Gemeente zoekt weer overleg met buurtbewoners n Opbouwwerk het Zwarte Schaap Open Podium in park of aan Maasboulevard 700 Schiedammers kwamen in 1983naar de belastingen Soevenier aan schoonmaakbeurt karnen vérder V reemdelingen verkeer stabiel in 1983 JOCH EN ZALM >*«4,5"'.... turn Bibliotheek Wibautplein heropend K Wie wordt bruid van de maand? $di\t^{ Compromissen Doorzakkers f Het nieuwste modekap sel uit Parijs, de korte versie. Wan neer je niet veel tijd aan je haar wilt besteden dan is dit de ideale coupe. Geen langdurig föhnen of rollers zet ten. Na het haar gewassen te hebben volgt een deelpermanent en wordt de coupe aangebracht Het resultaat is natuurlijke golven en krullen. Draai 706986 en maak een afspraak! Aanstaande bruidsparen HV SCHIEDAM Door een uitvergroot, sym bolisch huurcontract te onthullen heeft wethouder Luub Haf kamp zaterdagmiddag het voor 2,5 miljoen gulden verbouwde wijkcentrum Nieuw- land aan het Dr. Wi- bautplein geopend. Het centrum, met 500 vierkante meter uitge breid tot een totaal vloer oppervlak van 1400 vier kante meter, herbergt een filiaal van de bibliotheek en een vestiging van de Kruisvereniging. 'Verder zijn enkele zalen van va riërende grootte voor uit eenlopende aktiviteiten beschikbaar. 010 - 260199 Wethouder Hafkamp tekent het „huurkontrakt". SCHIEDAM Om de dagjesrecreatie aan de Maasboulevard wat op te peppen wil de opbouw werker van Schiedam- Zuid, Armand van Puy- velde, deze zomer een aantal malen een Open Podium organiseren op de oevers van de Nw. Water weg. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM Voor de viering van haar jaarlijks carnaval vond de Stichting Lentefeest een nieu we formule dit keer: een muzikale show in het Passage Theater op woensdag 22 fe bruari. Het ziet er naar uit dat dit een „knaller" gaat wor den, gezien het bonte programma dat op het podium geboden zal worden. Vooral voor ouderen is de convertabele zit in het theater en trouwens ook voor de gehandicapten, aan te bevelen. Het feest van zotheid en jool, dat gaat duren van 19.30 tot 23.00 uur, krijgt na afloop nog een staartje voor men sen die zich nog wat wil len uitleven in de gebrui kelijke carnavalssfeer. Hiervoor staan de twee foyers ter beschikking en van deze mogelijkheid zal ongetwijfeld druk gebruik worden gemaakt. Het aantal kaarten a 15,- gaat niet boven de vierhon derd uit. De verkoop hier van vindt plaats in de so ciëteit op de Broersvest 101. HAARSPECIALISTEN SCHIEDAM Met de bekende plof in de brievenbus hebben afgelopen week ongeveer 24.000 Schiedammers hun jaarlijkse aangiftebiljet 1983 van de inspekteur der rijksbelastingen ontvangen. Verleden jaar bestond er in Schiedam voor het eerst de gelegenheid om met hulp van een aantal medewerkers var) de Schiedamse inspektie het biljet in te vullen. Hiérvan heeft ook een groot aantal Schiedamse belas tingplichtigen gebruik gemaakt en daarom zal ook dit jaar de gelegenheid worden geboden om, samen met een medewerker van de inspektie der rijksbelastingen zoals de benaming luidt, het biljet in te vullen. In deze bekende „zweethokjes" van de rijksbelastingen in Schiedam kan men geza menlijk met een medewerker van deze dienst het belastingbiljet invullen. SCHIEDAM Namens de bewoners van de Boten- buurt in Woudhoek nam Ben Stuivenberg eind vorige week een door de dienst gemeentewerken gemaakt fo toreportage in ontvangst. Het beeldverslag vormt een herinnering aan de schoonmaakoperatie in de nieuwe woonwijk, vorig jaar, waar vergiftigde grond voor de tuintjes bleek gebruikt. Alle onkosten, ook die voor nieuwe gewassen, werden toen door de gemeente vergoed. Het wat wrange soeve nier werd overhandigd door wethouder Chris Zijdeveld, in aanwezigheid van leden van de Commissie voor Ruimtelijke Ordening. Het Nieuwe Stadsblad HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 15 