Nieuwe In 't kort VANDAAG in deze krant André v.d. Louw op 1 mei eerste passagier C® Dienstuitvoering Nutsbedrijven Er zit muziek in WF" Ijïn fo*ind P. Groeneveld en Zn. Damen haakt af „Schiedam" Weidevogels op zomerzegels Musical van Jozefschool in Passage Theater SVV wint Poelmann Trofee Crisisteam beheert renovatie Fabriplein Vers van de groothandel Stadsblad 10.00 Hcstia Voor 5e keer Schoon S'dam borstlappen^ j"'' Deze week O.V5 Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. Zomerkleding- en speelgoedbeurs in Nieuwland Positief Feest Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren Deze week: Braadkuikens Borrelhapjes Poelier en Wild handel automaterialen K. SINGELSTRAAT 11 Telefoon 289628 SCHIFDAM Fietsveerboot De Kaag moet op 1 mei „vaarklaar WATERWEG NOORD De Stich ting Veerdienst „De Nieuwe Maas" gaat binnenkort onder jon- ge werklozen matro zen werven voor het motorschip Kaag, dat op 1 mei de dienst tussen Vlaardingen en Pernis hervat. De pont is bestemd voor voetgangers en (brom)fietsers. Van de gemeenten Vlaar dingen en Spijkenisse is toestemming verkregen om voor het projekt werk nemers met behoud van uitkering aan te trekken. De stichting denkt mini maal zes matrozen te kun nen aanstellen. UW AUTO WEER ALS NIEUW, OP TUD AFGELEVERD EN NIET DUURDER DAN AFGESPROKEN. EN ALS 'T EEN FORSE SCHADE IS RIJDT U GRATIS IN 'N LEENAUT0 VAN WCC,WIE ANDERS. 010 - 260199 N ZOMERTIJD! Gewijzigde openingstijden. Vrijdags van 12.00 tot 18.00 uur en X ZATERDAGS GESLOTEN. n Greep uir assortiment Mooie Runder 10 ^'raPefru/ts ov 2 bossen Radijs i *98 ܱE!KAAS perkg. ,040 SCHIEDAM De eerste twee weken van april worden op vele plaatsen in het land zomerpostze gels verkocht. Dit jaar zijn die zomerpostzegels ge tooid met afbeeldingen van de Nederlandse wei devogels, dit ter gelegen heid van het 75-jarig be staan van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Vogels. i4 Wt Vogelbeschermers kopen de eerste zomerpostzegels in het postkantoor. Series van deze speciale zegels zijn ook verkrijgbaar bij de vier Schiedamse filialen van de RABO-bank. yy T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA WOENSDAG 4 APRIL 1984 - NR. 27 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse- Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM De Dober- mann Kringgroep Rotterdam gaat op 8 april voor het eerst strijden om de Eurobokaal. 32 werkhonden en hun geleiders nemen aan dit evenement deel. Het vindt plaats op het oefenterrein aan de Adm. de Ruyterstraat, bij WF. Omdat vijf verschillende rassen aan de wedstrijden deelnemen wordt een catalogus verkocht. Toegang 2,50. De wedstrijd be gint om acht uur 's morgens en duurt de hele dag. Een keer per maand organi seert Clubhuis Oost (Gallilei- straat) een bloemschikmiddag voor ouderen. De eerste keer gebeurt dit op donderdag 5 april tussen half twee en drie uur. Kosten per middag 3,50. Beperkte deelname. Inlichtin gen tel. 735435. Op 9 april houdt de gemeente een informatiebijeenkomst voor ondernemers in Schie dam Zuid. Aanvang acht uur in het Zuiderkwartier aan de Dwarsstraat. De voorlichting staat in het teken van de Ver ordening tot Steun aan Bedrij ven Stadsvernieuwing. Ook bewoners zijn welkom. Op donderdagavond 5 april komt de Bewonersvereniging Schiedam Oost bijeen in haar jaarlijkse ledenvergadering. Plaats van handeling is de Franklinstraat 11a. Op de agenda behalve bestuursver kiezingen ook het BVSO- standpunt inzake de stadsver nieuwing in die wijk. Aanvang acht uur. Zondag 8 april geeft het In disch koor en orkest Hidup Baru een concert in de Haven- kerk aan de Lange Haven. Het gezelschap bestaat uit circa 30 personen. Het maakt momen teel een tournee door Neder land. De leden dragen origine le Indonesische klederdrach ten. Het gospelconcert begint om acht uur, toegang gratis. 