I i Op 29 februari- Randstad-Edities afd. Reizen verwennen 250 'schrikkelaars' i Leerlingen slaan eerste paal voor vernieuwde school 'M u karnen Verder Bejaardenbond helpt leden invullen belastingformulier Autocrick aangezien voor vuurwapen (illinium Aktiviteiten Dc Woudhoek NAAILESSEN Sjurgerlijke Wie wordt bruid van de maand? liif Bezuinigingen Aanstaande bruidsparen SCHIEDAM Burgemeester Reinier Scheeres van Schiedam en zijn ook nog niet zo lang in funktie zijnde politionele korpschef Piet van den Hengel kunnen zich binnenkort buigen over enkele mondelinge en/of schriftelijke klachten die zijn ingediend over politie ambtenaren die niet optraden zoals de burgerij dit graag zag. Het Nieuwe Stadsblad Leerlingen slaan de eerste paal, onder toezicht van de vakman. SCHIEDAM De gebou wen van kleuterschool Het Draaitolletje en de (lagere) Comeniusschool worden drastisch ver bouwd. Aan het gebouw aan de Singel komt een groot, nieuw speellokaal en de al bestaande loka len worden ook vergroot en verbeterd. Hetzelfde geldt voor de toiletten en het magazijn. SCHIEDAM/ROTTERDAM Het voornemen van de RET om bus 38 in te korten tot het Marconiplein, is in het Verre Westen (de wijken Oud-Mathenesse en het Witte Dorp) ingeslagen als een bom. Als dit bezuini gingsplan van de Rotterdamse vervoermaatschappij doorgaat, komen de wijken in een geïsoleerde positie te liggen, vreest de bewonersorganisatie, die in een po ging de maatregel terug te draaien, een onderhoud met de RET heeft aangevraagd. max. 4 cursisten per les Beginnerscursus Gevorderden cursus Vergevorderden cursus //Y//r/ 010 - 260199 Het Nieuwe Stadsblad „Samen Verder" Postbus 257 3100 AG Schiedam I. S. Rombout-Liem, huisarts Belasting-cursus in het Blauwhuis: voor bejaarden soms aantrekkelijke postjes. SCHIEDAM Onder lei ding van P. Plooij, hebben 17 leden van de ouderen bond ANBO een stoom cursus belastingkunde ge volgd. De heer Plooij, ge pensioneerd politieagent, aktief vakbondslid en des kundig op fiscaal gebied, deed er drie middagen over om zijn wat bejaarde leerlingen de belangrijk ste kneepjes van dit moei lijke vak bij te brengen. HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 29 FEBRUARI 1984 PAGINA 3 Aarzelend politieoptreden bij nachtelijke amok Een en ander vond zijn oor zaak zaterdagnacht rond half één in en rond het café-restau rant De Amstelbron. £)it etablissement was net vol gestroomd en was tot de laat ste tafel bezet door bezoekers yan de SVV artiestengala die in het Passage Theater werd gehouden. Men ging zoals dat heet een „aangekleed afzak kertje" halen. Dat ging alle- maal goed totdat er een Schie dammer binnen kwam, een goede bekende van de politie zoals hoofdinspecteur Jan van Hoff, dat later verklaarde, die •kennelijk door overmatig SCHIEDAM Naast een oog getuigenverslag, zoals bijgaand afgedrukt, hier de officiële po- litielezing over het gebeurde in café De Amstelbron, afgelo pen zaterdagavond, zoals mee gedeeld door een als gewoon lijk in beknoptheid uitmunten de hoofdinspecteur J. van Hoff. Omstreeks één uur meldde zich een 33-jarige Schiedam mer in het café waar hij geld kwam innen van de eigenaar. Dit min of meer in de sfeer van afpersing. De bezoeker begon onmiddel lijk met bier en asbakken te gooien, ging op de vuist met een aanwezige, en liep daarna het café uit om even later te rug te keren met een auto crick. Omdat de politie over aanwij zingen beschikte dat er vuur wapens in het café aanwezig waren, werd niet dadelijk in- I gegrepen, maar de hulp van het Rotterdamse politiekorps ingeroepen. Enkele agenten .trokken kogelvrije vesten aan, ^ook al omdat de ruziezoeker •ernstige bedreigingen had ge- Jiiit. Tenslotte kwam de man uit ei gener beweging naar buiten en iVerd hij gearresteerd. Hij j bleek geen vuurwapen op zak te hebben. Zijn bewering dat 1 'hij daar thuis wel over be- gehikte, bleek niet steekhou- zoals huiszoeking uit- opmerking van de *dend, jwees. «Laatste .