SPANJE Vastenaktie voor Namibië met rommelmarkt in Kethel Jeneverdecor op de tram Houd uw haar levend en gezond Huwelijksboot naar stadhuis Martinair^ Programma Franse TV 5 COSTAOELSO Parijse kunstmarkt Jenever Schrijnend Overzicht Nachthengelaar viste naar kledingstukken vraag uw reisadviseur het zomerprogramma vól nog betaalbare vliegvakanties van Orchideeën hebben niets specifieks Schiedams. De SG wil een beschilderde tram die duidelijk een link legt met de voormalige jeneverstad. SCHIEDAM In de maanden mei en juni organiseert de Schiedamse Gemeenschap vier of vijf culturele (zondag)middagen in het Beatrixpark. Deze reeks (be scheiden) openluchtevenementen is vooral bedoeld om de buitenlandse cultuur wat meer in de belangstelling te plaatsen. Behalve Turkse, Marokkaanse en Suri naamse dichters en muzikanten zullen ook Nederland se artiesten medewerking mogen verlenen. 15-daagse appartementsreis, vertrek 28 april of 5 mei, in een 2 kamerappartement "Embajador" in Fuengirola is er al vanaf per persoon (3-persoonsbezetting) exklusief veeléxtra kinderkorting, inklusief '5-sterren-vliegreis' van 010 - 260199 GESLOTEN SCHIEDAM Op 1 april (zondag) wordt in de St. Jacobuskerk in Kethel een fancy fair en rommel markt gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor vluchtelingen uit Na mibië. Het Nieuwe Stadsblad HAUTE COIFFURE SCHIEDAM In theater De Teerstoof (Nieuw- straat) dit weekeinde tweemaal een voorstelling van Poëzie Hardop. Ge speeld wordt „De buik heeft geen oren". Heeft uw haar z'n natuurlijke en levendige glans verloren of is 't in minder goede conditie? Daar kunt u veel aan doen. John Postmus, de trendsetter in de haarmode, geeft u 'n paar goede tips. Na een behouden vaart over de Nieuwe Waterweg kwamen schipper, bruidspaar en gevolg donderdagmiddag bij het stadhuis aan. Poëzie Hardop- De buik heeft geen oren Het Open Podium zal klein schalig van opzet zijn, en hooguit wat entourage betreft enigszins doen denken aan het jaarlijkse Poetry in the Park in Rotterdam, waarvan dit Schiedamse gebeuren is afge leid. Oorspronkelijk is het plan af komstig van Armand Puyvel- de, opbouwwerker in Schie dam Zuid. Van Puyvelde wil de de buitenlandse inwoners van Schiedam hun cultuur in eerste aanleg laten uitdragen op de Maasboulevard, maar stuitte op bezwaren van om wonenden. 760.- De Schiedamse Gemeenschap stelt 3000 gulden beschikbaar voor het Open Podium. Op kunstzinnig gebied heeft de SG voor komende zomer trouwens nog meer plannetjes. Het SG-bureau gaat binnen kort bekijken of het mogelijk is in het zomerseizoen, dus tus sen mei en september een kunstmarkt te organiseren. Deze markt, een beurs voor en door verzamelaars, zou een „terrasachtig sfeertje" moeten krijgen. Tijdens inleidende be sprekingen waar de SG wat met dit idee speelde, werd zelfs geopperd „een Parijs' sfeertje" in het leven te roe pen, maar dat vond de dirk- teur van Schiedams culturele orgaan, Ruud Pillard, wat al te ver gezocht. Wel werd gemakkelijk over eenstemming bereikt over de plaats van dit artistieke gebeu ren. Pillard: „Het Museum plein aan de Hoogstraat, dat ligt natuurlijk het meest voor de hand". De kunstmarkt zou niet alleen een „verkoopmarkt" moeten worden. Het aantrekkelijke van het idee schuilt juist hier in dat het publiek kunstenaars aan het werk moet kunnen zien. (Toch weer een verwij zing naar Parijs, waar toeris ten op de befaamde Place du Tertre getuige kunnen zijn van het ontstaan van „kunst werken"). De SG is zich er overigens wel van