Nieuwe In 't kort VANDAAG -in deze krant „Van Aardenne, bemoei je er niet meer mee" Weer Holy/ Groenoord Vrouw door bus meegesleurd, politie zoekt getuigen Stadsblad Buurt boycot wijkcentrum Jeu de boules in het park? Zondags school opgeheven PPSC speelt blindemannetje Vers van de groothandel ORGELLES? Veelzijdig cabaret van Purper Bewaking Miss- Tiek Affiches Politienieuws Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren Arjo de Koning Gratis proefles SCHIEDAM „Laat deze werf zijn gang gaan. Geef WF het recht uit de problemen te krabbelen. Van Aardenne, geef die veertig miljoen en bemoei je er verder niet mee. We hebben geen behoefte aan nog een slooppartij op een scheepswerf in het Waterweggebied". Met deze korte en simpele boodschap richtte FNV- bestuurder Dick Nas zich woensdagmorgen tot de regering en het voltallige Wilton-personeel, dat in de tot de laatste plaats be zette grote bedrijfskantine het trieste feit van één jaar surseillance van beta ling „vierde". Het Wilton-personeel legde woensdagmorgen het werk neer voor een massale bij eenkomst in de bedrijfskantine. Bondsbestuurder Dick Nas (links): „Niemand heeft bèhoefte aan weer een slooppartij". Onze nieuwe kollektie is binnen 'Ladies Fashion SCHIEDAM Zondags school „Het Westen" is niet meer. Na 56 jaar heeft de Hervormde Kerk be sloten een punt te zetten achter haar zondagse akti- viteiten voor de jeugd in Schiedam-West. Eisen T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA Vrijdags van 14.00 tot 18.00 uur Zaterdags van 9.00 tot 13.00 uur K'PPepoten Runder Borst'appen Deze week extra voordelig SCHIEDAM De Schie damse politie is op zoek naar getuigen van een on geval waarbij vorige week twee dames van 67 en 77 jaar gewond raakten toen zij uit RET-bus 53 wilden stappen. Él! MMM WOENSDAG 8 FEBRUARI 1984 - NR. 11 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM De FNV/ WAO-werkgroep houdt op dinsdag 14 februari een belas tingmiddag in dienstencen trum De Vier Molens aan de Nw. Damlaan. Twee mede werkers van de belasting dienst houden een inleiding en beantwoorden vragen. Reden van de werkgroep om eens wat meer aandacht aan fiscale zaken te besteden is het feit dat lang niet iedereen weet welke mogelijkheden er voor aftrek of zelfs teruggave bestaan. Aanvang twee uur, toegang gratis. De eerstvolgende kontaktoch- tend van de Prot. Christ. Ou derenbond afd. Schiedam wordt gehouden op donderdag 9 februari in de Vier Molens aan de Nw. Damlaan, om tien uur. Na het huishoudelijk ge deelte voert mevrouw Groene- weg de PCOB-leden in woord en beeld door Oud-Schiedam. Gasten zijn hartelijk welkom. Deze week erotiek bij de Film- Club Schiedam. Op vrijdag 10 februari draait de FS „The sto ry of Sin" van de Poolse regis seur Walerian Borowczyk. De film is gebaseerd op een ro man van Stefan Zeromski en gaat over een meisje (Eva) dat ten onder gaat aan haar reden loze liefde voor een getrouwde man. Aanvang half tien in ge bouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. Lidmaatschap (a vijf gulden per seizoen) ver plicht. De wijkvereniging Bijdorp or ganiseert op zaterdag 11 febru ari een bingo-avond in zaal het Trefpunt aan de Schiet baanstraat. Aanvang acht uur. Kinderen onder de 12 hebben alleen toegang onder geleide. De Reumapatientenvereniging Nieuwe Waterweg Noord houdt haar volgende bijeen komst op dinsdag 14 februari, 'als vanouds in De Vier Molens aan de Nw. Damlaan. Aan deze avond wordt mede werking verleend door J. Post, arts van de GGGD. Thema: aanpassingen en mogelijkhe den die onze sociale wetgeving biedt. Aanvang half acht in de grote zaal. Telefoon 010-263941 Wilton eist eerlijke kans Het werfpersoneel heeft ge noeg van de bemoeienis van het kabinet, dat volgens de bondsbestuurder toezegging op toezegging heeft gedaan, zonder deze vage beloften na te komen. Het wordt hoog tijd dat de minister van eco nomische zaken, Gijs van Aardenne, met het voor WF gereserveerde geld op tafel komt en de werf verder met rust laat, aldus de vertegen woordiger van de industrie bond. Volgens recente mededelingen van de minister moeten de twee onderzeeboten voor Tai wan die momenteel bij Wilton in aanbouw zijn, na een faillis sement maar worden afge bouwd bij de Rotterdamse Droogdokmaatschappij. Om te voorkomen dat nu al materieel naar de RDM wordt overgebracht, heeft het perso- voor exkiusieve mode Eigenaar: Ms. Ingrid Boere. P. J. Troelstralaan 85, Schie dam, telefoon 708415 Geopend van 10.00 tot 18.00 uur, maandag gesloten Ruime parkeergelegenheid voor de deur Alles moet weg Spencers15.