•hoofdinspecteur: Het publiek Iwas witheet omdat de politie Jnaar hun smaak niet voortva rend genoeg optrad. *In het politieverslag noch dat '-van de ooggetuige wordt nader ■Jngegaan op het ernstige ver goeden „dat er vuurwapens in ^het café aanwezig" waren. Dit 1 jVermoeden bleek later niet «juist. -Naar het scheen werd de auto- prick, waarmee de rumoerige •cafégast zich had gewapend, -hoor politie en omstanders "langezien voor een pistoolmi- railleur. BUREAULEIDER I. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 ;.T Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES 'J, Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor TV RANDSTAD-EDITIE KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE Ruud van Houwelingen f" m Telefoon 010-344022 i Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: - P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ i Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, - ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank ,:e 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 drankgebruik over zijn toeren was geraakt. Hij was even daarvoor al uit een disco gewerkt, die onder de Amstelbron is gelegen en kwam nu verhaal halen bij „De Amstelbron", gooide een glas over de bar en ging luid staan verkondigen dat hij de zaak wel eens even zou „ver bouwen". Dat was aanvankelijk de aan leiding voor sussende woorden van omstanders en enkele an dere bekenden van deze Schiedammer. Maar ook dit liep lichterlijk uit de hand toen hij de bekenden enkele stompen in het gelaat gaf en deze dit uiteraard ook niet op zich lieten zitten. Het gevolg was derhalve een kluwen vechtenden aan de kant van de deur van De Am stelbron. Inmiddels was de politie ge waarschuwd die binnen kwam onder leiding van een briga dier en de amokmakende Schiedammer sussend toe sprak. Dat hielp niet, want plotseling was het weer vech ten, nu in de hal. Inmiddels had ook de eigenaar van De Amstelbron een direkte recht se op zijn rechteroog gehad. Deze moest met blokjes ijs een blauw oog voorkomen. Later zette zich de vechtpartij op straat voort, waarbij som migen met stukken hout en de ruziezoekende Schiedammer met een autocrick verhaal kwam halen. Toen volgden de gebeurtenis sen zich in hoog tempo op om dat ook één van de politie ambtenaren die, aldus één van de agenten op last van de bri gadier de amokmakende Schiedammer niet even een paar flinke klappen mochten slaan, ook een stevige tik van de ruziemakende op het ge zicht had gekregen. Aangezien de amokmakende Schiedammer in het verleden met vuurwapens was gesigna leerd trok de politie zich haas tig terug naar de Lange Nieuwstraat om later terug te komen. De reden: ze moesten kogel vrije vesten aantrekken en aangezien bij de Schiedamse politie maar een beperkte nachtdienst aanwezig is werd de Rotterdamse politie om as sistentie gevraagd. Verder kwam de politiehond Berrie zich, vergezeld van zijn politiebaas, geeuwend op de hoogte stellen van het nachte lijke buitengebeuren op de Schiedamse Koemarkt en Broersvest. Daarna kwam de politie einde lijk wel in aktie. Via de micro foon klonk het op het inmid dels volgestroomde Koemarkt plein: „Hier spreekt de politie, verwijder u of er zal geweld worden gebruikt, waarop ie dereen dekking zocht. Met zwaaiende lange latten en flink hard lopen had de