Nieuwe In 't kort ^VANDAAG in i deze B krant minderheclenl Hanneke Burggraaff nieuwe voorlichtster Achter de schermen van het theater 17T/M26FEBR. Stadsblad Zes kiosken verfraaiien de Koemarkt Bloemen als excuus voor wangedrag AHOY'/ROTTERDAM WIE VAN WONEN HOUDT, BOWLING MUSIS KWALITEITSMEUBELEN Cabaret: 220 Volt Zestig jaar treuw Zwart schaap Koepel Zaalvoetbal- geweld barst weer los Bowling en ander sportnieuws Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren ROtt® Matbenesserdijk 395, 010-765551 Kralingseweg 343, 010-524561 One-man show van een brandweerman, die tekst en uitleg geeft over brandveilig heid. VAN A TOT Z VERZORGD! Bowlen diners koud buffet koffietafels salades bitterballen/saté 's Zalen tot 175 personen Telefoon (010) 732422 Lange Haven 115, Schiedam ENORME MEUBELVERKOOP VAN klassieke meubelen 30% tot 50% EXTRA KORTING MEUBELCENTRUM MOERKAPELLE „POTHARST" SCHIEDAM Hanneke Burggraaff (23) is met in gang van 15 februari bij de gemeente in dienst ge komen als voorlichtster voor de buitenlandse min derheden. SCHIEDAM De spanningen in Schie dam West zijn zo hoog opgelopen dat twee bestuurleden van de Bewonersvereniging uit die wijk hun funktie hebben neer gelegd, en de voorzit ter na een hartaanval in het ziekenhuis is opgenomen. Pierre de Veth en Bob den Uijl stapten op omdat zij niet langer verant woording wilden dragen voor de renovatie van 213 woningen van woning bouwvereniging St. Jozef. Voorzitter Jaap Nieswaag werd woensdagavond on wel tijdens een vergade ring met de PvdA in wijk centrum De Bever, waar de socialistische raads- fraktie haar stemgedrag tijdens de debatten over het halveren van het op bouwwerk trachtte te ver klaren. Connie Eggink, links midden, leidt de kleuters rond tussen de decors. \V.DEFEKT? RADIO ABA SCHIEDAM Spannend onderdeel op het lesroos ter van de (lagere) Marti- nusschool en bijbehorende kleuterschool uit Tuin dorp Kethel afgelopen woensdag: een bezoek aan de Schiedamse schouw burg. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 17 FEBRUARI 1984 - NR. 14 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG I I I I I I I I I \J I I I I I I Openingstijden: 11.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 22.30 uur; zondags 11.00 tot 17.00 uur. met/zonder SCHIEDAM Leerlingen van de scholengemeen schap Nieuwland hebben donderdagmiddag bij het Passagetheater een ex cuusbrief bezorgd en en kele boeketten bloemen voor de acteurs van „Anne Frank". De scholieren wilden op die manier hun veront schuldigingen aanbieden voor hun wangedrag tij dens de middagvoorstel ling op dinsdag. Tot groot ongenoegen van Jeroen Krabbé en de an dere acteurs van „Anne Franck" ging die matinee geheel ten onder in gejoel, gekraak van zakjes chips, gerammel met limonade blikjes, en fluitconcerten. Van de circa 600 scholie ren die de voorstelling bij woonden vertrok na de pauze een groot deel, op verzoek van zich generen de docenten. De woensdagmiddagvoor stelling, die ook voor een schools publiek gespeeld zou worden, werd afgelast. Niet om een herhaling van de ergenis te voorkomen, maar omdat de technische apparatuur met name het bandje waarop een acteur delen uit Anne Francks dagboek voorleest, het liet afweten, aldus de theater leiding. De avondvoorstelling op woensdag ging wel door. De 200 scholieren onder het publiek hielden zich toen buitengewoon rustig. Overigens functioneerde de apparatuur toen ook niet voor honderd procent. Volgens directrice Connie Eggink, betraden veel van de scholieren dinsdagmid dag voor het eerst van hun leven een theater, en had den ze geen flauw benul van publieksetikette. „Het leek wel een voetbal wedstrijd", verzucht zij. „Ze maakten een geweldig kabaal in het donker. Ze floten als Jeroen Krabbé opkwam, wat natuurlijk helemaal niet past bij zo'n stuk als Anne Frank.