In't kort VANDAAG deze krant Hoe platter hoe beter Splendid Mood inQT Gemeente stuurt Den Haag memorandum b Stadsblad BOWLING MUSIS Delflandseweg afgesloten Blauwe Brug op zoek naar partners Sport judo, Scholieren op de planken in Fancy-fair in De Kreek DIJKSHOORN BRILLEN Tekeningen in Teerstoof Kleding- en speelgoedbeurs Excelsior jong en modern Jk Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren Bowling Musis Reserveer nu!!! Telefoon 010-732422 VAN A TOT Z VERZORGD! Bowlen diners koud buffet koffietafels salades bitterballen/saté's Zalen tot 175 personen Bowling Musis Reserveer nu!!! Telefoon 010-732422 SCHIEDAM Ze heet Sylvana Maria. Ze weegt precies 6 pond, heeft donker blauwe ogen en don ker haar. Ze werd ge boren op 29 februari 1984, om vijf minuten over zeven 's avonds. Dus ruim op tijd om uitgeroepen te wor den tot de Schrikkel baby van dit jaar. Het telefoontje van de jonge vader kwam om streeks half tien donder dagmorgen binnen bij de redaktie van deze krant. Omdat blijde meldingen woensdag waren uitgeble ven, begon Het Nieuwe Stadsblad al te wanhopen: was het met de bevol kingscijfers in Schiedam dan zo droevig gesteld, dat er zelfs al minder dan één nieuwe inwoner per dag geboren wordt? Een gelukkig gezin in de bloemetjes (en kado's) gezet. Met links vader Johan en voorts: moeder Ria, schrikkelbaby Sylvana, Jan Groenveld (van het Nieuwe Stads blad), de 2-jarige Ricardo en Jos van Vliet-Jaegen van drukkerij Mercator, die de stapel geschenken hielp uitreiken. Splendid Mood: opnieuw ,,on the road". SCHIEDAM In een laatste poging, een besluit van minister Van Aardenne (economische zaken) over scheepswerf Wilton Fijenoord in positieve zin te beïn vloeden, heeft het Schiedamse gemeentebestuur Den Haag gisteren een dringend memorandum gestuurd. Burgemeester R. Scheeres hamert daarin andermaal op de noodzaak tot voortbestaan van een complete werf (nieuwbouw én reparatie) die ook marineschepen mag bouwen. Burgemeester Scheeres: Wilton zit in de strop HOORAPPARAAT "AUDILENS"J~ T.V. DEFEKT? RADIO ABA '4 Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe VRIJDAG 2 MAART 1984 - NR. 18 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG SCHIEDAM In de galerie van het Schielandziekenhuis (ingang Stadhouderslaan) is tot 2 april werk te zien van Jaro- mir Sefl (houtreliëfs) en P. Kulik (emaille). De Schieland- galerie is dagelijks geopend tussen 9 en 8. Op dinsdag 6 maart belegt het Projektteam West een inform- tieavond over het stadsver nieuwingsplan Fabriplein en omgeving. Aanvang acht uur in dc De Vier Molens aan de Nw. Damlaan. In café De Quibus aan de Lan ge Haven organiseert de Schiedamse Kunststichting op zondag 4 maart een kinder middag met de befaamde goo chelaar Careliny. Aanvang twee uur, toegang gratis. Ook in de Quibus, op zondagavond, een optreden van de Ierse folkgroep Martyn Travis and Friends. Aanvang half tien, toegang gratis. Tijdens de veertigdagentijd, de voorbereidingstijd op het feest van Passen, zal er in de Sin gelkerk een extra Eucharistie viering zijn op de woendag- middag om 12.15 uur. Mogelijk is dit een goede tijd vooral voor hen, die in het centrum van onze stad werken. De eer ste keer is: woensdag 7 maart (Aswoensdag). De Vastenmeditaties worden gehouden op donderdagavond, aansluitend aan de euchariptie- vering van 19.00 uur, te begin nen op donderdag 8 maart. Onlangs verschenen: het maart/april nummer van de Schiedamse Vrouwenkrant. Inhoud: 5 jaar open school, de internationale vrouwendag 8 maart) en