politie (van Schiedam) toen de amok makende stadgenoot snel te pakken en werd hij geboeid afgevoerd met de mededeling: je hoort wel op het bureau wat je ten laste wordt gelegd. Dat was kennelijk niet veel, want de volgende ochtend was de man weer vrij. RIJSWIJK De nog jonge afdeling Reizen van Rand stad-Edities heeft op de schrikkeldag van 1984 veel te doen. Die dag gaan in di verse arrangementen, in to taal 1450 mensen op reis, waaronder zo'n 250 'schrik kelaars' die gratis mee worden genomen. Lezers van Randstad-Edities, die ofwel op 29 februari jarig zijn, ofwel op die dag ge trouwd zijn. Lezers dus ook, die eigenlijk maar eens in de vier jaar wat te vieren zouden hebben. Ër werd voor hen een aantal mogelijkheden bedacht. Zo kon men drie dagen naar het Zweedse Göteborg, eerst per bus naar de Westduitse ha venstad Kiel, waar scheep gegaan wordt op de Stena Line, dat tevens als hotel fungeert, op de tweede dag wordt een rondtour gemaakt door Göteborg en over de Orust en Tjör eilanden. Deze reis wordt tweemaal ge maakt, zodat de jarigen en bruidsparen van deze twee arrangementen elkaar half- verwege, op woensdag, te genkomen, wanneer de tien bussen met vakantiegangers op de heenreis de tien bussen met terugkerenden ontmoe ten. Op de 29e zelf gaan ook nog eens 450 lezers van Rand stad-Edities, waaronder ook nu weer tientallen jarigen en bruidsparen, mee naar Breugheliaans aandoende maaltijden. Honderdvijftig maken dat mee in het West- friese Nibbixwoud, nadat zij eerst gedurende een dagtocht kennis hebben kunnen ma ken met het Westfriese land en's avonds gaan dan nog eens driehonderd lezers mee naar soortgelijke evenemen ten in Medemblik en Sprang Capelle. SCHIEDAM In diensten centrum De Woudhoek, aan het Heijermansplein 36, is in maart een expositie van de te kenclub te zien. De werken bestaan hoofdzakelijk uit olie verfschilderijtjes, maar ook zijn er enkele waterverfschil derijen en potloodtekeningen te bewonderen. De onderwerpen zijn stillevens en landschappen. Onder lei ding van Dick van Belle komt de tekenclub, waarvan alle deelnemers ouder zijn dan 65 jaar, elke dinsdag bij elkaar in het dienstencentrum, om bezig te zijn met potlood en penseel. Wie het mooie teken- en schil derwerk wil komen bekijken in het dienstencentrum is wel kom op maandag en dinsdag van plusminus 11 uur tot 16.30 uur, op woensdag van 10 tot 13 uur en van 14.30 tot 16.30 uur en op donderdag en vrijdag van 10 tot 16.30 uur. De koffie aan de bar is dan ook bruin. Op donderdag 15 maart be staat er voor ouderen de mo gelijkheid hulp te ontvangen bij het invullen van het for mulier aangifte inkomstenbe lasting. U kunt hiervoor een afspraak maken in het dien stencentrum of dit telefonisch doen onder nr. 709555. SCHIEDAM Een woning op de tweede verdieping aan de Prof. Kamerlingh Onneslaan is vrijdagavond grotendeels uitgebrand. De 38-jarige be woonster was niet thuis toen het vuur haar woonkamer in de as legde. Kort voordat zij het huis ver liet had zij een brandende kaars in een houten kandelaar op tafel gezet. De kaars is ver moedelijk omgevallen of de kandelaar heeft vlam gevat, waarna het vuur zich ver spreidde. Volgens de politie gebruikte de vrouw wel vaker kaarsen voor de verlichting, om zo doende op de elektriciteitsre kening te besparen. Verre Westen wil bus 38 niet kwijt Lijn 38 onderhoudt de ver binding tussen Schiedam Centrum en Rotterdam Crooswijk. Een deel van de route loopt door Oud-Mathe nesse, via de Fransenlaan, en vormt voor de wijkbewo ners de belangrijkste verbin ding tussen beide steden. In een brief aan de Rotter damse wethouder voor ver- voerszaken heeft de bewoners