bewust dat het organise ren van zo'n markt geen klei nigheid is. Het verzamelen van de meest uiteenlopende objecten zal flink wat tijd ver gen. Bovendien veronderstelt het exposeren van verschillen de soorten kunst een markt van behoorlijke omvang. Om die reden kan de SG nog geen mededelingen doen over de kosten. Ruud Pillard heeft deze week nóg een plan aangekaart bij het gemeentebestuur, namelijk het beschilderen van tenmin ste één tram met typisch Schiedamse motieven. De kos ten van een ontwerp (40.000 gulden) kunnen wellicht be taald worden uit bestaande kunstenaarsregelingen. Hoewel de SG beseft dat het om een vrij kostbaar projekt gaat, vindt zij het toch de moeite waard, het op haal baarheid te bekijken. Pillard vindt wel dat het ontwerp „een duidelijke link moet leg gen met het Schiedamse". Het mag dus per sé geen vrij on derwerp zijn, anders schiet de beschildering op de tram aan zijn doel voorbij. Als tegenstander van de Rotterdamse decors zijn op lijn 1 en 8, ziet Pillard teke ningen in de trant van „Schiedam schenkt meer dan u denkt". Het mogen desnoods jeneverflessen zijn, mits in kunstzinnige vorm weergegeven. Niet mee doorrijden, maar snel langs WCC. U krjjgt 'n leenauto mee. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, A V T f Schiedam LID- FOCWA Wegens nascholing zijn de praktijken van alle Schiedamse huisartsen op donderdag 5 april en vrijdag 6 april. Waarneming alleen voor urgente problemen via Schieland Ziekenhuis, telefoon 733733. Spreekuren van 8.00-10.00 uur en van 13.00-15.00 uur, lokatie Stadhouderslaan. Het gaat om duizenden men sen die in Kwanza-Sul, Ango la, in kampen verblijven. De markt vindt plaats in het ka der van de Vastenaktie 1984, die als motto meekreeg „Vluchten voor vrijheid". De markt duurt van kwart over twaalf tot vier uur. Mede werking verlenen o.a. de Boe- renkapel van St. Radboud en een manége die ponies be schikbaar sten. voor CL.il llkjC rond het feestterrein. De werkgroep Vastenaktie Schiedam Noord hoopt de suc cessen van de afgelopen jaren tenminste te kunnen ervaren. In het verleden brachten der gelijke evenementen vaak 10.000 gulden of meer op. Over de vluchtelingen in Na mibië is deze week ook in Vlaardingen het nodige te doen geweest. Acht zwarte do minees preekten in de plaate- lijke kerken en een voormalig inwoonster van Namibië, Ro- salinde Blondé, zamelde in haar eentje geld in om haar landgenoten te helpen. Wat zij over Namibië te ver tellen heeft is niet zo vrolijk. In dat land is namelijk een oorlog aan de gang tussen het bezettingsleger van Zuid Afri ka en de bevolking. Vooral in de noordelijke gebieden wordt volgens Rosalinde veel gele den. De bevolking daar wordt geintimideerd, er vallen veel doden, vrouwen en meisjes worden verkracht. Geen won der dat wie kans ziet om weg te komen, de grens over vlucht. Tussen de 70.000 en 90.000 Na- mibiërs zijn zo terecht geko men in een vluchtelingen kamp in Angola. Rosalinde heeft vorig jaar twee van deze kampen bezocht en zij kwam daar diep onder de indruk vandaan. „Enerzijds is de situ atie daar moeilijk voor te stel len, en echt verschrikkelijk". zegt Rosalinde. De mensen die daar aangekomen zijn, hebben werkelijk niets meer. Zij zijn te voet gevlucht, en wat zij aan voedsel bij zich hadden, hebben ze onderweg geruild. Er is ook bijna geen familie meer die volledig is, en dat is zeer schrijnend. Het kamp Kwanza Sul dat zij bezocht, ligt in het oer woud van Zuid-Angola. De mensen daar leven in tenten en zelfgebouwde hutten, en aan bijna alles is gebrek. „Stel je maar eens even voor, hoe je een vluchtelin genkamp met evenzoveel mensen als in Vlaardingen, organiseert en van voedsel voorziet", zegt Rosalinde veelbetekenend. TV RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010 344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te s Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 2)/1983. 