e IIUMli 1 Aangevraagde bouwvergunningen Buslijn 40 doorgetrokken naar "Df I*- industriegebied-s-Gra veland Werkzaamheden Proveniersbrug vrfe sn nrtir Overweg Nieuwe Damlaan voor fietsers en brommers afgesloten i .-f tö. ff Vj (ED •el 010 26 OS 00 - Sportraad voor de gemeente Schiedam VLo.,/ instruktiebassin 11 ililliiiw HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 MAART 1984 PAGINA 8. Stadskantoor Emmastraa, 1 Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergun ning binnengekomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij Bouw en Woningtoezicht, in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30 - 10.00 uur bij de heer M.W. van der Loo, telefoon 260500, toestel 188. Met ingang van 19 maart 1984 zal buslijn 40 van de RET worden doorgetrokken naar het industriegebied 's-Graveland. Zo als bekend is streeft het gemeentebestuur van Schiedam er al geruime tijd naar dat er een busverbinding moet komen naar het industriegebied. Met de RET heeft in middels nader overleg plaatsgevonden over de exploitatie van deze lijn alsmede over een tracering van de busroute door het gebied 's-Gravelandsepolder. De exploitatie van de buslijn moet voorlo pig als een proef worden beschouwd. Deze proef zal in ieder geval duren tot het in gaan van de winterdienstregeling van de RET op 27 augustus 1984. Daarna zal wor den bezien of voortzetting/wijziging van de exploitatie verantwoord is. De route van buslijn 40 is vanaf het Sta tionsplein via Overschieseweg, Nieuw- poortweg, Jan van Riebeeckweg, de Geijnstraat, de Brauwweg, 's-Grave- landseweg naar het keerpunt ter hoogte van de Neherstraat/Ringerstraat en te rug via 's-Gravelandseweg, Nieuwpoort- weg, Overschieseweg naar het Stations plein. En vervolgens gaat buslijn 40 dan via de bestaande route naar Rotterdam- Overschie en verder. De route zal worden gereden tussen plm. 6.30 uur en plm. 18.00 uur met een fre quentie van 1 uur met in elk geval in de ochtend- en avondspits en tussen de mid dag een verdichting tot een half uur. Het streven is echter om over de gehele dag een 1/2 uur-dienst te gaan rijden. Bij de halten zullen voorlopig geen abri's wor den geplaatst. Fokk»r»troöt Calandstraat - Grav«londttw«g RjjflOjtiUgfll-» Von H«»k»trgqt Amfas Vast Goed B.V. voor Stationsplein 2; zonwering aanbrengen aan het kantoor gebouw G. Toth voor Buitenhavenweg 3A en 5B; 2 woningen inwendig verbouwen C. de Vos voor Boterstraat 79; bedrijfs pand vergroten C.H.O. Lissenberg voor Bokelweg 8; wo ning vergroten d.m.v. het overkappen van het balkon Dienst Gemeentewerken voor Marconi- weg; onderkomen c.a. plaatsen t.b.v. de hoofdafdeling Plantsoenen Ir. A.M.J. Heuvelhorst voor Rotterdamse- dijk 439; winkelruimte vergroten d.m.v. het rechttrekken van de voorgevel Directeur Gemeentewerken voor Over- schieseplein 's-Gravelandseweg; brug vergroten alsmede trambaan aanbrengen Ch. von Hausen voor Broersveld 149; wo ning verbouwen G. Donks voor Hogenbanweg 433; berging verbouwen tot hobbyruimte P.J. de Pauw voor Nassaulaan 12 a/b; 2 woningen in- en uitwendig verbouwen en samenvoegen Directeur Gemeentewerken voor Thor- beckesingel 2; oostgevel van gymnastiek lokaal gedeeltelijk wijzigen E. ter Haar voor Schietbaanstraat 2; wo ning in- en uitwendig verbouwen A.C. Melsen voor Broersvest 13; entree van restaurant verplaatsen alsmede af- haalcounter maken Black Decker (Nederland) B.V. voor De Brauwweg 68; entree in de voorgevel wij zigen Ostade B.V. voor Willem Barentszstraat 1; bedrijfspand vergroten G. Toth voor Huysmansstraat 92c; douche maken Directeur Gemeentewerken voor Jan van Avennestraat hoek Aleidastraat; gymnas tieklokaal oprichten A. van Zeist voor Vlaardingerdijk 57b; woning inwendig verbouwen Schiedamsche Werktuigen- en Machine fabriek B.V. voor Zijlstraat 56; scheidings muur plaatsen op de reparatieafd. van de fabriek Raadtsaam Vastgoed B.V. voor 