informatie van en over het vrouwenpand „Barri- ka". Losse nummers verkrijg baar a 1,75. Het adres van de redaktie is Postbus 4103, 3102 GC Schiedam. met/zonder telefoon (010) 732422 Lange Haven 115 Schiedam SCHIEDAM Maandag 12 maart zal de Delflandseweg voor een periode van twee da gen voor het autoverkeer wor den afgesloten. Dit is noodza kelijk door werkzaamheden voor de aanleg van de tweede fase van de trambaan. Bewoners van aanliggende be drijven kunnen via de Delf landseweg en de parkeerplaats achter de Burg. van Haaren- laan (4e Philipsflat) hun wo ning resp. bedrijf bereiken en of op de 's Gravelandseweg komen. Deze omleiding zal via borden worden aangegeven. Voor eventuele vragen kan men bellen met telefoonnummer 739977. Schrikkelbaby heet Sylvana Maria SCHIEDAM Wie in Schie dam praat het platste Amster dams? Hoewel doorgaans niet iets om prat op te gaan, ver dient deze vaardigheid ditmaal toch extra belangstelling. Er is zelfs een beloning mee te verdienen. Want wie zich, niet langer dan 2'A minuut, en voor het volle (voet)licht van het Passage Theater, in opmerke lijk Mokums, en overtuigender dan andere deelnemers, zoda nig weet uit te drukken dat de jury unaniem in de handen klapt, krijgt een gratis toneela vondje aangeboden. Hij of zij mag dan met zijn of haar part ner gratis op 27 april naar de voorstelling van Tineke Schouten. Het oorzakelijke verband tus sen Passage Theater en Am sterdam is niet alle dagen di- rekt aanwijsbaar. Wel op 24 maart, als de Schiedamse schouwburg een groots Jor- daanfeest organiseert waar Tante Leen, een draaiorgel en een haringkar het volkse ver leden van de hoofdstad doen herleven. Trouwens, er zijn wel degelijk overeenkomsten tussen Am sterdam en Schiedam, als men tenminste geloof hecht aan deze zinsneden uit een persbe richt dat het theater onlangs verspreidde: „De Jordaan is de Gorzen van Amsterdam. Daar onder de Westertoren zijn de mensen nog trots op hun buurt. Daar voelen zij hun betrokkenheid bij de oude straatjes. Daar la ten ze mekaar niet in de steek. Daar kun je met je problemen bij de buren terecht, zonder dat een besmuikt lachje volgt. De Gorzen is echt." „De Jordaan is ook echt. Daar klopt hetzelfde hart. Alleen hebben die Amsterdammers één nadeel. Ze denken dat ze alles beter kunnen. Wij uit Schiedam, dat pessi mistische maar toch nooit te kisten Schiedam, gaan ze een lesje leren. We gaan die Jorda- nezen tonen, dat wij net zulke mooie praatjes kunnen maken als zij. En da je daar niet eens Gorzenees voor hoeft te zijn." Wie blijk wil geven van zijn liefde voor Mokum of Zwart Nazareth, of voor beide, moet vooral deelnemen aan de wed strijd Plat Amsterdams Praten. Inschrijven kan vanaf heden bij het theater, telefoon 262987. Johan van der Hoff maakte snel een einde aan dit pessi misme. Deze 27-jarige Schiedammer (vader van een 2-jarige zoon) was geweldig irois dat hij de geboorte van zijn tweede kind kon aangeven. Hij was zo in de schik met zijn dochter, dat hij eerst de krant belde, om zich pas daarna te realiseren dat ook de burgelijke stand op de hoogte moet worden gesteld. Enfin, dat was een formali teit die ook later geregeld kon worden... Maar wie is nu de moeder van Sylvana Maria? Dat is Ria van der Hoff-Brand, Johans 25-ja- rige echtgenote. Zij bracht naar „tweede" ter wereld in de kraamkliniek aan de Ma- thenesserlaan in Rotterdam. Johan en Ria hadden de be valling liever thuis aan de Prof. Kamerlingh Onneslaan laten plaatsvinden, maar dat was uitgesloten wegens een medische