11-2-83 COUPE RIBOB 84 Nonchalant en vlot. Modieuze kleurkontrasten mm COUPE DETSMI '84 v' Als je je haar graag lang wilt dragen. Met permanent 99 - iir-tgm System Professional ltLLf\ Beauty Hair. Haarherstellend. Geeft uw haar de natuurlijke, gezonde glans terug. Ook voor behandeling thuis. Dames- en heren kapsalons Centrum: Korte Lijnbaan 4tel. 119055 H'berg: Weissenbruchlaan 64tel. 186226 Kralingen: Oudedijk 5tel. 526105 Rotterdam-Zuid: Zuidplein 94tel. 816978 Speciaal voordelig jeugdtariet t/m 20 jaar. Grand Lady tarief v/a 65 jaar, 20% korting op alle behandelingen In de voorweek ook behandeling zonder afspraak HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 30 MAART 1984 PAGINA 3 De titel van dit programma is ontleend aan een Hindoestaans verhaal over een dagloner, die door honger naar de stad ge dreven wordt. „De buik heeft geen oren. zegt de kleine Lall, „als hij vol is, is hij vol van zichzelf en hoort het klagen van anderen niet. Als hij leeg is, hoort hij alleen zichzelf en is tot alles in staat". Rond dit thema hebben de ma kers van het programma, Mies Bouhuys en Cox Habbema, verhalen, chansons, monolo gen, toneelfragmenten en ge dichten verzameld, geschreven of bewerkt. Vrijdag 30 en zaterdag 31 maart 1984; Poëzie Hardop ca baret. Toegang 10,CJP f 7,50. Zaterdag 31 maart 1984; pop pentheater Parcival mét sprookjes. Voor kinderen van 4—8 jaar. toegang 3,50. Vrijdag 6 april 1984; Margreet Dolman. Zaterdag 7 april 1984; Misty. Zaterdag 7 april 1984; poppen- SCHIEDAM Hieronder het programma voor het Franstalige net TV 5, elke avond voor kabelabonnees te ontvangen tussen ze ven en tien uur. Het overzicht loopt van za terdag 31 maart tot en met vrijdag 6 april. Zaterdag: 19.00 uur Supercool - Variétés; 20.00 uur Les Marches, Reportage; 20.55 uur L'art et la table: les restaurants et brasser; 21.10 uur Concert. Zondag: Soiree exceprionelle „Carnaval"; 19.00 uur Les carnavals, documentaire; 19.25 uur Carnaval, divertissements; 20.45 uur Brazil Star, variétés. Maandag: 19.00 uur Champs Elysees, varié tés; 20.15 uur Papa Poule, série; 21.10 uur Carnets de l'aventure, magazine. Dinsdag. 19.00 uur Les aventures d'Arthu- ro; 19 10 Si on chantait, variétés; 20.05 uur Temps present, magazine; 21.05 uur Cha teau d'oex vu d'en haut, vu d'en bas, folk; 21.25 uur Balade a travers la musique popu laire Suisse. Woensdag 19.00 uur Pixi Foly, divertisse ment; 19.20 uur Jack Spot, divertissement; 19.45 uur Les Fugitifs, Téléfilm; 21.15 uur Porte par la voix, Court métrage. Donderdag: 19.00 uur Discopuce, program- me pour la jeunesse; 19.05 uur Sido et Remi, programme pour la jeunesse; 19.18 uur The dansant, variétés; 19.47 uur Les cinq dernie- res minutes, Série policière; 21.17 uur Re cettes de cuisine. Vrijdg: 19 00 uur Programme pour la jeu nesse; 19.30 uur Westragedie a fort Bryan, téléfilm; 20.30 uur Mont Saint-Michel et l'archange lumiere, documentaire; 21.15 uur Les Japonais absents, humour; 21.45 uur La „Loco", documentaire SCHIEDAM Met de buit van een nachtelijk hengelpar- tijtje losjes over de arm gesla gen werd maandagavond laat een 20-jarige