Eén week kinderattrakties in alle wijken Presentje in vuilnisbak BELOOFD:] RANDSTAD-EDITIES m Nederlandse toppers A *#4 Meubel- en rotanhuis vernieuwd I Gebit stuk? ITEHUU (Vuilnis) bakken met bloemen en planten gevuld: een beter symbool voor een scho ne en groene stad is niet denkbaar. Dinsdag bood wethouder Chris Zijdeveld, sinds kort portefeuillehouder Nutsbedrijven, de bewoners van het St. Lidunaplein potten met geraniums en begonia's aan om de omgeving wat op te fleuren. Elders in de stad namen schoolkinderen de bezem ter hand om hun steentje bij te dragen aan Schoon Schiedam, een aktie die dit jaar voor de vijfde maal werd gehou den. Typen moet VERINGMEIER Morgen? junior-secretaresse receptioniste kantoorassistente sTcm Ronald Brautigam speelt Beethoven Quink zingt a cappella-werken van Britten 'Hagelbuien' van Amsterdams Gitaar Trio Elly Ameling en Han de Vries Lniff]*' JSIIli'; Voordelige Handel A I HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 13 APRIL 1984 PAGINA 17 Jeugdland op z'n paasbes Regenfoto's... als u niet opziet tegen een natte jas is ^het best leuk t- eens een re genreportage te maken. Bel 010-734500 Studiecentrum Nederland Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, 10.00 uur: dr. E. de Vries te Den Haag; 17.00 uur: ds. L. Oomkes te Meppel Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. L. Oomkes; 17.00 uur: L. Donkersloot te Hoek van Holland Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: ds. J. de Kievit. Julianakerk, Burg. Knapperlaan 29, 10.00 uur: drs. Chr. Brakema (be lijdenis); 17.00 uur: ds. J. de Kievit. Christelijke Gereformeerde Kerk „Hoeksteenkerk", Burg. Knappert- laan, hoek Waranda, 9.30 uur: Dienst des Woords; 15.00 uur: ds. H. de Haan, Rotterdam. Goede vrijdag: 19.45 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, Kerkgebouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. H. Kamerberk te Kampen. Ned. Protestantsenbond, Westvest 92, 15 april 10.30 uur: ds. J. v. Ros- sum, Voorburg; 20 april 18.30 uur: ds. J. H. Bos, Schiedam (Avondmaal). HERVORMDE SCHIEDAM GEMEENTEN Grote Kerk, 10.00 uur: ds. J. D. Win ter, medewerking Grote Kerkkoor; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abben- broek. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. L. de Ru. Aula Pinasplein, oud-Mathenesse, 10.00 uur: geen dienst, zie Grote Kerk H. Hartkerk, Bethelkapel, 8.45 uur: ds. N. J. M. Hoogendijk, Alphen a/d Rijn. Grote Kerk, 19.00 uur: ds. J. D. Win ter, Heilig Avondmaal. Opstandingskerk, 19.00 uur: ds. L de Ru, Heilig Avondmaal. De Mathenesser Bogert, 19.00 uur ds. C. J. Honig, Heilig Avondmaal. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Chr. Scholengemeenschap, Schie dam, ds. D. Dekker, Dirksland; 17.00 uur: ds. D A. Snijder, Abbenbroek; 20 april, 19.30 uur Aula Schieland: ds. D. J. Cuperus, Nw. a d. IJssel. HERVORMDE GEMEENTE KE THEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. W. van Ruparatie klaar terwijl u wacht Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak TANDTECHNIEK Nieuwe Haver, 131 Telefoon 010-261417 's Zaterdags van 10.00 tot 15.00 uur over 5 minuten staat uw auto klaar! Singel 41-45 Schiedam t tel. 010-263705 Bokkum; 19.00 uur: ds. F. Kalis. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis. Vrijdag 20 april. Dorpskerk, 19.30 uur: ds. W van Bokkum. St. Martinuskerk, 19.00 uur: ds. F. Kalis. Zaterdag 21 april, Dorpskerk, 21.30 uur: ds. W. v. Bok kum ds. F. Kalis. