In't kort VANDAAG in deze krant Moutneuzen willen meer carnavalselan Bredere basis voor natiiurwerkgroep Total Look voor mode die u ligt Vrouwen vragen aandacht voor kinderdagverblijven neem vaker een bloemetje mee! van BOWUNG MUSIS Weight Watchers verkondigen slankheids- „evangelie" Damnieuws van Ron Heusdens Toch bus naar Industrie- polder Jan Fels kan eindelijk aan het werk DIJKSHOORN Geuzen 13 maart herdacht óók na zessen en tijdens zon-en feestdagen Stadsblad i VAN A TOT Z VERZORGD! Jeugdige softballers naar VS 'VOOR ALLE SOORTEN Loods Waarmaken Kat Puzzel Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren Bowlen diners koud buffet koffietafels salades bitterballen/saté's Zalen tot 175 personen Dynamische band in QT UDA.N.V.C. SCHIEDAM Eén van de toeschouwers die zaterdag bij het zien van de carnavalsoptocht vertwijfeld het hoofd schudde was Peter Post. Niet de wielercoursbaas, maar een gewone, 38-jarige Schiedammer, die in het dagelijks le ven glazenwasser is. ,,De mensen hier kennen de mogelijkheden van carnaval niet. Neem nou De Kasteleiners. Van het geld dat die car navalsvereniging aan bier heeft opgedronken, had je een mooie praalwagen kunnen bou wen". Post houdt van het jaar lijkse zottenfeest. Daarom vindt hij het zo jammer dat het in Schiedam maar niet écht van de grond wil komen. In 1985 zal dat an ders zijn, heeft hij zich voorgenomen. Dan zullen Post en zijn „Moutneuzen" carnavalvierend Schiedam 's een poepie laten ruiken. Peter Post, oprichter van de Moutneuzen: Carnaval is meer dan een feestje bouwen. fÜANDt». ÉsCWfcVEN Bowling Musis Reserveer nu!!! Telefoon 010-732422 SCHIEDAM Gisteren was het Vrouwendag. Ook in Schiedam, waar verte genwoordigers van diver se vrouwengroeperingen wethouder Herman Post hoorn wezen op het nut van kinderdagverblijven. Bij afwezigheid van zijn collega Luub Hafkamp, de aangewezen man voor sociaal-culturele zaken, nam Posthoorn 1600 handtekeningen in ont vangst. Verzoek: tenmin ste behoud van kinder dagverblijven en peuter speelzalen, en waar moge lijk uitbreiding. Ter geruststelling deelde Posthoorn mee dat de ge meente werkt aan een nota over dit onderwerp. Waarna de stoet bestaan de uit moeders en kinde ren, richting vrouwenhuis Barrika in de Lange Kerkstraat vertrok. Vrouwendag werd behal ve in Barrika ook gevoerd in het Passagetheater, waar ruim honderd vrou wen 's morgens vroeg een filmvoorstelling bijwoon den. Bowling Musis Reserveer nu!!! Posthoorn en de moeders: op vrouwendag aandacht voor de kinderdagverblijven. Met een dik pak handtekeningen. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe VRIJDAG 9 MAART 1984 - NR. 20 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG SCHIEDAM Op maandag 12 maart komt de afdeling Schiedam van de VVD bijeen op de jaarlijkse ledenvergade ring, te houden in het Novotel, aanvang acht uur. Met een toespraak van Tweede Kamer lid Pol de Beer over actuele politieke zaken. De NCVB afdeling Woudhoek komt op 22 maart in de lagere school bijeen aan het Faassen- plein. Onderwerp: de vrouw, en haar bemoeienis met drugs- en alkohol verslaaf den. Spre ker is de heer V. d. Griend uit Vlaardingen. Aanvang acht uur, ook niet-leden van de vrouwenbond zijn welkom. De NCVB Kethel vergadert op 14 maart in zaal De Rank waar het thema is „confronta tie met ziekte en handicap". Aanvang kwart voor acht. De