inwoner van Ridderkerk door de politie aangehouden. De man stond op de Broersvest op de tram te wachten. De gloednieuwe broek en twee dito bloesjes die hij bij zich droeg waren afkomstig uit een modezaak aan de Hoogstraat. De man had de kledingstuk ken even tevoren bemachtigd met een stok die hij door de brievenbus had gestoken. Een getuige van dit zonderlinge, doch lukratieve hengelpartijtje had de politie gewaarschuwd. Volgens een woordvoerdèr van het korps komt deze vorm van diefstal de laatste tijd sterk in de mode. „Winkeliers doen er dan ook goed aan hun brievenbussen hermetisch af te sluiten." Theaterpoëzie in Teerstoof theater Musquit met „Wat nu Nanou?" Aanvang avondtheater 21.00 uur, foyer open vanaf 20.00 uur. Aanvang poppentheater 14.30 uur, ioyer open vanaf 14.00 uur. Kaarten reserveren van ma t/m vrij bij het VVV (tel. 733000) vrijdag- en zaterdag avond bij het theater (tel 269455). NIEUW, COUPE RIBOB Een charmante nieuwe lijn Met permanent 99.- Met airwave 58.50 Rust Laat uw haar eens 'n poosje tot rust komen. Alleen al 'n leuke moderne coupe doet wonderen, ook zonder permanent. Heeft uw haar een natuurlijke valling, neem dan eens helemaal geen permanent of alleen maar 'n lichte, ter ondersteuning en voor 't volume. Gezondheidskuur. Sinds jaren behandelen ze in de kapsalons van John Postmus met de haar-herstellende produkten van WELLA'. System Professional Beauty Hair prep., op natuur basis, bevatten etherische oliën en heilzame kruiden-extracten. Het haar knapt er zienderogen van op. Vooral in kombinatie met 'n echte Postmus-coupe. Ook thuis kunt u de kuur voortzetten. Kom eens langs voor 'n goede raad... dat hoeft niet duur te zijn. Doen! COUPE LYD1A '84 Een nieuwe boblijn, met kleureffekten (color-bleach). SG: veel culturele plannen voor komend zomerseizoen SCHIEDAM Velen stappen in het huwelijksbootje maar niet ieder paar neemt die uit drukking even letterlijk als Jopie van Potten en Ferdie van Zanten. Dit jonge stel begaf zich don derdagmiddag daadwerkelijk per (rondvaart) boot naar het stadhuis. Het motorschip Delfshaven, eigendom van de heer Sippens uit Rotterdam, was daartoe tijdelijk tot lief desschuit omgetoverd Het bruidspaar scheepte zich in aan de Coolhaven in Rotter dam sinds enige tijd de woon plaats van zowel Ferdie als Jo pie, hoewel de laatste van ge boorte Schiedamse is. Voor Jopie (25 lentes, en van beroep serveerster) betekende het tochtje over het water een korstondige terugkeer naar haar jeugd. Zij is namelijk af komstig uit een schippersge- zin, en heeft zo'n twaalf jaar van haar leven met haar ou ders meegevaren. Het idee voor deze ietwat on gebruikelijke gang naar het stadhuis is afkomstig van de heer Sippens, wiens schip nor maliter ligt afgemeerd voor de woning van de bruidegom. He 1 generius stelde hij de Delfs haven ter beschikking. De fa milie bleek wel iets te voelen voor een rondvaart door de Schiedamse binnenwateren, en zo kin het gebeuren dat de Delfshaven, met aan boord een veertig feestelijk uitgedos te passagiers, na een vlotte vaart over de Nieuwe Water weg, omstreeks drie uur af meerde bij de Brede markt- steeg. Het gezelschap legde het laatste stukje van de route te voet af. Na de huwelijksvoltrekking stak de rondvaartboot weer van wal om de thuishaven op te zoeken. Aansluitend vond aan boord de receptie plaats. Ondanks alle verlokkingen van het water blijven Jopie en Ferdie (24, huisschilder) voor lopig aan de vaste wal wonen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 3