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan, Nieuwlaan, geen opgave. St. Jacobuskerk, Kethel. Palmzon dag, zaterdag, 19.00 uur: Viering van inkeer en vergeving (geen eucharis tie). Zondag 8.30 uur: Eucharistie met palmuitreiking. Nederlandse zang; 11.00 uur: Gezinsmis met palmpro- cessie en palmuitreiking. Het jeugd koor zingt. Pastor A. Asma preekt. Spreekuur: maandag 19.00-20.00 uur: Past. W. Flapper. St. Martinuskerk, W. Andriessen- laan, Groenoord. Palmzondag, za terdag, 18.30 buur: Eucharistie met samenzang en orgel (palmuitreiking). Zondag: 8.30 uur: Eucharistie zonder zang (palmuitreiking), 11.00 uur: met zang van het koor Sjan Baptist (pal muitreiking); 12.30 uur: met stilte pauzes en meditatieve muziek (pal muitreiking), Pastor Th. Kool preekt. Spreekuur: maand. 19.00-20.00 uur. Past. A. Asma. R.K. Parochie O.L.Vr. Visitatie, Dr. Schaepmansingel 3, geen opga- R.K. Parochie H. Hart van Jezus, Rijnstraat 1, geen opgave. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. Rozenkrans, Singel 106. weekend: Palmzondag. Celebrant en predikant: Pastoor P M. Vismans. Zaterdag 14 april, 19.00 uur: Eucha ristieviering. Zondag 15 april, 10.30 uur: Feestelijke eucharistieviering met palmwijding en palmprocessie, muzikaal verzorgd door het heren koor I.H.D. Dinsdag 17 april, 19.00 uur: Boeteviering. St. Liduina-kapel, St. Liduina- straat 10, Celebrant en predikant, Kapelaan K. van Vliet. Zaterdag 14 april, 17.30 uur: Eucharistieviering. Zondag 15 april, 10.45 uur: Feestelij ke eucharistieviering met palmwij ding muzikaal verzorgd door het Va- leriuskoor. Noletkapel, Schielandziekenhuis, Schiedam, zaterdagavond om half zeven: korte Eucharistieviering waar het avondbezoek op aansluit. Zondag 15 april om half elf: Palmzondagvie ring, m.m.v. de kabouters en welpen van de Taizegroep Schiedam, die hun palmpaasstokken komen aanbieden aan de patiënten. Het jeugdkoor uit Vlaardingen Oost zal de muziek ver zorgen, o.l.v. Riet Odijk. Oud-Katholieke Parochie v.d. Hei lige Johannes de Doper, Dam 30 op 15 april in Schiedam geen kerk dienst, maar te 10.15 uur in kerk No- belstr. 24 (Blijdorp), Rotterdam: Palmzondag. Wijding en uitreiking v.d. palmtakken Pastoor W. A Eman. 19 april, 20.00 uur: in kerk Schiedam: H. Mis van Witte Donder dag. Celebrant, mgr. M. Kok. 20 april, 15.00 uur: H. Dienst van Goede Vrijdag (in kerk Schiedam). Pastoor W. A. Eman. Havenkerk Evangelie Centrum, Lange Haven 70, Schiedam, zater dag 14 april, 19.30 uur: dhr Robert Maasbach. jeugddienst. Zondag 15 april, 15.00 uur: dhr. R. Maasbach. Dinsdag 17 april, 20.00 uur: Bidstond. Vrijdag, Goede Vrijdag 20 april, 20.00 uur: dhr. R. Maasbach; Heilig Avond maal. Evang. Lutherse Gemeente, Oran jestraat, Palmzondag, 10.00 uur: Ds. A. C. J. v.d. Poel. Leger des Heils, Lange Haven 27, Palmzondag, 10.00 uur: Heiligingssa menkomst; 18.30 uur: verblijdingssa- menkomst m.m.v. het mannenkoor „de Coolmezen" van het Maatschap pelijk Centrum in Rotterdam. De sa menkomsten staan o.l.v. -Maj. en Mevr. W- Verschoor-Pollinf. Nee vandaag nog bellen Studiecentrum Nederland 010-734500 voor vooropl. minimaal LHNO- VC/LEAO-C SCHIEDAM Leuke dingen doen in de Paasvakantie? Ga naar Jeugdland! Spullenbaas Joop van Broekhoven, zijn rechterhand Riet Immerzeel en ib medewerkers staan weer klaar voor hun tocht door de Schiedamse wijken op maan dag 16 april gaat Jeugdland op z'n Paasbest van start in het Zuiderkwartier aan de Dwars straat met tekenfilms, waarna vertrouwde onderdelen als creativiteit en spelcircuit de Schiedmse schooljeugd vijf da gen in de ban