Surinaamse sociaal-cultu rele vereniging Prem Sam- madj viert op vrijdag 16 maart het Holi Phagwa feest in het Passage Theater. Twee bands verzorgen de muziek (soul, reggae etc.) Het feest duurt van acht tot twee. Inlichtingen bij Henk Oedairam, tel. 168245. Alleenstaanden zijn woensdag avond 14 maart welkom in dc De Vier Molens aan de Nieu we Damlaan waar Piet Vis uit Delft een gezellige avond or ganiseert met als gesprekson derwerp het alleen zijn. Aan vang half acht, toegang gratis. mot/zonder telefoon (010) 732422 Lange Haven 115 Schiedam Ook in de Vier Molens, op maandg 12 maart, een infor matieavond over het stadsver nieuwingsplan rond de Antho ny Muysstraat en omgeving. Deze bijeenkomst, bedoeld voor bewoners, begint om acht uur. Het programma van café De Quibus, Lange Haven: op za terdag 10 maart, aanvang half tien een open podium, gepre senteerd door Aad Sprong. Met o.a. de blueskroeggroep van Cis van Mansum. Zondag 11 maart brengt de gelegen heidsformatie Dikke Pret een hommage aan de giganten van de rock. Toegang voor beide evenementen vrij (aanvang zondagavondconcert eveneens half tien). Onder leiding van mevrouw Bot-Don geeft de Schiedamse Vrouwenraad een cursus poli tieke vorming in de Vier Mo lens op 20 en 27 maart en 3 april. Onderwerpen: de Euro pese beweging en de verkie zingen voor het Europaparle- ment. Kosten deelname twee gulden per keer. Voor inlich tingen: 265455 of 709604. „Balkengat"wordt de parel van het Westen Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 „Ik wil geen slecht woord zeggen over de Rietzeilers," begint de voorzitter van Schiedams vierde Carna valsvereniging (voorlopig nog in oprichting). „En ook Lentefeest en de De Kaste leiners doen 't leuk, maar de entourage ontbreekt. De be doeling van carnaval is niet allereerst dat je een feestje bouwt. Je moet wagens op de weg brengen, zodat er ook wat te zien is, en de mensen zin krijgen om mee te doen." Praalwagens, daar kan Peter Post met zijn ogen van smul len. Elk jaar staat hij in Prin senbeek vooraan, als de op tocht voorbijtrekt. Sommige wagens zijn wel 15 tot 20 me ter hoog. Vergeefs heeft hij ge probeerd ook Schiedam voor dergelijk prachtvertoon warm te krijgen. „Nou ja, twintig meter, dat haal je hier niet, dat begrijp ik. Maar zelfs als je rekening houdt met kabels, tramlijnen en luifels hou je nog zeker vier meter over". Post loopt al jaren met ideeën voor droomwagens rond. Maar geld om die in z'n eentje te bouwen heeft hij niet. En eer lijkheidshalve: bij zo'n één- mansklus ontzinkt hem de moed. Daarom zoekt hij mede standers. En een ruimte om de plannen in uit te voeren. „Ook de Rietzeilers zitten daar mee, geloof ik. Waar haal je zo gauw een loods vandaan? Zelfs een hoekje van een schuur krijg je nog niet, ja, misschien bij een boer in Kethel". Waarmee „Moutneus" Post bij de kern van de zaak is aange land. „Als er geroepen wordt: Schiedam is de carnavalsstad van de Rijnmond, dan moeten we dat ook met z'n allen waar maken. Dan moeten ook de gemeente en de VVV willen meewerken. Wat let de ge meente om te zeggen: jongens, we hebben hier een lege hal staan, neem die maar zo lang"? Post: „Een wagen kun je in vier maanden bouwen. Je last wat stellingpijpen op een oude wagen en verder kun je beto nijzer gebruiken en natuurlijk papier. Veel hoeft dat niet te kosten. Nogmaals: als particulier hoef