- Shirts15,- Blouses19.- Jurkjes39.- Bovendien krijgt u bij besteding van 50 - tegen inlevering van deze advertentie nog eens 10.- korting. Hoogstraat 143, Schiedam telefoon 010-265689 Zondagsschool „Het Westen" na 56 jaar opgeheven Begin januari werd een ver twijfelde poging gedaan, via een grootscheepse aktie, meer kinderen naar de wekelijkse bijbelvertellingen in de Dr. de Visserschool aan de Westfran- kelandsestraat te lokken. De respons op de 3000 ver spreide folders en raambiljet ten was vrijwel nihil. Of schoon de meeste winkeliers in de wijk wel bereid waren een affiche voor hun raam te hangen, en de oproepen zelfs in Nieuwland werden ver spreid dankzij de medewer king van de winkeliers aan de Mgr. Nolenslaan, bleven de lo kalen in de Dr. de Visser- school de daarop volgende zondagen even leeg als voor heen. Toen ook akties op diverse scholen niets uithaalden, en er geen reacties op een stukje in Het Nieuwe Stadsblad kwa men, besloot „Het Westen" zichzelf op te heffen. Volgens Sjaak Koppe, al jaren lang vaste medewerker van de zondagsschool, is de afnemen de belangstelling voor dit „zendingswerk" onder de jeugd voornamelijk te wijten aan het teruglopend aantal kindeken in de westwijk. „In nieuwe, kinderrijker wij ken heeft een zondagsschool misschien meer kans van sla- gep. Vroeger kwamen er ook kipderen van niet-kerkelijke gezinnen naar ons luisteren. Na enige maanden van on derbreking verschijnt op 22 en 23 februari opnieuw onze Holy Groenoord pa gina in onze edities Het Nieuwe Stadsblad en Groot Vlaardingen /De Maaskoerier. Deze speciale pagina is be stemd voor nieuws voor van en over de verenigin gen en andere samenle vingsvormen in de resp. Schiedamse en Vlaarding- se wijken. Iedereen die zijn speciale wijknieuws op deze pagina kwijt wil, die dus zowel in Schiedam als in Vlaardin gen zal verschijnen, kan dit inzenden naar het adres Rijnmond redaktie Randstad Edities, Postbus 52 3130 AB Vlaardingen. U kunt het ook afgeven op de adressen Westhavenka- de 14 in Vlaardingen (Groot Vlaardingen) of Broersvest 125 in Schie dam (Het Nieuwe Stads blad). Wij verzoeken u dit te doen op uiterlijk 20 febru ari, omdat wij anders geen plaatsing kunnen garande ren. De ouders vonden toen blijk baar dat dat geen kwaad kon. Tegenwoordig is dat behoorlijk verwaterd. Je hebt nu te ma ken met een zekere onver schilligheid. Die instelling van: ik geloof niet, dus hoeven ook mijn kinderen niets van de bij bel te jveten." Tot voor enkele jaren trok „Het Westen" veel belangstel ling. Soms waren alle schoollo kalen tot op de laatste plaats bezet. Het huidige bezoek aan de zondagsschool is echter ronduit bedroevend. Vaak ko men er niet meer dan vier of vijf kinderen. „En eigenlijk zijn die de leeftijd voor de zon dagsschool al te boven", aldus Koppe. Andere oorzaken voor de ont volking van de zondagsschool zijn volgens Koppe het vrije weekend dat veel mensen met medeneming van hun kinde ren naar „de camping" drijft, en de nevendiensten die veel kerken tijdens de gewone zon dagse dienst speciaal voor kin deren organiseren. Sjaak Koppe hoopt dat, „al is dit stukje Christelijk Jeugdwerk nu gestopt, de kinderen toch nog met het ware evangelie van God ge confronteerd zullen worden, hetzij door het christelijk onderwijs, hetzij door ander christelijk jeugdwerk". neel een permanente bewa king ingesteld rond dokloods- oost, waar de onderzeeërs ge bouwd worden. „Afbouw bij de RDM? Gijs, je bent niet wijs!" riep de geëmotioneerde voorzitter van de onderne mingsraad, Albert Etman. Volgens Etman „snapt nie mand nog wat" van de ver warrende situatie rond de Wil ton-werf, waar het lot van de 2000 werknemers al een jaar