Nieuwe In't kort BEN IK STRAKS WERKLOOS BURGER DOOR GIJS DE WERFVURGER VANDAAG in deze krant Op initiatief van Kon. Wilhelmina Fonds Inleveren macht ongelooflijk onnozel" m ROODBOl RUBENSPIE1N méér dan een boekhandel Stadsblad Manifestatie WF-personeel Speciaal; Holy en Groenoord pagina RET opent vandalen- centrum Sport: SVV, PPSC, Harga en Excelsior P. Groeneveld en Zn. «■na Man van fiets geslagen Auto te water, politie staat voor raadsels Deze week extra voordelig Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. Coalitie Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA SCHIEDAM Het Koningin Wilhelmina Fonds afd. Schiedam kan bogen op een landelijke primeur betreffende de nazorg van kankerpatiënten: een werkgroep die zich gaat bezighouden met het verbeteren van de levensomstan digheden van mensen die door deze ge vreesde ziekte zijn ge troffen. Adressen De dames van de Werkgroep Oncologie bijeen. SCHIEDAM De PvdA-afdeiing Schiedam gaat bin nenkort opnieuw een vergadering wijden aan de kwes tie rond de vijfde wethouder. Niet de hele partij is ge lukkig met het tamelijk onverwachte voorstel dat Gé Brouwer maandagavond aan de gemeenteraad voorleg de, en ook aangenomen zag: dat de vacture Scheeres, ontstaan toen deze wethouder tot burgemeester promo veerde, niet wordt opgevuld. Rubensplein 16, Schiedam, telefoon 269513 V,affer Rundergehakt r/iebonon Wie wordt Schrikkelbaby'84 WOENSDAG 22 FEBRUARI 1984 - NR. 15 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Galerinkel Kunstwerk" aan de Rubens- laan 10 heeft haar kollektie vernieuwd. Het assortiment is dit keer gebaseerd op het the ma Feest, en omvat o.a. hand- vervaardigde feestkleding, schilderijen en tekeningen. Ook is sinds kort een voorraad tweedehands, zelfgemaakte kleding aanwezig in Galerin kel. Openingsuren: woensdag van een tot vijf, donderdag van zeven tot negen 's avonds. Op vrijdag 2 maart wordt in dc de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan carnaval ge vierd. Medewerking verleent de Boerenkapel van Ambrosi- us. Aanvang acht uur, toegang 2,50. Bezoekers mogen volop feestvreugde aandragen, maai confetti wordt geweerd. In buurthuis De Put aan de Pinkstraat in Oud-Mathenesse is het een week eerder carna val, op zaterdag 25 februari. Aanvang eveneens acht uur. Met uit Kaatsheuvel Prins Ha rold en zijn Raad. Toegang vanaf 16 jaar. Voor leden be draagt de toegang 2,50 anderen betalen een gulden extra. Op woensag 29 februari vindt het kindercarnaval plaats om twee uur, toegang een gulden. Bingo wordt in de Pijt ge speeld op vrijdg 24 februari, om acht uur 's avonds. De op brengst komt ten goede aan de kinderaktiviteiten van het buurthuis. In het oude stadhuis aan de Grote Markt houdt de ge meenschappelijke schoolraad op woensdag 29 februari een openbare vergadering. Aan de orde komt o.a. het plan om in 1986 op de basisscholen onder wijs te geven in de Engelse taal. Aanvang acht uur. Vrijdag 24 februari wordt bij de Filmclub Schiedam de Ita liaanse film „1' Ingorgo" ge draaid van regisseur Luigi Co- mencini. Het middelpunt in deze film is een gigantische file van auto's, die plotseling ontstaat en er altijd wel zal blijven. De mensen in de file zijn aanvankelijk nog aardig tegen elkaar, maar worden al wachtend steeds ongeduldiger, qn uiteindelijk tonen zij de ware, niet zo mooie kanten van hun karakter. In de hoofdrollen o.a.: Angela Mdlina, Marcello Mastroianni. De film begint om half tien, zaal open vanaf half negen. Donateur worden van de Stichting Filmclub Schiedam kost 5,per seizoen (inclu sief toegang eerste filng); toe gang voor donateurs: f 3,50. Het adres: Stichting Filmclub Schiedam, gebouw De Teer- stoof, Nieuwstraat 12. SCIEDAM Achter de Grote Markt, ter hoogte van Hilton Meubelen, is maandagavond op onverklaarbare wijze een auto in het water van de Schie verdaagd. De politie, die telefonisch werd gewaarschuwd, sloeg groot alarm en waarschuwde de brandweer. Het vermoeden bestond dat twee inzittenden zich nog in de Volkswagenbus zouden bevinden. Twee duikers van de brand weer zochten geruime tijd in het koude water naar deze „vermisten", waarvan echter geen spoor werd aangetroffen. Getuigen wisten te melden dat zij twee personen op eigen kracht het te water geraakte voertuig hadden zien verlaten, maar ook deze mededeling bleek later niet steekhoudend. Nadat politie en brandweer hun zoektocht hadden ge staakt, meldde zich later op de avond de 29-jarige eigenaar van de Volkswagen. Ook hij kon geen opheldering ver schaffen. Hij wist enkel te melden dat hij de auto 's a- vonds op de Lange Haven had geparkeerd en die met de handrem had verzekerd. Voor de politie een raadsel hoe de auto enkele honderden me ters verplaatst heeft kunnen worden en op welke wijze het voertuig in de Schie belandde. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Nazorg voor kankerpatiënten via Werkgroep Oncologie Regelmatig kwamen (en komen) er bij het KWF verzoeken binnen om hulp. Hulp bun.en de me dische zorg om, vragen en verzoeken die meer thuis horen in de persoonlijke levenssfeer van de patiën ten, waarbij ook partners en huisgenoten betrokken zijn. Drie jaar geleden al bleek het bestuur van het Kon. Wilhelmina Fonds of er niets aan de begeleiding van kankerpatiënten gedaan kon worden. De verwezenlij king van een werkgroep bleek toen ook na langdurig onderzoek niet haalbaar. Drie maanden geleden rees opnieuw het denkbeeld om toch iets in deze sfeer te gaan doen en wel in samenwerking met bestaande verenigingen en organisaties uit de plaatse lijke gezondheidszorg die zich op dit terrein bewegen. Na veelvuldig overleg kwam zodoende de Werkgroep Onco logie tot stand. De werkgroep is inmiddels met haar aktivi- teiten gestart. Als eerste stap werd een folder samengesteld met als motto: „Waar kunt u in Schiedam inlichtingen krij gen over Kanker? Hebt u hulp nodig?" Deze suggestief uitgevoerde folders komen te liggen in de wachtkamers van artsen en apotheken, in openbare biblio theken, bij de Kruisvereniging Schiedam, enz. In de folders zijn de contact adressen opgenomen van dit samenwerkingsverband zodat op deze wijze de Werkgroep dichter bij de mensen wordt gebracht. De kosten van de folders kunnen worden bestre den uit een speciaal fonds, ge schonken door een inwoner van Schiedam, die anoniem wil blijven. De contactadressen zijn: Kruisvereniging Schiedam, Van Windensingel 40, tel. 739900; Bachplein 588, tel. 706177; Unie van Vrijwilligers Schiedam, secr. mevr. P. Le- fel, Griegplein 87, tel. 704134; Ned. Ver. van Stomapatiënten, mevr. M. Olyslager, Juliana- laan 90a, tel. 266269. After Care, afd. Schiedam, mevr. De Vos, Vlaardingerdijk 452, tel. 260865 en mevr. v.d. Westen, Nassaulaan 70, tel. 263455; Kon. Wilhelmina Fonds, afd. Schiedam voor alg. informatie, fondsen, werving en folders, mevr. D. Jeene, Burg. Knappertlaan 195b, tel. 266128. Ook andere organisaties met een gelijke doelstelling kun nen eventueel toetreden tot de werkgroep, om de omstandig heden van kankerpatiënten te helpen verbeteren. Hoewel het hier gaat om het zetten van een eerste stap, zijn de dames van de werk groep optimistiscsh gestemd over het resultaat van deze folder, die overal gratis kan worden meegenomen. Geen vijfde wethouder: PvdA reageert verdeeld Per 500 Op vier tegenstemmers na, kon de gemeenteraad moei teloos met Brouwers voor stel akkoord gaan. De oppo sitie kwam uit de gelederen van de PvdA zelf. Lou van der Stel noemde het „onge looflijk onnozel" dat zijn partij vrijwillig een stukje macht inlevert. Een ziens wijze die gedeeld werd door zijn collega's Van Kleef, Huisman en Van Loenen. Zij bestempelden de ma noeuvre van hun fraktie als „kiezersbedrog". Het college gaat voortaan ver der met vier wethouders. Dat zal een taakverzwaring bete kenen voor ieder collegelid, want vermoedelijk zal burge meester Scheeres niet alle por tefeuilles behouden die hij als wethouder onder zijn beheer had. Daartegenover staat dat de ge meente één wethouderssalaris in haar zak houdt (circa hon derdduizend gulden per jaar) en vooral die aantrekkelijke besparing gaf voor de meer derheid in de PvdA fraktie de doorslag. Door ook zelf een steentje bij te dragen aan de bezuinigin gen die Schiedam in de greep houden, nuopt de Pvua ai ie komen van het imago dat zij met geld smijt, een verwijt dat alom te horen was toen de so cialisten eind vorig jaar in stemden met de bouw