~HeL vervelende was dat de kinderen op school wel waren voorgelicht over de inhoud van de voorstel ling, maar niet hadden ge hoord hoe ze zich moesten gedragen". In dat verband heeft de theaterleiding dan ook geen spijt van haar besluit, de schooljeugd door mid del van rondleidingen wat meer „theaterbewust" te maken. Daags na de rampzalige voorstelling van „Anne Frank" bezocht een groep kleuters het Passagethea ter. In vergelijking met de voorgaande middag ge droeg dit publiek zich zeer rustig. Het Nieuwe Aanslaande vrijdag van 's morgens 10.00 tot 's avonds 21.00 uur.| Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur gaan wij aanbieden in samen werking met Int. Meubelpartijenhandel Vameto Westzaan B.V. een groot aantal kwaliteitsmeubelen van nationale en internatio nale merken. Veel meubelen in de massief eiken sector, zoals: BANKSTELLEN, EETHOEKEN, WANDKASTEN, KLEINMEUBELEN T.V.-KASTEN, ORIGINELE CHESTERFIELD BANKSTELLEN enz. Tevens grote sortering Al deze goederen worden verkocht met: van de hiervoor geldende prijzen. Aangekochte meubelen dienen zo snel mogelijk afgenomen te worden. Transport kan in overleg worden geregeld. Plaats van verkoop: Bredeweg 47 - Moerkapelle Nies waag heeft het de PvdA, een partij voor wie hij een bijna verkiesbare plaats inneemt op de kandi datenlijst voor de gemeente raad, bijzonder kwalijk ge nomen dat zij het opbouw werk in de steek liet, zegt een woordvoerder van de be wonersvereniging. Zoals bekend raakt West haar vaste opbouwwerker René de Jongh per 1 april kwijt, en moeten ook de andere oude wijken in Schiedam het voort aan met een gehalveerde be roepskracht stellen. Door de plotselinge ziekte van haar voorzitter overweegt de bewonersvereniging haar dele gatie terug te trekken die za terdag aanstaande het Boeren- bal van de Rietzeilers zou bij wonen, waar De Jongh tot Zwart Schaap van 1984 wordt bekroond. De spanningen binnen de ver eniging vloeien voort uit de groeiende reeks problemen waarmee West te maken heeft. Behalve het ontslag van haar opbouwwerker, zit de wijk op gescheept met de nasleep van de mislukte renovatie van de 213 St. Jozefwoningen in 1980 en 1981. (Later bleek dat er circa 100 gulden was ver dwenen, /aardoor de direk- teur van de woningcorporatie SSSW inmiddels, hangende het onderzoek, op non-aktief is gesteld). Problemen die West verder parten spelen zijn de vete tus sen De Bever en clubhuis De Kreek, die kibbelen over het gebruik van het nieuwe, nog te bouwen wijkcentrum aan de Jan van Avennestraat, en de inspraak rond een drietal nog op de starten renovatieprojek- ten (Fabriplein, St. Liduina- straat en Huysmanstraat). Door het wegvallen van be roepskracht De Jongh, die in al deze zaken de rol van kon- taktman en bemiddelaar speel de, komt er meer en meer werk te rusten op de schou ders van vrijwilligers. Bestuurslid Hans Coster twij felt er dan ook niet aan of wethouder Luub Hafkamp (wijkaangelegenheden) zal straks stapels uit West afkom stige problemen „op zijn bord je" krijgen. Bij wijze van scherts heeft de BVSW in de jongste uitgave van haar verenigingsblad voorgesteld, de koepel in het Julianapark, waarvoor de ge meente een passende bestem ming zoekt, maar aan Haf kamp af te staan. Die kan daar dan spreekuur houden. Op de bijbehorende tekening ziet men een lange rij wach tenden voor Hafkamps „kan toor", waar de wethouder de funktie van „vervangend op bouwwerker voor West" be kleedt. Overigens hebben de bestuur- sproblemen, die in het blad slechts in bedekte termen wor den uiteengezet, volgens Hans Coster niet geleid tot harde confrontaties. De conflicten zouden in alle redelijkheid zijn bijgelegd. De ex-bestuursleden Den Uijl en De Veth