Nieuwe In't kort VANDAAG deze krant Om overlast te voorkomen wijzen alle boxen ëén kant op n in Othello speelt klucht Vers van de groothandel 8.95 PAKJE rooaMRnTrKPAA.X P. Groeneveld en Zn. Medio april nieuws uit Holy en Groenoord Stadsblad De formule van Triple-B-tours Tosca's ballet 4 Concertserie begint met open middag 4.90 5.80 Cabaret Hoving en Hugo Claus Drie tantes Garanties wirqj uraad- Grillkuikens Biefstuk Tartaar Burg. Honn. Gretelaan 91 Schiedam. Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)hui:ff!; \n-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren SCHIEDAM Op vrijdag 27 april, rond zes uur 's avonds, be gint in sportpark Har- ga de derde afleve ring van Schiepop, het jaarlijkse popfesti val dat twee dagen duurt en in de regel goed is voor enkele duizenden bezoekers. Topattraktie op Schie pop '84 is de reggae- band van Desmond Dekker uit de USA. Verder zijn ingehuurd de Meteors, Highway Chile (in gewijzigde bezetting), Neerlands spraakmakende formatie VOF De Kunst en Easy. Pop van grens overschrijdend karakter, waarvoor de organisatie zich op bescheiden schaal in de schulden heeft wil len steken. T.V. DEFEKT? RADIO ABA V ZOMERTIJD! Gewijzigde openingstijden. X Vrijdags van 12.00 tot 18.00 uur en X ZATERDAGS GESLOTEN. Greep uit ons assortiment: week voordelig 0 Kasandijvie per kg 1.98 ILgBiAastomaten "er kt- 2 98 SCHIEDAM Hoewel zaterdag een allesbehalve mediterraan klimaat heerste, werd het toch een zonnig feest daar in de Blauwe Brug, waar zo'n 60 jongere en oudere Ita lianen aanwezig waren voor een als kindermid dag aangeklede reünie. Gewoon bij: SLUIS b WOENSDAG 11 APRIL 1984 - NR. 29 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM „De Dood is Gedood", aldus luidt het the ma van de Paasavond die op 13 april gehouden wordt in de Opstandingskerk aan de Burg. H. Grethelaan. Voor jongeren tot 17 jaar wordt de speelfilm „Heavens Heroes" gedraaid. Aanvang kwart voor acht, toe gang vrij. De organisatie is in handen van De Rotssteen, evangelisatiekring. De Stichting Schiedamse Vrouwenemancipatie Organi satie geeft op donderdag 17 april een thema-avond in vrouwenontmoetingscentrum Barrika aan de Lange Nieuw- straat onder de titel „Uitko men met je inkomen". Tegen woordig is het huishoudgeld steeds sneller op. Kun je daar iets aan doen? Aanvang acht Op 28, 29 en 30 april houden de bloemschik- en Schilders club van Volkstuindervereni- ging Vreelust (Tjalklaan, Spaansepcflder) een expositie in het verenigingsgebouw. Schilder Dick Carlier opent de tentoonstelling op 28 april om één uur. Titel van het geheel: „Met penseel en snoeimes op de Place tu Tertre". (Schilder)kunst is ook te be wonderen in het Stedelijk Mu seum aan de Hoogstraat, waar vrijdagmiddag 13 april vier exposities geopend worden: Adine Engelman toont teke ningen en schilderijen, Netty van den Heuvel keramiek en Angela de Vrede aquarellen. Ook voor en door vrouwen: „Een vrouw sinds Aletta" over emancipatie, i.s.m. de Stichting Amazone in Amsterdam. De exposities duren tot 14 mei. In Galerie 't Koetshuys aan de Lange Haven 78 is tot en met 13 mei werk te zien van Hetty Geurtsen (collages en penteke ningen) en Hans Kuiters (ker- miek en brons). Ook deze ten toonstelling wordt op 13 april geopend, 't Koetshuys is be halve donderdagsavonds geo pend iedere vrijdag, zaterdag en zondag des namiddags. De Stichting Propaganda Groenten en Fruit organiseert in samenwerking met winkel bedrijf COOP Nieuwe Water weg een Groenten Fruit Show in zaal irene aan de Nieuwe Haven. Op 19 april vanaf acht uur worden nieuwe en bijzondere produkten (en hun gebruiksmogelijkheden) getoond. Receptenboekjes ook verkrijgbaar. Gratis uitnodi gingen afhalen bij de Super Coop winkels. Popfestival in Harga Vorig jaar liep Schiepop gie rend uit de hand. De tent aan het Spinhuispad werd na het optreden van rock en roll idool Herman Brood herschapen in een onbe schrijflijke chaos, de ME kwam er aan te pas en de verantwoordelijke Stichting Plantage Festival bleef met een zware kater zitten. Her haling van dergelijke wei nig verkwikkende taferelen wil de organisatie koste wat kost voorkomen. Rekening houdend met de kans dat bezoekers met min der eerzame bedoelingen wel eens een kijkje willen nemen in één van Harga's sportkanti nes, worden deze lokalen extra in de gaten gehouden. De bewaking op het terrein wordt in de feesttent aange vuld met