Nieuwe In 't kort VANDAAG Drie meisjes en een buurtkrant „Fout"in Q.T. t Klok lóópt voor prijs raadsleden neem vaker een bloemetje mee! in deze krant Verkeer op S'damseweg gestrand Kanteldoelen gevaarlijk Stadsblad Sportfond- senbad viert jubile um met veel ex tra's Nieuw: rubriek voor dammers Uitgebreid aandacht voor de bedrijfsauto RAI Toneel! Anne Frank óók na zessen en tijdens zon- en feestdagen ZD VOOR ALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN Hulp Typekursus Feest Ook werkgroep Wonen en Leven boycot nieuw wijkcentrum Programma TV 5 Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren SCHIEDAM „Wij maken al een tijdje een krant voor de bewoners van de Graaf Floris- en Jan van Avennesstraat. In deze krant stond in november een artikel over Graaf Floris, Jan van Avennes en Aleida. Aleida is in 1284 gestorven, dus in 1984 is het 700 jaar geleden dat zij stierf. Wij vinden dat Aleida, die Schiedam stads rechten gaf, best wel eens in de bloemetjes gezet mag worden, in de vorm van een feest misschien". LIDA.N.V.C. Fout: claustrofobie De makers van de krant doen alles zelf: de inhoud samenstellen, uittypen, illustraties en ook de bezorging. SCHIEDAM Naar aanleiding van het rapport „Zwartboek kanteldoelen", uitgebracht door de Stich ting Consument en Veiligheid, heeft de gemeente Schiedam besloten alle, in het beheer van de gemeente zijnde kanteldoelen, onmiddelijk te doen verwijderen. Deze kanteldoelen, ook wel oefendoelen genoemd, stonden op zogenaamde trapveldjes en werden door de jeugd gebruikt bij verschillende balspelen. Hoewel dit niet in Schiedam het geval was, blijken er in verschillende andere steden in ons land ernstige on gevallen-enkele zelfs met dodelijke afloop-te zijn ge beurd met kanteldoelen. De jeugd ging aan de doelen hangen met het gevolg dat zo'n doel omviel, met alle gevolgen van dien. Het rapport van de Stichting Consument en Veiligheid spreekt niet alleen van gevaalijke kanteldoelen die op trapveldjes van de gemeenten staan, maar ook over oe fendoelen bij sportverenigingen. Daarover heeft de ge meente Schiedam contact opgenomen met de prostver- eningingen. In Schiedam gaat het om 18 kanteldoelen die door de gemeente in de afgelopen jaren op trapveldjes zijn neergezet. Op welke manier de kanteldoelen zullen worden vervangen zal door gemeentewerken samen met de Sportraad verder worden onderzocht. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Rotte1 VRIJDAG 10 FEBRUARI 1984 - NR. 12 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Op donderdag 16 februari zal de Stichting Unie van Vrijwilligers (UW) haar jaarvergadering houden. Dat gebeurt in de koffiekamer van het Schielandziekenhuis, lokatie B.K.-Laan. De verga dering begint om half twee. Eveneens op donderdag 16 fe bruari, organiseert diensten centrum De Woudhoek (Heij- ermansplein) een informatie middag voor ouderen. Notaris Van der Valk geeft uitleg over zaken als erfpacht, schenkin gen, een eigen huis, een testa ment. Er is uiteraard gelegen heid tot vragenstellen. Aan vang twee uur, toegang gratis. Op zaterdag 11 februari orga niseert de Schiedamse Kunst stichting een Open Podium in café De Quibus aan de Lange Haven. Op het programma staan optredens van Nono's new wave band, zanger/gita rist Louis Daniels en imitator Pail Ivo, die evergreens brengt van Elvis Presley en Tom Jo nes. Aanvang half tien, toe gang vrij. In Schiedam-Zuid geeft de In formatiewinkel dagelijks voor lichting over het opknappen (met subsidie) van de