van Dalen heeft't! van Dalen schoenen van Dalen heeft't! van Dalen schoenen m Twee tendensen in schoenmode, u ZOMER'84 SPORTIEF EN CHIQUE De Marine-look is het beeld van de zomer Onze kollektie is afgestemd op deze mode, sportief van lijn in mooie frisse kleuren of kleurkombinaties. Daarnaast is er de chique sandalette met een geraffineerd bovenwerk. Mooi TV. ir.flf gestyleerd, perfekt l^QUv v I I van pasvorm t,-- 4 Broersvest 135, Schiedam, telefoon 268492 t.o. parkeerterrein, donderdagavond koopavond HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 MAART 1984 PAGINA 21 Plat en dan soms zó plat, dat je amper nog van een hak kunt spreken: dat is één uitgangspunt voor de schoenmode, zoals we die de komende maanden gaan dra gen. In Parijs ging men zelf zover bij sjieke kleren heel platte schoenen te doen aantrekken, maar die grap is veel al niet verder geko men dan de plankiers van de modeshows. Elegant, verfijnd en vrouwelijk van snit: dat is een lijn, die min stens even belangrijk mag worden genoemd met hakhoogten, die variëren van een centi meter of vier tot het de uitschieters van acht cm toe. Het hangt er maar vanaf welke kleding men prefereert van al die nieuwe voorjaars- looks" om er de pas sende schoenen bij te kiezen. Zomers details bij heel wat modellen zijn vlechtwerk en een ruitjes-motief. Soms zie je in de spor tieve sektor schoenen, die helemaal van bre de leren banden zijn gevlochten. Total Look hield een verfijnd mo delletje in handen met open teentje en een fanatie-vlechtwerk in lussen als één vrolijk lentegebeuren. Het kleurengamma is goed en haakt ook al SCHIEDAM. Broersvest 33c. tel 010 - 269029 NAALDWIJK. Molenstraat 5. tel 01740-24100 s-GRAVENZANDE. Marktplein 1, tel 01748-2576 DELET Wi|nhaven 18. tel 015-124587 Pynepoort 14-16 ..In de Veste tel 015-124688 Ook vestigingen in DEN HAAG - LEIDEN - ROTTERDAM Plat, naturel-leer, safari-achtig, dus mode. Twee voorbeelden van de door velen geken de Anita-collectie waarbij de hak-hoogte kan va riëren naar eigen loopwensen. De bovenste is van (betaalbaar) goed leer, de onderste met al die ruitjes zonder meer een modeschoen. in op modelijnen. In bijna alle collecties komt een verfijnd pa relgrijs voor, allerlei ivoortinten hebben wit wat naar de achter grond gedrongen. Zwart zit veel in de jonge hoek en de safa ri-tinten in allerlei nu ances worden groot. Als steunkleuren kun nen we in de mode, dus ook aan de voeten rood en kobalt niet missen. Blauw blijft, hier en daar duikt ook maisgeel op. Deze mo- debijlage geeft ook vi sueel een breed beeld van snitten voor alle leeftijden en veler schoenwensen. Turbo (rechts) heet dit ruitjes-rubber op lin nen 't is er in zes kleuren. Met amper een hak een enkelboot met aparte sluiting: verstelbare schnallen, zoals men die aan ski-schoenen vindt. Een queenie-is een goede middenweg tus sen dat hele platte en de hogere hak. De elegante lijn in de mode kan strak zijn, maar ook vol fantasie met het ruitjes-effekt, dat we dit seizoen veel tegenkomen. Een zomerse versie van het brogue-type (links), al even zomers het aparte vlechtwerk De collegeschoen is voor de man uit de nieuwe collecties niet weg te denken. 'Niet weg te branden' hoor den we zelfs in de schoenvakhandel iemand opmerken. Nu is de ene college schoen kwa materiaal de andere niet, maar wie zo'n model graag draagt zal het zonder meer overal tegenko men, waarbij de eigen portemonnee wel doorslaggevend zal zijn voor de kwaliteit. Een nieuwtje bij die collegeschoen is het bewerkte leer met klei ne 'pikkeltjes'. Grain, ofwel graan is daar de uitdrukking voor. En 't is weer eens wat an»^ ders. voorkeur, maar wie een van de lichtere sa- farikleuren wil hebben komt die zeker tegen. Bostinten kun je ook zeggen, daarnaast zijn blauw en bordo in het beeld. Grijs en beige nuances zullen het in de zomer goed doen. zijn met een jambo- reeklep. Laarsjes zien we, zeker in het voorjaar ook nog, waarbij modellen voor de man vaak van soepel leer zijn ge maakt in een uitge sproken modekleur (taupe en safari, bijv.). Voor haar zijn het (soms) linnen laarsjes met aktueel netwerk, een gesloten enkel boot in a-symetrische belijning past o.m. bij dat khaki-gebeuren. Je zou 't niet zeggen, maar die vrij zware lin ker schoen zonder enige opsmuk met de vrij bolle neus zit in de hoek van de trends. Klas siek anno nu dus. Met dezelfde bolle neus en ook geen licht-gewicht is de rechter, vooral door de safari-kleur, voor velen zeer acceptabel. Heel wat herenschoe nen in de iets meer ge klede sektor hebben korte voorbladen, zijn gemaakt van soft nap pa en verfijnd van ui terlijk. Naast zéér puntige modellen voor de tren- dy-durvers is er nog een mannentrend, die juist opvalt door een min of meer klassieke inslag. Het is een no- nonsens model met vrij ronde neus, voor een behoorlijk zware schoen verder zonder enige versiering. Terug naar toen in een stijl van nu voor de liefheb bers. Zwart heeft de Dat de heren niet het alleen recht hebben van de al genoemde 'collegeschoenen': kijk er de etalages maar op na, want ook menige vrouw is nog steeds aan dat model ver knocht. Een andere vi sie kan dan een model De college-schoen is er voor alle leeftij den aan vrouwelijke én mannelijke voeten. Deze flexibele meis jes-schoen van Bun- nies kan overigens tot en met maat 42 ook aan de smalle damesvoet. desnoods zonder hartjes. Ook even een vrij recente naam getipt voor héél mooie, niet goedkope stijlvolle Ita liaanse korrektie- schoenen voor een on ontbeerlijke, maar onzichtbare steun: Sul- tanino Donna. Dit is er één van. De soepel-zachte Rocker Boot. Dynamisch en progressief. Zachte beige, crème- en grijstinten. Voor de sportieve man en vrouw die eisen stellen aan comfort en kwaliteit, maten 36 t/m 46. Uw official Rockport dèaler SCHIEDAM Broersvest 33c. tel 010 - 269029 NAALDWIJK Molenstraat 5. tel 01740 - 24100 s-GRAVENZANDE Marktplein 1 tel 01748-2576 DELET Wijnhaven 18 tel 015 -124587 Pynepoort 14-16 „In de Vestetel 015-124688 Ook vestigingen in DEN HAAG - LEIDEN - ROTTERDAM Een heren-college (links) in grain' (graan); da's met 'n pikkeltje in 't leer. Daarnaast een verfijnd model in blauw met banen op het voorblad. Het no nonsens in de mode zit ook aan de voet, met het linker mo deI als voorbeeld. Rechts een in druk van het vele aktuele vlecht werk. De gladde trend-schoen zonder franje is er tevens als laars.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 21