Post knipt grote partijen niet met schaartje door Zestig jaar getrouwd Orgelconcertserie '84 in Grote Kerk begint met open middag Cruras Foppens slaapco/iiforï gratistjTi rmNAÜm, J Aktiviteiten in de Kreek Tarieven boekje Schaartje Niet gelukkig Regenboog April-verrassing van modehuis Slot {-010-260199 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 11 APRIL 1984 SCHIEDAM/VLAARDINGEN Berichten dat de Vlaardingse Posterijen eerder „kwantumkorting" ge ven op grote partijen post dan volgens officiële PTT- voorschriften is toegestaan, hebben hier en daar voor verwarring gezorgd. Niet in de laatste plaats op het Vlaardingse postkantoor zelf, waar de afdeling Inlich tingen het verhaal bevestigt, terwijl directeur A. J. Beumer het grotendeels ontkent. PAGINA 3 Schitterende decors, uitstekende choreografie: de danseressen van Tosca Balm de den de rest. SCHIEDAM Tosca Balm zette bij haar twintigjarige jubileum een hoop radertjes aan het draaien. Terwijl in de balletschool de laatste hand werd gelegd aan kos tuums en decors, ontstond buiten de studio een soort „kaartjeskoorts": menigeen probeerde, vaak vergeefs, op het nippertje in het bezit te komen van een plaats bewijs. De vier voorstellingen waarvoor Tasca Balm eind vorige week het Passagetheater had afgehuurd, waren tot de laatste plaats toe uitverkocht. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM In wijk centrum Nieuwland heeft het bestuur van het Schie damse Rode Kruis (afde ling van het Ned. Rode Kruis) zaterdag een aantal trouwe medewerk(st)ers gehuldigd. Voor 10 of 30 jaar trouwe dienst werd aan leden van de afdelin gen Welfare en Colonne een medaille of een gesp uitgereikt. Aandacht werd ook besteed aan hen die de funktionele leeftijds grens van 65 jaar hadden bereikt. De veelzijdigheid van modehuis Slot vindt u terug in onze suéda coat: net zo mooi als suède, maar zoveel praktischer. Deze vlotte en modieuze wikkelcoat is er in marine, rood en zand. En de prijs is een verrassing. Van 895,- Nu speciale i modehuis VEELZIJDIG EN MODIEUS Menigmaal nadat het doek was opgehaald, sloeg door de zaal een golf van bewon dering. SCHIEDAM In de Grote of St. Janskerk te Schie dam gaat volgende week de concertserie 1984 van start. Op zaterdag 14 april is er een open middag. Van 13.30 uur tot 15.30 uur is het kerkgebouw voor een ie der vrij toegankelijk. Men kan het historische gebouw bezichtigen en het orgel beluisteren. Om 14.15 uur geeft de organist van de Grote Kerk, André Verwoerd, m.m.v. Kees Passchier een demonstratie en uitleg van het orgel. Voor en na die tijd is er orgelspel. Naast An dré Verwoerd zullen ook enige Schiedamse amateuror ganisten het orgel bespelen. De bezoekers kunnen de verrichtingen boven bij de speeltafel van nabij volgen. Organist André Verwoerd. Bloemen en medailles voor de trouwe Rode Kruis-ers. Voor een goed advies over bedbodems en matrassen Uw slaapadviseur Beddenspeciaalzaak - Slaapkamers - Slaapsystemen - Linnenshop Hoogstraat 46-48 - Schiedam - Telefoon 268717 Kwantum korting bij PTT: tegenstrijdige berichten Tosca's ballet steelt de show Volgens deze berichten zouden de Vlaardingse posterijen van de landelijke tarieven afwij ken door een aantrekkelijke korting te geven bij partijen van meer dan 50 stuks druk werk (de portokosten bedra gen geen 60, doch 46 cent). De PTT-norm voor deze reductie geldt pas bij minimaal hon derd stuks. De post moet dan wel bestemd zijn voor adres sen binnen de eigen gemeente. Burgers die telefonisch om in lichtingen vroegen kregen tot vrijdag de afdeling Inlichtin gen het volgende te horen: „Officieel is die maatregel in getrokken, maar