eigen woning. Wie deze mogelijk heid nog niet kende, kan zich op dinsdag 14 februari over particuliere woningverbete ring laten voorlichten tijdens een bijeenkomst aan de Lelie straat 10. Aanvang acht uur (bestemd voor eigenaren en huurders van particuliere woningen in het gebied tussen Groenelaan en Buitenhaven. Op de bijeenkomst van de Reumapatiëntenvereniging dinsdag 14 februari, zoals aan gekondigd in In 't Kort van afgelopen woensdag, spreekt niet zoals gemeld een arts van de GGGD, maar van de GMD (gemeenschappelijke medische dienst). De lezing van deze arts, de heer Post, gaat met name over het aanpassen van woningen. Aanvang half acht in dc De Vier Molens. Op dinsdag 21 februari start de VOS werkgroep Schiedam een avondcursus in de Lange Kerkstraat 62, van acht tot tien uur. Kosten 25 gulden voor 12 avonden. De VOS cur sus is bedoeld voor vrouwen die niet meer dan 2 jaar ver volgonderwijs hebben genoten. De onderwerpen worden door de cursisten zelf bepaald. Voor aanmeldingen belle men: tel. 707884, 731852 en 373244. Wel of geen feest voor vrouwe Aleida Zo luidde een brief die de redaktie ontving van een drietal Schiedamse meisjes Petra (14), Judit (16) en Inge (14). Zij zijn de sa menstellers van een maandelijkse buurtkrant die sinds vorige zomer re gelmatig verschijnt. Het idee van een feest heb ben zij al een beetje laten varen, sinds ze bij het ge meente-archief te horen kre gen: „Schiedam is zo'n dooie gemeente, ze vinden alles best als ze maar geen feest hoeven geven". Maar hun buurtkrant is nog springle vend. In het ouderlijk huis van Pe tra vertelt het drietal hoe zij op het idee kwamen een krant te gaan maken. Judit: „In een gekke bui gin gen we elkaar interviewen, en daar maakten we foto's bij met een toestel waar geen rolletje inzat. Toen dachten we, waarom Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 SCHIEDAM „Langzaam lo pen de kroegen leeg, de lucht is koud en je lichaam beeft 't wordt al licht en 't is laat alles diéht en je loopt op straat er is niéts meer. Dirk Scherpenisse (bas), John van Bakelen (gitaar), Ben Schellingerhout (drums), Ed v.d. Stelt (zang, casio, koe-bel) en Peter v.d. Stelt (licht) zijn samen Fout. Gezamenlijk maken ze sinds twee jaar Nederlandstalige Vierpersoonsrock. De muziek is swingend en de teksten han delen over onderwerpen va riërend van claustrofobie tot plastische chirurgie. Voor wie dit allemaal wat te vaag klinkt, kan een bezoek aan QT op zaterdagavond 11 februari geen kwaad. „Fout" treedt daar op vanaf half elf. Kaartjes kosten vijf gulden. Jongerensociëteit QT is te vin den in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat. doen we het eigenlijk niet echt". Ze gingen aan de slag en het resultaat was een echt blad met een verhaal, wat moppen, een knutselpagina en recepten. Met hulp van de vaders werd er gestencild en gecopieerd, zodat er ook echt meerdere exemplaren bezorgd konden worden. Petra: „In het begin bezorgden we de krant alleen bij mensen die we kenden. Maar via de slager in de buurt, die nogal eens wat vertelt, kwamen meer mensen op de hoogte met onze krant, en die zeiden dan: „ik wil er ook wel één". Petra, Inge en Judit zijn het er over eens dat ze in een heel gezellige buurt wonen met veel kinderen. „Daarom is het ook zo It om een krant te maken", voegt Petra er aan toe. „We halen knutseltips uit een boek, of we verzinnen zelf wat". De redaktie van de „Graaf van Avenneskrant" heeft (in tegenstelling tot som mige redakties) nooit gebrek aan