blijven gewoon voor de vereniging werkzaam. Den Uijl, die bekend staat als man van het eerste uur, en bo vendien als harde werker, blijft de vereniging een warm hart toedragen. Hij zal bij springen zodra de BVSW een beroep om hem doet. De Veth blijft betrokken bij de St. Jozef renovatie, zij het niet als bestuurder, maar als lid van de werkgroep. Problemen in West Zij is woonachtig in Tilburg en heeft daar de school voor jour nalistiek met goed gevolg doorlopen. In opdracht van het ministerie van WVC heeft zij in Dor drecht een onderzoek gedaan naar de leefgewoonten van Turkse vrouwen. Verder heeft zii enkele publi caties op haar naam staan over minderheden. Hanneke Burggraaff werkt bij Bureau Voorlichting op maan dag de gehele dag, dinsdag een halve dag en woensdag een hele dag. Zij heeft de plaats ingenomen van Sonja Zimmermann, die een half jaar geleden een be trekking kreeg bij de gemeen te Leiden. Hanneke Burg graaff is evenals haar voor gangster te vinden op de vier de etage van het stadskantoor aan de Emmastraat, op de ka mer van de voorlichters Bas van Bochove en Theo Reij- man. stapelen zich op SCHIEDAM Op woensdag 22 februari houdt de kring Waterweggebied van de Ver. Vrienden van Scouting een kennismakingsbijeenkomst ten huize van mevr. Egbers-Bau- müller aan de Havendijk 329 in Schiedam. Welkom zijn oud-leden van de vroegere padvindersorganisaties en van Scouting Nederland. Nadere inlichtingen omtrent doel en tijdstip, tel. 732961, 743503 of 01899-20902. Vanaf 28 februari organiseert het Humanistisch Verbond in Schiedam een serie van vier avonden om u kennis te laten maken met modern humanis me. Aan de hand van schrifte lijk materiaal en korte inlei dingen zal worden gediscus sieerd over modern humanis me en wat dat in de praktijk van het dagelijks leven kan betekenen. De avonden wor den geleid door Ellen Winkler, studente aan het Humanistisch Opleidings Instituut. De serie avonden start op 28 februari. De andere data zijn: 13/3, 27/3 en 10/4. Plaats: Ont moetingscentrum Stricklede, le etage, Burg. Stulemeyerlaan 101-107. De kosten bedragen 17,50 in totaal, waarbij mate riaal en koffie is inbegrepen. Aanmelden of inlichtingen bij: Piet en Alida Tijsen, tel. 703811 (na 16.00 uur) of bij Trudy Tieken tel. 262083. Wi) helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Speelde de oude gedachte „wie de jeugd heeft, heeft de toe komst" door het hoofd van de Passage-directie? In elk geval maakte het jonge publiek gre tig gebruik van de invitatie. De schooljeugd liet zich de kans niet ontgaan, eens een blik te werpen achter de schermen, in dit geval coulis sen van het Passagetheater, waar directrice Connie Eg gink, met vragen overstelpt, tekst en uitleg gaf over zulke ingewikkelde zaken als belich ting en decorbouw. Helemaal spannend werd het, toen even later de brandweer letterlijk ten tonele ver scheen... Er was toch geen brand? Nee hoor, verzekerden de spuitgasten, het was juist hun taak te voorkomen dat er iets ernstigs zou gebeuren. En ze legden welwillend uit dat een brandweerman in het theater even hard nodig is als de juffrouw die de plaatsen aanwijst of de toneelknecht die het doek ophaalt. Door al die wetenswaardighe den viel het uitstapje goed in de smaak.. De leerlingen keer den naar huis terug met de op dracht, een opstel te schrijven over hun avonturen in het theater, dat overigens binnen kort onderwerp van nog meer pennevruchten zal worden: om ook Jong Schiedam van het bestaan van het theater op de hoogte te brengen, wil de direktie nog enkele scholen voor een rondleiding uitnodi gen. Op voorwaarde dat het niet bij een bezichtiging blijft, maar de opgedane indrukken in beel dende taal worden omgezet.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1