Nieuwe In 't kort VANDAAG deze krant „Orpheus" heeft na 2 jaar programma rond Uw kijk op mode in Total Look Bus 38 bezet door boze passagiers Alternatief tuinieren bij „Vijf sluizen' lïjj tin DIJKSHOORN BRILLEN ïS Stadsblad Programma Franse TV 5 in DrieAMRO kantoren in district Schiedam langer open Commissie vergadert over RW 19 Filmavond in Schiedam ii ij Dinsdagavond loting Randstad Edities Horeca toernooi En natuurlijk Sportief bekeken Stoomtrein op Koninginnedag in Snaanse Polder Vervoers- assistenten RET willen zinvol bezig zijn Informeer mee Trots Voordelen Voetbal (BT7 f65,- BOWUNG MUSIS Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van .circa 1.2 miljoen exemplaren SCHIEDAM Als het aan „Orpheus" ligt, heet sporthal Margriet voorlopig gewoon Margriethal. Want een sporthal, dat klinkt niet zo toe passelijk bij een muzi kaal evenement van de eerste orde, vindt Piet Smit, voorzitter van het Koninklijk Schiedams Mannen koor. Op woensdag 14 novem ber geeft „Orpheus" een eenmalig concert in die Margriethal. Voor de eer ste maal in de plaatselijke muziekgeschiedenis wordt dan op Schiedamse bodem Een van de Nederlandse solisten op de Verdi- avond: Wout Oosterkamp, bas. een uitvoering gegeven van het beroemde Requi em van Guiseppe Verdi. SCHIEDAM/ROTTERDAM Met een busbezettings- actie hebben bewoners van het Verre Westen woens dag 14 maart de RET laten voelen hoe er over de in kortingsplannen van bus 38 wordt gedacht. Zoals be kend wil het gemeentelijk vervoersbedrijf de route van bus 38 drastisch kortwieken. Deze Rotterdamse drukke buslijn zou in de nabije toekomst nog maar tot Spangen gaan. Bowling Musis Reserveer nu!!! Telefoon 010-732422 Legaal VAN A TOT Z VERZORGD! Bowlen diners koud buffet koffietafels salades bitterballen/saté's Zalen tot 175 personen Bowling Musis Reserveer nu!!! Telefoon 010-732422 yy SCHIEDAM Het zomerseizoen van de Schiedamse Volkstuinders Vereniging Vijfsluizen gaat op 7 april van start. Het bestuur wil een aanzet geven aan het al ternatief tuinieren op een aan het tuinencomplex toe gevoegde stuk grond, dat ontstaan is bij de demping van het westelijke gedeelte van wat eens de Polder vaart was. 'fc T.V. DEFEKT? RADIO ABA VRIJDAG 16 MAART 1984 - NR. 22 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingou, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Ook op woensdag 21 maart: een voorlichtingsbijeenkomst in Het Zuiderkwartier aan de Dwarsstraat 33 (aanvang acht uur). De gemeente (nutsbedrij ven en Gemeentewerken) legt uit welke gevolgen de aanleg van de Deltadijk tussen de Ha- vendijk en de Buitensluis voor de bewoners met zich mee brengt. Het concert dat het Rijnmond saxofoonkwartet geeft in het Stedelijk Museum op zondag 18 maart begint niet zoals aan gekondigd om half drie, maar om half twaalf 's morgens. Het museum is (alleen voor concertbezoekers) geopend vanaf kwart over elf. Toegang vijf gulden. Korting voor CJP, Pas 65 en leden van de Vér. Vrienden van het Museum. In de trouwzaal van het stad huis aan de Grote Markt vindt op woensdag 21 maart de tweede bijeenkomst over het thema werkloosheid plaats. Werkgevers en werknemers praten met vertegenwoordi gers van de gemeente. Aan vang acht uur. Volgende bij eenkomsten op 11 april en 16 mei. Vrijdagavond 23 maart a.s. zal de chr. muziekvereniging „Harpe Davids" een concert in het Passage Theater te Schie dam geven. Op deze avond zal naast het harmonie-orkest ook het tamboer- en trompetten- korps, het majoretten- en het minirettenpeloton van „Harpe Davids" te horen en te zien zijn. Het concert begint om 20.00 uur en de zaal van het Passage Theater is open om 19.30 uur. Kaartjes a 3,50 zijn verkrijg baar op de volgende adressen: M. Jongste, Royaardsplein 204, Schiedam; J. Ilmer, Beierland- sestraat 55a, Schiedam; W. H. de Bakker, van