van een verliesgevend crematorium. Later kwam daar de kritiek op de „afbraak" van het opbouw werk nog eens bovenop. Ge suggereerd werd toen dat je voor één wethouder twee op bouwwerkers had. Voor Van der Stel en de drie overige „dissidenten" zijn deze (niet hardop uitgesproken) ar gumenten op zijn zachtst ge zegd nogal zwak. Van der Stel herinnerde zijn fraktie er aan dat het uitgerekend de PvdA was die na de verkiezingen van 1982 een college met 5 wethouders wilde. Een coalitie aangaan met de VVD op basis van gelijkheid, dwz. iedere partij twee wet houders, werd toen door de so cialisten afgewezen omdat een dergelijke overeenkomst in hield dat er macht (één wet houder) moest worden ingele verd. Sommigen in de fraktie en in de afdeling vragen zich af, waarom die argumententen van toen nu plotseling niet meer opgaan. Waarbij wordt opgemerkt dat een gelijke verdeling van wet- houdersposten geen afspiege ling is van de zetelverdeling in de raad, waar de PvdA met 14 en de VVD met 7 leden is ver tegenwoordigd. In het korte debat bleef maan dagavond één aspect buiten beschouwing. Dat was de vraag wat er nu gebeurt met de kamer die op de zesde ver dieping van het stadskantoor is vrijgekomen. Onlangs werd de b en w etage grondig verbouwd, om ruimte te scheppen voor de 5e wet houder. Deze ingreep, die on geveer 25.000 gulden kostte, is nu binnen enkele maanden door politieke wispelturigheid, nutteloos gebleken. SCHIEDAM Een 62-jarige Schiedammer is vrijdagavond door onbekenden van zijn fiets geslagen. De man reed om streeks half elf over het fiets pad langs rijkweg 20 toen een brommer die hem tegemoet kwam plotseling het grootlicht inschakelde. De brommer pas seerde de fietser met verhoog de snelheid. In het voorbijgaan sloeg de duopassagier de man met een stok op de linkerarm. De fietser werd met een ge broken pols en gescheurde spieren in het ziekenhuis op genomen. Zaterdagavond werd een 15- jarige jongen door een onbe kende voorbijganger mishan deld. Op de Westvest, waar de jongen met een vriend aan het wandelen was, hield een onge veer 18-jaar oude knaap hem aan, en deelde hem zonder enige aanleiding een klap in het gezicht toe. ^JllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUj SCHIEDAM 1984 is een jaar zoals alle ande- E re, op één bijzonderheid na: het heeft welgeteld Ëéén dag meer dan andere jaren. E E Je zult maar net op die E E ene dag, 29 februari, ge- E Eboren worden... Ben je E Eeen schrikkelbaby, en E maar eens in de vier jaar E jarig. Terwijl je ontegen- E Ëzeggelijk ieder jaar een E dagje ouder wordt. Zulke (on)geluksvogels zijn er doorgaans niet E veel. Maar iets bijzon- Eders hebben ze wel. Van- E E daar dat de Randstad E E Edities in 1984 iets speci- E aals gaan doen op die E E 29e februari. E Wie wordt de schrikkel- |j E baby van Schiedam? Dat E E wordt, volgens de spelre- E E gels, die baby die als eer- E E ste na 00.00 uur op 29 fe- E E bruari ter wereld komt. E E Krijgt Schiedam er op E E die bewuste dag toeval- E E lig geen nieuwe inwo- E Ener(s) door geboorte bij, E E dan krijgt het kindje dat E E het dichtst bij die eerste E E minuten van die dag ge- E boren wordt, de titel. E E Let wel: er kan verschil E E bestaan tussen woon- E plaats en de plaats waar E E de bevalling plaats E E vindt. De woonplaats E E van de ouders, en dus E ook van de baby, in dit E geval Schiedam, is door- E slaggevend. E E Aanmelding van de E E schrikkelbaby moet tele- E fonisch gebeuren aan de E vestiging van de Rand- E stad Edities Schiedam. E Dat is Het Nieuwe 1 Stadsblad, Broersvest, E telefoon 732877. Randstad Edities laat het niet bij het verstrek- E E ken van die titel alleen. E De schrikkelbaby wordt E uitgebreid in het zonne- E tje gezet met een groot E E aantal geschenken, aan- E E geboden door plaatselij- E E ke winkeliers. En na- E E tuurlijk verdienen de ou- E E ders en hun kind een op- E E vallend plaatsje in de e E krant. E Overigens zal de krant e E wel even bij de burgelij- E E ke stand navragen of er E E inderdaad aangifte van E geboorte is gedaan en of E E het opgegeven tijdstip E i van geboorte juist is. E ÜlllllllllllllIlllllll Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1