adidas Taftzijde, dat wordt trouwen met stijl Triumph Voor'high fashion' in sport-en vrijetijdskleding arena' Veel grote pofmouwen MODERNE HALTER EN TOESTELLEN TRAINING Badpak mi de kiek FITNESSTRAINING POWERLIFTING FIGUREFORM ifa SAUNA BODY BUILDING ZONNEBANKEN Tot ziens: Janny en Loek Klaassen Dat kan allemaal met 'n pareo Surf bermuda dé zwembroek Tooien 's-Gravelandseweg 612 - 3118 NB Schiedam - Telefoon 732082 - b.g.g 503218 „Elfen-vleugels" HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 23 MAART 1984 PAGINA 27 tweka swimwear ten lijfje, een otto man top of een stra pless met doorzichtig tule (geborduurd) bo- venstukje, doen het bij velen erg goed. Aan dat strapless kunnen we zien, dat lente en zomer voor de deur staan, waarbij het ui teraard wel zaak is een goede (huidkleuri- ge) strapless beha te kiezen. Een goede bruidszaak heeft ook die ondermode. Zelfs een enkele Sis- sie-japon zien we; voor killere dagen zijn er bijvoorbeeld pelleri- nes. Heel apart: een zijden jersey japon met een vrij lange pelleri- ne, aan de rand ver fijnd versierd met hand-geschilderde ge kleurde pastel-boe- ketjes. Omdat het gaat zo meren komen we wei nig sluiers tegen, wel veel hoedjes en vooral heel aparte tooien. Van een enkel fragiel takje tot diadeems met een puntje op het voorhoofd toe. Als De sjiek van taftzij- de in een geraffineerd ontwerp. Over het strakke lijfje lopen vanuit de linker schouder losse, pand jes in de vorm van verfijnd geborduurde bloembladen. Op de rok en de pofmouwen vindt men diezelfde zachtglanzende garne ring. Apart: die rozet op de schouder. men al voor een sluier kiest, dan is die meestal kort. Let eens op de rond weglo pende, klokkende slui er, die zorgt voor een rank silhouette. Voor wie haar halve leven al zweert bij een pantalon en die ook op de trouwdag graag draagt, zijn er (beeld schone!) pakken of jumpsuits met dus zo'n lange broek. Een gekleurde japon in Western-stijl, kom pleet met hoed en soms van donker streepjeskatoen ge maakt is ook een alter natief, maar dan meer op jong romanti sche toer. Taftzijde. Dat is het sjieke materiaal voor het komende bruids seizoen. Geen pure taftzijde is het, an ders zou men vol kreukels het jawoord geven, maar een mooie mengvezel, die de hele dag perfekt blijft. Mat glanzend laat het zich verwerken tot toi letten in allerlei stijlen van strakke eenvoud tot haute couture-ach- tige creaties, zo zagen we. Taft met kant, waarbij een ranke sleep met datzelfde kant is overtrokken, heeft charme. Taft met een gedrapeerd lijfje; de linker helft schuin over de rechter, met alleen op de schou ders en de ceintuur een verfijnde garnering van steentjes en kraal tjes is de sjiek van de eenvoud. Diezelfde stof bestrooid met ge borduurde bruidsboe ketjes: 't heeft iets lie felijks. Met als klap stuk van dit taftmode een japon, waarbij over het strakke lijfje, in bladvorm gesneden en fragiel geborduurd, losse pandjes zorgen voor super-stijl. En dat niet in het minst door een grote roos als een rozet op één van de schouders, zo de a-sy- metrie van die blade ren accentuerend. Wat we ook veel zien in alle mogelijke ja ponnen is de zoge naamde Lady Di- mouw. Een zeer grote pofmouw, vaak begin nend net onder of bo ven de elleboog op een strakke onder mouw. Op een strakke manchet kan ook. Zomers en charmant zijnde brede ruches van staande stoffen (ook weer tule bijvoor beeld) die als stroken om het hele armsgat gaan en soms vrij hoog tot halverwege het gezicht blijven staan. Vaak zijn die ru ches afgezet met een satijnbandje. Meer dan romantisch, die „el fen-vleugeltjes", mouwloos voor war me dagen, met een mouw kan ook. Echt iets om in de gaten te houden als aktueel bruidsnieuws. Nu drukt de roman tiek toch z'n stempel op de bruidsmode. Natuurlijk: zacht val lende, slanke zijde jersey, vaak gedra peerd of bijvoorbeeld met losse panden, een charmante cape of immens lange mou wen, vertelt een ei gen verhaal. Maar wijde, wijde rokken, soms lagen over elkaar met een hoepel eronder en los se panden er over met daarbij een kan- Laatst zagen we een bruidsboeket van diep warmroze gerbera's met in precies dezelfde tint kleine, net nog dichte tulpjes, in een bosje verwerkt, om rankt door die lang uit lopende gerbera's. En dat stond leuk, die kleur met die kombi- natie! Goed: wit en nog eens wit is de laatste jaren het parool voor het bruidsboeket, waarbij