hij zit nog steeds in de pen. Inofficieel gebeurt het wel, dat de korting vanaf 50 stuks gegeven wordt. Dat is geen probleem. Vanwe ge de Stadspost (waarover ver derop meer, redaktie) moeten we wel iets doen om onze klanten te houden". Als Vlaardingen die „inofficië le korting" hanteerde, deed de plaatselijke PTT dat op eigen houtje. De Schiedamse poste rijen kijken er in elk geval Van op. Een beambte op het postkantoor aan het Bachplein, verbaasd: „Wij dachten altijd dat die korting pas ingaat bij honderd stuks". Het tarieven- boekje wordt er bij gehaald. „Inderdaad hoor, bij honderd 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: Groeneveld elefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Pnvé 01880-31933 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, ^gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 stuks, binnen de eigen woon plaats". De Klantenservice van de Pos terijen (telefoon 0017) gelooft helemaal niets van specifiek Vlaardingse tarieven: „Dat kan gewoon niet. Dat wordt centraal gecontroleerd. Zoiest kan één keer voorkomen, bij wijze van vergissing, en dan volgt onmiddellijk een repri mande. Afwijkende tariefbere keningen zijn absoluut uitge sloten". Onlosmakelijk verbonden met het bericht, is de suggestie dat de Vlaardingse PTT haar kwantumkorting uitsluitend geeft om haar sinds enkele maanden aktieve concurrent, de Stadspost Vlaardingen- Schiedam, een vlieg af te vangen. „Als die reductie in derdaad al ingaat bij 50 stuks lokale drukwerk, en de PTT. staat dat toe, dan kan het staatsbedrijf haar tarieven- boekje wel gaan herschrijven", aldus Emile Osinga, één van de twee directeuren van de Stadspost. Ook Osinga was stomverbaasd toen hij bericht voor de eerste maal vernam, één gemoedstoe stand die hij blijkbaar deelt met de directeur van het Schiedamse postkantoor, de heer Grinwis. „Ik heb hem op- SCHIEDAM Op vrijdag 13 april geeft in buurthuis De Kreek aan de Lange Haven toneelgroep Trapeada een uit voering van het blijspel „De ongeluksmantel". Kaartjes kosten twee gulden. De op brengst is bestemd voor het zo- merkinderkamp. Aanvang to neelavond: acht uur. Tijdens de Paasvakantie houdt De Kreek diverse aktiviteiten voor de jeugd. Het clubhuis is elke dag geopend, behalve heldering gevraagd, maar hij wist nergens van". De directeur van de Vlaar dingse PTT, A. J. Beumer, drukt zich opvallend opzichtig uit. Beumer over de vraag bij welk aantal brieven zijn loket- personeel de korting berekent: „Zoals bekend gelden er voor lokale partijen bepaalde afwij kende voorschriften. De laat ste jaren zijn wij beduidend autonomer in dit soort zaken geworden. Maar 50 of 100 stuks, ik ga zo'n partij niet met een schaartje doormidden knippen en met 2 of 5 stuks zitten pielen. Wij houden ons aan de algemeen geldende re gels en duiken daar nooit on der". Even later zegt Beumer, dat hij niet kan garanderen dat er nooit van de stringente richt lijnen wordt afgeweken. Dit ten antwoord op de vraag, hoe tweede Paasdag. Kosten een vijftig voor een hele, of drie kwartjes voor een halve dag. Wat is er zoal te doen? Han denarbeid, timmeren, verven, spel, een bezoek aan de die rentuin, tekenfilms, en een kinderfestival. Inlichtingen over het volledige programma: telefoon 267767. De aktiviteiten zijn bedoeld voor jongens en meisjes tussen drie en dertien jaar. het dan valt te verklaren dat de afdeling Inlichtingen meent te weten dat de korting al bij 50 stuks stadspost ingaat. Waaraan de directeur toe voegt: „Er worden natuurlijk wel een fouten gemaakt. En persoonlijk initiatief van je medewerkers is een lovende zaak. Als dit is