je daar niet aan te beginnen. Niet voor niets lopen in de op tocht alleen bedrijven en vere nigingen mee. Die hebben een achterban waar ze op kunnen rekenen". Hoewel, zoals gezegd vindt Post de meeste auto's in de Schiedamse toer maar zo-zo. „Wat bijvoorbeeld de Auto crossclub doet, dat kan toch niet? Ieder jaar een tractor voor de wagen, zonder enige versiering. Moet je in Brabant niet proberen. Dan krijg je een kat van de presentator, die de wagens aankondigt. Overigens ook iets waar Schie dam nog nooit van heeft ge hoord. De mensen zien hier wagens voorbijkomen zonder dat ze weten wie of wat". Waar haalt Post al die carna vals know-how vandaan? „Ik ben met een Brabantse ge trouwd, vandaar. Ik zie ieder jaar twee, drie optochten. In Schiedam heb ik één keer meegedaan. Ik won toen de eerste prijs". Behalve voor de optocht, heeft geinponum Post ook nog leuke ideetjes voor het gehele Schie damse carnaval als zodanig. „Twee jaar lang heb ik op de Rietzeilers zitten inpraten. Jongens, geef Schiedam nou ook een carnavalsnaam. Op de een of andere manier wilden ze er niet aan. Toch had ik een heel aardige naam bedacht". Welke is dat dan? „Het Bal- kengat". Post zingt er een lied je bij, dat ongeveer luidt: „O, Balkengat, parel van het Wes ten, bij jou wil ik mijn dorst lessen..." Die eigen hit, dat is een puzzel waaraan nog wat stukjes ontbreken," verklaart hij. „Maar daar heb je het weer. Je staat er alleen voor. Alleen zijn is leuk als je naar de kroeg gaat om te happen. Om iets te organiseren moet je met méér zijn". Maar hoe zit dat met het Bal kengat? Dat is, legt Post uit, een naam waarvan ze de bete kenis in Schiedam-Zuid wel kennen. Daar deed de jeugd op bepaalde feestdagen iets met balken van houthandel De Wetering. Een spelletje of zo. „Voorlopig", rondt Peter Post zijn verhaal af, „is dit alles nog een eenmansaktie. SCHIEDAM In de 's Gra- velandsepolder heeft de politie woensdagavond laat twee Schiedammers van 18 en 17 jaar oud gearresteerd. De twee mannen, die op een bromfiets reden, worden verdacht van een inbraak bij autobedrijf Vari in de Nijverheidsstraat. Zij zouden daar eerder op de avond zijn ingeklommen, maar werden gestoord door een voorbijganger, die hun sig nalement aan de politie door gaf. Het tweetal zat donder dagmorgen nog vast voor ver hoor. In een snackbar in het cen trum hield de politie woens dagmiddag een 48-jarige Schiedammer aan. Hij zou ge tracht hebben, bij de firma Haarimport (hoek Lange Kerkstraat/Broersveld) in te breken. Bij deze diefstal ver dwenen twee flacons haars- hampoo, waarde 20 gulden, uit de etalage. De enorme ven sterruit ging aan diggelen. De arrestatie volgde nadat de po litie getipt was over de identi teit van de dader. Ik hoop dat er meer mensen zo over denken als ik. Zodat we iets kunnen opbouwen. Met de gemeente, en de an dere carnavalsverenigin gen." Die verenigingen draagt QDII I tr M tan horen en DnlLLLIII zien de beste Schiedam. SI. Liduinastraal 1. lel. 010-26 7fi 49 Schiedam Kethel. Hof van Spaland 5. tel 010-70.17.30 Post een warm hart toe. „Want carnaval vier je sa men, daar kun je geen haat en nijd bij gebruiken". Wie wel iets voelt voor de ideeën van Carnavalsvereni ging De Moutneuzen kan zich vanaf zaterdagavond zes uur in verbinding stellen met Pe ter Post, telefoon 263152. SCHIEDAM De Werkgroep Natuurbehoud en Natuuredu- catie