In't kort VANDAAG in deze krant Met dompelbaden, zonnewei en sauna x DIJKSHOORN BRILLEN CDA naar parlement voor WF Electriciteit in de woning Attraktiekaart van RET voor krokusvakantie Stadsblad BOWLING MUSIS Geslaagd Carnaval Lentefeest Bewoners flats Slachthuisbuurt Werkloosheid klagen over verkeer in de regio Peter Lagerwaard, judo en fitness Schiedam schaakt Bowlen Padden weer op liefdespad Woudhoek 'VOOR ALLE SOORTEN KONTAKJLENZEN Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren VAN A TOT Z VERZORGD! SCHIEDAM Een 12 meter glijbaan, een sauna, solaria, zonne banken, een bubbel en dompelbad, sproei- erpalen en een zonne weide: dat zijn de at- trakties waarmee Zwembad Zuid een nieuwe markt wil aanboren. In de zomer sluit het bad aan de Westfrankelandse- dijk twee weken de deu ren om die gedaantever wisseling te voltooien. Maar nu al worden voor bereidingen ge% >ffen. Haast is geboden, wil Bad Zuid niet de concurrentie slag verliezen met het Sportfondsenbad, dat sinds kort over dezelfde luxe voorzieningen be schikt, en het aantal be zoekers al met 30 procent zag toenemen. 1$ Voorzitter/wethouder Luub Hafkamp die exclusief voor de fotograaf van Het Nieuwe Stadsblad een duik nam tussen de schooljeugd: zwemmen is zó! DIJKSHOORN, VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE! T.V. DEFEKT? RADIO ABA SCHIEDAM Van de 23 verpleegkundigen die donderdagmiddag in het Schielandziekenhuis aan traden om hun diploma in ontvangst te nemen, had den er 15 hun witte uni form vervangen voor zwarte kleren. LIDA.N.V.C. Afgestudeerden in het zwart: het ergste is de onzekerheid. VRIJDAG 24 FEBRUARI 1984 - NR. 16 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe SCHIEDAM Op zaterdag 10 maart houdt de EHBO Schie dam erewedstrijden in wijkge- bouw De Blauwe Brug aan het Bachplein. Bezoekers van de wedstrijden zijn welkom vanaf twee uur 's middags. Zondag 26 februari in café De Quibus aan de Lange Haven een optreden van Dino en Friends. Zij maken swingende funky jazz-rock. Dino Co is de vaste begeleidingsband van Jan Akkerman. Het optreden van deze 4-mans formatie be gint om half tien. Toegang vrij. De organisatie is in han den van de Schiedamse Kunst stichting. Het CDA-Vrouwenberaad ver gadert op 29 februari in de fraktiekamer van het CDA, markt, oude Stadhuis. Aan vang 20.00 uur. Het onderwerp in verband met de verkiezin gen is „Het Europees Parle ment". Ook niet leden zijn van harte welkom. Op zaterdag 25 februari vindt in Amsterdam de herdenking van de februaristaking van 1941 plaats. Deze staking was gericht tegen de nazi terreur. Een aantal groeperingen van politiek, maatschappelijk en cultureel karakter in Schie dam grijpen deze gelegenheid aan om mee te demonstreren tegen rascistische en fascisti sche neigingen in de heden daagse samenleving. Schie dammers die aan de herden king willen deelnemen kun nen kaarten bestellen via tel. 270012. De bussen vertrekken 's middags vanaf de Doelen in Rotterdam, om half vier. Kaarten kosten 10 gulden. Begin maart gaat bij de Stich ting Maatschappelijk Werk een gespreksgroep voor alleen staanden van start. Voor deel name worden uitgenodigd mensen die hun partner heb ben verloren door ziekte of echtscheiding. Ook ouderen die bij het klimmen der jaren steeds meer alleen komen te staan, zijn welkom. De bijeen komsten zijn wekelijks en du ren twee uur. Deelname is kosteloos. Inlichtingen: 731033. met/zonder diners koud buffet koffietafels salades bitterballen/saté's Zalen tot 175 personen Telefoon (010) 732422 Lange Haven 115, Schiedam Op zondagmiddag 26 februari organiseert de wijkvereniging „Het Singelkwartier" een kin- derkarnavalmiddag. Het feest begint om twee uur en wordt gehouden in zaal Marijke, Broersveld 121. De entree be draagt 2,50. Alle kinderen die van leut houden zijn van harte welkom. Op maandagavond 27 februari organiseert de wijkvereniging „Het Singelkwartier" weer een klaverjas- en jokeravond. De aanvang is acht uur. Dit vindt plaats in zaal Marijke, Broersveld 121. Het inschrijf geld bedraagt 2,50. Elke kaarter is van harte welkom. Zwembad Zuid wil niet bij concurrentie achterblijven Bad Zuid zal een complete herinrichting ondergaan. De badmeesterpost wordt ver plaatst, de glaspui wordt uitgebouwd, een kleedruim te verdwijnt om ruimte te scheppen voor de sauna. Kassa en buffet verhuizen naar een centraal punt in de ontvangsthal. Wie waarde volle spullen niet in zijn kleding wil achterlaten kan een veilige opbergkast hu ren. Muntapparaten zullen het personeel veel werk uit handen nemen. Want de be groting (400.000) gulden houdt geen rekening met ex tra krachten. De Stichting Zwembaden leent dit geld van de gemeente en hoopt de lasten -rente en af schrijving- te kunnen betalen uit het „meerbezoek", dat ge schat wordt op 10.000 badgas ten per jaar. In Zwembad Zuid worden thans 180.000 kaartjes per jaar verkocht, wat overigens niet verhindert dat het exploitatie tekort ieder jaar circa 6 ton be draagt. „Zwembaden zijn nu eenmaal niet kostendekkend", zegt wethouder Luub Haf kamp berustend. Die voorspelling van 10.000 bezoekers meer baseert de Stichting (waarvan Hafkamp voorzitter is) op de cijfers van het zwembad Kerkpolder in Delft, waar men onlangs een bezoek bracht en waar men inspiratie opdeed voor de vormgeving van het ver nieuwde Bad Zuid. Dankzij snufjes als bubbelba den en zonnebanken mogen veel zwembaden zich in een toenemende belangstelling verheugen. „Vroeger kwam men vooral voor een koele duik, maar de behoeften van het publiek zijn merkbaar ver anderd", aldus Hafkamp. „Een zwembad is nu meer een - luxe- recreatievoorziening ge worden." In de slag om de gunst van de badgast, die na de verbouwing aan de Westfrankelandsedijk in volle hevigheid zal losbar sten, zal zich binnen afzienba re tijd wellicht nog een derde concurrent mengen. Op een persconferentie in Bad Zuid liet Hafkamp donderdag doorschemeren dat de ge meente serieuze besprekingen voert met een particuliere on dernemer die in de noordelijke stadswijk Woudhoek een grootschalige recreatievoorzie ning „in de natte sfeer'" wil gaan bouwen. De naam van deze gegadigde wordt voorlopig niet prijsge geven. Wel die van het aan nemingsbedrijf dat Bad Zuid onderhanden gaat ne men. Dat is de firma Pelli- kaan uit Tilburg. De basis voor dit bedrijf, gespeciali seerd in de bouw van sport hallen e.d., werd indertijd gelegd door een vermaard tennisspeler. Schiedam. St. Liduinastraat 1. tel OIO-2S 7S 49 Schiedam. Kethel. Mo» *an Spaland 5. tel 010-70.17 30 SCHIEDAM Op maandag 27 februari vertrekt een de legatie van de Schiedamse CDA afdeling naar Den Haag voor een onderhoud met christen-democratische parlementsleden. Onderwerp van gesprek is de situatie rond de werf Wil ton Fijenoord. Ook het CDA in Schiedam wil alles in het werk tellen, de werf met zijn 2100 personeelsleden open te houden. De delegatie die met leden van de Tweede Kamer van gedachten wil wisselen over WF, bestaat uit leden van het afdelingsbestuur en CDA-ers uit de gemeente raad. De afvaardiging ziet er als volgt uit: P. Roosen fraktie- voorzitter), J. van Katwijk, L. J. Snel en W. van Haften (raadsleden) en J. Th. den Brinker (voorzitter CDA Schiedam). Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Stichting De Trechter organiseert in samen werking met de Openbare Nutsbedrijven (O.N.S.) de kur- sus „Elektriciteit in en om wo ning", bestemd voor mensen zonder werk tot 65 jaar. Start 12 maart om 13.30 uur in het ontmoetingscentrum van de „Trechter" aan de Overschie- sestraat 44. Aan deze, uit 8 lessen bestaan de kursus zijn geen kosten verbonden voor wie een ww, wwv, rww, wao, aaw of abw- uitkering heeft. De eerste bijeenkomst zal ge heel door medewerkers van de O.N.S. verzorgd worden. Er wordt een film (electriciteit) vertoond. Voorlichting over wat u zelf op het gebied van electriciteit in huis mag doen en het veiligheidsaspekt krij gen ruime aandacht. Daar volgen dan 6 theorie- en praktijklessen waarin o.a. stopkontakten en hotelschake laars (beneden aan boven uit) leert aanleggen, stekkers ver wisselen, eenvoudige repara ties aan electrische huishoude lijke apparatuur (koffiezetap paraat, stofzuiger, strijkijzer enz.) onder leiding van een deskundige docent. De kursus wordt afgesloten met een bezoek aan de O.N.S. Voor meer informatie en aan melding: Ontmoetingscentrum Overschiesestraat 44, tel. 263569, informatiewinkel Broersvest 107, tel. 265255. Verpleegkundigen in de rouw tijdens diplomauitreiking De reden voor deze collectieve rouw? Een stil, maar sprekend protest tegen het op handen zijnde ontslag voor deze lich ting gediplomeerden. Enkele maanden geleden kre gen zij officieus te horen dat hun dienstverband per 1 juli wordt beëindigd. Officieel werd die mededeling nooit be vestigd. „Maar als je de verpleegkun dig directrice, mevrouw De Frel, vraagt hoe het zit, krijg je te horen dat je zeker ontsla gen zult worden", aldus één van de betrokken verpleeg sters. De groep, die in september 1980 met de opleiding begon, heeft er in zekere zin wel be grip voor dat het ontslag vrij wel direkt volgt op het beha len van het diploma. Dergelij ke dingen gebeuren in meer ziekenhuizen. Leerling-ver pleegkundigen zijn nu een maal goedkoper dan gediplo meerde krachten. Een moeder, die zich het lot van haar sinds donderdag ge diplomeerde dochter bijzonder aantrekt: „Tegen het ontslag komt ze niet eens meer in op stand, wel tegen de gevolgde procedure. Die onzekerheid, dat ze niet weet waar ze aan toe is, dat is eigenlijk niet menselijk. Officieus weet ze al weken dat ze er uit moet, maar officieel krijgt ze het pas 1 maart te horen. Dan hou je tegen beter weten in toch een sprankje hoop." Een van de verpleegkundigen die zich donderdag in het zwart hulde: „We horen voort durend dat er icvcel gediplo meerd personeel is. Ik begrijp dat niet: het is heel druk, door de fusie zijn er grote afdelin gen ontstaan met weinig per soneel. En leerlingen worden wel aangenomen". De groep blijft nog een deel van de zomer werkzaam in het ziekenhuis; een tijd dat de za len behoorlijk vol liggen. Daarna worden ze bedankt voor de bewezen diensten. En dan? Gemakkelijk zal het niet zijn, een baan te vinden in de gezondheidszorg. Zieken huizen vragen behalv£ diplo ma j ooi: -rvaring. En dat hebben de verpleegkundigen van deze lichting, meest 20, 21 jaar oud, nog niet. „Dat moeten we zien op te bou wen. Hoe? Via uitzendbu- reau's, denk ik. Hopelijk niet via de WW." Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 ROTTERDAM De RET geeft ook dit jaar de RET-at- traktiekaart uit voor de kro kusvakantie. Deze kaart die geldig is van zaterdag 3 maart tot en met zondag 11 maart kost 19.75 (voor kinderen van vier t/m negen jaar en houders van 65+ pas Bij de zeeverkenners van de Burg. van Haarengroep kun nen nu ook meisjes worden ge plaatst. Om zeeverkenner/ster te worden moet je tussen de 10 en 15 jaar zijn en kunnen zwemmen. De waterscouts zijn in het bezit van een schip, de Alewijn de Groot, waarmee tussen april en oktober vaar- weekends worden georgani seerd. Zaterdag 25 februari ligt het schip tussen half elf en half vijf afgemeerd bij de Koe- marktbrug. Nadere inlichtin gen: 070-906850 of 070-938769. 14.50) en biedt iu.v volt- de: Een dag gratis reizen in alle RET-voertuigen, een rond vaart door de haven, bezoek aan diergaarde Blijdorp, be zoek aan de Euromast en een consumptie bij McDo nald. Vanaf maandag 27 februari is de attraktiekaart ver krijgbaar bij alle RET-ver- kooppunten en bij de kanto ren van Randstad-Edities in Rotterdam aan de Straatweg 30 en aan de Dorpsweg 106. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1