Hogendorp- straat 173, Schiedam; B. Leer, Toon Verheijstraat 173, Schie dam. De toegangskaarten kunnen tevens telefonisch besteld wor den via het nummer: 010- 269563 (kassa Passage Theater) of gekocht worden op de avond aan de kassa van het Passage Theater. De eerstvolgende ledenverga dering van de NCVB afdeling Schiedam centrum vindt plaats op donderdag 22 maart in de Voorhof van de Juliana- kerk aan de Burgemeester Knappe rtlaan. Tijdens deze bijeenkomst die op 20 uur begint, spreekt mevr. J. van Beusekom uit Den Haag over het onderwerp „Vrouwen voor Vrede". SCHIEDAM ELke avond tussen zeven en tien kunnen abortnees van de kabeltele visie het Franstalige satellietprogramma TV 5 ontvangen. Hier een overzicht van het programma aanbod tussen 16 en 23 maart. Vrijdag 19.00 uur Programma pour la jeu nesse; 19 30 uur Les parents terribles; 21.45 uur Une balade dans le vieux bordeaux, do cumentaire régional Zaterdag 19.00 uur Puzzle - Salvatore Ada- mo - Variétés; 19.50 uur ««Chia Chia Fox Fox»» - Les medecins sans frontieres; 20.50 uur La Musique des Tziganes: reportage. Zondag 19.00 uur Le grand studio: Le Mi- den - variétés; 19.55 uur Julien Fontanes Magistrat - Série; 21.20 uur Grands pas clas- siques - ««Sylvia»» - Ballet. Maandag 19.00 uur Champs-Elysees - Va riétés; 20.30 uur Papa Poule Série; 21.17 uur Carnets de L'aventure - Magazine. Dinsdag 19.00 uur Les aventures d'Arthuro: Programma pour les enfants; 19.05 uur Si on chantait - Variété; 20.00 uur Temps pre sent; 21.00 uur Portrait d'Artistes Suisse; 21.30 uur Balade a travers la musique popu laire Suisse no. 3. Woensdag 19.00 uur Pixi Foly - Divertisse ment; 19.20 uur Jack Spot - Divertissement; 19.45 uur le jardinier recalcitrant - Téléfilm; 21.15 uur Contes de la rue Broca: La Fee du Robinet. Donderdag 19.00 uur Discopuce Program ma pour la jeunesse: Sido et Remi: program ma pour la jeunesse; 19.18 uur The dansant - Variétés; 19.55 uur Les cinq dernieres mi nutes - Serie policière; 21.24 uur Recettes de cuisine. Vrijdg 19.00 uur Programma pour la jeunes se; 19.30 La grande Duchesse de Gerolstein; 21.30 uur La Bosse des Maths - Téléfilm. 1 Verdi-avond wordt Schiedams evenement van eerste orde In het district Schiedam kun nen clienten van de AMRO bank voor alle diensten inclu sief kastransacties bij de vol gende kantoren tot vijf uur te recht in plaats van tot vier uur voorheen: Schiedam, G. Verboonstraat 15. Rotterdam laan 127. Rotterdam Burg. Baumann- Mathenesserlaan hoek Rösener Manzstraat 165. Rotterdam, Veerplein 2-4. De openingstijden van de ove rige kantoren blijven onmge- wijzigd. Vorige week stond het al op deze voorpagina, we herhalen het vandaag met genoegen: in de krant van volgende week verschijnt Total Look: Randstad-Edities' eigen modebijlage vol illustraties, foto's en vakkundige tekst over mode, die u ligt. Het blijft daarin niet alleen bij de vraag: wat trekken we aan. Maar ook: hoe zien we er uit. Via sieraden of de nieuwe kleuren van de make-up, met die tas of aan het strand: de mode heeft zoveel aspekten. Om de lezer(es) te kunnen informeren, waar al die nieuwe invalshoeken van de mode in de winkels te zien en, als 't even kan, te koop is, bestaat er uiteraard gelegenheid advertentioneel op het nieuwe seizoen in te haken. Want advertenties zijn ook informatie! Voor dit advertentionele aspekt van Total Look kunt u nog kontakt opnemen met de u bekende adressen om zo üw eigen kijk op de mode te geven. Ir Aan dit circa anderhalf uur durende programma werken verder mee het Toonkunst koor, het Schiedams Vrouwen koor en het Gemengd Koor Excelsior, alle uit Schiedam. „Orpheus" loopt al twee jaar rond met dit ambitieuze, maar vrijwel onuitvoerbare plan. Grootste probleem was altijd het vinden van een geschikt orkest. Die hindernis is nu ge nomen. Het