voorgekomen, dan buiten mijn medeweten om". En de kwestie vanuit theore tisch oogpunt benaderend: „Ik zou die norm wel willen verla gen, en ik kan met voorstellen dat de PTT een andere poli tiek op plaatselijk niveau gaat voeren. Wat weer niet wil zeg gen dat ik dit ga propageren, ik wacht op maatregelen uit ons Centrale Punt in Den Haag". Om de lovende woorden van voorzitter J. Smolders in ont vangst te nemen verschenen op het toneel allereerst wegens het bereiken van de „pensi oengerechtigde" leeftijd de heer en mevrouw Van Dalen, het echtpaar Den Held, de he ren de Smits en Van Vuuren. (Mevrouw Van Haasteren stond ook op de lijst maar zij was met vakantie). Voor tien jaar trouwe dienst kregen enkele groepscomman danten, hoofden of helpsters een medaille. Dit waren, voor tien jaar, de heren J. Aleman, H. N. van Deurzen, G. Weber en mevrouw N. Brand. Met het verschijnsel Stadspost (dergelijke concurrenten kent de PTT in enkele tientallen plaatsen in Nederland) is Beu mer „niet gelukkig". „Ik heb hier meer dan hon derd mensen lopen. De aan voer van post is noorzakelijk, wil er brood op de plank ko men". Bij de Stadspost, die zegt 20 tot 50 procent goedkoper te kun nen werken dan de PTT, heeft de verbazing inmiddels plaats gemaakt voor grimmige zake lijkheid. Emile Osinga: „Wordt die normverlaging ooit een offi ciële PTT-maatregel, dan zullen wij de tariefsverla ging volgen. Ook wij geven reductie op grote partijen, maar die norm verleggen, dat is voor ons geen enkel probleem. De gesp die het Rode Kruis uitreikt aan medewerk(st)ers die er 30 jaar trouwe dienst op hebben zitten, ging naar me vrouw v.d. Gaag en de heren H. B. de Smits en F. P. de Smits. Daarmee was de plechtigheid nog niet ten einde. Kringcom missaris J. ter Schegget bracht enkele aktieve Schiedammers hulde door hen de Bijzondere Orde voor Uitzonderlijke Ver dienste ter hand te stellen. Voor deze hoge eer waren uit verkoren de al genoemde he ren H. B. en F. P. de Smits (eremedaille in brons) en de dames W. v.d. Gaag en H. Knook, die beiden een zilver en onderscheiding ontvingen. De dank van het bestuur voor het vele werk dat de afdeling verzet werd nog eens onder streept door het aanbieden van een pop op menselijk formaat, waarmee de Colonne haar EHBO-vaardigheden op peil kan houden. De Rode Kruis afdeling in Schiedam telt rond de 3500 leden. Wie het werk van deze hulpverleningsorgani satie aktief wil steunen kan zich als lid of medewerker opgeven aan de Warande 95, telefoon 268013. Het Schiedamse balletgenie maakte het zich overigens be paald niet gemakkelijk. Tosca bezweek niet voor de verlei ding, alleen haar sterkste leer lingen voor het voetlicht te halen. Ze wilde al haar pupil len op de planken zien; niet al leen de allervoortreffelijkste. Uit de schijnbare chaos in de studio aan de Grote Markt, waar kleding, lappen stof, halfvoltooide decors, potten verf en knipselpatronen zich ordeloos rond de naaimachines en de werktafels hadden opge hoopt, bleek een tot in de pun tjes verzorgde show te zijn voortgekomen. Al toen voor de eerste maal het doek opging, stroomde een golf van emoties door de zaal, een stemming waaraan gedu rende de voorstelling weinig Het eerste concert in de serie 1984 wordt gegeven op dins dag 27 april om 20.15 uur. Centraal in het programma staat de uitvoering van de lij densgeschiedenis van de Duit se componist Leonhard Lech- ner (15331608). Deze bijzondere compositie wordt uitgevoerd door het koor van de paedagogische academie aan het Aelbrehts- plein te Rotterdam, „Magister Cantat" o.l.v. Arie Eikelboom. Dit voortreffelijke koor heeft reeds enkele malen aan con