Nieuwe In't kort i VANDAAG in deze krant Schipperskinderen krijgen ander thuis I Vroege vogels Vers va Stadsblad Kerken luiden noodklok voor Wilton Kan Wilton vreedzame" scheepswerf worden? Aanklacht tegen SSSW Sportpagina: korfbal Succes Eind van deze maand weer Holy/ Groenoord pagina Registratie auto's in bijpostkantoor Dieselstraat perkg13.50 askarbonade P. Groeneveld en Zn. Vedette Bernadette tekent kontrakt Martinit faalt Wennen Deze week Perkg. v ex tra voordelig9.95 Burg. Honn. (ïretelaan 91 Schiedam. Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren 99 SCHIEDAM Schippersinternaat „De Uit kijk" wordt in de huidige vorm opgeheven. De 48 pupillen die het ruim 200 jaar oude pand aan de Hoogstraat bewonen, verlaten in juli dit onderkomen definitief om zich te ves tigen in vier over de stad verspreide woonhui zen. Daar zullen de kinderen, tussen de 6 en 18 jaar oud, beter tot hun recht komen, ver wacht direkteur C. H. M. Vastenburg. Deze nieuwe pedagogische aanpak vloeit voort uit de ontwikkeling dat steeds meer schipperskinderen na hun (verplichte) schooltijd liever aan de wal blijven, waar zij meer vertier vinden dan op het water. De gerant van La Duchesse toont de eerste merel eieren van Schiedam in 1984. De aanstaande moeder wilde zelf niet op de foto. Jont* GOUDSE^ per Hollands Zuiglam Kalfsvlees. ZEEUWS SPEK GEKOOKTE WORST SCHIEDAMSE BEULING Slagerij C. Groeneveld SCHIEDAM Met achter het stuur RET-chauffeur Frans Punselie heeft bus 40 maandag zijn eerste offi ciële rit door de 's Gravelandsepolder gemaakt. Vanuit kantoren langs de route wuifden typistes naar de met tulpen versierde bus. De passagiers, ambtenaren en di- rekteuren van in de polder gevestigde bedrijven, be antwoordden deze groet geestdriftig. Chauffeur Zijdeveld. Frans Punselie verwelkomt zijn passagiers, onder wie wethouder Chris T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA WOENSDAG 21 MAART 1984 - NR. 23 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De^ Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Woensdag 28 fnaart houdt de Wereldgroep van de Joh. de Doperparochie aan de Mgr. Nolenslaan een avondwake. Deze begint om half acht in de dagkapel. Het thema is: „Vluchten voor de vrijheid". In het daarop vol gende weekeinde (30 maart, 1 april) is er een eucharistie an nex gebedsdienst rond de Vas- tenaktie 1984. Op zaterdag 24 maart houdt de Goeman Borgesiusschool aan de Anth. Muysstraat een fan- öy-fair. Opzet: een leuke dag organiseren, en de schoolkas aanzuiveren. Attrakties op deze rommelmarkt: fietsen te gen de klok, rad van avon tuur, speertjes werpen, etc. De fancy-fair duurt van tien tot vier uur. Ter gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan van het Nieuw- landkoor wordt op vrijdag 30 maart een jubileumzangavond gehouden in de Magnalia Dei- kerk. Aanvang half acht. Me dewerkenden zijn o.a. Kees Passchier (orgel), Jan Kooy (piano), Piet Planque en Arie Zuidgeest (trompet) en de ko ren Canzone, Jong Begin en natuurlijk het Nieuwlandkoor zelf. Toegang gratis. Vrijdag 23 maart draait de Filmclub Schiedam „Düsman" (De Vijand) van de Turkse ci neast Yilmaz Güney, beroemd geworden met „Yol". De film begint om half tien. Het adres: gebouw De Teerstoof, Nieuw- straat. Lidmaatschap verplicht. Toegang 3,50. In vrouwenontmoetingscen trum Barrika aan de Lange Kerkstraat geeft Jacqueline Zierikzee een korte cursus vrouwengeschiedenis (Be roemde Vrouwen uit de Eerste Feministische Golf) Kosten tien gulden voor drie bijeen komsten in april. Opgeven voor 29 maart. Inlichtingen: telnrs. 