's-Grave landseweg; magazijn met kantoor oprich ten Aannemingsbedrijf J. v.d. Tempel Zn. b.v. voor Tuinlaan 70; woonhuis inwendig verbouwen alsmede brandtrap maken aan de achtergevel Technisch Installatie buro v.d. Moezel b.v. voor Schie 50/52; dakopbouw maken op pand no. 50 en voorgevel wijzigen van pand no. 50 en 52 J. Th. van Klink voor Villastraat 12; ber ging plaatsen Bestuur Kruisvereniging Schiedam voor Westerkade 28; v.m. werkplaats in- en uitwendig verbouwen tot consultatiebu reau C.H. van Wieringen voor Puttershoekse- straat 45; woning verbouwen en vergroten Openbare Nutsbedrijven Schiedam voor Woudhoek-Noord nabij de Scheepvaart weg; prefab transformatorhuisje plaatsen Gemeentelijk Woningbeheer voor Singel v.m. huisno. 82; 18 HVAT woningen op richten G.M. Huizing voor Korte Singelstraat 3; voorgevel van opslagruimte/garage wijzi gen Beleggingsmaatschappij Criterium b.v. voor Rotterdamsedijk 274 t/m 330 hoek Broersvest 2; gevelbekleding gedeeltelijk aanbrengen Tafeltennisvereniging „De Reling" voor Singel 8; opslagruimte inwendig verbou wen tot tafeltenniscentrum c.a. Dir. Gemeentewerken voor Edisonplein schoolgebouw verbouwen tot 14 wooneen heden 'k t." r" In verband met de aanleg van een tram baan op de Proveniersbrug over de Schie- damse Schie te Schiedam, zal deze brug moeten worden aangepast. I De brug zal tijdens de werkzaamheden in de periode van 24 april t/m 26 oktober 1984, of zoveel korter als mogelijk en lan ger als noodzakelijk, niet voor het scheep vaartverkeer kunnen worden geopend. Vaartuigen met granen bestemd voor de Hollandia Moutwijnfabriek B.V. aan de Schie, zullen uitsluitend via de Parkslui zen en de Delfshavense Schie deze fabriek kunnen bereiken. Renovatieplannen zwembad-Zuid Er moet daarbij rekening worden gehou den met een doorvaarthoogte onder vaste bruggen van 4 m+ N.A.P. bij een gemid delde Schiestand van 0.40 m- N.A.P. (Doorvaarthoogte gemiddeld 4.40 m). Bot vendien is het vaarwater ter plaatse slechts plm. 25 m breed, zodat ongeveer 1000 meter achteruit moet worden geva ren door verscheidene bruggen alvorens het vaarwater voldoende breed is om te zwaaien (plm. 45 m). Nadere inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, afd. Havendienst, tel. 01O-- 622222, toestel 168 of 169. I Het bestuur van de Stichting Zwembaden heeft in haar vergadering van februari besloten het college van B W te verzoe ken om in zwembad-Zuid een aantal voorzieningen te treffen. Deze verande ringen zijn enerzijds noodzakelijk gewor den om het zwembad aan te passen aan de gewijzigde behoeften van het publiek en de ontwikkelingen die zich op dit terrein voordoen (meer mogelijkheden voor re- kreatie!); anderzijds maakten de huidige energiekosten en behoefte aan groot on derhoud investeringen ter verbetering ge wenst. M.b.t. de beheersing van de ener giekosten loopt nog een onderzoek van het Bouwcentrum. Het advies terzake zal binnen niet al te lange tijd worden uitge bracht. De voorzieningen die in de rekreatieve sfeer liggen, bestaan uit: wijziging van de ruimten in de entreehal; Uitbouwen van de glaspui aan de zuidzij de; plaatsen van een sauna en enkele solaria; plaatsen van een aantal zonnebanken; plaatsen van een glijbaan en verdere lu dieke zwemvoorzieningen. De hal van het bad zal zodanig gewijzigd worden dat de huidige kassaruimte en de buffetruimte komen te vervallen. De wachthoek zal iets verkleind worden. De glaswand tussen de hal en het bassin zal komen te vervallen. De kassa en een uitgiftebuffet zullen ge plaatst worden ongeveer in het midden van de ontvangsthal. Op de plaats waar nu het buffet is, zal een ruimte komen voor een zonneweide. De ruimte die vrij komt door het verplaatsen van de glas wand zal ingericht worden als terras. Vanaf dit terras heeft men direkt kontakt met de zwemzaal. De glaswand aan de zuidzijde zal onge- veeer 2.50 meter worden