zaterdag en zondagafdeling, verzekert Piet Krijnen". Wij als bestuur behandelen ze volkomen ge lijk. Zoals het er nu voorstaat kun nen we nog hoogstens één team extra inschrijven voor de zaterdag het komende seizoen, want het ontbreekt ons aan de ruimte. We hebben geen vel den. en kleedkamers genoeg om méér elftallen op de zater dag te huisvesten. Daarom moeten wij binnenkort voor de zaterdag een ledenstop af roepen". „Het zou wat anders zijn", gaat Arie Korporaal nog even op dat onderwerp verder, „wan neer GTB naar een andere ac commodatie verhuist. Niet dat ze weg willen hebben, want de samenwerking is uit stekend, maar het zou ons wat velden en kleedkamers betreft natuurlijk goed uitkomen. Misschien als in de toekomst die fusie tussen HBSS en PPSC alsnog doorgaat, dat GTB dan naar Thurlede kan vertrekken. We moeten het maar even afwachten", ver- zucht Korporaal, die binnen kort veertig jaar lid is van SVDPW. „Het is goed dat je zegt", plagen zijn medebe stuursleden, die allang wat in petto hebben voor hun nestor. Hoe goed het eerste van de za terdagafdeling draait (bij pro motie uit de derde klasse kan er door een nieuwe competi- tieopzet direct naar de eerste klasse worden opgestoomd), hoe matig de prestaties van de zondagspelers zijn. „We staan nog drie punten op de onderste plaats voor, dus er is in principe niets aan de hand", stelt Krijnen. „Het is zonde dat we René van Gend wegens wangedrag tot novem ber hebben moeten schorsen, want hij is één van onze beste spelers. We krijgen echter alle ploegen nog die in de buurt van ons staan, dus we hebben onze kansen nog in eigen hand". Trainer Sander van der Hoek, SVDPW-er in hart en nieren, is ook positief over de moge lijkheden van zijn ploeg. „Ik ben ervan overtuigd dat we niet degraderen", reageert hij bondig. Het bestuur van SVDPW wil graag weer met Van der Hoek in Zee volgend seizoen, maar zelf is hij er nog niet uit. „Het wordt voor mij steeds moeilijker om de spelers opti maal gemotiveerd aan de start te krijgen. Ik neem dat ze niet kwalijk hoor, dat is gewoon een teken van de tijd, maar ik heb het daar toch moeilijk mee. Ze missen hier de stok achter de deur. Ik kan er geen drie of vier een keertje naast zetten, want dan verzwak ik mijn eigen team. Nee, ik moet er nog eens rustig over den ken". Ondanks de (kleine) proble men op technisch gebied is er duidelijk sprake van een fris se, nieuwe aanpak van het huidige bestuur. Zoals een goed bestuur betaamt zijn er volop plannen voor de toe komst. Slechts een kleine greep daaruit: renovatie van de kantine, lichtinstallaties rondom het veld, nederlaagse rie om de Hardemanbokaal, jeugdtoernooi via de Euros- portring-organisatie, het tradi tionele veteranentoernooi met Pasen, kortom SVDPW lééft weer. Met ingehouden adem leeft de damwereld toe naar het damkam pioenschap van Schiedam, dat vrijdag 27 januari (vandaag) wordt geopend. Het enerverende gebeuren vindt plaats in het gebouw „De Ark", gelegen aan het Hargplein. Het spektakel waaraan on geveer 50 dammers deelnemen, wordt gespeeld in verschillende klassen. De titel damkampioen van Schiedam komt toe aan de spe ler, die er in zal slagen de hoofdklassegroep te winnen. Deze groep, bestaande uit 12 spelers, kent dit jaar een onge looflijk sterk deelnemersveld. Zelfs zo sterk dat het niet voor een provinciaal kampioenschap onderdoet. Dit is dan ook de reden, dat men dit damkampioenschap tot ver buiten de grenzen van Schiedam met grote belangstel ling tegemoet ziet. De deelnemers, het volledige eerste tiental van damclub Schiedam, hebben de laatste ja- We noemen: 1. boekingen en straffen; 2. het niet insturen van verklaringen, indien de scheidsrechter namen noteert van eigen spelers of die van de tegenstanders.; 3. niet opkomen van elftallen; 4. staken van wedstrijden. Reeds eerder hebben wij erop gewezen, dat boetes, met uit zondering van le boekingen doorberekend worden aan de betrokken leden. Het rechts treeks innen van de verschul digde bedragen verloopt echter moeizaam, zodat in het vervolg de diverse commissies zullen worden ingeschakeld. Niet be talen betekent dan ook uits luiting van deelname aan wedstrijden. Wij hopen, dat het niet zover zal hoeven te ko men, beter nog, voorkom boete-opleggingen Tot zover het bestuur. Ook bij een bijna-honderd-jarige is niet alles koek en ei. Onze krant mikt vandaag op: SCHIEDAM Vrijdag 27 ja nuari heeft Muziekcentrum Arnold de Heer een nieuwe vestiging geopend aan de Burg. Knappertlaan. Arnold de Heer startte een aantal ja ren geleden met het geven van orgellessen in Schiedam en heeft vanwege de stij gende belangstelling sinds dien diverse instrumenten aan zijn