Nieuwe In't kort VANDAAG in deze krant Opleiding verpleegkundigen: zorgelijke omstandigheden W er ktuigenf abriek is kerngezond" 5 Stadsblad Politieoptreden bij rel gelaakt Verre Westen wil bus 38 niet kwijt Onderlinge ANB0 helpt bij invullen formulier Incasso afdeling ONS bezet cwiC/jtvt/ft BOWLING MUSIS bij THOR Eerste paal nieuwe school Rouw Pijpleiding raadstukk Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren Bowling Musis Reserveer nu!!! Telefoon 010-732422 VAN A TOT Z VERZORGD! Bowlen diners koud buffet koffietafels salades bitterballen/saté's Zalen tot 175 personen Gemarineerde KIPPEPOOTJES kilo, slechts 4.95 2 GRILL KUIKENS voor maar 9.90 Gewoon bij: POELIER SLUIS Direktrice Doove-Smul- ders: pijpleidingen ver stopt SCHIEDAM Op donderdag 1 maart viert de Centrale School voor Opleidin gen in de Gezond heidszorg het tienja ren bestaan. Een in stituut dat weinig in de openbaarheid treedt, maar dat in de regio Schiedam- Vlaardingen een ui terst belangrijke rol speelt: de CSOG na melijk leidt verpleeg kundigen op voor het Holyziekenhuis, het Schielandziekenhuis en verpleeghuis Drie- maasstede. Sinds tien jaar heeft die opleiding een gewijzigd karakter. Voor de leerlin gen is een kompleet pro gramma opgesteld, dat af gewerkt wordt in het schoolgebouw aan de Juliana van Stolberg straat, ook het theoretisch gedeelte dat vroeger in de drie deelnemende zieken huizen meer een appendix was. Anatomische les op de Centrale School. Bowling Musis Reserveer nu!!! Telefoon 010-732422 SCHIEDAM Grote Lee Towers en kleine Lee To wers, de gelijkenis is frap pant en was zonder meer één van de hoogtepunten van de play-back wed strijden tijdens de arties tengala in het Passage Theater dat georganiseerd werd door de club van honderd van de voetbal- verenigng van SEE. Het was een avondje om niet gauw te vergeten en daar was de grote Lee To wers de hoofdoorzaak van. De kleine Lee To wers, die in het dagelijks leven Bastiaan heet en he lemaal geen familie is van de grote Lee, kreeg voor zijn imitatie een daverend applaus en uiteraard lof van de jury plus één van de bekers, beschikbaar gesteld door Het Nieuwe Stadsblad. Op de sterke armen van grote Lee To wers bracht het tweetal de vrijwel uitverkochte zaal helemaal in extase. Meer over deze artiesten gala en een SW week eind dat niet snel zal wor den vergeten uitvoerig el ders in dit blad. extra voordelig V%ere SfJ^J pRi3s ^olU;^SsP>nazi0 T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA CARNAVAL BIJ THE HAPPY CLUB fyuv/ui 5 WOENSDAG 29 FEBRUARI 1984 - NR. 17 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM „Schiedamse ateliers 9" is de titel van een expositie in het Stedelijk Mu seum die op 9 maart geopend wordt en die werken toont van Gea Kalksma, Gerard van Soest en John Hesselberth. Andere tentoonstellingen in het Stedelijk: Keramiek van Olaf Stevens, en de eigen col lectie Cobra en Schiedamse kunst. De tentoonstellingen zijn te zien tot 9 april. Tussen 2 maart en 8 april toont galerie 't Koetshuys wer ken van Wout van Heusden, Maria Regtti. In enkele van haar vazen en schalen zullen door een vergevorderd beoefe naar van deze kunst Ikebana- bloemschikkingen worden ge maakt. 