uitgebouwd. Hierdoor verkrijgt men een ruimte die in gericht kan worden als serre met lig- en zitmogelijkheden. Voor het inrichten van een saunaruimte zal één gemeenschappelijke kleedruimte en douche komen te vervallen. De sauna biedt ruimte aan ca. 10 perso nen. Bij de sauna zullen ook de solaria ge plaatst worden, terwijl er tevens een re laxruimte gerealiseerd wordt. In deze ruimte zullen ook een dompelbad en een bubbelbad komen. In de hoek waar thans het buffet is, zal ruimte ge maakt worden voor het plaatsen van 7 of 8 zonnebanken. Deze zonnebanken bestaan uit een ligpla- teau met daarboven een lichtarmatuur met 9 lampen. Deze lampen kan men door middel van automaten met muntinworp inschakelen. In het bassingedeelte zullen diverse voor zieningen worden getroffen w.o. de aan leg van een 12 meter glijbaan. De bad- meesterspost zal verplaatst worden en is nu geprojekteerd tussen de bassin tegen de zijwand. Langs en in het bassin zullen geplaatst worden sproeipalen, luchtdou- ches en massagestralen. Verder zullen er in het water diverse verplaatsbare ele menten komen te liggen. De veranderingen c.q. aanvullingen zoals hiervoor aangegeven zullen ongeveer ƒ300.000,- gaan kosten. Aangezien in het bad tevens diverse ande re onderhoudswerkzaamheden moeten worden verricht, zal verzocht worden dit gelijktijdig te mogen uitvoeren. Hierbij is o.a. te denken aan de reparatie van de platen aan de kopse kant van het bassin; het vervangen van de lamellenpla fonds in de kleedkamers en de gang; aan passen van de banken in de kleedruimten; aanpassen van de verkleedruimte voor het personeel; voorzieningen t.a.v. de gla zen wand langs de gang i.v.m. energiebe sparing. Ook zal getracht worden, ter ver groting van de serviceverlening aan het publiek, opbergkasten voor waardevolle voorwerpen aan te schaffen. Ten behoeve van de kleinste bezoekers zal tevens overwogen worden een kleine glijbaan te plaatsen bij het ondiepe bassin. Het bestuur heeft de kosten van de bijko mende werkzaamheden begroot op 100.000,- zodat aan het college van B W verzocht zal worden een totaalkrediet beschikbaar te stellen ad. ƒ400.000,-. De financiële kant van het geheel kan budgettair-neutraal zijn. De jaarlijkse las ten als rente en afschrijving en extra energieverbruik zullen bestreden kunnen worden uit de meer ontvangsten uit het badbezoek. Dit hogere badbezoek is in diverse plaat sen waar reeds rekreatieve voorzieningen in een zwembad zijn aangebracht duide lijk naar voren gekomen. Voor het uitvoeren van de diverse werk zaamheden zal het bad alleen gesloten moeten worden bij de uitbouw van de glaspui tot serre. Dit zal ongeveer 2 we ken zijn. Het bestuur tracht dit in de zo mervakantie te bewerkstelligen. De overige voorzieningen kunnen vol tooid worden gedurende de openingsuren van het bad. VI W ïve rekrea itie ie'b a badmeester terr douches berging douches loketten kleedkamers ^achthoek ingang Woensdag 14 maart 1984 wordt gestart met de werkzaamheden aan de bestrating van de Nieuwe Damlaan ten behoeve van het in de toekoms omleiden van het autoverkeer door de nieuwe zijtunnels. Door deze werkzaamheden is hét niet mogelijk dat er (brom-)fietsverkeer op de Nieuwe Damlaan tussen de Burg. van Haarenlaan en de Schiedam- seweg plaats kan vinden. Wel is het mogelijk dat met de (brom)-fiets aan de hand gebruik gemaakt wordt van de oversteek bij het perron van Sta- tion-Nieuwland. Voor wie dit niet wil is een omleidingsroute gemaakt. Het (brom-)fietsverkeer van en naar Groenoord, Kethel e.o. zal worden omgeleid via de Piersonstraat, Johan de Wittsingel, tunneltje onder de spoorbaan, het parkje naar Bijdorp, Schiedamseweg en vise versa. Deze tijdelijke omleidingsroute zal door witte borden met zwarte letters worden aangegeven De duur van de werkzaamheden zal ongeveer 1/2 jaar zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 8