vereniging geprotesteerd tegen de inkorting van lijn 38, een maatregel die zonder inspraak door het vervoersbedrijf is ge nomen, en die eerdaags aan de Rotterdamse gemeenteraad ter goedkeuring wordt voorge legd. In deze brief schrijft de bewo nersorganisatie van Oud Ma- thenesse en Het Witte Dorp: „Voor veel bewoners van het geïsoleerde Verre Westen is bus 38 een levenslijn met zo wel de rest van Rotterdam (mn. het stadscentrum) als met Schiedam. Als bewoners van een randwijkje zonder voorzie ningen zijn we aangewezen op 38: om naar ons werk te gaan, om naar school te gaan, om naar winkels, instanties, voor zieningen te gaan, enz. Inkor ting van 38 betekent een gro ter isolement voor ons." „Voor 38 -die over de centrale hoofdweg (Franselaan) in de wijk rijdt- bestaan geen alter natieven die in de verste verte vergelijkbaar zijn met 38. Lij nen 1 en 8 hebben hun haltes op de zeer hoge dijk (Schie damse Weg), die op een alles behalve centrale plaats liggen. Bovendien zijn de lijnen 1 en 8 lang niet zulke snelle en fre quente verbindingen als 38. Tot slot willen we nog wijzen op de sterke vergrijzing van het Verre Westen (1/3 is ouder dan 60 jaar). Wanneer deze mensen aangewezen zouden zijn op 1 en 8, dan zult u op z'n minst roltrappen aan moeten leggen bij de opgangen naar de „dijk". Mocht het gesprek met de RET onverhoopt niets opleve ren, dan zullen de twee wijken „alles op alles zetten" om lijn 38 in zijn huidige vorm te handhaven, laten de bewoners tot slot weten. RET-voorlichter Hans Reijn- ders is er niet zo zeker van dat de maatregel uit het bezuini gingspakket van 10 miljoen geschrapt kan worden. Als enige lijn in het vervoers net kwam bus 38 voor inkor ting in aanmerking, omdat een deel van de route ook bediend wordt door bus 59 (Vlaardin- gen-centrum Hudson- straat/Rotterdam v.v.) Volgens Reijnders verandert er voor de bewoners van het Verre Westen vrij weinig, be halve dat zij straks een keer moeten overstappen (op lijn 59). Verder wijst ook de voor lichter ten overvloede op het bestaan van de „goede verbin ding tussen Rotterdam en Schiedam", dwz. de tramlijnen 1 en 8 op de Rotterdamsedijk. SYf/ff'// Jozef Oreliosingel 209, Schiedam telefoon 710690. Gedipt. Academie van Beeld. Kunsten en Rotterd. Snijschool Geboren: Martin P. z.v. Holleman-Ko- nings. Salih, z.v. Günaydi-Cagdas. Youssef, z.v. Bennamar-Aissa- ti. Ruben H. z.v. Lindenburg- Vermeulen. Miranda, d.v. Hoogewerff- Hoogwerf. Marjolein, d.v. Dijkshoorn-van den Tillart. Willem N. z.v. Harmsen-van Gelderen. Kevin J. z.v. Segaar-Cosijn. Tessa, d.v. Warbout-Middel- burg. Kirsten, d.v. Warbout-Middel- burg. Colin, z.v. van Veen-van den Berg. Mehmet, z.v. Malkog-Aslahan. Aria, d.v. Mudde-Hoogendijk. Ivo, z.v. van Halen-van Beem. Mara L. A. d.v. Gaenen-van Casand. Sander, z.v., van der Velden - Koekkoek. Katie J. d.v. Lewis-Parker. Simone T. d.v. Oosterwijk-van Bekkum. Fadimana, d.v. Göktas-Eroglu. Teddy J. z.v. Boom-Kraan. Karin, d.v. Eggink-Stevens. Sebastiaan, z.v. Jonkers-Groot. Peter, z.v. van den Berg-van der Spoel. Vera, d.v. Weeda-Kolenberg. Linda S. d.v. Gommers-Jans- sen. Kim, d.v. Bijl-Huijbens. Niet mee doorrijden, maar snel langs WCC. krijgt 'n leenauto mee. Woerrneyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, Af f Schiedam LID- FOCWA Getrouwd: R. R. Zandbergen, 24 jr. en J. F. Krowinkel, 24 jr.; H. M. Bakker, 23 jr. en J. A. Ver boon, 21 jr. Overleden: J. Ramberg, vr. geh. gew. met M. J. Straver, 85 jr.; H. van Horssen, man, 66 jr.; M. Rein ders, man, 76 jr.; M. van der Beek, vr. geh. gew. met S. Vlug, 99 jr.; M. J. de Haay, man, 65 jr.; G. A. van Baaien, vr. geh. gew. met