Nieuwe geur met ritme van nu ,o0p|ernte 'n' Verovering op de zon voor de benen Nu vijf-in-één voor reizen en rijden n Gaaf idee Super- vrouwelijk: de teddy Bril van 20 jaar terug in rage Zuiver wol, ook als de zon schijnt Courrèges in voor 't strand Loop Schots voo'ruit' op de mode rijf Üi, De blits met Wayfarer Introduktie Cool Wool pSP 00 00^ J RANDSTAD-EDITIES VERSCHIINEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 39 EDITIES. WEKELIIKSE TOTAAL OPLAGE 1.2 MILIOEN. Origineel mm 1111 wm0 - *i 'M 0 q\ Het voorjaar ingaan met een nieuwe geur, jong, fris en tin telend als de lente zelf: dat kan. Daarvoor zorgt André Courrèges, de Franse mode ontwerper, die ais een archi tect progressief lijnen en beel den neerzet, welke niets met het Parijs van vroeger, maar alles met de vrouw van nu te maken hebben. Vaak tot in het futuristische toe. De nieuwe geur heet dan ook: Courrèges in blue. Op z'n En gels. En zo ruikt het ook. Koel als een strak blauwe winter lucht, helder als een bergbeek, eigenlijk is het een geur zonder poespas, maar wél met stijl. Als je met mode-ogen kijkt naar de vrij strakke, vierkante lijnen van Courrèges denk je: dat klopt helemaal: Courrèges in blue. Tot diezelfde architect van de vrije mode ineens met uit bundige ruches komt of teer in gehouden tinten om te laten zien, dat hij bezig is met kleding voor de vrouw. Ook dat hebben de createurs van het nieuwe parfum (een 'n paar jaar vergende opdracht!) er in weten te stoppen. Want de zeer recent gepresenteerde geur heeft iets geraffineerds vrouwelijks, zonder evenwel een zweempje zwoels. Het is ge woon een 'Rhapsody in blue', maar dan een vloeibare met het ritme van nu. Ook de flacons hebben dit beeld met hun strakke vierkan te vormen, charmant bekroond met een goudkleurige dop als een halve bol. De verpakking heeft hoe kan het anders een pastelblauwe tint met pit. Courrèges in blue is er als par fum, zowel als eau de toilette. Belangstelling zal er, zo wordt verwacht, zeker voor bestaan. De geurenmarkt is namelijk groeiende. Daarnaats willen mannen én vrouwen zich steeds meer onderscheiden met een geur, passend bij hun persoon lijkheid. Daar heeft Courrèges dan een zeer origineel antwoord op. Dat is nou eens een handig idee (van Jolly Bag). Een lichtgewicht tas als shopper, maar vooral geschikt voor het strand. Je kunt er namelijk het erbij horen de kussentje na opblazen aan vastritsen. Verder zit er een roy ale ligmat bij van 't zelfde mate riaal, waarop je je neer kunt vlij en. Deze drie-in-éèn tas is er in vrolijk rood en pittig blauw. Een beeld, typerend voor mode-ontwerper Andrê Courrèges: strakke lijnen en een architectonisch aandoende vlakverdeling met een witte inzet als vrouwelijke touch. Zo is ook het nieuwe parfum Courrèges in blue: fair en jong met een tikkeltje raffinement. Bakken bruin worden) in de zon doet geen zinnig mens zonder bescherming via crème, milk of olie. Wie vooral in het begin langer dan een uurtje of zuidelijke stranden van zon en zee wil genieten, kan denken aan een hoge beschermingsfactor om zo lang mogelijk van die zon te genieten zonder risico voor verbranden. Er zijn merken, die beschermingsfaktor 20 kennen en daarmee kun je (wel blijven insmeren) veel en veel langer blijven zonnen dan bijvoorbeeld met faktor 4. Hoog beginnen en steeds naar een lager cijfer is een goed advies. Bij de goede namen op dit gebied, heeft zich nu ook Lancöme gevoegd met „Conquête du soleil", vooral gericht op een nieuwe intensieve verzorging van de huid. Deze „verordening" op de zon (want dat betekent conquête du soleil) is nieuw door een uitgekiende verhouding tussen natuurlijke produkten en een bruinend, aktiverend element. Verzorging, bruining en behandeling na het zonnen begeleiden met tien produkten uit deze nieuwe serie het komplete zonnegebeuren. Moeten sportsokken nu altijd dat rood/blauw en bleu/blauw hebben bovenin het boord? Nee, en al is dit geen kleurenfo to, dan noemen we toch even (links) geel met bleu, midden donkergroen met rood, geel en donkerblauw en helemaal rechts een rode sok met groen- /bleue streep er in als voor beeld. De naam van deze serie? Hoe kan het anders in '84: olym- 8 Een teddy in overslag-model met een kanten inzet in het vlin derbroekje (Pastunette). pies en ze zijn van Bix. Overigens: sokjes voor meisjes en vrouwen zijn ook een stukje mode de komende maanden, bijvoorbeeld in khaki-, zand- en aardekleuren of op de meer ro mantische voetentoer met bor duursel, applique, opengewe- ven en linnenoptiek. De kousen worden steeds fan tasievoller en soms door naad of dessin een beetje sexy. Met gekleurde kousen, waarbij in dezelfde tint accessoires (rode panty's, rode tas of shawl als simpel voorbeeld) kun je ook een leuk stukje mode maken. Nu al aan het najaar denken... waar we beginnen met een mo- debijlage vol lente- en zomer- nieuws. Maar rondkijkend in goede stoffenzaken zie je hier en daar de Schotse ruit al op duiken en die wordt komende herfst vooral als rok zwaar ge tipt. Die Schotse