2 stuks (plm. 800 gram p.st.) n qp van 11.20 voor.. öi«v (geen vleugels) 2 kilo van ƒ11,- voor. En dezelfde kwaliteit als u reeds jaren van ons gewend bent alleen bij: Broersveld 113b, telefoon 262583. Fietspont werft matrozen met behoud van uitkering Zij kunnen zich op 10 april melden tijdens een voorlich tingsbijeenkomst op de veer boot. Deze informatiemiddag begint om twee uur. Het schip ligt voor die gelegenheid afge meerd aan de Westhavenkade bij het Vlaardingse Hoofd, het toekomstige punt van aan komst en vertrek. LID FOCWA Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenessestraat 15, Schiedam SCHIEDAM In verband met Pasen, Koninginnedag, Dag van de Arbeid en Bevrij dingsdag kunnen de dienstuit voeringen van de Openbare Nutsbedrijven op en rondom deze dagen enige wijzigingen ondergaan. Tweede Paasdag 23 april Op deze dag zijn de Openbare Nutsbedrijven gesloten. Er wordt eveneens geen huis- en bedrijfsvuil opgehaald. De huisvuildienst wordt verscho ven naar donderdag 26 april 1984. De bedrijfsvuil- en de grofvuildiensten worden aan gepast. Koninginnedag 30 april Op deze feestdag zijn de Nuts bedrijven gesloten. De huis vuildienst verschuift naar donderdag 3 mei. De grofvuil- en bedrijfsvuildiensten wor den aangepast. Dag van de Arbeid 1 mei Op deze dag zijn de Nutsbe drijven gesloten. De huisvuil dienst verschuift naar vrijdag 4 mei. Op deze dag wordt wel bedrijfsvuil ingezameld. Het grofhuisvuil wordt op deze dag niet ingezameld. De verschuiving die optreedt wordt aan betrokkenen be kend gemaakt. Op 1 mei is het Vuiloverlaadstation aan de Pa rallelweg voor het aanbrengen voor particulier vuil openge steld. De dinsdagmarkt in Schiedam-Noord (Bachplein) zal normaal doorgang vinden; van 9.00 uur tot 14.00 uur. Bevrijdingsdag 5 mei Op deze dag zijn de Nutsbe drijven gesloten. Het overlaad- station is die dag eveneens ge sloten voor het aanbrengen van particulier vuil. De Openbare Nutsbedrijven blijven tijdens de feest- en ge denkdagen bereikbaar voor storingen in de levering van gas, water, elektriciteit en ra dio- en tv signalen. SCHIEDAM In buurthuis Nieuwland aan de Albarda- straat wordt op donderdag 12 april een zomerkleding- en speelgoedbeurs gehouden. De beurs duurt van half tien tot drie uur. Speelgoed en kleren kunnen worden ingeleverd (heel, schoon en compleet) op woens dag 11 april tussen negen en twaalf. Van de verkochte spullen gaat 20 procent naar het buurthuis. Paticulieren kunnen maxi maal 25 stuks te koop aanbie den. De prijs kan variëren van een kwartje tot 25 gulden. De drie schippers die straks de veerpont gaan onderhouden, zijn al begonnen, De Kaag ge bruiksklaar te maken. Het lijkt erop dat stichting „De Nieuwe Maas" de grootste pro blemen heeft overwonnen. De nautische instanties in het Wa terweggebied zijn met de plan nen akkoord gegaan en vol gens voorzitter H. Steinmann zijn ook de berichten over fi nanciële garanties positief. Daadwerkelijke steun hebben echter tot nu toe enkel Rijn mond en Spijkenisse verleend. Zij maakten bedragen over van respectievelijk 30.000 en 5.000 gulden. Het wachten is nu op de bijdragen van Schie dam, Vlaardingen en Rotter dam, die achtereenvolgens 5.000, 10.000 en 10.000 gulden hebben toegezegd. Om tijdig van start te kunnen gaan is het stichtingsbestuur bovendien een aktie begonnen waarbij enkele grote bedrijven in de regio inmiddels een brandbrief benaderd worden. Op deze wijze hoopt De Nieu we Maas extra geldmiddelen in te zamelen. Op 18 april houdt het bestuur een openbare vergadering op het schip om de zomerdien stregeling pn de tarieven vast te stellen. Gewerkt wordt in middels ook aan het opzetten van een bedrijfskantoortje aan het Vlaardingse Havenhoofd, waar eveneens plaats is voor enkele jongeren die de admi nistratie en kaartverkoop voor hun rekening willen nemen. Volgens schema moet het per soneel op 27 april officieel in dienst