onderwerpen. „Het is nooit moeilijk om de krant vol te krijgen. We verzinnen altijd wel wat. We vermelden ook de verjaardagen die we weten door onze kontakten in de buurt." Inge vindt zelfs dat het steeds leuker wordt naarmate de om vang van de krant groeit. Er worden regelmatig redaktie- vergaderingen gehouden, en prompt de eerste van iedere maand ziet een nieuwe „Graaf van Avenneskrant" het licht. Petra volgde een typekursus waarvan ze nu veel gemak heeft bij het op stencil zetten van de krant. Al moeten de le zers nu ook weer geen foutloze krant verwachten, want dat is toch wat veel gevraagd. (In dit opzicht is er weinig verschil met een grote krant, Petra, want veel tegenwoordi ge kranten worden gedrukt zonder dat eerst een corrector zijn alziend oog er over heeft laten gaan) Wie denkt dat de voorkeur SCHIEDAM Op maandg 13 februari 1984 zal worden be gonnen met het ophogen en herstraten van de Schiedamse- weg vanaf wijkcentrum „De Rank" tot aan de Zwaluwlaan. Met de werkzaamheden zal worden aangevangen bij het wijkcentrum „De Rank". Afhankelijk van de weersom standigheden zullen de werk zaamheden ongeveer 3 maan den gaan duren. Het verkeer wordt omgeleid via de Chur- chillweg, Zwaluwlaan en v.v. Deze route zal met omleidings borden worden aangegeven. Inlichtingen tijdens de werk zaamheden bij Gemeentewer ken, afdeling bestrating, tele foon 377300 de heer Gouds waard. j voor een toekomstig beroep in de richting van de journalis tiek gaat heeft het mis. In een interview (het stel mei den werd geinterviewd door Marijke, een nieuwe mede werkster) gaf Judit te kennen dat zij kleuterleidster wil wor den, Petra etaleuse, en Inge zowel moeder als verkoopster in een kaartenwinkel. Duidelijk is dat het vrolijke drietal veel plezier heeft, zo wel in het maken van de krant, als in het wonen in een „kleinschalige" buurt. En of Schiedam echt zo'n dooie gemeente is? Petra: „Nooit wat van gemerkt", Inge:„Nee hoor" en Judit: „Ik heb het er prima naar mijn zin". Nu, wie weet wordt het dan met het feest voor Aleida toch nog eens wat. Een zomers straatfeest voor de lezers van de „Graaf van Avennesstraat" bijvoor beeld? SCHIEDAM Begin ja nuari 1985 wordt voor de eerste maal in Schiedams politieke geschiedenis, een prijs uitgereikt voor het aktiefste, en volgens de mocratische maatstaven „beste" gemeenteraadslid. De voorlopige jury, die deze week voor het eerst bijeenkwam, heeft tevens besloten twee raadsleden die net niet voldoende punten behalen om de eer ste prijs in de wacht te sle pen, te bedenken met een eervolle vermelding. De winnaar krijgt een wis seltrofee, de nummers twee en drie ontvangen een op hun persoon toege sneden attentie. Wie in de beoordeling helemaal on deraan de lijst van de 35 raadsleden eindigt, krijgt een troostprijs van even eens persoonlijke aard. Zoals bekend is deze prijs ontstaan op initiatief van gemeenteraadslid Adri Reynhout (D'66). Reyn- hout heeft het eerste jaar zitting in de jury als advi seur zonder stemrecht. De uiteindelijke beoordeling geschiedt door de plaatse lijke pers. Alle in Schie dam verschijnende kran ten hebben één afgevaar digde in deze jury. Reynhout heeft al heel wat, ook minder vleiende kritiek op zijn idee ont vangen. Eind vorige week nam zijn partij hem in be scherming tegen de me ning van de free-lance journalist Han van der Horst die in De Haven loods had geschreven (al thans volgens D'66 voor zitter Marcel Houtkamp), dai ue gemeenteraad feite lijk te onbelangrijk is voor het eerbetoon, dat met