/nieuw GEOPEND SCHIEDAM 10% KORTING Goed voetbal in 't Nieuwelant Onderwijzer stort zich in de reiswereld OP ALLE ARTIKELEN ORANJE A.BOT Veel inzet Waarderende woorden Opstellingen Stand vierde klas G Gebit stuk? VEfiiNGMEiER J eugdher bergen Route RANDSTAD-EDITIES VERSCHIJNEN IN HET GROOTSTE DEEL VAN ZUID-HOLLAND. 39 EDITIES. WEKELIIKSE TOTAAL OPLAGE 1.2 MILJOEN. Volleybaltoernooi Piet Voorwald stopt Honkbal programma Politietoernooi Biljarten SPORT Dam 15, Schiedam, telefoon 732967 OPENINGSSTUNT De gehele maand april Kompleet verchroomd halterbankje 295.' DE GOEDKOOPSTE VAN NEDERLAND J VLAARDINGEN FC Nieuwland'66 kon zich ook in Vlaardingen tegen De Hollandiaan niet opwerken uit de onderste regionen van de vierde klasse G. De ploeg van trainer Piet Kattestaart leed een 41 nederlaag, maar wel moet worden vermeld dat deze uitslag wel wat geflatteerd is. De Hollandiaan trainer Hans Voets: „In de tweede helft hebben we het nog echt moeilijk gehad". FCN'66 trainer Piet Kat testaart: „Ik blijf hopen dat we in de laatste wedstrij den wat punten pakken en het volgend seizoen weer in de KNVB uitkomen". Een duel uit de wedstrijd HollandiaanFCN'66. Karate- kampioenschappen Postduiven Nieuwe trainer ms Zaalvoetbal TTV De Reling T ANDTECHNIEK VLAARDINGEN Voor de liefhebbers van een geor ganiseerde fietsvakantie is er sinds kort een aantrekke lijk reisdoel bijgekomen: het graafschap Kent in Zuid- Oost Engeland. Het onlangs opgerichte Vlaardingse reisbureau Triple B-Tours biedt voor 675 gulden een week-arrangement aan naar de „Tuin van Engeland". Triple B-tours directeur Beukema: 25 kilometer per dag door Kent levert voor de gemiddelde fietser geen probleem op. Lente-aanbieding in wijnen OVERTREKKEN WOENSDAG 11 APRIL 1984 PAGINA 17 l Nieuw* Stadsblad De sport- en spelinstuif voor dames, onder auspiciën van de sportraad voor de gemeente Schiedam, wordt van de zomer voortgezet in de buitenlucht. De instuif wordt gehouden elke woensdagmorgen van ne gen tot elf uur op het complex van de handbalvereniging DWS in sportpark Thurlede. De opzet van deze instuif is bijna dezelfde als die in de sporthal Margriet. Alleen het bewegen op muziek ontbreekt. Verder zal er voldoende aan dacht worden besteed aan sportspelen zoals volleybal, handbal, korfbal, badminton enzovoorts, evenals de condi tionele oefenvormen. Voor de doordouwers is er een speciaal jogging-programma. Er is kleed- en wasgelegen heid en het clubhuis van DWS is die tijd geopend en natuur lijk is er ook weer de gratis kinderopvang. De instuifkos- ten bedragen 2,50 per keer en men hoeft zich niet van te voren op te geven.- Het volleybaltoernooi, georga niseerd door de gymnastiek vereniging Alliantie, is bij de heren gewonnen door de re creatievolleyballers van Brole- co uit Vlaardingen en bij de dames door Alliantie. Bij de heren namen tien teams deel en bij de dames vier teams. Bij de heren was er een spannende finale tussen Brole- co en Alliantie, welke door de Vlaardingers met 169 werd gewonnen. De strijd om de derde en vier de plaats ging tussen Recreatie 1 en Recreatie 2 uit de Hoe- venbuurt in Vlaardingen. Het eerste team had wat meer ge luk en wist beslag te leggen op de derde plaats. Recreatie 2 werd vierde, SVRA vijfde, CD JA zesde, Al liantie 3 zevende, PDK school achtste, Spaarbank negende en Alliantie 1 tiende. Bij de dames ging de strijd om de eerste plaats tussen Allian tie en Spaarbank. De Schie- damse dames wonnen de eer ste plaats. Spaarbank werd tweede, Alliantie 2 derde en CD JA vierde. Het toernooi is gehouden in de sporthal Margriet en na afloop reikte de organisator Ron Zandstra de prijzen uit. Met ingang van juni zal Piet Voorwald stoppen met zijn werkzaamheden als wedstrijd secretaris van de afdeling voetK-i vjj sv KV