In't kort VANDAAG in deze krant Aanleg trambaan verloopt volgens schema M MUYS VAR A's Willem Ruis als troostprijs? «fcSS» Dokter is afwezig Stadsblad Speciale bijlage: 100 jaar Hermes Uur nadert voor SVV Damnieuws Scholieren in de journalistiek DIJKSHOORN Verkeers lichten ontmanteld 1864 1984 Koninginnedag ietsje anders Riool K(l)eur in klasse-keukens VOOR ALLE SOORTEN KONTAKTLENZEN Misser Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren T.V. DEFEKT? RADIO ABA W p ppp wmm SCHIEDAM Op of omstreeks 17 april is de ondertunneling van de spoorbaan Hoek van HollandRotterdam gedeeltelijk een feit. Vanaf dat moment zal het snelverkeer de spoorweg „oversteken" via de fietstunnels die voor auto's worden opengesteld zolang de echte tunnel nog niet klaar is. De automati sche spoorbomen die de verkeersstroom voortdurend „doorknippen" kunnen na de 17e worden afgebroken. Om het bereiken van dit historische punt te vieren zet de gemeente die dag een personenbusje in dat de voltallige commissie van Ruimtelijke Ordening door de tunnel zal vervoe ren. „De commissie die zo veel werk heeft verzet voor dit viadukt, komt alle eer toe er als eerste gebruik van te maken", vindt wethouder Chris Zijdeveld. Het viadukt Nieuwe Damlaan/spoorlijn. Rond 17 april kan het snelverkeer van de lin ker- en rechterfietstunnel gebruik gaan maken. Een brede keuken voor een smalle prijs of een maat- keuken naar budget? Muys+Co levert Alfinette en Hauenschild keukens. Volop keuze in kleur, afwerking in details en kombinatiemogelijk- heden met inbouw/apparatuur, mengkranen, tegels èn natuur lijk prijs Aelbrechtskade 147, 3023 JJ Rotterdam. Tel. (010) 771288 UDA.N.VC. Ét Willem Ruis SCHIEDAM Schiedam is één van de Nederlandse steden die serieus kans maakt op een belangrijke rol in een nieuw VARA-televisie-prgramma. Schiedam heeft zich deze week bij de omroep aangemeld als lokatie voor dit quizz-showachtige programma, dat gepresen teerd gaat worden door Willem Ruis. De opnamen zou den omstreeks begin oktober ergens in de binnenstad gemaakt kunnen worden. Villerius Sports If VRIJDAG 6 APRIL 1984 - NR. 28 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broers vest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe SCHIEDAM De positie van uitkeringsgerechtigden in de samenleving, daarover gaat de ontmoetingsmiddag die de FNV-WAO-werkgroep organi seert op woensdag 11 april in dc De Vier Molens aan de Nw. Damlaan. FNV vice-voorzitter Herman Bode houdt een inlei ding. Aanvang twee uur, toe gang en koffie gratis. Wijk Oost schoon en netjes? Of dat ideaal haalbaar is laten dia's zien. De bewonersvereni ging vertoont de lichtbeelden in samenwerking met de ge meente (initiatiefnemer van Schoon Schiedam) op dinsdag avond 10 april in de St. Jans- school aan de Lange Singel straat, aanvang acht uur. Ook hier gratis toegang. De derde aflevering van de cyclus „werkgelegenheid", ge organiseerd door de Schiedam- se Federatie, vindt plaats op woensdag 11 april. Jack Stuart van de Werkgroep 2000 uit Amersfoort vertoont een vide ofilm over buurtprojekten in Enschede, Breda en Amster dam. Thema: buurteconomie. Aanvang acht uur in het Oude Stadhuis. De afdeling Schiedam van het Rode Kruis houdt op zaterdag 7 april een bijeenkomst in wijkcentrum Nieuwland aan het Wibautplein, aanvang tien uur. Enkele medewerk(st)ers van Welfare en Colonne krij gen een medaille of gesp voor een respectabel aantal jaren trouwe dienst. Bloemen zijn er ook voor enkele Rode Kruis leden die de leeftijd van 65 hebben bereikt. Huurders Belangen Vereni ging Gemeente Flats -Groe- noordMidden roept haar le den op tot het bijwonen van de ledenvergadering d.d. 10 april aanstaande. Deze ledenverga dering zal gehouden worden in „De Blauwe Brug", Bach- plein 590, zaal 4, aanvang 20.00 uur. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting Op dinsdag 10 april houdt de Patiënten Vereniging Schie dam (PBVS) zijn jaarvergade ring. Naast de bestuursverkie zing en de bespreking van het jaarverslag zal er een interes sante film worden vertoond. Het gaat om de film van de Schiedams oogarts dr. Ong die met zijn Ong-lens wereldver maardheid heeft verkregen. Hij zal zijn film vertonen en daarbij enige uitleg geven. Iedereen is van harte welkom, dus naast leden van de PBVS ook andere geïnteresseerden. Dit gebeuren zal plaatsvinden in dienstencentrum „De 4 Mo lens". Het begint om 20.00 uur. Aanstaande zaterdag (7 april) houdt de Jacintha/Alb. Mag- nusschool (Parkweg) een fan cy-fair ten bate van de Vas- tenaktie. De deuren gaan open om twaalf uur. Met videospel letjes, ballengoien, etc. SS Spoorwegtunnel half april gedeeltelijk in gebruik rijbaan voor het verkeer rich ting Burg. van Haarenlaan. Dientengevolge worden de fietspaden gewijzigd. - Op de Van Haarenlaan zelf kruist de trambaan de rijweg ter hoogte van de Joh. Braak- ensiekstraat. Deze kruising wordt van waarschuwingslich- ten voorzien. Alle onderdelen van het projekt verlopen tot nu toe volgens schema. Het viadukt, een belangrijk knooppunt in het tramtracé naar Woudhoek, zal pas in de zomer van 1985 voltooid zijn. Ruim voor die tijd worden el ders langs de tramlijn Cen trumWoudhoek diverse werkzaamheden ter hand ge nomen: - de aanpassing van de Prove- niersbrug. Om hier voldoende ruimte voor de tram te schep pen wordt het aantal rijbanen teruggebracht van 4 naar 3. Tussen half mei en begin juni kan het verkeer slechts van één brughelft gebruik maken, tussen juni en eind oktober van de andere helft. De brug krijgt een nieuw weg dek en een overgangsconstruc tie van gewapend beton. Aan drie stalen masten wordt ver volgens de bovenleiding van de tram bevestigd. - Ook aan de 's Gravelandse- weg gaan grondwerkers in middels „als mollen te keer" (Zijdeveld). Aan de kantoren zijde komen parkeermeters, aan de overzijde langs de win kels, wordt de trambaan ge legd. De bussen die vanaf het station komen en richting cen trum rijden zullen straks ook van de trambaan gebruik ma ken. Het kruispunt 's Grave- landseweg/Burg. Honnerlage Gretelaan wordt geregeld met verkeerslichten. - De noordzijde van Plein 4045. Hier komt een extra Na de kruising met de spoor baan vervolgt de (toekomstige) tram zijn weg in noordelijke richting. Uiterlijk eind dit jaar worden deze laatste fasen alle in uitvoering genomen, waar na het nog tot medio 1985 kan duren voordat het eerste tram- stel een rit van Koemarkt tot de keerlus in Woudhoek/Spa- land zal maken. Dit reisje zal naar schatting 10 a 15 minuten duren. Gecombineerd met de grond werkzaamheden in Nieuwland Oost wordt de aansluiting van het rioolstelsel op de waterzui veringsinstallatie De Groote Lucht in Vlaardingen. Niet alle bezigheden tussen Prove- niersbrug en Alp. Arienstraat hebben dus betrekking op de tram. Het werk aan het riool zal tot eind december duren. Ook hier geldt, als bij de tram, „dat Schiedam wat pijn moet lij den": zo wordt de Burg. Hon nerlage Gretelaan telkens op andere plaatsen tijdelijk voor autoverkeer afgesloten. Volgens het trio Zijdeveld, De Block (direkteur Gemeente werken) en Van der Vlist (hoofd Civiele Werken) ge troost Schiedam zich deze moeite niet voor niets: van het tramprojekt (totale kosten tus sen de 80 en 90 miljoen) gaat een stimulerende werking uit, die al enkele ondernemers heeft doen besluiten zich hier te vestigen. Daarbij komt ook het Geheim zinnige Warenhuis weer ter sprake, waarmee naar Zijde- velds zeggen de gemeente „zo goed als rond is". Dit groot winkelbedrijf wil „ergens in de binnenstad", binnen korte loopafstand van een tramhalte, een pand betrekken. De naam van zijn myste rieuze onderhandelingspart ner geeft Zijdeveld niet prijs. Op de vraag of die naam soms met een V be gint, zegt de wethouder, „ja, de V van Verrassing". ytP "W"" '*er- 'X Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 Schiedam mist organisatie van groot country festival Yi Duur en aard van het pro gramma staan nog niet hele maal vast. Zelfs een titel heeft de VARA nog niet bedacht. Het nieuwe tv-produkt zal ge durende vier maanden worden uitgezonden, waarschijnlijk wekelijks op de zaterdag avond. Het gaat om een rechtstreekse uitzending, telkens vanuit een andere gemeente verzorgd. Deze nieuwe Willem Ruis Show is te zien in de maanden oktober-november en vervol gens in 1985 in maart en april. Medewerking verleent de Stichting Humanitas. ganisator van het Eurovisie Country en Werstern Festival, de Brit Mickey Hase, die wel genegen zou zijn zijn jaarlijkse muziekfestival dit jaar in Schiedam (in het Beatrixpark) te houden. Zo zag het er tenminste uit tot afgelopen weekeinde. Toen viel de beslissing