W. van der Lee, 78 jr.; S. van der Plas, vr. geh. gew. met J. C. van Ger- ven, 75 jr.; J. A. Pieterse, man 67 jr.; M. P. Verbeet, man, 81 jr.; A. Magielse, man, 77 jr.; M. Parre, vr. geh. met P. Kalk man, 78 jr.; W. Bras, man, 64 jr.; M. J. A. van der Linden, man, 88 jr.; P. C. Westein, man, 74 jr.; G. Kerkhof, man, 79 jr.; E. J. Arense, man, 89 jr.; J. M. Machielsen, man, 50 jr J. W. Flipsen, vr. geh. gew met W. van Noort, 79 jr.; C Derksen, vr. geh. gew. met J W. Huijzer, 95 jr. Bovendien krijgt de school be tere ruimten voor handvaar digheid, film en het documen tatiecentrum. Het personeel krijgt eindelijk de beschikking over een goede personeelska- mer. Eind februari zullen er voor het nieuwe speellokaal dat „op poten" op de speelplaats wordt gebouwd z.g. pulspalen wor den aangebracht. Daarna be gint het grote werk. In augus tus 1984 moet alles klaar zijn en dan zullen de lagere Come niusschool en de kleuterschool Het Draaitolletje met veel feestgedruis gezamenlijk in het volledig gerenoveerde schoolgebouw trekken. Een belangrijke stap op weg naar de totstandkoming van een openbare basisschool in het centrum van Schiedam. De leerlingen van de Comeni usschool kunnen tijdens de werkzaamheden niet in hun school blijven. Ze verhuizen tijdelijk naar het schoolge bouw aan het Edisonplein dat bijna geheel leeg staat. Tijdens een onlangs gehouden en druk bezochte ouderavond zijn de ouders uitgebreid geïn formeerd. Bovendien ontvan gen alle ouders en leerlingen een uitgebreid informatie boekje over de verbouwing en de verhuizing. De lagere school verhuist in de voorjaarsvakantie. Op maandag 12 maart beginnen de lessen in de tijdelijke huisvesting op het Edison plein. (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar ii Uw trouwfoto komt mis' schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende ad verteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad. De praktijk van P. A. R. Rombout, huisarts wordt m.i.v. 1 maart voortgezet door Smetanalaan 26, Groenoord Spreekuur uitsluitend volgens afspraak Telefoon 712265 Doel van deze inspanning, deze „belastingwerkgroep" voorbereiden op de stroom ANBO-leden die eerdaags weer met hun aangifteformu lier bij de bond op de stoep staan. Want ook dit jaar wil de oude renbond haar leden (en die van haar zusterorganisatie, de KABO) weer behulpzaam zijn bij dit lastige karweitje, dat het invullen van het belastingfor mulier voor veel mensen is. „Zeker voor mensen van 70, 80 jaar is dit vaak een hele puzzel, aldus ANBO-voorzitter Tiny Krikke, die schat dat on geveer drie tot vierhonderd ouderen van deze dienstverle ning gebruik maken. De hulp van de bond inroepen kan in dit geval zeer nuttig zijn, vertelt mevrouw Krikke, omdat veel oudere belasting plichtigen niet op de hoogte zijn van bepaalde aftrekmoge lijkheden, zoals die soms gel den voor hulpmiddelen als ge hoorapparaten en wandelstok ken. Pikant is dat de belastingcur sus, die dinsdagmiddag werd beëindigd, werd gegeven in het vaste onderkomen van de bejaardenbond, namelijk het Blauwhuis aan de Lange Nieuwstraat, een pand dat naast het belastingkantoor ligt, waar eveneens hulp wordt ge boden aan burgers die moeite hebben met hun aangiftefor mulier. De 17 belastingdeskundigen van de ANBO beginnen vol gende week met hun werk. Wie van hun kennis gebruik wil maken kan op woensdag 7 maart en vrijdag 9 maart tussen twee en vier uur een afspraak maken in het Blauwhuis. De invuldata zijn 13, 14, 20 en 21 maart. Welke papieren u zoal mee moet nemen, vertellen de deskundigen u tijdens het maken van een afspraak.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 3