indicatie. Johan van der Hoff verkeerde donderdagmorgen in alle sta ten. Nauwelijks had hij het blijde nieuws verwerkt, of hij moest na het telefoontje met de krant, de wettelijke aangif te regelen, in dit geval een ta melijk omslachtige bedoening, want volgens voorschrift moet de baby eerst worden aange meld in de plaats van geboor te, voordat ze wordt opgeno men in het register van haar woonplaats. Wat betekende dat de vader voordat hij 's middags op kraamvisite kon, zich eerst naar het Rot terdamse stadhuis spoedde. Waar hij de verzekering kreeg dat Sylvana Maria zo mogelijk naar Schiedam wordt „overge boekt". „Dat gaat heel officieel, per brief", aldus de heer Stavenui- ter, de ambtenaar van de bur gelijke stand in Schiedam, die ook met spanning de geboorte van de Schiedamse schrikkel baby had afgewacht. De aktie van Het Nieuwe Stadsblad werd mogelijk ge maakt door de volgende mid denstanders, die het jonge ge zin met tal van geschenken hebben bedacht, variërend van waardebonnen en bloe men tot goed gevulde rollades en een paplepeltje met inscrip tie: Van Oostrom (juwelier), Hans Prein (textiel), Het Speelgoedpaleis, drogisterij de Gaper, Radio Aba, De Bruin (voor moeder en kind), Bebinella/De Ooie vaar (alles voor de baby), juwelier Kok, stadscafé Het Proveniershuis, Poelier Sluis, banketbakkerij Schol- tes, René, bloemen-kado's, modelslagerij Groeneveld en Mercator kaartenboetiek. SCHIEDAM Na twee jaar van intensief toeren langs de Nederlandse podia besloot Splendid Mood medio 1983 tij delijk te stoppen met het doen van optredens. De groep had het gevoel dat door het vele spelen de muzikale ontwikke ling in het gedrkng was geko- In de afgelopen maanden is er een geheel nieuw repertoire geschreven en is er in de stu dio's van de Stichting Let Op te Rotterdam een demo ge maakt. Vanaf i maai t gaat men weel optreden. Het eerste concert vindt plaats in QT in Schie dam, op zaterdag 3 maart. De band is uitgebreid met saxofo nist Marcel Prins. Gitarist- /zanger Erik Stok heeft gitaar gewisseld voor piano/key boards en trombone. Het optreden in QT begint rond de klok van half elf. Toegang als vanouds vijf gulden voor niet-leden. Jon- gerensociëteit QT is geves tigd aan de Nieuwstraat 12, in het Teerstoofgebouw. Laatste noodkreet: help Wilton- Fijenoord In tegenstelling tot de minister is Schiedam van mening dat Wilton naast de marinewerven RDM en De Schelde een be staansrecht als bouwer van oorlogsbodems heeft. „Het is onzinnig om de voor waarde te stellen dat WF al leen kleine bootjes mag bou wen. De werf is juist ingericht op grotere schepen," aldus Scheeres, die bovendien be twijfelt dat Damen Shipyards brood ziet in overname van WF als die „belachelijke" re- geringsvoorwaarde van kracht blijft. In het memorandum herhaalt het gemeentebestuur dat een snelle beslissing dringend ge wenst is. „Anders hoeft het niet meer". De reparatieafde ling zit momenteel zonder werk omdat reders, schuw ge worden door verhalen over een op handen zijnd faillisse ment, de Schiedamse werf mij den. Scheeres spreekt in dit verband over „een strop om de nek van Wilton Fijenoord." SCHIEDAM Bejaardensoos van „de Kreek" bestaat 5 jaar. Ten behoeve van de soos wordt een Fancy Fair gehou den. Zaterdag 3 maart van 10.00 tot 14.00 uur. In de Kreek aan de Lange Haven 92 te Schiedam. Er wordt van al les gedaan, zoals rad van avon tuur, touwtjetrek, ringgooien, balgooien, sjoelen,pannekoe ken eten. De bezorgdheid van het ge meentebestuur laat zich een voudig verklaren. Van de 2100 