Schie_ Piet lic«.r ueze z"'are taak en vaak ondei gewaar deerde funktie acht jaar lang op voortreffelijke wijze uitge oefend. Ter zijner tijd zal John de Bondt een gedeelte van Piet Voorwald zijn taak over nemen. Het resterende gedeel te wordt opgevangen door uit breiding van de voetbalcom missie. Het honkbalprogramma voor de competitie van SV HV Schiedam is: zondag 29 april SchiedamCeleritas, zondag 6 mei HolySchiedam, zondag 13 mei SchiedamEurostars, zondag 20 mei Wassenaar- Schiedam, zondag 27 mei SchiedamNADO/V, donder dag 31 mei JEKASchiedam, zondag 3 juni Zwijndrecht- Schiedam, zaterdag 9 juni Schiedambraves, zaterdag 16 juni DOSSchiedam, zondag 24 juni CeleritasSchiedam, zondag 1 juli SchiedamHoly, zondag 8 juli Eurostars- Schiedam, zondag 15 juli SchiedamWassenaar, zondag 5 augustus NADO/VSchie dam, zondag 12 augustus SchiedamJEKA, zondag 19 augustus SchiedamZwijn- drecht, zondag 26 augustus BravesSchiedam en zondag 1 september SchiedamDOS. De Schiedamse Politie Sport Vereniging heeft in de sport hal Margriet voor het achtste jaar het zaalvoetbaltoernooi gehouden. Zestien teams heb ben aan dit toernooi deelgeno men. Wassenaar dat drie jaar achter elkaar met de hoogste eer ging strijken belandde nu in de eindrangschikking op een zes de plaats. Grote winnaar van het toernooi werd nu Rijkspo litie De Lier, dat wel van Was senaar verloor, maar daarna alle wedstrijden winnend af sloot. In de finale kwamen zij uit tegen Voorburg en met een 10 stand werden zij toer- nooiwinnaar. De totale eindstand is: 1 RP De Lier, 2. Voorburg, 3. Zoeter- meer, 4. Stragero (strafgevan genis), 5. Schiedam, 6. Wasse naar, 7. Delft, 8. Vlaardingen, 9, Ridderkerk, 10. Stadskan toor S'dam, 11. Gouda, 12. Maassluis, 13. FC Sepot, 14. Brandweer S'dam, 15. Schie dam 2 en 16. Leiden. De organisatie was in handen van Arno Hennink, Ed Baten burg en Willem van der Berg. Aan het einde van het toer nooi bedankte de voorzitter van de SPSV Cees van Don gen de deelnemers en scheids rechters voor het slagen van dit toernooi. „Ieder jaar hebben we weer de medewerking van de oud-ge dienden Maarten den Uyl en Jan van der Loo, waar wij erg gelukkig mee zijn", zei de voorzitter van de SPSV. Na mens de scheidsrechters be dankte Aad de Raay de spelers voor hun sportieve inzet. Burgemeester Reinier Scheer- es reikte de prijzen uit. Ook hij bedankte de organisatie en vond het een eer om de prijzen mogen uitreiken van zo'n bekend toernooi. „Het is een ontspannen dag geweest, vooral voor de poli tiemensen die dag en nacht paraat moeten zijn", wilde de burgemeester nog wel kwijt." De biljartvereniging De Kromme Keu speelde voor de nederlaagserie tegen BV 's Gravenzande. In de mid dagpauze was de stand nog 1212 maar de eindspurt van de 's Gravenzanders was zo Filiaal: Paul Krügerstraat 131, Rotterdam-Zuid, telefoon 844674. Gespecialiseerd in budo, boks, kickboks en krachtsportartikelen Gedraaid verchroomde schijven: FCN'66 snel op achterstand tegen technisch Hollandiaan De snelle achterstand, binnen 20 minuten was het al 30, konden de Schiedammers niet meer wegwerken, wel hebben ze daartoe, vooral in de tweede helft alle gelegenheid toe ge had, het zat de enthousiaste ploeg echter niet mee. Hollandiaan speelde technisch beter, maar FCN'66 bleef voet ballen voor wat het waard was tot de allerlaatste minuut van de wedstrijd. In het park 't Nieuwelant startte FCN'66 sterk en al na twee minuten kreeg Gerard de Bruin een kans om de score te openen, maar zijn harde inzet scheerde net over de bovenlat. De Vlaardingers schrokken hier wel even van en namen het initiatief over. In de vijfde minuut werd de Schiedamse verdediging uitgespeeld en op een voorzet van Martin van Blitterswijk wist Gerard van de Bend de stand op 10 te brengen. FCN