Fundamenten liggen al vast voor betaalde competitie 19841985 Over voortbestaan WF CDA gerustgesteld terug uit Den Haag Blauw naar Huis Minister betaalt mee aan „oortjes" Teerstoof brengt „Lappendag" Auto brandt uit Foto's nabestellen SUPER-LOTERIJ HERMES-D.V.S. Avondje uit r Overzicht SCHIEDAM Het is voor 99,9% zeker dat Schiedam ook in het seizoen 19841985 betaald voetbal kan zien in het sportpark Harga. Voorwaarde is dan natuurlijk wel dat SVV niet op de laatste plaats van de eerste di visie eindigt en mocht dit (onverhoopt) toch gebeuren dat er geen degradatie naar de hoofdklasse van de amateurs aan verbonden is. SVV, dat nimmer bereid is geweest het hoofd in de schoot van het betaalde voetbal te leggen heeft dit weekeind laten zien dat het ernst is met de continue- Op het toneel van het Passage Theater is het goed ring van het betaalde voetbal. Dit voorbeeld geschied- dansen met klompen aan. Trekkingslijst, 1e trekking 24 februari 1984 1641 1899 1215 1 195 1235 Video Kleuren tv Fiets Weekend-reis Vraagtekenprijs lotnummer 25 prijzen t.w.v. 40.- 1008, 1013, 1019, 1039, 1157, 1224, 1267, 1276, 1367,. 1416, 1450, 1468, 1476, 1480, 1504, 1586, 1592, 1705,, 1721,1736, 1773, 1869, 1879, 1910, 1993 25 waardebonnen a 25.- de eerst door een perfekt georganiseerde clubavond in het vrijwel uitverkochte Passage Theater en iets meer dan 24 uur later op het sportpark Harga waar periode kampioen De Graafschap met een kansloze 31 neder laag naar Doetinchem werd teruggestuurd. SCHIEDAM Een dele gatie van 5 Schiedamse CDA-ers is maandag ge rustgesteld teruggekeerd uit Den Haag, na een ge sprek met de christen-de mocratische Tweede Ka- merfraktie over de toe komst van scheepswerf Wilton Fijenoord. Piet Roosen: geefse missie. geen ver- Een van de Havenzangers wordt toegesproken door presentator en SVV bestuurlid Huub Zandwijk. Grote Lee en kleine Lee in een gezellig onderonsje. RIJNMOND De minis ter van Verkeer en Wa terstaat, N. Smit-Kroes, heeft eind vorige week la ten weten dat zij bereid is 1,2 miljoen bij te dragen aan de openstelling van de „oortjes" van de Bene- luxtunnel. Door deze aansluiting kan het verkeer dat vanaf het Ketelplein komt vóór de tunnel afslaan naar Vlaar dingen en Schiedam. Het verkeer dat uit deze ste den komt kan in noorde lijke richting de rijksweg (19) oprijden. Volgens het openbaar Li chaam Rijnmond zijn de financiën van de oortjes nu rond. Behalve de Pro vincie Zuid-Holland heb ben ook Vlaardingen en Schiedam een flinke bij drage geleverd. De minister wil nog niet meewerken aan het ma ken van de volledige aan sluiting van en naar de tunnel. Dat komt, wat jaar betreft, pas aan de orde als duidelijkheid bestaat over de aanleg van de tweede Beneluxtunnel of de Blankenburgtunnel. Een studie die die duide lijkheid moet verschaffen wordt eind dit jaar afge rond. Nu er overeenstemming is en de financiën rond zijn, wordt er naar gestreefd de uitvoering zo spoedig mogelijk, dus dit jaar nog, te beginnen. Van het Sportpark Vijfsluizen zal een hoekje worden „afge snoept". De eigenaar, Shell Nederland Raffina derij BV, heeft positief ge reageerd op een verzoek van Rijnmond en Vlaar dingen om aan de tot standkoming van de aan sluiting mee te werken. Begin 1985 zal de aanslui ting naar verwachting zijn voltooid. SCHIEDAM Lappen dag is het nieuwe theater programma van cabaretiè re, schrijfster en tekenares Joke van Leeuwen. Met haar vorige programma Hoe Langer Zwanger brak zij op vele plaatsen in Nederland door en viel zij op door humor, taalge voel en eenvoudig solos- pel. Joke van Leeuwen HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 29 FEBRUARI 1984 .tv PAGINA 16 SVV brengt volle Passage en eigen Harga publiek in extase Hp pprQt Hnnr oor» nortott aonroaniQoorno phihavnnn in lot nummer lot nummer lot nummer lot nummer 1017, 1085, 1144, 1295, 1324, 1327, 1361, 1391, 1469, 1485, 1607, 1627, 1632, 1682, 1686, 1701, 1703, 1740, 1757, 1793, 1863, 1934, 1937, 1938, 1968 Volgende trekking 9 maart 1984 Voor de volgende competitie staan de fundamenten reeds vast. In maart hoopt men overeenstemming te bereiken met een nieuwe oefenmeester die een