734545, 266334. Op woensdag 28 maart wordt de eerste paal geslagen voor de buitenwaterkering tussen Bui- tensluis en de Havendijk. De handeling wordt verricht door de dijkgraaf van hoogheem raadschap van Schieland. Het beton gaat om half vier de grond in. SCHIEDAM Een aan tal kerken in Schiedam gaat voortaan dagelijks 5 minuten de noodklok luiden. Wie tussen tien voor vijf en vijf voor vijf klokgebeier hoort, hoeft niet te vrezen voor brand of onraad, want dit gebaar van de kerken heeft betrekking op de situatie rond de scheeps werf Wilton Fijenoord. Met hun bronzen stem men willen de kerken hun solidariteit betuigen met de werkeners van WF, die, aldus een giste ren dor de Gereformeer de Kerken verspreide verklaring, „nog steeds in afschuwelijke onze kerheid verkeren om trent het voortbestaan van hun betrekking". Het luiden van de klok ken wordt pas gestaakt als Schiedam de zeker heid heeft verkregen dat de werf blijft bestaan. „Wij blijven vurig hopen op een positieve beslis sing", aldus de kerken in hun verklaring. Meer nieuws over Wilton elders in deze krant. u - - Internaat opgesplitst in vier woongroepen Volgens de wet zijn „varen de" ouders verplicht hun kind onderwijs te laten vol gen. Tot nu toe werden daar bij internaten of pleeggezin nen ingeschakeld. Met de leefgroepen die De Uitkijk voor ogen staan wordt een nieuw tijdperk voor de schippersinternaten inge luid. „In feite gaat het om een der de mogelijkheid", verklaart Vastenburg, die pas tot het ex- penment besloot na langdurig overleg met de Pedagogische Afdeling van de universiteit in Utrecht. De leefgroepen worden onder gebracht in panden aan de Burg. Knappertlaan, School straat, Tuinlaan en Veenland- straat. Elke groep bestaat uit 12 pupillen, vier vaste begelei ders en één gastvrouwe. De woongroep vormt het „thuis' van de schipperskinderen, die overdag onderwijs volgen op een van de scholen in de regio. Op deze manier hoopt men de kinderen gemakkelijker te kunnen wennen aan een leven op de wal. „De Uitkijk" is officieel als schippersinternaat in gebruik sinds 1871. (Van dergelijke in ternaten zijn er 27 in Neder land). In 1973 werd het 20ja rig bestaan van het gebouw aan de Hoogstraat gevierd, waarin in het verleden o.a. ook weeskinderen waren on dergebracht. Het monumentale pand is in middels verkocht aan de ge meente, die volgens Vasten burg al jaren een oogje had op „De Uitkijk" en dan vooral op de grond waarop het internaat staat. Welke plannen de ge meente er mee heeft, is niet bekend. De gedaanteverwisseling van „De Uitkijk" vindt plaats op 12 juli, als staats secretaris Leijenhorst (on derwijs) de vier nieuwe woongroepen in gebruik neemt. Met de verbouwing van de voor dit doel aange kochte panden wordt bin nenkort begonnen. Een groot deel van de kosten wordt gedragen door het mi nisterie, dat „De Uitkijk' voor 100 procent subsidieert. HOLY/GROENOORD Op woensdag 28 en don derdag 29 maart verschijnt opnieuw de maandelijkse Holy/Groenoord pagina in onze Randstad Edities/Het Nieuwe Stadblad en Groot Vlaardingen. Verenigingen, instellingen en iedereen anders die zijn redaktionele nieuws kwijt wil op deze pagina kan dit schriftelijk doen voor maandag 26 maart aan het adres Rijnmond redaktie Randstad Edities, Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen. Persoonlijk afgeven mag natuurlijk ook daarvoor is het adres Groot Vlaardin gen, Westhavenkade 14, in Vlaardingen of Het Nieu we Stadsblad Broersvest 125 in Schiedam. Aangezien al dat nieuws uiteraard verwerkt moet worden verzoeken wij u één en ander in te leveren voor maandagochtend tien uur. SCHIEDAM Eén zwaluw maakt nog geen lente, zeggen ze. Geldt dat spreekwoord ook voor merels? Want zwaluwen mogen in deze omstreken