ruiten zijn er in de echte clan-kleuren en dat hoeft dus zeker niet altijd iets met rood, groen of blauw te zijn. Schots voor-ruit op de mode lo pen is dus via de naaimachine al haalbaar! Jacks blijven (immens popu lair) vooral bij schooljeugd en voor sport/spel. Naast modek leuren zijn het dan ook vaak praktische facetten, die een rol bij de keus spelen. Wind dicht materiaal (zoals op deze foto) met een dubbel front en een sweatshirt rug maken zo 'n jack ook geschikt voor jogging, wan delen, golfen nodig in Hol land fietsen. (Tenson). Kinderwagen, wandelwagen én reiswieg is al heel wat jaren als drie-in-één-combi een ge waardeerde aanschaf. Ere wie ere toekomt: Prênatal was één van de eersten, die er mee kwam. Nu is men opnieuw één van de eersten met de vijf-in-één-kin- derwagencombi. Dat betekent: een reis/slaapzak met be schermende, afneembare kap met speciale banden in een korf geplaatst, heeft men met die slaapzak een reiswieg zet men die reiswieg op een (inklapbaar) onderstel dan ont staat er een volwaardige kin derwagen een bijgeleverde wandelwage- ninzet zorgt daarna, dat de gro ter geworden baby in zo'n wan delwagen de wereld kan bekij ken met het gezicht naar vader of moeder toe, maar een omge keerde rij-richting kan ook is baby peuter geworden en gaat men naar het strand of an derzins aan de wandel, dan zet men de korf van de kinderwa gen op het onderstel en ziedaar: zitten maar en laat je trekken! De prijs van deze vijf-in-éên is even onder de vierhonderd gul den. De nieuwe vijf-in-één (van Prénatai). Om in de erbij passende termi- nilogie te blijven: gaaf idee voor een schooltas gezien en door Randstad-Edities gelijk maar op de plaat gezet. Die tas van canvas met leer kan (zoals elke schooltas) gewoon aan het handvat worden gedra gen, maar met een schouder band is het minder sjouwen ge blazen. Daarnaast kan men er een rug tas van maken, verder zitten er aan de achterkant twee haken. Daarmee hang je zo'n tas aan de zijkant van de fiets. Kan'ie niet meer, zwaar beladen en wel, tussen de snelbinders weg glippen. De prijs is onder de vijftig gul den. Omdat'ie nog erg nieuw is even een informatie telefoon nummer er bij gezet: 05921- 2825. Vrij nieuw, maar toch al behoor lijk veel (in de zaken) te zien is het stukje ondermode, dat „teddy" heet. Een teddy is een hemdje én schuinoplopend broekje uit één stuk, meestal met dun ingere gen elastiek in de taille en een drukknoopsluiting in het kruis je. Ze zitten comfortabel en zijn dus plezierig in het dragen, maar vooral het super vrouwe lijke van zo'n teddy spreekt me nigeen aan. Er worden verschillende materi alen voor gebruikt, vanaf dun katoen tot zijde-achtige stoffen. Veel teddy's hebben een kant garnering, er zijn ook hele glad de. De duistere blikvanger uit de film „Risky Business". Popgroepen, die zich zelf res- pekteren dragen ze, solistisch optredende figuren maken er de blits mee (of denken dat te doen, daar kan nog wel eens verschil in zitten...) Wie niet achter wil blijven heeft 'm al op zijn of haar neus: die zonnebril. Dat ding, waar mee veertigers van nu zo'n jaar of twintig geleden op hun beurt de blits maakten. Zeg maar Wayfarer, de duistere blikvan ger uit de film Risky Business. Het is een Ray-Ban model en toen we dat montuur voor net eerst zagen, dachten we even van Bausch Lomb (het Ameri kaanse bedrijf, dat er mee komt): wat maak je me nou. Want de Ray Ban van de laatste jaren, al of niet met zweetbrug, lijkt in niks op deze Wayfarer. Het is echter gewoon een oud model, waarvan B L de mallen nog bezat en ziedaar: een nieu we rage is geboren om te vertel len hoe weinig nieuws er soms onder de zon kan zijn om toch helemaal mode te dragen... Het wolmerk hangt ook in heel wat kleding voor warmere da gen. Wol en winter leken altijd één, met de introductie van „cool wool",, zien we nu ook wol voor het zonniger seizoen. En wat voor wol! Vederlichte confectie wordt er gemaakt van „cool wool" wat gewoon koele wol betekent. Het is gemaakt van de allerfijnste wolsoort Me rino, afkomstig van schapen die in het zuiden van Australië gra zen. Met behulp van verfijnde tech nieken heeft een groot aantal spinners en wevers zich beij verd om van deze natuurlijke vezel uiterst soepele kamga- rens en lichte stoffen voor de komende maanden te brengen. Alle goede eigenschappen van zuiver scheerwol vinden we er in terug, maar de lichte gabardi nes, de dunne wollen crêpes, de mousselines en de fresco's zijn helemaal op het dragen onder zon ingesteld. Cool wool: het zit niet alleen lek ker, maar 't staat ook goed. Er zijn rokken, pakjes en voor de sportieve vrouw pantalons van gemaakt, voor de man kunnen we denken aan heerlijk lichte zomerkostuums en vooral het combinatiepak. Wol-minded- mannen moeten vooral eens letten op een nieuw cool-wool- pantalon, een mooi vallende, lichte broek in een scala van leuke kleuren. Er lopen veel streepjes door de mannenmode. Ook dqor cool wool, zoals in dit lichte colbert.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 19