FEBRUARI 1984 PAGINA 3 V erbouwd wijk centrum open 0:, t HWftttft l i'l-Büh Aan het pand, dat voorheen voornamelijk dienst deed als zalencentrum, is flink gesleuteld. Behalve dat het een moderne inrichting kreeg, werd de ruimte op nieuw ingedeeld, kwam er een nieuwe kelder, een op- Niet mee doorrijden, maar snel langs WCC. U krijgt 'n leenauto mee. Woermeyer Car Care Schiedam LID - FOCWA J -Het filiaal van de Openbare Bibliotheek in wijkcentrum Nieuwland is vanaf dinsdag 14 februari weer in gebruik. Het adres van de verbouwde vesti ging luidt: Dr. Wibautplein 163, postcode 3118 KD. De „bieb" is telefonisch bereik baar onder nummer 715870. De openingstijden zijn als volgt: Maandag 18.30 21.00 uur; dinsdag 13.00 17.00 uur; woensdag 14.00 17.00 uur (voorlezen van 13.30 tot 14.00 uur); donderdag 18.30 21.00 uur; vrijdag 13.00 17.00 uur; zaterdag 10.00 13.00 uur. bouw voor de cv-installatie en een uitbouw voor de lift. Die laatste voorziening, plus een hellingbaan bij de in gang, maken het centrum ook toegankelijk voor min der validen. De ingrijpende renovatie werd uitgevoerd door de Vlaarding- se stadsbouwer Van der Waal, Schiedammer van geboorte, naar een ontwerp van archi tect De Bruin. Beide heren dankten in hun toespraak de gemeente voor de opdracht, terwijl wethouder Hafkamp, als eerste spreker de vaardigheden van bouwer en architect had geroemd. De bewoners van Nieuwland, dat wil zeggen de toekomstige gebruikers van het centrum, kwamen tijdens de officiële opening niet aan het woord. Twee werkgroepen die zich voor de tot standkoming van het centrum hebben ingezet, hadden uit protest verstek la ten gaan. Zij zeggen, onvol doende inspraak te hebben ge had. Volgens Hafkamp evenwel zijn aan alle voorwaarden voor inspraak voldaan, maar heb ben de bewoners uit het oog verloren, „dat inspraak niet automatisch betekent dat ieder voor 100 procent zijn zin krijgt". „Inspraak houdt in dat er compromissen uit de bus ko men, dat is nu eenmaal een oude democratische stelregel", aldus Hafkamp. Erg tevreden met de artikelen in de plaastelijke pers, die in de week voorafgaande aan de opening meldde dat veel buurtbewoners het feest zou den boycotten, was de wethou der niet: hij verweet de kran ten „eenzijdige berichtgeving". Desondanks betreurde Haf kamp het ten zeerste dat grote aantallen Nieuwlanders wei gerden de opening bij te wo nen. Over het organiseren van ak tiviteiten voor de buurt, één van de struikelblokken in het overleg met de Werkgroep Wijkcentrum Nieuwland, gaat de gemeente nog deze maand praten met de Jeugdhaven, be wonersgroeperingen en de werkgroep Leven en Wonen. Hoewel het nieuwe wijkcen trum geen vaste beroepskracht (opbouwwerker) krijgt en geen gesubsidieerde aktiviteiten- commissie, kan het overleg met Nieuwland volgens Haf kamp wel resulteren in een in cidentele gemeentelijke bijdra ge, vooropgesteld dat de wijk geen buitensporige eisen stelt. SCHIEDAM Carna valsvereniging De Riet zeilers heeft het totale opbouwwerk in Schie dam gebombardeerd tot het Zwarte Schaap van 1983-1984. Zoals bekend heeft het opbouwwerk, na verhit te politieke diskussies, een flinke veer moeten laten; de gemeenteraad besloot onlangs het aan tal beroepskrachten te halveren, en voor de res terende twee opbouw werkers een soort „ar beidspool" in te stellen. In plaats van alle wij ken een eigen beroeps kracht, kunnen de oude buurten van Schiedam voortaan rekenen op elk hooguit een halve op bouwwerker. Belangrijkste slachtof fer van deze bezuini gingsoperatie werd René de Jongh, als opbouw werker verbonden aan buurthuis De Bever in Schiedam West. De Jongh zal dan ook op het Boerenbal van De Rietzeilers, zaterdag 18 februari in zaal Irene, het schaapsgewaad aan trekken, en het bijbeho rende eerbetoon onder gaan. De Bewonersvereniging Schiedam West, met wie de Jongh nauw samen werkt (tot 1 