contract voor één jaar in volledige dienst krijgt, ter wijl het ook in de bedoeling ligt het totale SVV apparaat rond het betaalde voetbal wat meer op de werkelijkheid af te stellen. De fundamenten zijn hiervoor reeds gelegd en de uitwerking geschiedt over en kele weken. De SVV aanhang kan overi gens het laatste weekend van februari 1984 met grote letters in het boek bijschrijven. Zaterdagavond vond het avondje uit plaats in het Passa ge Theater met diverse arties ten. Deze avond, die georgani seerd werd door de club van „Geen vergeefse missie," vol gens een opgeluchte Piet Roos- en, fraktievoorzitter van het CDA in de Schiedamse ge meenteraad. De Schiedamse delegatie kreeg namelijk van het kamerlid J. J. van Iersel te horen dat het CDA geen op splitsing wenst van WF maar zal blijven pleiten voor behoud van de reparatie en de nieuw bouw, en dus voor volledige werkgelegenheid. Behalve deze garantie gaf Van Iersel zijn Schiedamse geest verwanten bovendien de ver zekering dat WF marinesche pen mag bouwen, w afineer zij op de vrije markt orders ver werft. Deze CDA-standpunten wer den nog aangevuld met de be lofte dat Van Iersel wil probe ren de datum waarop de rege ring een definitieve beslissing neemt over WF, namelijk 1 maart, op te schuiven tot een later tijdstip. Het CDA Schiedam vindt die eerste maart „te kort dag voor zo'n belangrijke zaak. Liever wat later een beslissing, dan een overhaast besluit". Evenals de christen-democra ten in de Tweede Kamer, heeft het CDA Schiedam alle hoop gevestigd op een overna me van WF door Damen Shi pyards. De overlevingskansen van Wilton worden zeer ge ring geacht als de werf niet tot overeenstemming komt met de Gorcumse scheepsbouwer Damen, begreep Roosen uit de woorden van Van Iersel. Volgens Roosen heeft de dele gatie (voorts bestaande uit de raadsleden Snel, Van Katwijk en Van Haften en afdelings voorzitter Den Brinker) in Den Haag „een goeie dialoog" gevoerd. „Ofschoon het er niet zoetsappig aan toeging, vonden we een gewillig oor", aldus de delegatieleider. Wel neemt het CDA Schiedam het de kamerfraktie kwalijk dat die nooit in een eerder sta dium de Schiedamse gevoelens in over de Wilton-affaire heeft opgelost. Dat zelf de partij tenslotte naar Den Haag stapte ver klaart Roosen als volgt: „We zijn niet gegaan met de ge dachte, we gaan even het be leid in Den Haag bepalen. We wilden enkel onze verplichtin gen tegenover de Schiedamse bevolking nakomen, en een steentje bijdragen aan het be houd van werkgelegenheid bij WF. Een kwestie van de druk op de ketel houden. Je kunt zeggen: waarom dan zo laat? Maar dan stel ik de weder vraag: welke andere partijen hebben dit gedaan? VVD en PvdA, die hier tenslotte het dagelijks bestuur vormen, had den ook kunnen gaan. Dat ze daarvan hebben afgezien, dat is hun verantwoordelijkheid". SCHIEDAM De bejaar denbonden ANBO en KABO blijven voorlopig in het Blauwhuis. Zo lang de gemeente geen ander, gelijkwaardig onderkomen aanbiedt, voelen de oude ren er niets voor, hun so ciëteitsruimte aan de Lan ge Nieuwstraat op te ge ven. Een eerste overleg met de gemeente, die het Blauw huis wegens bezuinigingen wil afstoten -het bouwval lige pand moet nodig op geknapt, maar de gemeen te wil daar geen geld voor uitrekken- heeft niets op geleverd. Volgens de ANBO-voorzit- ter Tiny Krikke probeert wethouder Luub Hafkamp de bejaardenbonden te be wegen een ruimte te hu ren in één van de nieuw te bouwen welzijnsvoorzie ningen in de stadsvernieu wingsgebieden. De ANBO zal aan dat plan niet meewerken. Tiny Krikke: „Daar gaan we niet in, dat wordt te duur. Hier hebben we onze ei gen ruimte en zijn we vol ledig zelfstandig, daar krijg je te maken met een beheerder naar wie je moet luisteren. En zijn wij te oud om te luisteren". Ook de Rijnmondband verblijft nog steeds, maar dan tegen wil en dank, in het Blauwhuis met zijn lekkende dak. Het mu ziekgezelschap wil, in te genstelling tot de bejaar denbonden, dolgraag ver huizen naar een betere ak- komodatie. In het laatste nummer van het verenigingsblad „Nexus" hamert de RB weer eens op het onhoud bare van de situatie, dit maal in een ludieke „ad