zullen houden. Paasjeugdland '84 sluit met een theatervoorstelling van Hans Borghardt in de Blauwe Brug. De creaviteit staat dit voorjaar in het teken van nut en ver maak: de deelnemers kunnen zich bekwamen in het bewer ken van leer, het ontwerpen en maken van sieraden, het breien van sokken en het knippen van silhouetten. Voor de afwisseling zorgt op dinsdagmiddag kinderkabaret Haak van Overloop en op woensdagmiddag Joost Brug- mans Nederlands Marionetten theater met een voorstelling van „Ivanhoe". Speciaal onderdeel uit het Jeugdlandprogramma is de wandelspeurtocht op donderd- gmiddag, die dwars door het Beatrixpark voert en waar de kinderen vragen krijgen voor gelegd als „hoe heet een man netjesvarken" en „welke bo men staan er langs dit pad". „Het gaat niet om 't winnen, maar om 't doen",, verzekert Joop van Broekhoven, die dan ook geen dure prijzen uitlooft, maar wel elke deelnemer be loont met warme chocomel en een pannekoek. sMIlVMi telefoon 070 - 19 02 37 Hoewel je dat aan de concertzalen vaak niet kan af lei den, beschikt Nederland over een groot arsenaal aan mu zikaal talent. Talrijke vaderlanders die beschikken over uitnemende vocale kwaliteiten zijn dikwijls in het bui tenland meer bekend en ook geëerd dan in het moeder land. Vooraanstaande instrumentalisten in vrijwel alle genres hebben hun naam in den vreemde op moeten bou wen, in de wetenschap dat een profeet in eigen land nu eenmaal niet (of onvoldoende) geëerd wordt. Deze week besteedt Plaat-Praat aandacht aan deze categorie. En met wie beter te beginnen dan de pianist Ronald Brautigam (29) die op de laatste dag van maart in het Amsterdams Concertgebouw met zijn uitvoering van Mozart's Pianoconcert in G (KV 453) over tuigend slaagde voor de Nederland se Muziekprijs?.... Op het label ETCETERA (ETC 1018) nam Ronald Brautigam on langs een aantal 'losse stukken' van Beethoven op: De vijf Ron do's, Fantasie op. 77, Andante Fa- vori, het Rondo a Capriccio op. 129 en 'Für Elise'! Men kan natuurlijk twisten over de 'noodzaak' van zo'n LP zonder groot, intens werk van de 'titaan', maar er zitten twee belangrijke as pecten aan. Ten eerste kan men bijvoorbeeld in het Rondo in A (WoO 49, de catalo gus voor 'Werke ohne Opuszahl') bemerken dat de componist ook maar een aardse sterveling was (het was bepaald niet zijn sterkste stuk) en een gelegenheidswerkje als 'Für Elise' (eigenlijk 'Für Therese') evenmin uit de weg ging. Aan de andere kant kan men in deze stukken zeer goed vaststellen dat het spel van de pianist Ronald Brautigam zeker aan inhoud heeft gewonnen. Maar niet ieder een zal zijn loopbaan al luisterend op de voet gevolgd hebben en zijn destijds met een Edison bekroonde eersteling met o.m. Ravel's 'Le Tombe de Couperin' (op CBS) leent zich door het 'andere' programma niet zo goed voor een vergelijking. De vijf rondo's worden eigenlijk heel weinig gehoord. Het Rondo a Capriccio opus 129, dat van Beetho ven zelf het bijschrift 'Die Wuth über den verlorenen Groschen' meekreeg, is uiteraard bekender. Een virtuoos stuk, waarin Ronald Brautigam's niet geringe kwalitei ten volledig tot hun recht komen. Het opmerkelijke op deze plaat is ook dat hij 'Für Êlis"' met zó'n overtuiging weet te spelen, dat dit wekelijks mishandelde stuk onder zijn handen zelfs weet te boeien! Een prestatie die wellicht toch toe te schrijven is aan de kontakten die Brautigam in de afgelopen jaren met de grote, hoogbejaarde pianist en pedagoog, Rudolf Serkin (81) heeft gehad. Een andere opmerkelijke pro- duktie