treden. Die dag zal De Kaag ook zijn eerste vaart ma ken. De tocht voert dan nog niet naar de aanlegsteiger in Pernis, maar naar het Vaste land in Rotterdam. In het hier gevestigde Rijnmondgebouw wordt met een bescheiden feest de heringebruikneming van het fietsveer gevierd. De eerste afvaart naar „de overkant" vindt plaats op 1 mei. Belangrijkste passagier die dag is André van der Louw, voorzitter van het Openbaar Lichaam Rijn mond. Vogelbescherming blij met zomerpostzegels Diezelfde vereniging heeft het jaar 1984 uitgeroepen tot jaar van de Weidevogels. Voor de weidevogels is Nederland van enorm belang als broedgebied. Zo broedt het merendeel van alle grutto's op de wereld juist in Nederland. Helaas loopt ook in Nederland het aantal broedgevallen van weidevogels terug. Door de in tensieve landbouw gaan veel legsels verloren en door wa terstandverlaging worden gro te gebieden ongeschikt als broed terrein. In Schiedam hebben de na tuurbeschermers het verschij nen van de zomerzegels aange grepen om hun organisaties voor het voetlicht te halen. Zij willen het broedsucces van deze vogelsoorten vergroten. De Schiedamse Vrouwenraad, zoals ieder jaar ook nu nauw betrokken bij de verkoop van de zomerpostzegels, verkocht dinsdag de eerste exemplaren aan de voorzitter van het vo gelasiel, J. Dijkerman en aan de beheerder van het asiel, G. van de Hoek. Het vogelasiel (in de voormali ge molen op volkstuincomplex Vijfsluizen) gaat als vervolg op deze postzegelaktie en in het kader van het Weidevogeljaar, op zaterdag 7 april een open middag houden. Bezoekers zijn tussen twee en vier uur welkom. In de educa tieve ruimte wordt een diase rie vertoond over de Neder landse weidevogels en zijn en kele opgezette exemplaren ge leend van het Natuurhisto risch Museum te Leiden, te be wonderen. SCHIEDAM De Gorcum- se scheepsbouwer Kommer Damen heeft zijn pogingen om Wilton Fijenoord over te nemen, gestaakt. Damen kan met de WF-direktie en de vakbonden niet tot over eenstemming komen over het aantal ontslagen. In het begin van de onder handelingen eiste Damen het ontslag van 922 werkne mers, een aantal dat hij la ter terugbracht tot circa 500. WF-direkteur Sluis houdt vol dat gedwongen ontsla gen onnodig zijn en dat een kleine afslankoperatie via natuurlijk verloop voldoen de is om Wilton weer gezond te maken. De gemeente Schiedam blijft voorlopig de enige gespreks partner van de werfdirektie. Minister Van Aardenne (economische zaken) heeft een onderzoek toegezegd naar de haalbaarheid van de „Schiedam optie", die in houdt dat de gemeente grond en opstallen van Wil ton aankoopt voor ongeveer 40 miljoen gulden, om die vervolgens aan WF terug te verkopen voor het sumboli- sche bedrag van één gulden. Eén van de bewindvoerders heeft verklaard dat Damen wellicht in een later sta dium bij de Schiedam optie wordt betrokken. Damen beschikt over een ge renommeerd acquisitie-ap paraat dat ordere voor Wil ton zou kunnen verwerven. SCHIEDAM Op don derdagavond 5 april zul len de meeste Muziek verenigingen om zeven uur de straat opgaan. Vanuit verschillende punten in de stad mar cheren de verenigingen op naar de poort van Wilton Fijenoord. Onder het motto „er zit muziek in Wilton" wil len de muziekverenigin gen hun solidariteit met de werknemers van Wil ton betuigen in deze voor hen zo spannende en onzekere tijd. In een vergadering van de gezamenlijke Schie damse muziekverenigin gen op woensdag 28 maart werd positief ge reageerd op de oproep die de stichtingsraad van de Schiedamse Ge meenschap had gedaan. Het zal geen demonstra tieve optocht worden. Het gaat om de morele steun van Schiedammers aan Schiedammers. Rond 20.00 uur zullen de muziekverenigingen zijn verzameld bij de poort van de werf. Na een kort optreden vertrekken de korpsen weer huis waarts. Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1