dat dit „Eu rovisie songfestival op coun- try-gebied" in 1984 toch maar weer plaats vindt in de Efte- ling op Kaatsheuvel, waar Aan het promoten van Schie dam via televisie en radio wordt ook door de VVV hard gewerkt. Recent heeft de VVV een kontrakt afgeslotebn met de TROS-radio voor opnamen van een country en wester nfestival in het Julianapark op 2 juni. Mede door dit evenement kwam VVV-direkteur Ruud Pillard in kontakt met de or- Deze week bij VILLERIUS SPORTS Joggingschoenen van Rucanor van 43.50 voor25.95 Joggingachoenen met klittenbandaluiting van 47.50 voor29.95 Le Coq Sportil en Cruyff jogging/trainingschoenen van 85.00 voor55.00 van 145.00 voor99*00 van 79.90 voor49.00 New Balance van 139.50 voor89-00 Kom snel naar Broeraveld 127, Schiedam Mickey Hase ook vorig jaar zijn muzikanten voor het podi um haalde en 18.000 bezoekers wist te vermaken. De Schie- damse VVV, tuk om tenminste een even groot aantal muziek liefhebbers binnen de stads grenzen te halen, stelde een begroting op en kwam tot de slotsom dat er circa 120.000 gulden nodig was voor de or ganisatie van het festival. Bij slecht weer kon men mis schien uitwijken naar de sporthal. (Terecht verklaarde Mickey Hase dat hij „geen wa termuziek" kan maken). Pillard klopte bij wethouder Cor vcan Tilborg aan voor een bankgarantie. Die werd blijk baar niet afgegeven, want Mickey Hase haakte tenslotte af en week met zijn twee da gen durende muziekfeest uit naar het Brabantse. Zijn agent in Deurne, Willem Thijsse, kent de finesses van de onderhandelingen met Schiedam niet, maar weet wel dat de flop te wijten is aan een financiële kwestie. „Met zo'n festival is gigantisch veel geld gemoeid, en blijkbaar kon Schiedam dat niet opbrengen". Het promotiefilmpje van de stad waar het festival zou plaatsvinden (duur van de bijbehorende TROS-televi- sie-uitzendingen anderhalf uur) wordt dus in 1984 niet in Schiedam opgenomen. Hopelijk leveren de onder handelingen met de VARA een beter resultaat op. PPII I ET KI van horen en Dllll—L-L.I M ziendeheste Schiedam St liduinastraal 1. tel 010-tt 71 49 Schiedam Kethel. Hot van Spaland 5 tel 010-70 17 30 SCHIEDAM Op 3 of 4 krui singen in Schiedam worden nog dit jaar de verkeerslichten verwijderd. Drie interne ad viesgroepen zullen wethouder Chris Zijdeveld (vervoersza- ken) binnenkort laten weten op welke punten in de stad de stoplichten kunnen worden ontmanteld. Zijdeveld is een groot voor stander van minder verkeers lichten: „Daar waar geen spra ke is van crisissituaties kun je het verkeer het beste laten re gelen door de weggebruikers zelf". De operatie moet overigens wel zorgvuldig worden „afge wogen". „Want je zult het zien, nauwelijks hebben we die spullen weggehaald of er gebeurt een gevaarlijk onge luk, wat dan in jaren niet is voorgekomen", aldus Zijde veld, die daarom de namen van de lokaties nog niet be kend wil maken. Mogelijk is ook dat op een en kel punt de lichten blijven staan, maar het grootste ge deelte van de dag buiten wer king blijven, en enkel tijdens de spitsuren signalen zullen afgeven. Deze maatregel levert de ge meente een besparing op van vele duizenden guldens per jaar aan stroomkosten. Dat is echter niet de reden om de lichten te verwijderen. Zijde veld: „Wij zijn gewoon niet gek op zoveel verkeerslich ten". SCHIEDAM Wie we gens een lichte ongesteld heid gisteren of vandaag zijn huisarts wilde consul teren kwam tevergeefs aan de deur of pakte even eens vergeefs de telefoon. Het totale 4iuisartsenbe- stand van Schiedam is op nascholingscursus. Dit is overigens een regel matig terugkerend ver schijnsel, want ook de me dische wetenschap staat tenslotte voor niets maar moet wel alles weten. De plaatselijke huisartsen hadden wel een alarm nummer in het leven ge roepen. Via het Schieland ziekenhuis, gebouw Stad houderslaan, kon men via één van de assistenten wel dringend medische bij stand aanvragen, maar of deze bijstand kwam in de persoon van de vertrouw de eigen huisarts is niet bekend. De woordvoeder van de Schiedamse huisartsen de heer Kentie was uiteraard ook bij deze nascholings cursus en liet via een ant woordapparaat weten dat hij twee dagen afwezig is. Voor dringende gevallen kon men naar het Schie- landziekenhuis gebouw Stadhouderslaan. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1