't Koetshuys is te vin den aan de Lange Haven 78. Op 8 maart houdt het CDA Schiedam de algemene leden vergadering in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. Aan vang acht uur. Op de christen democratische agenda o.a. de film „Over Berg en Dal" die handelt over het totstandko men van het CDA, en bespre king van het rapport „Appèl en Weerklank". Vrijdag 2 maart is er bij de Filmclub Schiedam weer een „doublé feature", twee films die deze keer als gemeen schappelijk onderwerp het fe nomeen „kijkcijfers" hebben: „Deathwatch" van Bertrand Tavernier en „Network" van Sidney Lumet. in „Deathwatch" is er sprake van een nieuwe TV-show waarin iedere week de laatste levensuren van een stervende getoond zullen worden. In de hoofdrollen: Romy Schneider, Harvey Keitel, Max von Sy- dow. In „Network" wordt de alles vernietigende strijd achter de schermen tussen de televisie makers om het populairste programma te maken, onthul lend in beeld gebracht. Met: Faye Dunaway, William Hol den. De voorstelling begint om half negen, dus een uur eerder dan normaal. Welke film het eerst gedraaid wordt, blijft een verrassing. Donateur worden v^n de Stichting Filmclub Schiedam kost in dit geval (twee films!!) 6,50. Toegang voor donateurs: 5,Het adres: Stichting Filmclub Schiedam, gebouw de Teer- stoof, Nieuwstraat 12. met/zonder telefoon (010) 732422 Lange Haven 115 Schiedam De vakman, die weet er toch het meeste vanlll SI. Liduinaitraat 50, Schiedam Tal. 010-269884 Tien jaar Centrale School Door de ervaring van drie hui zen te bundelen (het Schie- land-ziekenhuis bestond toen nog uit twee onafhankelijke ziekenhuizen van de Nolet- stichting en de gemeente) werd een totaalpakket ontwor pen, dat later nog eens werd uitgebreid toen (in 1983) de op leiding tot ziekenverzorgende haar intrede deed (vanuit de Driemaasstede). Bovendien leidt de Centrale School sinds 1979 op tot radio- diagnostisch laborant voor het V. Weel Bethesdaziekenhuis in Dirksland, en sincte 1981 ook tot kinderverpleegkundige. De school telt momenteel circa 340 leerlingen en een staf van ruim 20 praktijkbegeleidsters, 7 vaste verpleegkundig docen ten en ogeveer 60 free-lance docenten, plus het nodige ad ministratieve personeel. De laatste tijd loopt het leer lingen aantal wat terug, wat verband houdt met de bezuini gingen in de gezondheidssec tor. Tekenend voor de huidige en jammer dat dit aan de voora vond van het jubileum moest plaatsvinden, was de diploma uitreiking „in rouw" in het Schieland eind vorige week, waar een kleine 30 verpleeg kundigen protesteerden tegen hun op handen zijnd ontslag. Dat is een van de minder posi tieve ontwikkelingen waar de voorzitter van het schoolbe stuur, L. J. Ph. Maas op zin speelt als hij het (in het jubi leumboekje) over „zorglijke omstandigheden" heeft. „De pijpleiding raakt ver stopt", merkt direktrice A. Doove-Smulders op, die ook van moeilijkheden gewag maakt de financiële middelen die heel hard nodig zijn voor een optimale opleiding, ont breken heden ten dage, zegt zij. Wat overigens niet betekent dat de CSOG het hoofd maar in de schoot moet leggen. „Ook met krape geldmiddelen is de interservice-opleiding te verbeteren", meent de direk trice. Het mag dan ook geen wonder heten dat een van de toespra ken die op donderdag 1 maart worden afgestoken in Party house Sitton aan de Hoogstraat als titel heeft „kijken naar gis teren, om het morgen beter te doen". De direktrice, tot slot: Het vraagt wel enige kreativi- teit; zelfs nog meer kreativi- teit en inventiviteit als in tijden van financiële over vloed. Ikzelf ben ervan over tuigd, dat het team van de Centrale School in zijn tota liteit over zoveel geest kracht en elan, en niet te vergeten enthousiasme, be schikt, dat wij de komende jaren een inservice-oplei- ding kunnen aanbieden die klinkt, niet als een bronzen klok, doch als een carillon met al zijn nuances en scha keringen. SCHIEDAM Circa 35 le den van de FNV/WAO werkgroep en de Bond van Uitkeringstrekkers in Schie dam hebben vanmorgen tij dens een vreedzame aktie de midden-etage van de Open bare Nutsbedrijven aan de Van Heekstraat bezet. De aktie was niet gericht tegen het personeel van de ONS, dat gewoon zijn werk kon blijven doen. Wel kregen be zoekers van de tweede etage, waar de incasso-afdeling is gevestigd, een folder in han den