alle mogelijke, mits niet te grote witte bloemen worden ge bruikt, een tintje maakt de lente vrien delijk en kleur de zo mer vrolijk. Ook ge heel gele boeketjes zijn een modetrend, biedermeiertjes zullen er wel nooit uitgaan. Wit met blauw is dan wat minder zoet dan wit met pastelkleurtjes. Apart zijn en blijven de exotische materialen, die nu net kunnen zor gen voor een bruids boeket, dat er uit springt. Kleur bij kleur kan dan net zo goed als geraffineerd bij el kaar gekozen tinten. Het boeket op de foto is als de lente zelf: bloesemrose orchi deeën met witte roos jes en de nog steeds zo geliefde lelietjes van dalen. In het hart een donkerbruine lotuskolf om die tere kleuren in feite te accentueren. Van boven niks is op z'n retour... Geen zich zelf respec terend (badpakken) merk doet het dit jaar j zonder pareo. Dat is een grote, vierkante doek in hetzelfde des- J sin als het badpak, i Er zijn hele zonnige pareo's, geinige of stijlvolle, maar hoe badpak en doek sa- men er ook uitzien: die strand-boulevard „lap pen" zijn bijzonder handig. En je kunt er mee spelen als we aan de draagmogelijkhe- den denken. Als om- slagrok, op één schou der vastgeknoopt, een mouwloos jurkje ervan gedrapeerd, boven tussen het badpak ge- stopt: je staat er van te kijken wat je met een pareo kunt doen. Gezien de grote be- langstelling voor zo'n set kan het zaak zijn niet te lang te wach- j ten, want de leukste zijn weg voordat je het weet. Een stijlvol voor beeld van pareo en badpak in zwart/wit (Triumph). Veel bikini's hebben een triangei-cup, (links) sets zijn gewild, zoals dit erbij horende tuniek jasje. (Tweka). meeste collectie uitge breid tegen. Exotische dessins, strepen, prints en gra fische thema's met o.m. zwart/wit zijn dit seizoen bikini-mode. Ook in de badpakken zijn die belangrijk. Een apart Mondriaan-des- sin met grote vlakken mag op z'n minst apart heten, de sportievere kleuren rood wit en blauw zijn veel streepsgewijs ver werkt, van raffinment getuigen de a-symetri- sche badpakken, die één schouder bloot la ten en door een aantal bekende merken wordt gebracht. Voor wie tenslotte de overgang van het blote gebeuren naar het be dekte strandleven een wat moeilijke stap zou zijn is er de primeur van Triumph Interna tional: een 20 denier, super licht gewicht badpak van zeer zacht materiaal. Zo'n pak weegt amper een half ons, het omhult 't lijf letterlijk als een twee de strakke huid, maar toch is dit ultralight materiaal met een naakt-effekt zonlicht- bestendig en chloorre- sistent. Het is er in zachte tinten Een de schouders vrij latend bandeau-pak met pareo (Schies- ser). Wie en dat zeker op de Nederlandse stranden de oogjes open heeft en ze niet permanent al zonnend dicht houdt, ziet het met de eigen ogen: bijna de helft van de vrouwelijke strand bevol king draagt van boven niks. Is dus topless en heeft alleen het broekje van de bikini aan. Zwembroeken zijn er te kust en te keur van tanga's, via heupslips tot taille modellen. Daarover heen op strand en tijdens de vakantie een glanzend bokser-short en je draagt (jonge) mode. Mode '84 trekt de man aan met een model type bermuda! En dan liefst in zo'n surf-uit- voering van dunne pa rachutestof. Vaak zijn die zwem-surfbermu- da's in kontrasterende banen uitgevoerd. Ook lui, die niet op de zeil plank staan, trekken ze graag aan (Adidas). Een a-symetrisch zwart-wit pak met raffinement (Triumph Interna tional). Hoe de boezem er ook uitziet (waarbij je je soms afvraagt of men thuis alleen maar een handspiegeltje heeft of zo): bloot gaan we. Ook in 't buitenland, althans in landen waar dat mag, want er zijn stranden, waar je het niet hoeft te proberen. Wat nu gaan we deze zomer met nog steeds dezelfde om ons heen kijkende blikken ont dekken? Toch weer meer badpakken! Voor haar, die voor het eerst onbekommerd in haar blote boven-nik- sie de vooroploopsters waren, schijnt de kick er een beetje af te zijn. Juist die eerstelingen van toen zijn nu (weer) de eerste badpak draagsters. Zo onder scheid je je duidelijk van het algemeen goed, dat topless is geworden. De bikini laat zich ze ker niet van haar plaats verdringen, maar die badpak-ople ving is toch frappant. Overigens zijn veel bi kini's uitgevoerd in een badeau-model of met drie-hoekige cups. Die gesepareerde triangel cups kom je in de

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 27