mannenkoor is er in geslaagd, het Gelders orkest te contracteren voor twee avonden in november (op de 13e wordt de generale repetitie gehouden). Smit is daar best een beetje trots op. Even triomfantelijk noemt hij de solisten van 14 november: de Poolse Elzbieta Szmytka (sopraan), de Engelse David Johnston (tenor) en de Hollandse vocalisten Yard van Nes (mezzo sopraan) en Wout Oosterkamp (bas). Deze unieke muzikale avond, wordt overigens wel een kost bare aangelegenheid. De gage voor het orkest alleen al be draagt circa 14.000 gulden, en ook de solisten zijn allesbehal ve goedkoop. Waarbij ook voor de huur van de Margriethal en aankleding van de zaal een lief sommetje moet worden neergeteld. „Opheus" wil deze kosten dek ken met subsidies en entree gelden. Kaartjes voor het con cert gaan ongeveer 15 gulden kosten. Over de keuze van de sporthal als „concertgebouw" zeggen „Orpheus"-bestuursleden Piet Smit, Elly Stouthandel (secre taris), Guido Duchateau (pen ningmeester) en Andre Bal vers (vice-voorzitter): „Eerst ging onze gedachte uit naar de Grote Kerk. Die bleek echter te klein voor al die zangers en musici, in totaal 270 mensen. Verder heeft de kerk geen kleedkamers, en de Margriet hal wel. Die heeft natuurlijk een heel andere sfeer, maar kent ook voordelen. Een gun stige ligging, en volop par keerruimte". Om de hal toch een beetje het aanzien van een concertruimte te geven, worden twee grote podia gebouwd en de reclame borden gecamoufleerd. „Orp- heus"-dirigent Richard Rem heeft de zaal overigens ge keurd en in orde bevonden. De hoge stemmen zullen wat worden gedrukt, en de galm ontbreekt, verder voldoet de sporthal uitstekend. Diezelfde mening is ook de di rigent van het Gelders orkest toegedaan. De 1200 tot 1500 luisteraars krijgen dan ook be slist geen programma van mindere kwaliteit voorgescho teld, belooft Piet Smit. De voorbereidingen worden afgerond met een koren- en repetitiedag in zaal De Ark op 6 oktober. In diezelfde maand repeteren de deelnemers aan dit puur Schiedamse evene ment vijf avonden in het Spie- ringshoek-lyceum. Vanwege het bijzondere ka rakter van deze Verdi-avond verwacht het Orpheus be stuur een volle zaal. Slechts één ding kan roet in het eten gooien. Dat is alwéér de sport. Piet Smit: „Hopelijk is er die avond geen inter land-voetbalwedstrijd op de tv." den en de eerste vond woens dag 14 maart plaats. Kwaliteits- brillen voor slechts Schiedam. SI LMuinastraat 1. tal 010-2S. 71.49 Schiedam. Kethel. Ho» »an Spelend S. lel 010-70 17.30 SCHIEDAM Op woensdag 21 maart wordt de vernieuwde Gabriëlle kleuterschool aan de Dr. Schaepmansingel geopend. Om negen uur verzamelen de kleuters zich in de hal waar de musical „Waar is de sleutel" wordt opgevoerd. Een lastige vraag als je school is opge knapt, en je kunt er niet in. Maar alles komt op zijn pootjes terecht, want omstreeks half tien gaan alle kinderen naar hun klas om een begin te ma ken met het feestprogramma. SCHIEDAM Op woensdag 21 maart 1984 vergadert de Reconstructiecommissie Mid den-Delfland. Op de agenda staat o.a. bespreking van het concept-ontwerp deelplan Lic- kebaert en bespreking van de nota van Rijkswaterstaat be treffende de inpassing van Rijksweg 19 in Midden-Delf land. De vergaderingen van de Re constructiecommissie zijn openbaar. Bij elke vergadering is er een mogelijkheid gebruik te maken van 5 minuten spreektijd. Aan het begin van de vergadering is daar een kwartier voor uitgetrokken. Wie gebruik wil maken van het spreekrecht moet dit voor het begin van de vergadering kenbaar maken aan de voor zitter of de secretaris. De vergadering wordt gehou den in het Provinciehuis te Den Haag, woensdag 21 maart 1984, aanvang 14.00 uur. de „Dat is toch de kip met gouden eieren slachten", zo menen de bewoners van Het Witte Dorp en Oud-Mathenes- se. Ook