aan een zijden draadje hangt. Ook Etman vindt dat er on middellijk een einde moet ko men aan het „politieke gekon kel". Duidelijkheid wordt door de bonden ook geëist over de be richten dat de Gorcumse scheepswerf Damen Wilton wil overnemen. In principe staan werf en personeel niet afwijzend tegenover deze overname. Maar: „Samen met Damen, dat mag niet leiden tot WF amen", aldus Etman. Ook CNV-bestuurder Gerrit Duel vindt dat het personeel „tot het uiterste moet gaan, om haar arbeidsplaatsen te behou den. „Hoewel je soms de indruk hebt dat de mensen er moe van zijn geworden, en het hoofd laten hangen, moeten ze in Den Haag goed beseffen dat ze het bij het verkeerde eind hebben," zo hield de vertegen woordiger van de christelijke vakbond de verzamelde werk nemers voor. Het WF-personeel wil op nieuw met het kabinet gaan praten over de toekomst van de werf. Daarbij staan enkele harde eisen voorop: geen fail lissement van het bedrijf, snel le refinanciering van de repa ratie-afdeling (middels de ge reserveerde 40 miljoen gulden) afbouw van de onderzeeërs bij Wilton, en niet bij de RDM, en zo snel mogelijk de werf uit de surseillance halen. Valt er deze week geen be slissing, dan nemen de bon den hun toevlucht tot andere akties. Op de werf is een zes- koppig aktiecomité gevormd dat volgens Dick Nas „nog heel wat waarschuwingen in petto heeft". Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting 'n Greep uil ons assortiment: Dit ongeluk, waarbij volgens de politie een vrouw haar pols brak en de ander een boven arm, gebeurde op dinsdag 31 januari omstreeks kwart voor drie bij de bushalte voor de Hema. Volgens nog steeds het politie rapport raakte bij het uitstap pen de tas van een 67-jarige passagiere bekneld tussen de deuren. De vrouw, die haar ei gendom wilde redden, werd door de wegrijdende bus mee gesleurd. Haar vriendin zou geprobeerd hebben de vrouw op het trot toir te trekken met als gevolg dat ook zij met de bus moest meehollen en eveneens een val maakte. Het voorval eindigde met egn ziekenhuisopname. De 67-jJfi- ge vrouw bevindt zich daar nog steeds, en volgens een fa milielid is zij er aanmerkelijk slechter aan toe dan de politie- berichtgeving doet vermoeden Behalve een pols zou de vrouw ook enkele ribben hebben ge broken en een schouder heb ben gekneusd. Zij zou na een zware operatie met bloedtrans fusies in leven zijn gehouden en enkele dagen op de afde ling intensive-care zijn ver pleegd. Volgens dit familielid raakte SCHIEDAM In de Aleida- straat is maandagmiddag een 79-jarige vrouw beroofd. De vrouw werd in de rug gena derd door een onbekende jon geman, die haar met geweld haar tas uit handen rukte. In de tas bevond zich een porte monnee met daarin enkele tientallen guldens. Getuigen zagen de overvaller direkt na zijn daad in een Fiat 127 stappen. bij het ongeval niet de tas van de vrouw tussen de dichtklap pende deuren bekneld, doch haar pols, en werd zij circa ze ven meter door de bus meege sleurd. Ook de politie kent de juiste toedracht van het ongeluk niet, gezien het feit dat men getuigen wil oproepen. Vol gens een politiewoordvoerder hebben de twee ongelukkige passagiers en de buschauffeurs tegenstrijdige verklaringen af gelegd. SCHIEDAM De Schiedam se brandweer heeft zaterdag morgen met een rubberboot een verdrinkende hond uit het water van de Lange Haven ge red. Het beest, blind, doof en veeertien jaar oud, was uitge gleden op de brug bij de Dam. Na de redding werden de hond en zijn bejaarde bazin door de brandweer thuisge bracht SCHIEDAM In de Gerrit Verboonstraat heeft de politie zondagnacht twee Schiedam mers van ieder 17 jaar oud op heterdaad betrapt bij een dief stal. Het tweetal had bij de firma Anders (huishoudelijke artike len) de etalageruit vernield en al. verscheidene spullen, zoals kristallen vazen, bijeen ge graaid. De winkel houdt dezer dagen totale leegverkoop. Uit de kluis van Stichting De Lindenhof (begeleide kamer bewoning) is 2000 gulden ge roofd. Het pand aan de West- vest was een week geleden ook al het doelwit van inbre kers. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1