streeft naar een bredere basis. Van tijd tot tijd, met een frekwentie van 4 maal per jaar, komt er op het Stadskan toor een gezelschap bijeen dat op de agenda allerlei onder werpen heeft staan op het ter rein van het natuurbehoud en de natuureducatie, waar diver se raakpunten bestaan tussen de belanghebbende instellin gen en de gemeente. Zo ston den er b.v. op de laaste verga- Het is als (thuis)krant plezierig te kunnen konstateren hoeveel lezende belangstelling er bestaat voor onze modespecial Total Look. Al een paar jaar verschijnt deze eigen produktie van Randstad-Edities in bijna alle bladen, die we uitgeven, ook deze dus. Inhakend op veel facetten van de mode brengen we een bereikbaar beeld. Geen Franse toestanden bijvoorbeeld, waarnaar je kunt kijken, maar het aantrekken niet. Wèl aktuele informatie krijgt u over veel, wat ons als vrouw, man of kind maar van die mode aanspreekt, wat we kunnen gebruiken óf waarmee we ons een stukje plezieriger kunnen voelen. Mode onder de lente-zon. Over veertien dagen is het weer zo ver. Dan kunt u Total Look in deze krant bij u thuis verwachten. Telefoon 010-732422 SCHIEDAM/VLAARDIN GEN Op dinsdag 13 maart vindt de jaarlijkse Geuzenher- denking plaats. De organisatie is vanaf dit jaar in handen van het Comité Geuzenmonunent. De plechtigheid begint rond kwart voor zes op de Vlaar- dingse begraafplaats Emous, waar na een toespraak en een kranslegging de stoet naar het Geuzenmonument op de Vlaardingse Markt begeeft. Daarna wordt in het tegen overgelegen stadhuis koffie gedronken. Op donderdag 10 mei herden ken de voormalig verzetsstrij ders hun gevallen kameraden op het eregraf te Bloemendaal. Daarvoor, op 4 mei, is het voormalig verzet aanwezig bij de dodenherdenking in de Plantage te Schiedam. Op 19 maart vergadert de oud illegaliteit in gebouw De Rank aan de Schiedamseweg. De be stuursleden P. Drenth, A Aardoom, E. v.d. Pas en K. de With treden af. De laatste stelt zich niet meer herkiesbaar. by. bloemsierkunst Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. dering het inrichtingsplan van fase III van de aanleg van Park Kethel (Harreweg) en het beheersplan van de nieu we heemtuin in het Prinses Beatrixpark op de agenda. De Werkgroep richtte zich een dezer dgen in een schrijven tot de secretariaten van vereni gingen/organisaties die zich bezig houden met natuurbe houd. Als deze verenigingen van mening zijn dat ze een zinvolle bijdrage kunnen leve ren, worden ze uitgenodigd in het vervolg aan de besprekin gen deel te nemen. In het huidige overleg van de „Werkgroep Natuurbehoud en Natuureducatie, bredere basis" hebben zitting, de heer B. Sleeuwenhoek, namens de Hengelsportvereniging Schie dam Omstreken en de heer van der Werf, namens de Kon. Ned. Natuurhistoricus Vereni ging afd. Waterweg Noord. Namens de Dienst Gemeente werken zijn dat de heren Hoogewij en van Duyvendijk; verder de heer Th. van Gie- zen, namens het buro onder- wijsconculent. Het voorzitterschap wordt be kleed door wethouder L. Haf kamp. Als secretaris treedt op B. M. Steenbergen, namens de secretaris-afdeling Cultuur, Sport en Jeugdzaken. Corres pondentie is te richten aan Se cretarie afdeling C.J.S., Em- mastraat 1, 3111 GA Schiedam. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil heparatie Ook voor uw varlichting Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1