een dergelijke prijs gepaard gaat. Reynhout echter vindt de prijs echter een uitstekend middel om de raadsleden tot wat meer (kritische) aktiviteiten aan te sporen. Maatstaven waarop de pers de raad zal gaan be oordelen zijn oa. creativi teit, inzet, verstand van zaken, het tonen van initi atief en last but not least, gevoel voor democratische verhoudingen. Wie veel vuldig zijn stem laat ho ren, maar in tastbare zin niets tot stand brengt, valt dus af als mogelijke prijs winnaar. Op kleding, voorkomen en persoonlijke aanpak zal niet worden gelet. Wel aandacht wordt geschon ken aan hetvermogen, een onderwerp helder, be knopt en begrijpelijk te kunnen samenvatten. Voor het overige zal de pers de kandidaten beoor delen met haar bekende objectiviteit. Over de titel van de prijs gaat de jury eerdaags in beraad. Geaarzeld wordt tussen gewoon „Raad- sprijs". „Raadsbokaal", of, om het wat Schiedamser te houden, „Raadskelkje". Het prijzenjaar loopt van januari tot en met decem ber. Als b en w er mee ak koord gaan, zullen trofee en eervolle vermeldingen worden bekendgemaakt op de traditionele nieuw jaarsreceptie. Tot zover de spelregels. Dames en heren raadsle den: uw tijd gaat nu in. b.v. bloemsierkunst Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Ook de Werkgroep Wonen en Le ven in Nieuwland zal za terdag de officiële ope ning van het wijkcen trum niet bijwonen. Dat heeft de werkgroep dins dag laten weten aan wet houder Luub Hafkamp en zijn ambtelijke staf. Secretaris J. Sehlarmann heeft zich solidair ver klaard met de kritiek die de Werkgroep Wijk centrum heeft geuit aan het adres van de gemeen te, die de inspraak rond inrichting en beheer van het wijkcentrum niet se rieus genomen zou heb ben. Bovendien zou de ge meente in haar briefwis seling met de Werkgroep Wijkcentrum „diverse onjuistheden en niet ter zake doende opmerkin gen" hebben gemaakt. Zoals al eerder gemeld zal ook de Werkgroep Wijkcentrum niet van de partij zijn als Hafkamp om één uur zaterdagmid dag het centrum in ge bruik neemt. Mathenesserdijk 395, 010-765551 Kralingseweg 343, 010-524561. TV 5, Franstalige satelliet televisie. Uitzen dingen via het kabelnet dagelijks van zeven tot tien uur 's avonds. Programma van za terdag 11 februari tot en met vrijdag 17 fe bruari 1984. Zaterdag: 19.00 u. La Bonne Etoile 20.15 u. La Plenitude. 21.10 u. Jazz a la Grand'Place Zondag: 19.00 u. L'Ame des Poetes 20.00 u. Julien Fontanes Magistrat 21.30 u. Les Grands pas Classiques Maandag: 19.00 u. Champs Elysees 20.30 u. Papa Poule 21.30 u. Les Carnets de L'Aventure Dinsdag: 19.00 u. Les Aventures d'Arthuro 19.10 u. Si on Chantait 20.00 u. Temps present 21.00 u. La Suisse au fil du temps Woensdag: 19.00 u. Numero un 20.12 u. Le Fou du Viaduc 21.40 u. Gustave dore - Florileges Donderdag: 19.00 u. Discopuce 19.10 u. The Dansant 20.00 u. Les cinq dernieres minutes 21.30 u. Recettes de cuisine Vrijdag: 19.00 u. Programmes pour la jeu- nesse 19.30 u. Les Folies du samedi soir 21.30 u. La vie de Province 21.45 u. Portrait denis Birhat. VLAARDINGEN Terwijl de 48-jarige J. M. K. liep te winkelen in een supermarkt op het Liesveld, werd haar portemonnee, inhoudende on geveer 38 gulden, vanuit haar handtas, die in een winkelwa gentje lag, ontvreemd. Tegen de 31-jarige M. A. S. en de 44-jarige J. W. P. S. werd proces-verbaal opgemaakt. Uit een vijftal winkels in het cen trum hadden zij goederen ont vreemd met een totale waarde van 674,50. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1