circa tien sterke jon gens die via een sportschool worden aangetrokken. Om de veiligheid te completeren wordt ook rond het podium een oogje in het zeil gehouden. „De gemeentelijke instanties hebben de rellen van '83 ge lukkig niet aangegrepen om voorgoed een punt achter de medewerking te zetten," aldus de Schiedamse jongerenwer kers die het festival organise ren. De autoriteiten bleken in tegendeel van harte bereid ook dit jaar Schiepop van har te te steunen. Het vinden van een geschikte plaats stuitte wèl op moeilijk heden en er moesten platte gronden en busroutes aan te pas komen, voordat Harga werd uitverkoren, overigens zonder de bepaling dat de luid sprekerboxen alle één kant uitwijzen, opdat omwonenden weinig overlast ondervinden. Schiepop '84 valt in twee delen uiteen. De eerste (vrijdaga vond brengt een programma- voor-elk-wat-wils, met als op warmertje vóór VOF De Kunst „drie tantes die persé wilden optreden", (zegt Frans Ekel), oftewel „Mahogany", „een ten onrechte onbekende formatie met Diana Ross-ach- tige muziek". De zaterdag (aanvang twee uur) staat geheel in het teken van de reggae. Wie er als uit smijter zou optreden stond tot eind vorige week nog niét vast: UB 40 was aangezocht, maar bleek te prijzig („Vijfen dertig rooien" en de onder handelingen met Clint East wood ketsten af. Uiteindelijk kwam Schiepops Nico Curfs rond met Desmond Dekker. De kosten van een dergelijk evenement zijn als vanzelf sprekend niet mis. Het jonge renwerk dat in het kader van de gemeentelijke bezuinigin gen toch al met een slinkend budget te maken heeft, steekt veel van haar aktiviteitensub- sidies in Schiepop en rekent voor het overige op garanties van de Schiedamse Gemeen schap, het gemeentebestuur en het Alewijn de Groot fonds. Enkele jongerenwerkers schie ten zelfs uit eigen middelen geld voor. De begroting sluit ergens tussen de 25.000 en 30.000 gulden. Vorig jaar trok Schiepop onge veer 3.000 bezoekers. Dat aan tal hoopt de stichting op de 26e en 27e te evenaren. Maar vgorzichtigheidshalve houdt men rekening met 800 mu ziekliefhebbers per dag; wordt die score bereikt, dan speelt men waarschijnlijk quitte. „Voor het overige moeten we maar afwachten. We doen dit nu voor de derde keer en ieder jaar stuiten we op andere problemen. Je doet wat je kan, maar welke moeilijkheden je dit jaar te genkomt kan je niet inschat ten." Het EHBO-team is in ieder geval uit voorzorg aan merkelijk versterkt. Schiedamse jongerenwerkers; dit jaar extra bewaking bij Schiepop. De Meteors, professionele attraktie op Schiepop '84 iimiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiimmiimiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiimiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Politie rapport Q SCHIEDAM Bij groothan del Reo in de Regoutstraat is zaterdag een grote partij koffie gestolen. Een voorlopig nog onbekend aantal pakken werd in een auto geladen, waarna de dieven spoorloos verdwe nen. Zij waren de opslagruim te binnengedrongen via een lichtkoepel op het dak. Om in de loods te komen lieten zij zich aan een touw zakken. De waarde van de partij is nog onbekend. De schade die bij de inbraak ontstond bedroeg circa 1500 gulden. Vrijdagnacht werden twee jongens op heterdaad betrapt bij een inbraak in een woning aan de Willem de Zwijgerlaan. De politie was in kennis ge steld door een buurman. Van de twee dieven, die op het punt stonden ieder met een goed gevulde boodschappentas het huis te verlaten, werd er een in de kraag gevat. De an der wist te ontkomen, maar zijn identiteit is bij de politie bekend. De man die ter plaatse ingerekend werd was een 19- jarige Vlaardinger. Bij het afmeren van een duw bak in de Buitenhaven zijn maandag twee personenauto's beschadigd. De langs de kade geparkeerde voertuigen liepen beide een flinke deuk op toen de sleepboot En Avant uit Dordrecht bij het afmeren van de duwboot een verkeerde manoeuvre maakte en die met de voorsteven over de walkant drukte. De brandweer heeft maandag avond een vuurtje in een tele fooncel op de hoek van de Van Ostadelaan en Burg. Knap- pertlaan moeten blussen. De cel is voorlopig onbruikbaar. De politie stelde een onder zoek in naar de oorzaak en concludeerde dat de telefoon gidsen in brand waren gesto ken, vermoedelijk door drie jongens die evenwel spoorloos waren verdwenen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll""""""""""""""""""""""""""""""" SCHIEDAM