van ETCETERA is het op ETC 1017 vastgelegde Britten-re cital van het inmiddels vermaar de vocaal kwintet 'Quink'. Dit a cappella zingende ensemble, bestaande uit drie vrouwen (twee sopranen en alt) en twee mannen (tenor en bas), maakte in 1982 bij CBS zijn plaatdebuut, maar ver huisde net als Brautigam met producer Klaas Posthuma naar ET CETERA. In die jaren is er wel wat veran derd in het ensemble. De alt Wilma Bos maakte plaats voor Corrie Pronk en de tenor Maarten Ko ningsberger deed hetzelfde voor Harry van Berne. Veel verschil maakt het allemaal niet. De vrou wenpartijen lijken ietsje beter uit de verf te komen en de heren (soms) juist ietsje minder, maar de verschillen zijn zeer marginaal. Iets anders is dat het vijftal zich op deze Britten-plaat beter manifes teert dan op hun eersteling 'Pasti me with good company'. Een plaat met voornamelijk korte renaissan- cestukjes, waarin voortgeborduurd werd op geslaagde live-optredens, o.m. in het Holland Festival 1978. De aanstekelijkheid van hun vocale act bleek niet helemaal via het vi nyl over te brengen. Dat laatste is hier in het geheel niet aan de orde. De liederen van Benja min Britten worden duidelijk met liefde benaderd; zodanig zelfs dat bijna van een plaat met uitsluitend hoogtepunten kan worden gespro ken. Hoewel de 'Hymn of St. Caeei- lia' uit 1942. (de componist werd op 22 november, de feestdag van St- Caecilia geboren!) 'werelden' ver wijderd ligt van zijn 'Sacred and profane' opus 91, waarin hij eer be wijst aan de middeleeuwse madri- galisten. ISMü M:N>\Mi,\U(un'fcN QtilNk beroep deed op teksten van W.f. Auden maar vier andere dichters aan het woord laat èn één anonie me tekst gebruikt. Kortom, het is een plaat die een goed, zij het natuurlijk niet com pleet, overzicht biedt van hetgeen Britten aan a cappella-werken heeft geschreven. Mede door de zeldzaamheid van het programma aanbevolen. Wel verdient bij aankoop de plaat enige controle. Ons exemplaar had een te groot gat en vertoonde hard nekkige, laaggetimbreerde tikken. Nou, we hebben op het stuk van gi taartranscripties en daarmee ver bonden uitvoeringen al 'van alles' beleefd. Zelfs de Brandenburger concerten zijn bij ons via dit instru ment afgeleverd en hoorden we vo rig jaar niet een verbazingwekken de Japanner die Moessorgski's 'Schilderijententoonstelling' op een onnavolgbare manier met dit in strument wist te verklanken?... Daar zijn nu op RCA GL 70220 de Vier Jaargetijden van An tonio Vivaldi bijgekomen; ge speeld door het Amsterdams Gi taar Trio, bestaande uit Johan Dorrestein, Olga Franssen en He- lenus de Rijke. De opname is in de herfst van vorig jaar gemaakt in de Oud-katholieke Kerk in Utrecht De uitvoerenden bespelen twee Hollandse Daniël Royé-gitaren en één uit Engeland, van Paul Fischer. De drie hebben elkaar destijds ont moet op het Sweelinck-eonservato- rium in Amsterdam en zijn na vol tooiing van hun muziekstudie in 1978 gaan samenwerken. Het Am sterdams Gitaar Trio oogstte inmid dels in allèrlei landen aan weerszij den van de Atlantische Oceaan veel Op EMI IA 069-1270581 zingt 'onze' internationale vermaarde sopraan Elly Ameling aria's uit de Kantates voor sopraan, hobo en basso continuo van Johann Sebastian Bach. Han de Vries be speelt daarbij verschillende ho bo's, terwijl de organist Albert de Klerk (66) op het Batz-orgel van de Utrechtse Domkerk (dat tijdens de opname, afgelopen zo mer, vanwege restauratiewerk zaamheden in de Pieterskerk was opgesteld), samen met de celliste Richte van der Meer het continuo verzorgt. Een elpee waarover je niet lang moet uitwijden Voor wie maar een beetje van Bach's kantates houdt, er een tikje 'gevoel' voor heeft, is deze plaat gewoon een must. Jllt VVS SRR-YSÏIVX ilVCU l'JiYAMHJNi, HAS" 14 VRIES «TL taanMfc» Wk 4 AMSTLRDAVWtU (TAR TRIO ANTONIO VIVALDI LE QUATTRO STACHON1 THftPOUK SS*S!