Wilton-werknemers wonen er 750 in Schiedam. Wordt de werf onverhoopt toch failliet verklaard, en gaat de „fusie" met de Gorcumse scheepsbou wer Damen niet door, dan heeft de stad er in één klap 750 werklozen bij, nog aange vuld met 650 werknemers van toeleveringsbedrijven die dan op straat komen te staan. Schiedam zakt dan weg in een diep moeras, met een werk loosheidpercentage dat de 25 procent overschrijdt, en een torenhoog oplopende rekening bij de sociale dienst, waardoor ambtenaren hun baan zullen verliezen en het voorzienin genpakket voor de burger ern stig wordt aangetast. Loopt het inkomen van de ge meente terug, dan weet Scheeres niet hoe hij dat ver lies moet opvangen: „We heb ben hier tenslotte geen bank- biljettenpers in de kelder staan". Bij een eerdere gelegenheid zinspeelde Scheeres op „onge bruikelijke akties" van ge- meentewege, als Den Haag, Schiedam en Wilton in de kou laat staan. Gevraagd naar wat die akties kunnen inhouden, antwoordde Scheeres gisteren: „We hebben nog geen draai boek klaar liggen. Maar ieder een beseft dat er ook andere middelen zijn dan brieven en memoranda schrijven. Welke middelen dat zijn, kunt u zelf wel bedenken." Technisch volmaakt en daardoor onopvallend. Dijkshoorn vertelt u er alles over. Schiedam. St lidulnastraat 1 lel 010-29 78 49 Schiedam. Kethel. Nol van Spaland 5. lal. 010-70.17.» SCHIEDAM In theater De Teerstoof aan de Nieuwstraat is momenteel een kleine expo sitie te zien van tekeningen van Anske de Boer. De Boer, woonachtig te Laren (N.H.), werd geboren in 1913 te De venter. Sinds zijn HBS-tijd heeft hij zich niet meer aktief bezig gehouden met tekenen. Pas op 59 jarige leeftijd begon hij, via de fotografie, weer met tekenen. Hij is op dit gebied auto-didakt. Van de vele tekentechnieken heeft het werken met potlood zijn voorkeur. Zijn onderwer pen kiest hij voornamelijk uit de natuur. Zoals ook op de ex positie te zien tekent hij graag de zgn. winterbloeiers, zoals winterjasmijn, hazelaar, en bo men zoals de els, berk en po pulier. Uit zijn werk blijkt ook zijn liefde voor boerderijen, land huizen en molens. Op de expo sitie in de „Teerstoof" hangt o.a. een tekeniong van de mo len „de Vrijheid" uit Schie dam. Anske de Boer heeft al meer dere malen exposities gehad van zijn werk o.a. in het Sin ger te Laren. Uit deze exposi ties kwamen veel opdrachten voor het tekenen van boerde rijen en landhuizen voort. Het werk van Anske de Boer is tot 31 maart te zien in „de Teerstoof". In juli van dit jaar hangt zijn werk weer in de „Knipscheer" te Laren. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Op 13 en 14 maart houdt de U.V.V. Afde ling Schiedam weer haar kin derkleding- en speelgoedbeurs in de Margriethal. Het betreft voorjaar- en zomerkleding. Deze moet modieus, schoon en heel zijn. Ook kindersport-kle- ding is van harte welkom. De bedoeling is dat het hier kinderkleding betreft in de leeftijd van 012 jaar. Voor het speelgoed geldt, dat het compleet moet zijn en in goede staat. Een taxatrice van de U.V.V. zal in overleg met de aanbieders de prijzen bepalen. 20% van de opbrengst is voor de U.V.V. ter bestrijding van de kosten. De dagen zijn als volgt ingedeeld: Dinsdag 13 maart van 1.30 4.30 uur inleveren. Woensdag 14 maart van 9.00 1.00 uur verkoop. Afrekenen van de verkochte en terughalen van de niet verkochte kleding: woensdag 14 maart van 2.00 3.00 uur. Voor eventuele infor matie: mevr. Vermeulen tel.: 266168, mevr. Hommel tel. 269871. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1