Toneelvere niging Othello presenteert op zaterdag 14 april de klucht „Je moet er niet mee spelen" van Hans Nesna. De voorstelling wordt gegeven in het Passagetheater. Inhoud: Toen Max Dilleman nog studeerde voor advocaat, kreeg hij van een onbekende tante uit Amerika een brief toegestuurd. De inhoud was kort maar dui delijk. Tante wilde hem finan cieel helpen een praktijk te beginnen, op één voorwaarde! Dat hij op zijn 30e verjaardag zou trouwen met haar pleeg kind „Zoezoe". Als Max haar aanbod accep teerde, zou hij op de dag van trouwen een „bruidsschat" van een half miljoen dollar ontvangen. Erg verleidelijk, Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting en Max bezwijkt dan ook voor het grote geld. Met alle gevolgen van dien, want wie zou er niet een vrou wenhater worden als je jaren lang doodsbang bent om op een ander meisje verliefd te worden. Hoewel, wie het laatst lacht, lacht toch het best! Na de voorstelling, die om kwart over acht begint, is er bal. Kaartjes kosten ƒ7,50. per 2 stuks VASTE LAGE PRIJS C no Neerlands pop van topkwaliteit: VOF de Kunst Bloemen voor signora Bolasco Vanuit de wijde omtrek (Oegstgeest, Rozenburg, Hoogvliet en Vlaardingen) kwamen de immigranten naar de Blauwe Brug om een glimp op te vangen van de Italiaanse ambassadeur Bolasco en zijn charmante echtgenote. Moeilijk was dit overigens niet, want signor en signora ambasciatore vonden de sfeer zo geanimeerd, dat zij de hele middag in het Schie damse verbleven. SCHIEDAM/VLAAR DINGEN Kort voor de Paasdagen verschijnt de april-aflevering van onze maandelijkse Holy- /Groenoord pagina. Deze special is in Het Nieuwe Stadsblad te vin den op woensdag 18 april. Onze editie „Groot Vlaardingen" neemt de pagina op in de krant van donderdag 19 april. Verenigingen, diensten centra, wijkgebouwen en particulieren die kopy voor de Holy/Groenoord pagina willen inzenden, kunnen dit doen tot ui terlijk 16 april. Bijdragen zijn te richten aan de Rijnmond-redak- tie van Randstad Edi ties, Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen. Kopij kan ook? (mits tijdig) worden afgegeven aan het kan toor van het Stadsblad, Broersvest 125 Schie dam, of bij Groot Vlaar dingen, Westhavenkade 14 in Vlaardingen. SCHIEDAM Tijdens de komende feestdagen (maan dag 23 april tweede paasdag, maandag 30 april Koningin nedag en dinsdag 1 mei) zul len alle gemeentelijke kan toren gesloten zijn. Behalve op dinsdag 1 mei, dan is de Burgerlijke Stand geopend van 9.0012.00 uur, maar alleen voor de aangif te van geboorten en overlij den, dus niet voor andere za ken. KIPSTICKS nog steeds per kilo VERSE NASI EN BAMI MET KIP kilo POELIER De vakman, die weet er toch het meeste van!!! SI. Liduinastraat 50, Schiedam Tel. 010-269884 Het feest stond in het teken van Sardinië, wat duidelijk te merken was aan de muziek maar vooral aan de kleder drachten. De show stal de 10- jarige Elissandrella Ottens, die gestoken in een 20Ö jaar oud kostuum, signor Bolasco en diens echtgenote een bloemen- ruiker aanbood. Deze authentieke dracht, zo wist een aanwezige te vertel len, valt te verklaren uit een oude traditie die wil dat de Sardijnse kleding overgaat van vader op zoon; in dit geval van moeder op dochter, want Elis sandrella heeft een Italiaanse moeder (en een Nederlandse vader). De reden waarom juist de Blauwe Brug tot decor van dit exotische volksfeest gekozen werd ligt eigenlijk voor de hand. In het wijkgebouw wordt al geruime tijd een bij- scholings)cursus Italiaanse taal en cultuur gegeven, speciaal voor de immigranten uit dit Zuid-Europese land die in het natte Nederland althans iets van hun vertrouwde gebrui ken overeind willen houden. De animo voor de cursus is groot en over belangstelling voor de Italiaanse school heeft direttore L. Misciagna dan ook niet te klagen. De kinderen die zaterdag zijn feestje bijwoonden, kwamen trouwens ook niets te kort: er werden spelletjesgedaan en cadeau's uitgereikt. Hoe hun landgenoten in het verre Nederland de Italiaanse cultuur hooghouden, kunnen de thuisgebleven Romeinen eerdaags lezen in het dagblad „La Strada" dat vanwege de komst van het ambassadeur sechtpaar, een verslaggever naar de Blauwe Brug had af gevaardigd. Elissandrella Ottens, in 200 jaar oude Sardijnse klederdracht, biedt ambassadeurs vrouw Bolasco een fraaie ruiker aan. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1