aanvoerder Frans Fiers raakte de bal nog wel, maar kon het doelpunt niet meer voorkomen. In de 20-ste minuut werd het vonnis geveld: Martin de Jong strafte een fout van Gerard de Bruin af en dat betekende 2—0. Direkt vanaf de aftrap kwam De Hollandiaan weer in het bezit van de bal. Gerard van de Bend gaf een goede voorzet aan Martin van Blitterswijk en deze scoorde met een vliegend schot 30. Wie toen dacht dat FCN'66 zich gewillig naar de slacht bank zou laten leiden, kwam bedrogen uit. Het waren juist de Schiedammers die zich kansen schepten. Eerst was er een schot van Hennie Kuyl dat net naast ging. Kort voor rust toonde de Hollandiaan doelman Martin van de Berg zijn klasse door tot tweemaal achter elkaar inzetten van Frans Fiers en Rob Hoogstad te stoppen. FC Nieuwland toonde vooral in de tweede helft veel inzet, [n de vijfde minuut was het Rob Hoogstad die keurig in kopte uit een voorzet van Ruud Kapteijn, maar weer was het de Hollandiaan doelman Van de Berg die een doelpunt voorkwam. Na een kwartier in de tweede helft kregen de Schiedammers dan eindelijk hun verdiende buitenspel, maar de goed leidende scheidsrechter Van der Bor uit Zoetermeer liet terecht door gaan en Rob Hoogstad kon 31 laten aantekenen. De Vlaardingers kregen het toen toch nog onnodig moei lijk. Bij FCN'66 werd de ge blesseerde Hennie Kuyl ver vangen door Marcel de Bruin en ook deze jeugdige speler gaf al snel zijn visitekaartje af. Voor de zoveelste maal was het weer de Hollandiaan doel man die een doelpunt wist te vouikomen. Bij de Schiedammers wilde het maar niet lukken en in blessu retijd kwamen de Vlaardin gers toch nog op 41. FCN doelman Theo Geeve was te ver zijn doel uitgekomen en weer was het Martin van Blit terswijk die hiervan profiteer de en de bal in het verlaten doel kon schieten. In de allerlaatste minuut moest Martin van de i-.eiij weer met een oude blessure naar het kleedlokaal worden gedragen, na lange tijd gebles seerd te zijn geweest speelde hij weer een volledige wed strijd mee. Martin van de Lelij was zondag de ster van het veld. Een speler met veel in zicht en een goede mentaliteit, zal FCN waarschijnlijk weer enige weken moeten missen. FCN'66 trainer Piet Katte staart had na afloop waarde rende woorden voor zijn ploeg. „De jongens hebben keihard gewerkt en we waren geko men met een versterkt mid denveld. Na 20 minuten viel alles in duigen toen we op die grote achterstand kwamen. In de tweede helft hebben we meer op de man gespeeld en kregen we voldoende kansen. De doelman van De Hollandi aan was voortreffelijk en die was het die ons van doelpun ten heeft afgehouden, maar ook hij maakt deel uit van het elftal en staat er uiteindelijk niet voor niets. FCN'66 heeft de laatste jaren alleen maar successen gekend. Nu er dit seizoen wat spelers zijn wegge vallen is het allemaal wat moeilijker geworden. Toch blijf ik hopen dat we in de laatste wedstrijden nog wat punten pakken en het volgend seizoen weer in de KNVB uit komen": zegt trainer Piet Kat testaart die ook het volgend seizoen trainer blijft bij FC Nieuwland'66. Hollandiaan trainer Hans Voets was wel gelukkig met de winst, maar op de manier waarop deze behaald was, was hij minder te spreken. „In de eerste helft liep het als een zonnetje. We maakten snel twee doelpunten. De grootste fout was toen dat iedereen er één wilde maken en toen ging het goed fout. In de tweede helft waren we een stuk min der en vooral,toen FCN met een tegendoelpunt kwam kre gen we het nog echt moeilijk. Gelukkig was onze doelman in een prima vorm en hij zorgde er voor dat er niet meer tegen doelpunten "kwamen. FCN speelde op karakter en daar krijg je ook blessures van. Het is echter een sportieve wed strijd gebleven en daar ben ik blij mee". De