lespakket toege voegd, zoals de keyboard en de elektrische piano. Twee jaar geleden kwam daar ook nog eens de moge lijkheid bij, gitaarles te vol gen bij arnold de Heer. Door al deze aktiviteiten begon de vorige lesruimte toch wat te krap te worden, en besloot Arnold de Heer te verhuizen naar de BK-laan nummer 22. Hij beschikt nu over een ac commodaties die zich uitste kend leent voor groeps lessen. Daarnaast blijven ui teraard de privélessen ge handhaafd. Voor Arnold de Heer is dit zijn tweede vestiging in mu ziekland. De docent heeft ook een muziekcentrum in Hellevoetsluis. ren flink aan de weg getim merd en zij hebben zich natio naal gezien bekendheid ver worven door het clubblad. Speltechnisch gezien is het wonderteam van Schiedam enorm gegroeid en het 'heeft in alle delen van het land de re putatie van een zeer gevreesd tegenstander. Wanneer u de gedachte zou hebben, dat damclub Schiedam het plafond dan nu wel heeft bereikt, slaat u de plank volle dig mis. Damclub Schiedam zoekt ook internationale be kendheid. Het onderhandelt nog steeds over de invitatie te komen spelen in Brussel tegen het nationale team van België. Sinds een aantal maanden spe len de Schiedammers clubcor respondentie wedstrijden tegen twee hele sterke clubs uit Frankrijk, t.w. Damier Sottevillais en Cercle Damiste Oissel. Met dit initiatief hoopt dam club Schiedam op navolging van andere clubs en wie weet groeit het e.e.a. uit tot het orga niseren van een Europa-Cup, zoals die ook in de schaakwe reld bestaat. De tijd zal het leren en dat geldt eveneens voor wanneer we het hebben over het verloop en de mogelijke winnaar van het damkampioenschap van Schiedam. Het is nauwelijks te voorspel len welke speler het toernooi in zijn voordeel zal gaan beslissen. Daarvoor zijn de onderlinge krachtsverschillen te gering. Wanneer er een favoriet zou moeten zijn, dan is dat mis schien titelhouder en nationaal meester Ron Heusdens. Of Ron Heusdens ook daad werkelijk in staat zal zijn om zijn geniale momenten te tonen en zijn faam waar te maken, hangt van veel faktoren af. Nationaal gezien is hij „een kei", maar in het damwereldje van Schiedam kent elke tegen stander hem door en door. Het is daarom iet ondenkbaar dat zijn opponenten in staat zullen zijn een strategie toe te passen, waardoor ook hij voor Verrassingen kan komen te staan. Naar verwachting zullen vele ogen zijn gericht op Wim Vrijland, een speler die al meerdere keren dit damkam pioenschap op zijn naam heeft geschreven. Deze als grillig bekend staande speler, zal als kersverse club kampioen met volste vertrou wen aan dit toernooi beginnen. En dat heeft hij zeker nodig, omdat Vrijland het in de eerste wedstrijd moet opnemen tegen Rob van Eijk. Deze speler slaagde er ooit in het toernooi drie jaar achtereen te winnen. Van Eijk kan men ook als een serieuze titelkandi daat beschouwen, mits hij zich maar weet te behoeden voor zijn vaak taktische onvoorzich tigheden. Tot de rij van ex-kampioenen behoort ook Tiny Mous. Een dammer die in staat is tot het spelen van schitterende par tijen, kombinatief uiterst ge vaarlijk is, maar in de afwer king vaak de koelbloedigheid mist. Wat gaat er in een dam- hart om, als men tegenover Piet Bastiaanse komt te zitten? Een oersterke positiespeler, die t.o.v. zijn tegenstanders het voordeel heeft, zelden te ver liezen. In dit gezelschap kan hij aan drie winstpartijen vol doende hebben om het dam kampioenschap te winnen. De nestor van ee deelnemers is Piet Meinster. Een speler waar van de routine afdruipt en ooit heeft deelgenomen aan het kampioenschap van Neder land. Ofschoon Meinster wei nig officiële wedstrijden speelt, bereidt hij zich altijd terdege goed voor. Dirk van Schaik is een specia list in openingen en alleen al zijn vephtlust wekt bewonde ring. Eén van de deelnemers is ook Jelle Groeneveld, oud kam pioen van Amsterdam. Naast zijn positionel begaafdheid be zit hij ook een groot kombina tief inzicht Leo Mous, coaih iop de hoogte van alle goede en minder goede begaafdheden van zijn tegen standers. Hij zal daar zeker profijt van hebben. Debutant in het gezelschap is Gert van Willigen. Het vorig jaar behaalde hia het vice-kam- pioenschap van damclub Schie dam. Onderschatten zullen zijn tegenstanders hem zeker niet. De deelnemerslijst wordt ge- kompleteerd door de gebroe ders Aad en Sjaak Prins. De jongste deelnemers zijn aanval lend ingestelde spelers en heb ben zoveel ontzag ingeboe zemd, dat de dameer van de stad Schiedam wel eens een fa milie-aangelegenheid kan wor den. Of dit het geval zal zijn, weten we over ruimschoots drie pmaanden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 13