>N« ca:SZfcUfcN »!-««gs wr Of Vivaldi er 'niets tegen' gehad zou hebben, dat men zijn 'Jaargetij den' van een gitaartrio bewerkte, is een stelling die we voor rekening van de musici en uitgever laten. Zelfs kan men zich natuurlijk af vragen wat het nut is van zoiets, waar we zo ongeveer elk jaar op nieuw worden bedolven met in het vinyl vastgelegde 'Jaargetijden'. Nou, als het dan toch 'moet', dan maar liever deze. Die brengt ten minste weer eens iets nieuws. Want dat mag wel even worden vastge steld, wie precies voor de transcrip tie verantwoordelijk is, blijft in het ongewisse, maar hij is steengoed! Het karakter van het hele werk Prachtig zijn natuurlijk ook de 'Flo wer Songs' uit 1950, waarvoor Brit ten voor de verandering eens geen wordt nergens geweld aangedaan en het is allemaal zo speels, maar tevens zo muzikaal, dat zelfs puris ten hiervoor door de knieën zullen gaan. Aanbevolen dus! Want dat was het 'geheim' van Bach: van het alledaagse iets bijzon der weten te maken. In feite zijn de kantates gewoon voor de èredienst bedoeld; voor elke dag van het ker kelijk jaar een andere. Maar Bach voelde feilloos aan wat zo'n aria, die in elke kantate wel voorkomt! aan extra's kon gebruiken, zodat de inhoud van de tenst nog beter tot zijn recht zou komen. De slotzin van de gelukkig ook in het nederlands gestelde hoes tekst is helemaal raak: 'Zo geeft dit recital aan de hand van deze zeer speciale aria-bezetting een inzicht in het verschil in compositie-behan deling van teksten (denk maar aan de Passies) en in de onmiskenbaar eigen stijl van de cantor van de Thomaskerk, J.S. Bach, die iedere tekst individueel vorm gaf, terwijl de hoofdlijn steeds herkenbaar blijft'. En, zult u vragen, hoe zingt Elly Ameling ze?.... Het antwoord kan kort zijn: .klasse' Het spel van ho boïst Han de Vries, die drie ver- schijlende instrumenten bespeelt, navenant! De hiervoor besproken platen zijn allemaal digitaal opgeno men en volgens het superieure DMM-proeédé geperst. Tot slot willen wij er op wijzen dat één van de platen uit de door ons zeer gunstig beoordeelde en ook met een Edison onderscheiden box met de Concerti Grossi opus 6 van Handel, 'authentiek' gespeeld door The English Concert o.l.v. Trevor Pinnock, nu door Deutsche Gram- mophon als (voordelige) plaat-van- de-maand 'los' wordt aangeboden. Het gaat hierbij om de eerste vier concerten (Archiv 4108 971). De an dere zijn tegen de normale prijs verkrijgbaar: de nrs. 5 t/m 8 nr. 4108 981 en de nrs. 9 t/m 12 op nr. 4108 991. SCHIEDAM Het vanouds bekende Meubel- en Rotan huis aan de Hoogstraat 172-174 heeft op drastische wijze het interieur vernieuwd. De ver bouwing doet de collectie Ma- nau en rotan meubelen nog beten uitkomen. Naast moderne bruine en wit te wandkasten vindt men er ook eethoeken in moderne kleuren, en bankstellen in di verse leersoorten. Al deze meubelen leveren een bizon der goede combinatie op met Manau. Kortom, een sfeervolle en uit gebreide collectie bij het vroe gere meubel- en rotanhuiz, dat voortaan door het leven zal gaan al. M.R. Meubelboetiek nieuwe stijl. Algemene diensten Weekenddiensten huisartsen: Voor spoedgevallen telefoon 206611 Ambulance nodig? Bel direkt 333300. Apotheekhulp voor spoedrecepten: Telefoon 264018. Tandartsdienst: K. L. Ko, Kogge schip 72, tel. 706535. Spreekuur: zat. en zond. 17.00-18.00 uur. Dienst verloskundigen: Geen opga ve. Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouders laan. Schieland ziekenhuis: Gebouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, tele foon 733733, (ook voor afspraken po liklinieken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45-14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen middagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamafdeling: 13.45-14.30 uur; 19.00-20.00 uur. Kin derafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30- 19.00 uur. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Warande 95, telefoon 268013, inl. tijdens kantooruren: dins dag, woensdag, donderdag van 9.00- 12.30 uur. Vervoer invaliden en be jaarden: telefoon 267975 dagelijks van 12.00-13.00 uur en van 17.00-19.00 Algemeen Ziekenfonds SVM: Hoofdkantoor: 's-Gravelandseweg 565, Schiedam. Telefoon: 010-734555. Open: maandag t/m vrijdag van 08.30-16.00 uur Adviesburo voor jongeren en ou ders: Van de Stichting Pro Juventu- te. Afspraken per telefoonnummer 348899. Het buro te Vlaardingen is geopend van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Adres: Schiedamse- weg 169, Vlaardingen. Kruisvereniging Schiedam: Kan toor: van Swindensingel 40. tel. 739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: magazijn v. Swin densingel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bach- plein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst infor matie: tel. 739900. Stichting Sport Medisch Advies centrum: Midden-Delfland. Schie- damseweg 41 fSchiedam-Kethel, te lefoon 703898. Spreekuren voor sportblessures iedere maandagavond 19.30 uur. Keuringen uitsluitend op afspraak. Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden: Ch. de Bourbon straat 33, Schiedam, telefoon 265000. Bureau voor Rechtshulp: Spreek uur: maandag 14.00-16.00 uur. Don derdag van 17.00-19.00 uur. Telefoni sche afspraak, tel. 737433. De Vrou wen in de Bijstand komen in Schie dam bijeen elke 2e en 4e vrijdagoch tend van de maand. Hoogstraat 198. Samenwerking Project Maatschap pelijk werk Kethel-Groenoord: Spreekuur in het Kruisgebouw, Bachplein, telefoon 706177. Dinsdag ochtend van 10.00-11.00 uur. Stichting Kraamcentrum Maasste den Interkruis: Het bespreken van kraamhulp kan geschieden elke 2e en 4e woensdag van de maand in het wijkgebouw van Swindensingel 40 van 2-3 uur. Voor Groenoord en Ke thel elke 3e donderdag van de maand in het kruisgebouw Bachplein 588 van 2-3 uur. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, telefoon 268234. Voor dierenarts Visee, telefoon 704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, Warande 99, telefoon 734819. Releasebureau West: Het Release- bureau West van de Algemene Re- classeringsverening houdt elke woensdagavond van 18.00 tot 19.00 uur een open spreekuur aan de 's- Gravendijkwal 100. Telefonisch te bereiken onder nummer 364011. Dierenbescherming: Dierentehuis Hargahoeve, Sportlaan 2. Schiedam, telefoon 714151. Vogelasiel KNNV Babbersmolen. Volkstuinencomplex „Vijfsluizen", telefoon 713362. Onderwijswinkel: Hoogstraat 76 Open: donderdagavond 19.00-21.QC uur; zaterdag 13.00-16.00 uur. Hoog straat 76, telefoon 262179. Consultatiebureau voor Tubercul|>- se bestrijding:: Schiedamsedijk 95, nabij Metrostation Leuven haven, Rotterdam. Spreekuur volgens af spraak, telefoon 