certen in de Grote Kerk mee gewerkt. In de korte tijd van het bestaan heeft het reeds landelijke bekendheid verwor ven. Het orgel wordt wederom be speeld door de organist van de Grote Kerk, André Vei woerd. veranderde. Bij de aanblik van verlichte poppen in een etala ge steeg een bewonderend „ah" op dat nog aanzwol toen er plotsklaps zuurstokken, bonbondozen en andere (kar tonnen) lekkernijen ten tonele verschenen. De kinderen die tussen deze entourage heen en weer leken te zweven als nog net niet vol maakte engeltjes, stelden zich na afloop voor aan het pu bliek, een spannend moment voor deze junioren van vier tot zes jaar oud. Aan bijval ontbrak het niet: de zaal liet zich gemakkelijk ont roeren door de romantische balletles in originele tutu's, zeer disciplinair opgevoerd. Na de pauze was het de beurt aan de wat oudere leerlingen. Eerst was daar een Spaans bal let, vervolgens trippelden de „Boefjes" over het toneel, hun kostuums pittig verlicht door zwarte spots. Wat het programma verder ook bood, uit elk onderdeel spraken dezelfde kunstzinnig heid en vakmanschap. Een zeer sterke indruk maakte de vijf griezelige beesten die in een grot dansten, maar even indrukwekkend was het re genboogballet waarbij tenslotte een solodanser een donder wolk deed neerdalen. Kort voor de finale zorgde Tosca Balm nog voor een spec taculair moment door in het ballet „Humor in het zieken huis" levensgrote Van Harte Beterschap Kaarten op te voe ren. Maar het publiek was er op dat ogenblik al volledig van overtuigd dat Tosca Balm na twintig jaar hard werken bal let van een zeer hoog niveau kan laten zien. Op het programma staan va riaties over lijdenskoralen van Samuel Scheidt (15871654), Johann Pachelbel (16531706), Max Reger (18731916) en een toccata van de leerling van Johann Sebastiaan Bach, Johann Lud- wig Krebs (17131780). Pro gramma's tevens bewijs van toegang zijn verkrijgbaar 's a- vonds bij de ingang van de kerk, Nieuwstraat. De prijs be draagt 5,- per persoon. Hou ders van C.J.P. of pas 65 plus betalen ƒ3,50. Schiedam Broersvest 33b Botterdam. Korte Lijnbaan 15 Ook in.Den Haag. Rijswijk. Zoetermeer, WassenaarM Hilversum en Zeist SCHIEDAM Met een (drukbezochte) receptie in zaal De Rank aan de Schie- damseweg heeft dinsdag het echtpaar De Jong-Sla ven burg hun zestigjarig huwe lijk gevierd. De naam van de bruid doet al vermoeden dat zij van on vervalste Schiedamse af komst is, en inderdaad: Jo hanna Catharina Slaven burg werd hier geboren op 29 oktober 1900. Zij trad op 10 april 1924 in het huwelijk met Arie de Jong uit Katwijk (13 decem ber 1898), een verbintenis die werd bekroond met de geboorte van een zoon en een dochter. De heer en me vrouw De Jong wonen aan de Diepenbrockstraat. Voor burgemeester Scheeres, die de receptie in Tuindorp- Kethel bijwoonde, vormde de bruidegom een aangena me gesprekspartner, gezien beider belangstelling voor de natuur, en vooral voor vogels. De heer De Jong, die meer dan 40 jaar in het bankwe zen heeft gewerkt (bij de ABN, vroeger Nederland- sche Handelsmaatschappij geheten) trok in zijn vrije tijd graag het open veld in om het gedrag van vogels te bestuderen. Ook was hij dik wijls te vinden in het toen malige Sterrenbos. Hij heeft een respectabel aantal publicaties over zijn waarnemingen in de natuur op zijn naam staan. o wordl aakt bijWCC Bjj WCC krijgt u zomaar 'n splinternieuwe auto te leen, als u uw eigen auto moeilijk kunt missen. Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, A f f Schiedam m A A.%™ LID FOCWA Rode Kruis Schiedam huldigt trouwe medewerk (st)ers

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 3