Kuikentjes-geel voor kindertjes-klein Doorgroeikamer veelal wit t Motorloze wagenpark Het Bebinella Kijkboek 1984 is uit! Makkelijke kleren voor aktieve kinderen Laag over laag v Van officier tot scheepsmaat BENZO 315.- Baby-trend over de hele linie: I 460.- HOOGSTRAAT 138-144 Khakigroen kan ruig of netter 'T IS VOORJAAR BIJ KINDERMODE i ril Dit zien we bij li Ir 11 Weer een Wrhr,«haa'-1 gratis Bebinella Kijkboek ÖQ Marinestijl APART EN BETAALBAAR JOGGING PAKKEN KLEURENFOTO GEHEEL GRATIS Exclusieve kindermode naar eigen ontwerp 1904 80 jaar 1984 WÊÊËÊÊÊÈÊÊê FLEUR massief vuren doorgroeikamer: Hiergratis m Op en top voorjaarsmode op wandelwagengebied. 1-2-3 Quadro Uw positie.... onze zorg! Hoogstraat 156, Schiedam telefoon 268097 Tot 1 mei nog in Ooievaars noodnest, daarna weer op ons vertrouwde nest Olympisch Tropisch Hoogstraat 182, Schiedam, telefoon 264377 1 ,kuifjeT k'h"r'"' 49.»s k»"P nooP'.,, PETIT-SHOES en KIDLAND FLITSENDE GYMPEN Tijdelijke aktie! GRATIS kleurenfoto, te maken bij FOTOSTUDIO HENK VOS, Hoogstraat 91, Schiedam Op 't zelfde adres: Pak toch 80 jaar Benzo JUBILEUM-AANBIEDING Dames- of Herensportfiets FEEST-AANBIEDING Ged. Biersloot 50 - Vlaardingen - Telefoon 342474 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 MAART 1984 PAGINA 26 Zelfs bruintje-beer werd beertje-geel. De lente bloeit voor de baby's als een nar cis open. Nog nooit hebben we namelijk zoveel geel gezien in veel, wat voor die al lerjongsten wordt ge bracht. Lief, zacht kuikentjes- geel is het, want pas teltinten horen bij dat pasgeboren grut. Wit, rose en bleu: die blij ven natuurlijk, maar geel is over de hele li nie als nieuwe en ac ceptabele tint doorge drongen. Niet alleen voor kleer tjes, maar ook bij witte babykamers komen we het tegen. Kijk eens naar de badsets met alles er op en er aan of naar het onder stel van een kinder- /wandelwagen: dat geel is er bij. Voor het rijdende gebeuren mag het dan best een beetje pittiger zijn, want gekleurde onder stellen (expoxy, ofwel een gekleurde laag over metaal) neemt steeds meer de plaats van chroom in. Daar bovendien geel voor meisjes en jon gens geschikt is en men dus bij de keus voor het eerste kind niet meer hoeft te den ken: rose-dochter, bleu-zoon (wist u dat dit in België net omge keerd is?) wordt deze nieuwe pastei door ve len als een prima mid denweg gezien. Nu het aantal eerstge boren kinderen onder het totaal aantal ge boorten van ongeveer 170.000 toeneemt, blijft het ,,alles-voor- uw-baby" aktueel in beweging. mmm Is wit nog steeds toonaangevend in het moderne interieur, ook voor de babyka mer valt het oog steeds meer op wit, dit in kombinatie met een zachte tint. De doorgroeikamer wordt het meest ge kozen. f "M WimW/ Wit wordt op het ogenblik het meest gekozen voor de doorgroeikamer met het aktuele geel als accent kleur Een vormgeving in softline (met ronde hoeken) zoals dit voorbeeldis tijdloos modern. De lange delen van het tienerledikant worden er altijd bij geleverd. Wiegen zullen wel nooit verdwijnen, maar meestal is het een erf stuk of een gekregen exemplaar wanneer de pasgeboren puck in een wieg wordt gelegd. Eiken en grenen doen het ook nog wel, wit is de runner. Hierbij is de klepkast langzaam maar zeker terrein aan het verlie zen om plaats te ma ken voor een kast met vast aankleedblad. Zo'n klep lijkt handig, maar is het in de prak tijk niet altijd. Dat het aktuele geel in de ba bykamer vaak een wat afgezwakte tint is, lijkt ons juist, want wordt het kind groter en ver andert de babykamer via kinderkamer naar tienervertrek, dan kun je met een minder ge prononceerde kleur beter uit de voeten. Er zijn zelfs doorgroeika- mers, waarbij voor het tweede kind het ledi- kantje weer in ere kan worden hersteld, ter wijl met bepaalde commodedelen een tienerbed kan worden gemaakt. Dat het wit zich niet al leen tot de babykamer beperkt bewijst wel het feit, dat witte boxen en witte kinder stoelen ook erg veel worden gekozen. 