april, de da tum van zijn ontslag) had liever gezien dat de titel Zwart Schaap naar Luub Hafkamp was ge gaan. de man die poli tiek verantwoordelijk wordt gesteld voor de „afbraak" van het op bouwwerk. Het portret van de wet houder kan men momen teel aantreffen op vrij wel iedere lantaarnpaal in West. Hij wordt ge zocht voor genoemd mis drijf; „Kun je nagaan hoe hoog het de mensen hier zit", aldus een zegs man van de bewoners vereniging. De voordracht van Haf kamp als Zwart Schaap werd op het laatste ogen blik weer ingetrokken: West kwam tot inzicht dat de wethouder feite lijk meer recht had op het predikaat Zwarte Piet. Op de eerste carnaval suitspattingen van 1984 - het eigenlijke feest vindt pas plaats begin maart zal ook de voetbal- en cricketvereniging Her mes DVS aanwezig zijn. Hermes verwierf de an dere kant van de jaar lijks door de Rietzeilers uitgereikte medaille, na melijk de titel Wit Schaap. De sportvereniging viert dit voorjaar het hon derdjarig bestaan. Vol gens de Rietzeilers werd het daarom zo zoetje saan tijd dat ook Her mes werd opgenomen op de lijst Schiedammers van Grote Verdienste. Oorspronkelijk had Van Puy- velde de bedoeling een Poetry Festival te laten plaats vinden op de Maasboulevard, een soort Schiedamse variant op het jaarlijks terugkerende Rot terdamse evenement „Poëzie in het Park". Aan de Maas boulevard zouden ook culture le minderheden hun poëtisch zegje kunnen doen. Maar Van Puyvelde heeft dit idee inmiddels ingeruild boor het Open Podium-plan, dat minder organisatie vergt en ook goedkoper is. Hoewel de Maasboulevard zich uitstekend leent voor dit soort festiviteiten, verwacht Van Puyvelde bezwaren van de be woners van de omringende pa norama-flats, reden waarom de opbouwwerker een aantal reserve-lokaties voor zijn plan achter de hand houdt. Dat zijn in de eerste plaats het Beatrixpark en vervolgens het Julianapark. Het Open Podi um is bedoeld voor Schiedam mers die in de open lucht een stukje muziek ten gehore wil len brengen, een voordracht willen houden of een sketch willen brengen. Dit podium zou dan plaats moeten vinden in de maanden mei en juni, elke tweede zon dag van de maand. 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: 1. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud an Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: -P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond *>p het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, 'Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, .telefoon 070 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank ,te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 -nr. 21/1983. U-2-83 Lentefeest viert carnaval op comfortabele stoelen Behalve de eigen carnavals groep doet ook „De kastelei- ners" mee en mogelijk ook groepen die al eerder met Lentefeest dit bonte feest heb ben gevierd. Ook het programma dat op het Passage-podium wordt gepre senteerd kan mogelijk nog worden uitgebreid. Reeds ge programmeerd zijn het orkest van Maarten Slavenburg „De Doorzakkers" en „Havenzan gers" en de showgroep „Rossa Nova", bekend uit de 1-2-3- show van de lopende aktie „De Zonnebloem". Ook Arjan de Koning zal zich op het hammondorgel laten horen. De presentatie is in handen van hr. Hölsker. Dit jaar zal de een geheel nieuwe formatie van Lente feest zelf in de optocht van 3 maart op straat verschijnen. De presentatie en het bekend maken van de Prins Carnaval 1984 gebeurt zaterdag a.s. Dan organiseert men een z.g. „kroegentocht" langs alle ho- reca-zaken van leden van de grope „De Kasteleiners". Hier wordt de carnavalshit van Lentefeest tendoop ge houden. De organisatie re kent er op, dat veel bezoe kers aan het Passage Thea ter met verkleedpartijen hier de echte sfeer zullen weten te scheppen, die nodig is voor een geslaagd feest. JOCHEN ZALM HAARSPECIALISTEN LAAN