Hollandiaan. Martin van de Berg, Fred Moerman, René Kant, Gerard van Berkel, Mar van der Cijs, Martin van Blit terswijk, Ger van de Pijl, Ed Boudewijn, Gerard van de Bend, Martin de Jong en Ben Floridas. FC Nieuwland'66. Theo Gee- ve, Frans Fiers, Jan Paszjerik, Martin van de Lelij, Ruud Kapteijn, Cor Heeze, Arie van de Windt, Gerard de Bruin, Henny Kuyl (Marcel de Bruin), Hans van Gogh en Rob Hoogstad. Swift Boys 18 32 Portugues 18 32 De Hollandiaan 17 22 SCO'63 17 22 Zwarte Pijl 17 20 SIOD 17 19 Schiedam 18 17 Groen Witten 17 16 Hillesluis 17 11 FCN'66 18 11 DBC 18 10 St. Lodewijk 17 - - 6 goed dat de organiserende ver eniging een 2820 nederlaag moest incasseren. Zaterdag zijn in Venlo de Ne derlandse shotokan-karate- kampioenschappen gehouden. Karatevereniging Fuyi Yama uit Schiedam was hier met 13 deelnemers en 3 scheidsrech ters vertegenwoordigd. De scheidsrechters deden hun onpartijdige- en de karateka's hun sportieve plicht. De com binatie van een goed draaiend bestuur en een actieve trainer leverde resultaat op. Hennie Vervoort werd tweede bij de dames-kumite onderklasse en Berta Vervoort werd eerste. Desiré Samoels behaalde een eerste plaats in de bovenklas se. Zaterdag is het vliegseizoen voor duiven weer begonnen. De postduivenverenigng De Vrijheid had ingekorft voor een vlucht uit Roosendaal over een afstand van 42 kilometer. Het weer was voor de duiven niet best en daarom hadden zij veel moeite om thuis te komen en liep het concours wat traag. De duiven zijn om twaalf uur gelost. 39 minuten later kwam de eerste prijsduif binnen. De eerste drie prijswinnaars wa ren 1. com. S. Poort, 2. comb. J. J. van de Vijver en 3. Joh. Bakker. Het bestuur van de handbal vereniging DWS is erin ge slaagd een nieuwe trainer voor de herenselectie aan te trek ken in de persoon van de in handbalkringen niet onbeken de Rinus Rondberg. Rondberg, die werkzaam is ge weest als trainer bij Ancora, Snelwiek en Atomium, heeft inmiddels de training overge nomen van Ruud Hendriks om daarmee alvast voor de aan vang van het nieuwe seizoen enigszins ingewerkt te zijn. De dames selectie van DY blijft ook het nieuwe seizoen nog onder leiding staan van Nol Verhoef. De zaal voetbalcompetitie van Villerius Sports is gestart met de volgende wedstrijden: café de SporthalLe Senro verze keringen 131, Villerius SportsSnackbar Van Dorp 32, Vermolen keukencen trumVeringmeijer/Govaart 23, Van Dorp—-de Sporthal 17, Veringmeijer/Govaart- Villerius 44 en Wong- Vermolen 42. Vanavond worden de volgen de wedstrijden gespeeld in de sporthal Margriet. Vermolen- Villerius, Snackbar Le Sen ro, WongVeringmeijer/Go vaart, Villeriuscafé de Sporthal, Veringmeijer/Go vaartLe Senro en Wong- Café de Sporthal. De eerste wedstrijden beginnen om ze ven uur. In de extra algemene vergade ring van de tafeltennisvereni ging De Reling werd besloten om er naar te streven dat de nieuwe competitie in de nieu we tafeltennisruimte aan de Singel 8 te gaan beginnen. Dit zal echter niet een kwestie worden van even de tafelten nistafels verhuizen naar een kant en klare nieuwe speel ruimte, maar eerst zal er het nodige gemetseld, getimmerd en geverfd moeten worden. De vergadering deed de toe zegging om er met zijn allen en naar iedere kapaciteiten enthousiast tegen aan te gaan. ook de hulp van eventuele nieuwe leden kan een steentje bijdragen. Het Paasklaverjas- sen, een van de jaarlijkse hoogtepunten bij „De Reling", zal nog in de huidige speel ruimte, Zaal Tivoli aan de Nieuwe Haven 237, op donder dag 19 april om 20.00 uur wor den gehouden. Hierbij zijn ook niet-leden van harte welkom, om tegen een kleine vergoe ding aan het eieren verdienen mee te doen. Reparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak Nieuwe Haven 131 Telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur Triple B-Tours: bescheiden maar gedegen fietsformule Voor dat geld krijgt de deelne mer een bootkaartje Vlissin- genSheerness v.v., de be schikking over een Raleigh- fiets, zes overnachtingen in luxe hotels, een uitgebreid in formatiepakket over de be zienswaardigheden die hij on derweg tegenkomt en een kennismakings- en slotdiner. Omdat het gemak de klant dient, wordt de bagage dage lijks vooruitgestuurd. „Een gat in de markt? Dat zal nog moeten blijken. Wij probe ren enkel de fietsvakantie uit t - van geiteharen sok ken en ergen te ha len. Met dn redelijk luxe aan bod mikken we op jong en oud, op een breed publiek Pubs zegt dnukukema. Ofschoon Triple B-tours voor lopig enkel met een Groot- Brittanië pakket op de markt is (Long Weekend Canterbur- ry etc.) hangt in het low-bud get kantoor aan de Robert Schumannring een formidabe le wereldkaart... maar die blijkt een overblijfsel uit Beu- kema's tijd als onderwijzer. Omdat hij op school was „uit gekeken" stapte Beukema op zekere dag naar Job Creation, het Rotterdamse adviesbureau voor startende ondernemers. Een bezoek dat het vermoeden bevestigde dat er in de touro peratorwereld nog best plaats was voor een klein reisbureau met een bescheiden, maar ge degen formule. heel uit eigen zak bekostigd. „Ik heb geen kinderen, dus fi nancieel ben ik niet gebonden. De eerste twee jaar zullen wel moeilijk zijn, hoewel ik weinig kinderziektes verwacht. Ik ben er nu een half jaar mee bezig en ken Kent zo langza merhand beter dan de Velu- we". Triple B-tours (Bed and Bre akfast, Budget) biedt behalve particuliere vakanties ook groepsreizen aan. Wie gaat fietsen krijgt een pech-pakket mee. Reisbureaus die fietstochten verkopen zijn er bij bosjes, zo bleek uit onderzoek, maar het aantal organisaties dat zich in fietsreizen specialiseert is op vallend klein, en Kent komt in hun programma's niet voor. Beukema noemt zijn aanpak een kwestie van met de trend meegaan: „Goedkope dicht-bij- huis vakanties komen steeds meer in trek. Deze zomer trekken 400.000 Nederlanders er met de fiets op uit. Veertig tot zestigduizend van hen gaan naar Engeland. Volgens het Brits Verkeersbu reau blijft maar drieëneenhalf procent van de bootreizigers rond de plaats van aankomst hangen, de rest zoekt het ver derop. Kent ligt bij wijze van spreken precies op de drempel. Een prachtige streek, je strui kelt er over de historische toe standen, bezienswaardigheden en gezellige pubs." Engelandkenner en vriend Hans Waltman verstrekt nutti ge adviezen aan de hand waarvan Beukema een gede tailleerde routekaart samen stelde. Kontakten met Britse hotels waren snel gelegd. Deze week reist hij voor de laatste maal naar het Verenigd Koninkrijk om de route te controleren, „want als de kaart aangeeft linksaf moeten de mensen 's avonds wel bij hun hotel aankomen, en niet ergens in het Lake-District". Op 15 april gaat het seizoen van start. Voor Beukema staat er veel op het spel, want hij heeft deze onderneming ge- SLIJTERIJ/WIJNHANDEL U belt, wij bezorgen Oranjestraat 8-10-12-14 Tel. 265997-264140 Muscadet voor5.50 De Sèvre-et-Maine 2 flessen voor... 10- Blancs de Blancs 4.2S; 2 flessen maar.. 8— Peoregal Rioja rood en wit 5.25; 2 flessen voor. 1O— Domaine de Saint-Roch 4.50; 2 flessen8.75 Goutte Vemeille Cötes du Rhöne. 5.95 Chateau La Tour Gayet 1981 nu nogf .WP Cynar 'n partij uit verzekering, etiket wat beschadigd per liter9.95 Locomotief jenever 35% van Melchers per liter15.95 Jonge Piet van Gent 35% per liter1 5.95 Bij doos van 12 flessen per liter1 5.50 Voor het opnieuw van uw bankstel, eethoek, enz. Vraag vrijblijvend prijsopgave meubelen Oosthavenkade 56, Vlaardingen, telefoon 345163

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 17