'n Gekleurd onderstel, grote spaakwielen, ge stept poplin: dat zijn de wagens van 't jaar '84. Het gaat er vrolijk uit zien bij Neerlands mo torloze wagenpark. Kinder- en wandelwa gens (meestal als com binatie gekocht) heb ben namelijk gekleur de onderstellen. Dat kan wit zijn, zo'n epoxy-onderstel kom je ook in rood, blauw en natuurlijk geel te gen. Wie liever het meer klassieke chroom heeft: keus genoeg. Ook wagennieuws zijn dikke spaakwielen. Plaatwielen worden ook redelijk toegepast. Wat in positieve zin opvalt, vindt Audry Nagtzaam, in deze sektor verbonden aan een grote inkoopcom- biantie, is de wiel-ver- houding. Wie twee-in één of drie-in-één aan schaft (kinderwagen, wandelwagen, buddy) zat soms met te kleine wielen voor de kinder wagen of te grote voor de wandelwagen. Daar is nu kwa verhouding een goede middenweg voor gevonden. Het belangrijkste ma teriaal voor 't wagen park is op het ogenblik zonder meer poplin, al of niet gestept (door gestikt). Ribcord is echt wel aan het ver dwijnen, canvas komt om de hoek kijken. Andere stoffenmixen hebben een eigen op tiek. Niet in het minst be langrijk: de kleuren. Aardetinten, zoals ver schillende boskleuren, waaronder het moder ne khaki of het warme bourgogne zijn apart, altijd goed is het mid- denblauw met toch weer een heel andere indruk dan het geijkte marine, zo hoorden we bijvoorbeeld bij Bébèl. Ook kinderstoelen (van deze kan later een stoel en tafeltje worden gemaakt) plus boxen zien we veel in wit. Een prachtig massieve vuren kamer met royaal werkblad. Van ledikant en kommode zijn alle hoeken rond afgewerkt. Het ledikant is te leveren met glad- of kussenpaneel. Incl. lange zijden q g» voor tienerledikant. O 5# 9 Als je moeder gaai worden, wil je graag alles weten over de verzorging van de bab\ 1 Iet Bebinella Kijkboek geeft op sfeervolle wijze informatie, tips en uitgebreide gegevens over de uitzet, de inrichting van de babykamer en alles wat u maar verder nodig heeft. Stap onze Bebinella Speciaalzaak eens binnen, en haal dit nieuwe Bebinella Kijk boek 1984. Het kost u niets! Exclusieve en sportieve wandel wagen kompleet met bij passende voetenzak en parasol uitgevoerd in wit nappa met blue of rood onderstel. Kompleet De veelzijdige combi kinderwagen in de nieuwste modekleuren o.a. kakhi en mats Q Q vanaf W 5# De positiekleding van vandaag stelt u in de gelegenheid om ook tijdens uw zwan gerschapsperiode de mode te volgen. De qua stijl, stoffen en kleuren op het aktuele modebeeld afgestemde kleding moet prettig zijn in het dragen, en... be taalbaar. Bebinella biedt u een groot assortiment in positiekleding. BEBINELLA at» 'I om kinderen gaat Elk seizoen heeft zo zijn thema's, die altijd weer op verschillende manieren geïnterpre teerd in veel collec ties terug te vinden zijn. Dat geldt zeker ook voor kinderkle ren. En al zal het de jeugd denken we zo ei genlijk een zorg zijn hoe al die thema's met naam en toenaam he ten: ze trekken er wel de kleren van aan, die uit die verschillende hoeken komen. Belangrijk de komende maanden zijn dan ze ker Maritiem, Olym pisch en Tropisch. Wie deze modebijlage (goed) heeft gelezen, zal denken: waar heb ik die uitdrukkingen meer gehoord... Ze ko men inderdaad ook in de volwassen mode (uitgebreid) aan bod. In dit kader van Total Look pakken we die verschillende stijlen even bij de kop. Ze hebben evenwel al lemaal één ding ge meen: de belijning is ruim en comfortabel en bij veel vind je laag over laag. Debardeus, die over t-shirts wor den gedragen of soort gelijke kombinaties staan sterk in de jonge belangstelling. Daar naast zijn bijna alle kleuren afgestemd op aktieve, ondernemen de en/of sportieve kin deren. Daar geven ook de il lustraties een indruk van. Ze zijn van het Nederlands Katoen In stituut en van Milou Ket, die ze maakte voor de inkoopcombi natie Samen Sterk". a Singlets (of debardeurs) zie je erg veel bij al die sportkleren. Olympisch is een ge makkelijk woord. Daar kun je