VAN BOL'ES 23 SCHIEDAM TELEFOON 010 - 70 69 86 GEOPEND VAN MAANDAG TIM VRIJDAG VAN 8.30 TOT 17.30 UUR EN ZATERDAG VAN 8.00 TOT 13.30 UUR Ook dit jaar weer hulp bij invullen van de aangifte Dit onder het motto, zoals het hoofd van de inspektie in Schiedam de heer F. Roe broek, het uitdrukt; de fiscus denkt meer met u mee dan u denkt. Voor het gezamenlijk invullen is de inspektie geopend van 9- 16.15 uur in het bekende ge bouw aan de Lange Nieuw- straat. Ook kan men er op de donderdagse koopavonden te recht tussen 7-9 uur. Het is wel gewenst dat men van te voren een telefonische afspraak maakt (737555), dit om al te lange wachttijden en belastingfilevorming te voor komen. Niet alle Schiedamse belas tingplichtigen maken van de gelegenheid gebruik: er zijn er een groot aantal die hun biljet invullen tijdens een regenach tige zaterdag en/of zondag middag of op een avond dat alle t.v. zenders die via het Schiedamse kabelnet worden doorgestraald niets te bieden hebben. Weer een (groot) aantal scha kelt voor het belastingbiljet een belastingconsulent in, ter wijl ook de leden van het FNV de gelegenheid wordt geboden om via hun vakorganisatie de jaarlijkse administratieve han deling te verrichten. Verder is er in Schiedam de Belastingwinkel, (Broersveld 140) waar iedere dinsdagavond tussen 6 en 9 uur studenten van de fiscale academie in Rotterdam niet alleen spreek uur houden, maar ook hun gratis hulp aanbieden voor het invullen van het belastingbil jet. Tenslotte zijn er nog de sociale raadsvrouwen in Schiedam die van dinsdag tot en met vrijdag tussen 9 en 12 uur en op de donderdag tussen 5 en 7 uur zitting houden voor het geven van oa. belastingadviezen, hoewel men daar geen belas tingdeskundigen in huis heeft. In 1983 zijn ongeveer 700 Schiedammers naar de Lange Nieuwstraat gegaan om geza menlijk hun belastingbiljet in te vullen en dat noemen de medewerkers van de rijksbe lastingen aldaar een succes. Voor het gezamenlijk invullen zijn bij de belastingdienst on geveer 90 medewerkers vrijge maakt. (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar „Samen Verder" Postbus 257 3100 AG Schiedam Uw trouwfoto komt mis" schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- ■aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende ad verteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad. SCHIEDAM Nederlan ders niet meegerekend, huisvestte Schiedam in 1983 maar liefst 58 nationalitei ten. Vreemdelingen uit alle werelddelen streken voor korte of langere tijd in de stad neer. De afdeling vreemdelingenza ken op het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat registreerde in totaal 4704 buitenlanders. In vergelijking met enkele jaren geleden is duidelijk sprake van een afnemende belangstelling: in 1982 bijvoorbeeld meldden zich nog 5751 vreemdelingen aan het bureau. Behalve dat de periode van her eniging van vooral Turkse ge zinnen voorbij lijkt, is ook de binnenkomst van nieuwe gas tarbeiders niet groot meer, wat vermoedelijk veroorzaakt wordt door de afnemende werkgelegenheid In het vreemdelingenverkeer is duidelijk sprake van stabilisa tie. Van alle zonder Nederlands paspoort geregistreerden, ver trokken 218 mensen naar het buitenland. De politie bemid delde bij 41 verzoeken om natu ralisatie. Uit de politiecijfers blijkt dat Schiedam circa 2900 Turkse in woners telt. Zij vormen verre weg de grootste groep migran ten; de Marokkanen komen met 400 vertegenwoordigers op een tweede plaats, en de Engelsen met 250 afgevaardigden op de derde. Schiedam kreeg vorig jaar be zoek van heel wat individuele globetrotters. Ingeschreven werden diverse Polen, Jor- daniërs, Kaap Verdianen en Ghanezen, om slechts een greep uit het internationale aanbod te doen. Het verst van huis was een inwoner uit Nieuw Zee- ,land.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 3