dit jaar dan nog niet gesignaleerd zijn -laat staan broedende zwa luwen- maar merels die voor uitlopen op het voorjaar verto nen zich al wel. Twee van die vroege vogels hebben zich geïnstalleerd in de tuin van specialiteitenrestau rant La Duchesse aan de Maasboulevard. Kort voor de 21e maart vercheen daar plot seling een merelpaar dat ijve- SCHIEDAM Met ingang van 1 april 1984 is het bijpost kantoor SchiedamDiesel straat belast met het over schrijven van kentekenbewij zen voor motorvoertuigen en de registratie van snelle mo torboten. Het kantoor is van maandag t/m vrijdag geopend van 08.30 uur tot 17.00 uur. Sverse Fijnproevers, het is er weer, vers enblank gemest Wij hebben voor u lamsschouders, lamsbil, lamszadel, coteletjes enz. en van het kalf: schnitzels, oesters, blinde vinken, lapjes, gehakt enz. Wist u dat wij plm. 30 soorten vleeswaren in ons eigen bedrijf fabriceren, wij iedere dag warm en onze bekroonde voorradig hebben, wij als één van de weinigen slagers nog de echte maken en dat wij alleen eerste klas varkens- en rundvlees verkopen tegen een redelijke prijs. Voor een prima kwaliteit en service: St. Liduinastraat 77 Schiedam, telefoon 267985 Bus 40 in gebruik De busverbinding met de in dustriepolder is sinds 19 maart een feit. Voor werknemers in 's Graveland zal dat even wennen zijn, want veel onder nemingen hielden er tot nu toe een eigen vervoersdienst op na, een service die nu komt te vervallen Over de belangstelling voor deze nieuwe lijn kon de RET maandag nog geen mededelin gen doen. Tijdens de maiden trip, georganiseerd door wet houder Chris Zijdeveld, wer den slechts twee passagiers bij een halte achterin de polder waargenomen, doch dezen wa ren in de gereserveerde bus niet welkom. Tijdens de spits uren zal het naar verwachting aanmerkelijk drukker zijn. Overigens beschouwt de RET de exploitatie van lijn 40 voor lopig als een proef die tot eind augutus duurt. Bij het ingaan van de winterdienstregeling wordt de frequehtie aan de be hoefte aangepast. Voor de toekomstige gebrui kers volgt hier nog eenmaal de route van lijn 40: Vanaf het Stationsplein wordt gereden via Prof. Kamerlingh Onneslaan, Overschieseweg, Nieuwpoortweg, Jan van Rie- beeckstraat, de Geijnstraat, De Brauwweg, 's Gravelandse- weg, Ringersstraat v.v. En vervolgens gaat buslijn 40 dan via de bestaande route naar Rotterdam—Overschie en verder. Het station wordt dan de eindhalte van deze bus lijn. Nieuwe dienstregelingbladen voor lijn 40 zijn verkrijgbaar bij de chauffeurs van deze lijn en bij de RET-verkooppunten en RET-informatieposten. rig en ongestoord een nestje bouwde. La Duchesse.-eigenaar Jan de Groot vindt die huwelijksakti- viteiten in zijn struiken „com pleet abnormaal". „Want het tijdstip, zie je, is toch wel gek. Zegt het spreekwoord niet dat vogels pas in mei hun eitjes leggen?" De Groot, al „van kindsafaan" geïnteresseerd in het doen en laten van het gevederde volk je, mag zich trouwens in een gevarieerd vogelbezoek ver heugen. Rond het restaurant staat hier en daar wat groen, waar het voor vogels van di verse pluimage goed toeven schijnt te zijn. Behalve houtduiven en win terkoninkjes neemt de horeca- man regelmatig roodborstjes, mezen en zelfs Vlaamse gaaien waar. De Groot: „Dat is nog onbegrijpelijker. Je zit hier midden in een industriegebied. Mensen krijgen het aan hun longen of klagen over stank, maar vogels schijnt dat alles niet uit te maken". Nou ja -sommige dieren storen zich niet aan de kalender en trekken zich ook van gezegdes niet aan. Gelukkig gaat zelfs in industriegebieden de natuur gewoon zijn gang. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1