gedrukt waarin het doel van de aktie werd uiteenge zet. De BUS en de WAO-werk- groep wilden op deze wijze protesteren tegen de voorge nomen kortingen op de uit keringen in juli en de stij gende energie (aardgas) prijzen. Volgens Joke Ak kerman, woordvoerder van beide groeperingen, is dit niet de laatste aktie tegen het regeringsbeleid. Vandaag werden ook in an dere Nederlandse gemeente soortgelijke akties gevoerd. Grote Lee en kleine Lee Per L SCHIEDAM In een be richt van onze editie van 24 februari maakten wij ter loops gewag van de Schie damse Werktuigen en Ma chinefabriek BV aan de Zijl straat, die „in liquidatie zou verkeren". Volgens procura tiehouder A. de Leeuw is dit een onjuiste voorstelling van zaken. De Leeuw ken schetst de SWM als een „kerngezond bedrijf". De transactie tussen de SWM en de UTO mij. waarop het be richt betrekking had, is vol gens De Leeuw enkel het ge volg van reorganisaties bij de SWM. Waarbij hij de volgende bijzonderheden geeft: De S.W.M. opgericht in 1918, als handelsonderneming in technische artikelen en appa raten, vestigde zich in 1921 in Schiedam. Omstreeks 1930 werd de onderneming uitge breid met een produktieafde- ling, apparatuur werd ver vaardigd voor de zuivelindus trie. In 1950 werd gestart met de produktie van melkpoederin stallaties onder licentie van een Deens ingenieursbureau. De verworven rechten hadden uitsluitend betrekking op de vervaardiging en de levering van melkpoederinstallaties aan de Nederlandse zuivelin dustrie. Doordat het aantal zuivelbe drijven, dat melkpoeder pro duceert in Nederland sterk is afgenomen, was het niet mo gelijk deze installaties econo misch zelf te blijven produce ren. In 1978 werd door de S.W.M. een geheel nieuw type doekfil ter uitgevonden, waarop spoe dig de patentrechten werden verworven. Met deze filters wordt vervuilde proceslucht van bedrijven gereinigd. In de afgelopen jaren zijn veel van deze filters door de S.W.M. vervaardigd en ver kocht in binnen- en buiten land. In dezelfde tijd werden warmteterugwininstallaties en verschillende typen warmte wisselaars ontwikkeld en op de markt gebracht. Deze produkten vergden ech ter voor een economische fa bricage, een andere produktie- methode, die in de bestaande hallen niet kon worden gerea liseerd. Daarom werd in het voorjaar van 1983 besloten de eigen produktie grotendeels te be ëindigen. Gelijktijdig werd het besluit genomen om de door S.W.M. ontwikkelde en ver kochte apparatuur door ande re, meer gespecialiseerde be drijven, te laten vervaardigen. De produktiehallen werden zodoende overbodig. Hieruit volgde het logische besluit deze te verkopen. De S.W.M. blijft echter als vanouds geves tigd aan de Zijlstraat. Het bedrijf beschikt thans over een, reeds tientallen jaren be staande, bloeiende handelsaf deling in industriële en agrari sche sproeiers en verstuivers en veeverzorgings- en veteri naire apparatuur en over een engineeringsafdeling. De beleidsombuiging van de S.W.M. is een goed besluit ge weest, getuige de omzetverho- ging in de laatste twee jaar, al dus de heer de Leeuw. De S.W.M. zal nog enige jaren in de Zijlstraat haar bedrijf voortzetten om vervolgens een, voor de huidige bedrijfs voering, meer geschikt pand, elders in de stad, te betrekken. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Vrijdagavond 2 maart viert de 6-jarige Ver. v. Alleenstaanden carnaval met de „KASTELEINERS" in zaal Tivoli, Nw. Haven 237, Schiedam. Aanvang 20.00 uur Gecostumeerd is niet verplicht maar wel hartstikke leuk. Evenals de vorige carnavalsavonden zal het ook nu weer een geslaagde avond worden. IIL^lllllllUülliusu mmiHHlli'i'oif ul [irllllllllllllllltT.Ï Hoogstraat 50, Schiedam, Telefoon 010-268919 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1