alles onder van gen, wat met sportieve kleding te maken heeft of daarop lijkt. En ie dereen weet, dat de jeugd van nu die graag aantrekt. Met de Olympische spelen in Los Angeles over een maand of wat voor de boeg, is er dan vooral veel inspi ratie geput uit allerlei olympische sporten zoals zwemmen, zei len, surfen, turnen, hardlopen met aero bics, joggen en bok sen nog als toege voegde waarden... Hét materiaal voor al die kleren is jersey in dun katoen of double face, interlock, badstof en poplin komen ook om de jeugdmode- hoek kijken. Vooral voor t-shirts, singlets, sweatshirts en turnhemdjes die over elkaar worden ge dragen is dat lekkere stof. Houdt vooral die debardeur of singlets in de gaten, want of Hie nu één, twee of vier schouderbandjes hebben, ze dreigen Koorden, vetersluitingen en nestelgaatjes met metalen ringen maak ook zo'n marinestijl. Het kan er keurig uit zien, net zo perfekt als een officiersuniform hoort te zijn, 't mag ook nonchalanter in de sfeer van scheepsma- ten en vissers: de maritieme look biedt alle kinderen wel wat. Of het nu kleuters, ba sis-scholieren of brug piepers zijn, zorg dat je er bij komt in de marinestijl. Deze op zon, zee, zei len en de visserij geën te kleding is ruim en recht en laat door een ruime mouwinzet vaak brede schouders zien. Boothalzen en grote passen horen erbij, we zien veel vetersluitin gen en koorden (in de broeken bijvoorbeeld, drie/vierde, overalls of rechte met bretels) en koperen knopen dui ken ook op. Meisjes, die ook graag eens een jurk of een rok aantrekken, zullen die zeker tegenkomen. Dan zijn ze recht en b.v. in blauw/wit. Voor de jongens zijn er kie len, voor beide leuke jacks, veel shirts en sweatshirts en (mooie) pullovers niet te verge ten. Want deze mari tieme stijl lonkt ook naar de beschaafd- /sportieve kleding van de jachtclubs. De stoffen doen fris en meestal wat stevig aan, zoals poplin, can vas, twill, gabardine en badstof. Ook gecoate materialen passen in deze sfeer, waarbij vooral de dessins op de navytoer gaan. Ma- rinestrepen, vlaggen, ankers en sterren noe men we als voorbeeld. een leuke rage te wor den. Bij al die jog-stoffen, die 's zomers natuur lijk dunner zijn dan in de koudere maanden, wordt er ook nog al veel geknoopt, gebon den en opgerold, zo hoorde Total Look van Annelies Asveld, ver bonden aan een in koopcombinatie met de vinger aan de pols van de kinderkleding. Vlakverdelingen, mo derne kunst en spor tieve emblemen zijn de belangrijkste dessins. Stripfiguren (Mickey Mouse) blijven er voor de kleinere kinderen. De één noemt het tro pisch, de ander safari, een derde jungle, een vierde koloniaal: zullen wij maar ge woon zeggen khaki groen? Effen met rood bijvoorbeeld. Of met die camouflagevlek- ken? Dat wilde gueril- la-achtige, maar net zo goed vrolijke, tropi sche Zuid-Amerikaan se of Afrikaanse patro nen? Dat thema tropisch is namelijk ook in de kin dermode niet weg te vlakken. En 't pas bij de zin naar avontuur, zoveel jongens en mei den eigen. Je hebt al dat groen met (niet vergeten!) hier en daar netstof vast al gezien. 't Leuke ervan is, dat het vrij glad en netjes kan, maar ook een tik- kie slordig als je dat nou net ligt. Wat je dan misschien ook in de gaten wilt houden (wordt ook voor het najaar getipt!) is kleding in de werk manssfeer met een beetje blauwachtige, vaalgrijze kleuren. lanSen,ouwJE4/- of met AANBIEDING Een leuke collectie schoenen van vanaf 59.95 in te gekke kleuren vanaf 19.95 maat 74 t/m 98, 4 kleuren slechts 29.951 Voor elke klant die 100.-of meer besteedt bij ons Elke middag geopend 's Maandags gesloten mooie geboorte-, verlovings- of huwelijkskaarten, bij rien ouwerkerk drukkerij westvest 4 - schiedam telefoon 010 -73 1138 geopend: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur donderdag koopavond Bij aankoop van een fiets gratis ANWB slot t.w.v. 22.50 (verzekeringslot) naast Bas v.d. Heyden

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 26