vertentie". „Schiedam is een unieke toeristische attraktie rij ker. In Hollands oudste verenigingslokaal is nu een proeflokaal gevestigd waar u van één ding bent verzekerd: u gaat altijd Blauw naar Huis. Onze huisdrank is genaamd Lekker Nat, een speciaal distillaat van de firma Daklek". honderd van SVV, stond mo del voor dit bekende avondje uit. Hoogtepunt van dit alles was natuurlijk het optreden van Lee Towers, één van de bekende topartiesten die Ne derland rijk is. Het is een prestatie van de bovenste plank om binnen enkele mi nuten een vrijwel uitver kochte zaal, als die van het Passage Theater volkomen plat te krijgen. Daarnaast traden ook nog di verse andere artiesten op die tot ver na middernacht de ruim 500 bezoekers geboeid bezig hielden. Een van de hoogtepunten van deze avond was de play back wedstrijd die als een soort rode draad door de hele avond liep. Zes zeer jeugdige en wellicht aspirant artiesten gaven ieder op hun manier een gave ver tolking van een bekende Ne derlandse artiest. Zij streden om een aantal bekers die be schikbaar waren gesteld door Het Nieuwe Stadsblad. De jury bestaande uit de heren Klaas van der Geest (direkteur van de Bondsspaarbank Schiedam) Cor de Vries (voorzitter van SVV) en Ruud van Houwelin- gen (eindredakteur van Het Nieuwe Stadsblad/Groot Vlaardingen en de Maaskoe rier) gaven cijfers van één tot vijf. Vrijwel direkt na het optreden van de laatste play backer kon de jury zich terug trekken om de uitslag op te maken. Unaniem werd Tineke Schou ten eerste, Corrie van Gorp II tweede, Lee Towers derde, Corrie van Gorp I vierde, de Havenzangers vijfde en Nina Hagen vijfde. De prijzen werden daarna uit gereikt door de voorzitter van de jury Ruud van Houwelin- gen. De hele avond werd ui terst vakkundig aan elkaar ge praat door het bestuurslid van SVV Huub Zandwijk. Na deze geweldige happening in het Passage Theater vond zondagmiddag het vervolg plaats op het hoofdterrein van deze voetbalvereniging in het sportpark Harga. Daar kwam periodekampioen Graafschap uit Doetinchem op bezoek onder leiding van trai ner manager Sandor Popovics. Deze laatste is enkele jaren ge leden enkele seizoenen oefen- meester van SVV geweest en van hem wordt beweerd dat zijn voetbalhart nog steeds bij SVV ligt. Daarnaast kwamen ook oude bekenden als Cor Pietsman en Hans Looyens met de Graaf schap op bezoek. Laatstge noemde spelers hebben ook deel uitgemaakt van de SVV hoofdmacht. Het werd dus een bijeenkomst van oude vrien den. Op het voetbalveld werd ech ter (zoals gelukkig gebruike lijk) om iedere graspol gestre den. In tegenstelling tot vorige wedstrijden was SVV duidelijk de meerdere waarin vooral de inzet van SVV te prijzen was. De doelpunten werden ge- 1 voetbaden moet je geluk heb ben en gat hebben wij de afge- lopén \yeken duidelijk niet ge had de nederlagen reeks is tot stand gebracht en nu gaan we verder- met binnenkort een topper als Twente thuis". Ik moet", aldus Pim Visser, aankoop voor het voetbalsei zoen 19831984 was nu de voetbalster van het veld. Pim Visser tot slot: „ik heb hem eruit gehaald omdat hij volkomen op was. Ik ben dik tevreden over hem en hij behoort zeker bij de ba sisspelers bij de eerste ko- maakt door Jan Könemann (10), Hans Wanders (11), Richard Derks (21) en op nieuw Jan Könemann (3—1)/— „Volkomen verdiend en ik weet me geen raad als ik met deze ploeg dadelijk mis schien moet gaan promove ren," bromde Sandor Popo vics na afloop. Hij was hele maal niet tevreden over zijn Graafschap elf, maar felici teerde toch SVV voorzitter Cor de Vries na afloop die met een stralend gezicht op merkte: „mensen wat ben ik gelukkig na al die magere weken waarin SVV keer op keer verloor. Uiteraard was dit laatste ook het geval van interim SVV trainer Pim Visser. Hij heeft de opdracht van het SVV be stuur gehad om de rust rond het eerste elftal van SVV te herstellen en daar werkte zo'n dikverdiende overwinning na tuurlijk geweldig aan mee. Pim Visser na afloop: „bij het „vooral een compliment ma- mende uit- en thuiswedstrij- ken aan Leen Swanenburg." den. Deze meest vereuisde SVV J oke van Leeuwen in de ziekenkamer SCHIEDAM Op de Harga- laan, ter hoogte van de Sport- laan, is maandag omstreeks het middaguur een auto in brand geraakt. De brand ont stond toen de 28-jarige Vlaar- dinger die achter het stuur zat, overschakelde van gas op ben zine. De auto stotterde en kwam tot stilstand terwijl er vlammen vanonder de motor kap tevoorschijn kwamen. De brandweer bluste het vuur, waarna een takelwagen de goeddeels uitgebrande auto wegsleepte. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Ook een gelukkige afloop ken de een ongeval op het Rubens plein op maandagmiddag, waarbij een 16-jarige bromfiet ser uit Maassluis de 3V4 jaar oude Nasda overreed. Het jon getje liep aan de hand van zijn moeder, toen hij plotseling de neiging niet kon weerstaan, het fietspad over te steken. Een ambulance bracht Nasda naar het ziekenhuis. Nadat daar enkele schaafwonden verbonden waren, konden het slachtoffertje en zijn moeder weer naar huis. Lappendag zou kunnen bete kenen: de kliekjesdag en de lappenmand, witte lakens uit de ramen hangen als protest, verhullen en uit de doeken doen. In Lappendag speelt Joke van Leeuwen iemand die door een samenloop van omstandighe den in een ziekenkamer be landt. Vandaaruit wordt de wereld aan de andere kant van het raam belicht en ver telt zij over apart staan en meelopen, macht en onmacht, agressie en verweer. Tijdens haar spel moet Joke van Leeu wen een deel van haar ar beidsplaats afstaan aan de pia niste Carolien Deutman, maar zij weet met haar tot een har monische samenwerking te komen. „Wat heerlijk, wat heerlijk! Óp 3 maart kom ik weer in de Teerstoof met mijn „Ezeltje", roept Clown Woudi uit. „Wat is dat dan voor programma?", vragen de kinderen. De clown: „Ik verklap natuurlijk lang niet alles, maar een beetje ver tel ik nu alvast, als je wilt we ten hoe het afloopt moet je maar komen kijken! Het avontuur gaat over een koningskind, een kind van een koningin en een koning. Dit is niet zo maar een men senkind maar een heel spe ciaal Ezelkind. Toen dit Ezel kind groter werd, wilde hij geen Ezel blijven maar een Prins worden, net zo als zijn vader vroeger was geweest. Gelukkig lukt dit hem ook, want hij gaat namelijk muziek leren spelen op een harp bij een speelman in het bos". Vrijdag 2 en zaterdag 3 maart 1984: Joke van Leeuwen met „Lappendag" cabaret. Toe gang: 12,50, CJP 10,-. Zaterdag 3 maart 1984: Clown Woudi met „het Ezeltje". Toe gang: 3,50 voor kinderen van 4-10 jaar. Vrijdag 9 en zaterdag 10 maart: Peter Faber. Zaterdag 10 maart: Clown Woud met „Roodkapje". Aanvang avondtheater 21.00 uur, foyer open vanaf 20.00 uur. 14.30 14.00 Aanvang poppentheater uur, foyer open vanaf uur. Kaarten reserveren van maandag t/m vrijdag bij het VVV (tel. 733000); vrijdag en zaterdagavond bij het theater (tel. 269455). De Teerstoof is te vinden aan de Nieuwstraat. Een foto gezien in dit blad, die u best zou willen hebben? Voor f 9,75 kan die foto de uwe worden. Tenmin ste, als het gaat om plaatwerk van onze eigen fotografen, wat in negen van de tien gevallen opgaat. Voor het nabestellen van foto's (op for maat 18x24 cm), knipt u de bewuste foto uit dit blad, no teert naam en datum van het blad waarin de foto verscheen en zendt uw bestelling (uiteraard voorzien van uw eigen naam en adres) naar Rand stad Fotodienst, Postbus 5825, post code 2280 HV Rijs wijk. U mag uw schriftelijke bestelling natuurlijk ook afge ven op één van onze bijkantoren (zie colo fon). Voor uw en ons ge mak ontvangen wij gaarne een betaal cheque of een giro betaalkaart (bedrag en handtekening), die bij de verzending van de bestelling pas van uw saldo wordt afge schreven. Opdrachten waarbij geen betaalcheque of girobetaalkaart is in gesloten, kunnen niet in behandeling wor den genomen. Na on geveer drie weken kunt u de bestelde foto's portvrij (en weer met uw knipsel) thuis verwachten. Op deze manier verkre gen foto's mogen niet voor publikatie worden gebruikt. Voor nadere informa tie over de nabestel lingen kunt u terecht bij de centrale fotore- daktie, telefoon 070- 190282, wanneer uw vraag op het finan ciële vlak ligt, tele foon 070-190257.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 16