010-339657 (door- kiesnummer). De Trechter: Broersvest 107. Hulp en informatie bij problemen met o.o. sociale verzekering. Gehele dag geo pend. Tel. 265255. Telefonische Hulpdienst „Water weg Noord": Telefoon 010-731161 9.00-03.00 uur bereikbaar. Voor hen in geestelijke en sociale nood, zoekt vrijwilligers/sters, telefoon 731344. U.V.V.: Unie van Vrijwilligers Secre tariaat Griegplein 87, telefoon 704134. V.O.G.G.: Vereniging van ouders van geestelijk gehandicapten afd. Schiedam (Alg.), Postbus 294, 3100 AG Schiedam. Inl. Liesb^th Daamen, tel. 261544. ST. Jozef zorg S.P.Z. Rotterdam- Rijnmond: Spreekuur: vrijdagmor gen van 9.00-1.00 uur en woensdag middag 14.00-16.00 uur. Bureau Broersveld 47, telefoon 264172, b.g.g. 136034. Stichting Raad voor het bejaarden- werk, Stedelijk Bureau, Tuinlaan 94, tel.: 731976. Schiedam-Nieuwland: dienstencen trum ,,De 4 Molens", Nieuwe Dam- laan 766, tel.: 705500. Spreekuur da gelijks, liefst na (tel.) afspraak. Schiedam-Noord: dienstencentrum ,,De Woudhoek". Heijmermansplein 35, tel.: 709555. Spreekuur dagelijks liefst na (tel.) afspraak. Schiedam-Oost: wijkpost Schiedam- Oost, Lorentzlaan 32, tel.: 623733. Spreekuur: dinsdagochtend van 9.00 tot 11.30 uur Schiedam-Zuid: wijkpost Schiedam- Zuid, Groenelaan 31, tel. 735764. Spreekuur: dinsdagochtend van 9.00 tot 11.30 uur. Op bovengenoemde adressen aan melding/ informatie: - warme maaltijden voor ouderen - huisbezoeken (Friendly Visiting) - telefoonketen - gymnastiek/zwemmen e.d. Instituut Sociaal Raadslieden, Broersveld 140, Schiedam. Spreek uren: dinsdag t/m vrijdag van 9-12, donderdag 17.00-19.00 uur. Maatschappelijk Werk Schiedam: Centraal buro, Broersveld, telefoon 731033. Alle werkdagen 9.00-17.30 uur. Wijk Vest: v. Beverenstraat 40, telefoon 263722. Maandag 18.00-19.30 uur, dinsdag t'm vrijdag 13.30-15.00 uur. Wijk Nieuwland, Dienstencen trum 4 Molens, telefoon 705500. Dinsdag: 14.00-15.00 uur. Wijk Oost: Wattstraat 74b, telefoon 268949. Dins dag: 14.00-16.30 uur Klubhuis Oost aan de Galileistraat (telefoon 735435). Donderdagmorgen van 9.30 tot 12.30 uur Wijk Groenoord: Kruisgebouw Bachplein, telefoon 706177. Woens dag 9.30-10.30 uur. Rechtswinkel Schiedam: Broers veld 140, Schiedam, postbus 312, tele foon 730308. Spreekuur: iedere woensdag 14.00-16.00 uur (tevens te lefoondienst); iedere maandagavond van 18.00-21.00 uur. Aktie voor Moeders: Mevrouw F. Verkaik-Mennen. Diepenbrockstraat 8, Schiedam, telefoon 702646. Stichting Gezinsverzorging Schie dam: Lange Haven 145 (v.m. Koren beurs) telefoon 732800. Spreekuur: Lange Haven 145. Dagelijks van 8.30- 9.30 uur. Alpha hulpverlening van 9.00-11.00 uur. Schiedams Overleg Revalidatie: voor informatie: 14.30-15.30 uur en donderdag 19.00-20.00 uur, tel. 731517. Telefonische Hulpdienst van de FNV WAO werkgroep Schiedam: Voor problemen met AAW en WAO zaken. Bellen, 157234-263571-703001. Philadelphia: Prot. Chr. Ver. van ouders en vrienden van het afwij kende kind, p/a v.d. Werfstraat 19, Vlaardingen, tel. 345828. G.J.V.W. Schiedam: Sporten en vrij etijdsbesteding geestelijk gehandicap ten. Clubhuis: Dr. Kuyperlaan 4 te Schiedam. Informatie en secretariaat: telefoon 702867. Patiënten Belangenvereniging Schiedam: Voor tel. informatie of een persoonlijke afspraak bel van maandag t/m vrijdag van 19.00-20.00 uur, tel. 731517. Hoefslag Recreatie Gehandicap ten: Sekr., Kerkweg 70, tel. 742371 St. Lentefeest, o.a. voor aangepasten en/of rolstoelvervoer, tel 730831.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 17