de Vereniging Reizi gers Openbaar Vervoer (RO VER) en bewoners uit aan grenzende wijken zijn die me ning toegedaan. Maar de voor nemens hebben niet alleen on begrip teweeg gebracht. Bij vele Verre Westenaren gaat de gedachte van de inkorting ge paard met emoties. En dat is niet verwonderlijk, daar een groot gedeelte van de wijk is vergrijsd en aangewezen is op de busverbinding. Zij vrezen de opheffing van hun „levens lijn". Het schrappen van het laatste stuk van het traject, be tekent dat de ouderen zijn aangewezen op bus 59 en de tramlijnen 1 en 8. Dat laatste impliceert dat een groot stuk te voet dient te worden afge legd naar de halte op de Schie- damseweg, die ook nog eens op een dijk is gelegen. Vooral in de winter zouden de problemen voor de ouderen niet te overzien zijn. Wat bus 59 aangaat vinden de passa giers de verbinding geen rede lijk alternatief, omdat het een indirecte route betreft. Ook voor schoolkinderen betekent een en ander groot ongemak. Logisch daarom dat de mensen uit het betreffende stadsdeel in het geweer zijn gekomen te gen de plannen van de RET. Twee weken geleden kwamen wijkbewoners massaal naar een speciaal belegde bewo nersvergadering, waarbij ook een RET-er was uitgenodigd. De bijeenkomst duurde nog geen uur. De afgevaardigde van het gemeentelijk ver voersbedrijf bleek niet bereid de argumenten van de aanwe zigen aan te horen. Na zijn vroegtijdig vertrek ontstonden de plannen acties te gaan hou- met/zonder telefoon (010) 732422 Lange Haven 115 Schiedam Om 14.07 uur „kaapten" vijftig buurtbewoners bus 38. De be zetting had een legaal tintje, alle actievoerders stempelden immers keurig twee zones af. Spandoeken met „Het Verre Westen laat zich niet pesten", werden opgehangen en folders werden uitgedeeld tijdens dè route die de chauffeur gewoon kon afwerken. Een actielied, en boze leuzen droegen de „kapers" in hun bagage met zich mee. De voor de bus rij dende geluidswagen heeft er toe bijgedragen dat de mensen bij de haltes op de route Fran selaan - Schiedam - Crooswijk - Franselaan de ware toe dracht van de bezettingsactie niet ontging. Aanstaande dinsdag verga dert de Rotterdamse Raads commissie voor Ruimtelijke Ordening. De kwestie rond bus 38 komt daarbij aan de orde. Het is de bedoeling dat zoveel mogelijk wijkbewo ners 's ochtends vroeg naar het Rotterdamse stadhuis vertrekken. Voor meer in formatie kan contact wor den opgenomen met de buurtwinkel aan de Bul- gaarsestraat 4. Hier zijn perceeltjes grond van ongeveer 60 tot 100 m2 be schikbaar voor hen die belang stelling hebben voor het biolo gisch tuinieren. Wel zijn op stallen niet toegestaan, hoog stens gereedschapskisten. Het bestuur van Vijfsluizen wil in kontakt komen met mensen die zich voelen aange sproken tot dit biologisch tui nieren en speciaal hen die zich willen specialiseren in een kweek van bepaalde bloem soorten en planten. Het is niet de bedoeling dat men naast een volkstuin kan gaan beschikken over zo'n al ternatief tuintje. Er wordt ge dacht aan kandidaatsleden, die in afwachting van een gewone volkstuin alvast eens een spa in de grond willen steken. Ook volkstuinders voor wie een normale tuin te zwaar is ge worden komen in aanmer- SCHIEDAM Zaterdag 24 maart wordt in de Haven- kerk, Lange Haven 70, Schie dam, de film 'Greater than gold' vertoond. De film begint om 19.30 uur, de toegang is vrij. king, alsmede schoolverlaters, bejaarden en (zo mogelijk) li chamelijk gehandicapten. Om dit alles te realiseren zijn ervaren leden-tuiniers nodig waarover men hoopt te kun nen beschikken. Gegadigden voor zo'n stukje grond kunnen zich zaterdag 17 maart a.s. vanaf 10.30 uur melden in het verenigingsgebouw. Ze wor den in volgorde van binnen komst ingeschreven. Wij helpen direktU! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1