In't kort VANDAAG in deze krant Herman Posthoorn, nuchter man in medialand MUYS neem vaker een bloemetje mee! i Auto in de sloot na wilde achtervolging Schie gestremd DIJKSHOORN Bomen rovers plunderen volkstuin Jeugdland opz'n Paasbest Eind april vaart de veerpont Tiende Lenteloop Douche, lig- of zitbad óók na zessen en tijdens zon- en feestdagen i b Werkzaam heden trambaan bij Delflandseweg Stadsblad /65,- Bibliotheek Saai Duur Jaloers Boemerang Pijnpunt Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren T.V. DEFEKT? RADIO ABA door Peter de Lange SCHIEDAM Nog wat onwennig laat Her man Posthoorn de blik dwalen over zijn Toe gevoegde Beleidsterreinen. Sinds kort is hij behalve voor cultuur en onderwijs, ook ver antwoordelijk voor het mediabeleid en de ge meentelijke voorlichting. Een gevolg van de herverdeling van taken, na Reinier Scheeres' promotie tot burgemeester. Hoewel Posthoorn nog moet groeien in de hem onbekende mate rie, zoals dat ambtelijk heet, spreekt de porte feuillehouder zich er nuchter en onbevangen over uit. Een vraaggesprek over lokale radio, de informatiestroom naar het publiek, Radio Rijnmond en de werkplek van de voorlichter. 3023 JJ Rotterdam. Tel. (010) 771288 Wethouder Herman Posthoorn: „Ik ben wel een beetje jaloers op gemeenten die een eigen videogroep in huis hebben. Maar ik heb geen mensen voor een twee du rend Schiedams Journaal." Agenten redden collega het leven SCHIEDAM Enkele politieagenten hebben een collega woensdagavond het leven gered door hem tijdig weg te duwen voor een auto die met grote snelheid wilde optrekken. De bestuurder, een 24-ja- rige Schiedammer, wordt poging tot doodslag ten laste gelegd. VRIJDAG 13 APRIL 1984 - NR. 30 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 Nieuwe Kwaliteits brillen voor slechts E3E3II I [TM van horen en DniLLtll Zien de beste Schiedam. St lldulnaatraat 1. lal. 010-2I.7I.4I Schiedam Kethel Not van Spaland 5. lal. 010-70.17.30 SCHIEDAM In café De Quibus aan de Lange Haven organiseert de Schiedamse Kunststichting zaterdag 14 april een open podium voor publiek, artiesten en belang stellenden. Presentator is de bekende Rotterdammer Ron nie Heijmans. Voor het voetlicht verschijnen o.a. Hot en Pot (damesduo), de Empty Hearts, de Pretty legs (funk-rock) en Heinz. Aan vang half tien 's avonds, toe- gang vrij. Ook in de Quibus, op zondaga vond, het damesduo No Panic, met een programma dat „Liedjes" heet. Verbazingwek kend indrukwekkend In de Hoeksteenkerk aan de Warande wordt op woensdag 18 april een passie- en paas- zangdienst gehouden. Drie Christelijk Gereformeerde ko ren verlenen hun medewer king. Dirigenten zijn Bas van Houte en Teun Rolfes, orga nisten Bas van Houte en Mark Koudijzer. Verder soleren Riet den Hartog, Mirjam Rolfes en Rien Rolfes. Aanvang half acht, gratis koffie, gratis toe gang. Dc De Vier Molens, Nw. Damlaan, ontvangt op dinsdag 17 april de Reuma Patiënten Vereniging Nieuwe Waterweg Noord, voor een vergadering waar apotheker Jansen het een en ander vertelt over ge neesmiddelen en hun bijver schijnselen. Assistentie ver leent apotheker Mevrouw Wiegman. Aanvang half acht. De Ver. Vrienden van het Stedelijk Museum verzorgt op zaterdag 21 april een con cert van Mark Schaap, orga nist. Sopraan Connie de Jong zingt liederen van Bach, Wal- ther, Franck e.a. Het concert begint om drie uur in het mu seum aan de Hoogstraat, en tree gratis. De Partij van de Arbeid afd. Schiedam heeft een nieuw se cretariaat. Het adres is voort aan Lies Ong, Huysmansstraat 33a, telefoon 261084. De Jacintha/Albertus Mag- nusschool heeft haar rommel markt op 7 april niet voor niets gehouden. Na aftrek van de kosten bleef ruim 2000 gul den over voor het vluchtelin genwerk in Namibië. Ruim voor 12 uur, het tijdstip waar op de markt geopend werd, stond het publiek al te dringen voor de deur. T_ Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting „Als Radio Rijnmond langer uitzendt, is een Schiedams station overbodig" ver binnen handbereik: „An ders komen ze te ver van het vuur te zitten". Voor meer personeel is echter geen geld. de meeste kansen te bieden: de voorlichters kunnen dan een plaatsje krijgen in de hal van de nieuw te bouwen biblio theek. Ze zijn dan voor zowel de bevolking als het stadsbe stuur gemakkelijk bereikbaar. nog lang niet, de eerste paal daarvoor gaat op z'n vroegst in 1985 de grond in. Inmiddels levert de techniek andere middelen om de in formatiestroom naar de Daarom lijkt het stadserf nog Maar: die nieuwe bieb staat er - Schiedamse burger redelijk Posthoorn vindt zijn nieu we taken „wel leuk". „Een dankbaar terrein. De vraag: hoe vertel ik het de burger, is even be langrijk als de wijze waar op je je gewone werk aan pakt. Het voorlichtingsap paraat moet goed draaien, je kunt het stadskantoor niet met kranten dicht- plakken". Maar is dat niet gevaarlijk, een partijgebonden wethou der (in dit geval PvdA) be lasten met een taak die van wege de gewenste objectivi teit traditiegetrouw bij de burgemeester thuishoort? Posthoorn vindt dat geen punt. „Eigenlijk een onzinnige vraag, al is het waar dat zoiets vrijwel nooit voorkomt: inder daad doet meestal de burge meester de voorlichting. Een beetje overleefde gedachte, als je 't mij vraagt. Het risico dat ik bepaalde informatie zou achterhouden wordt er in elk geval niet groter op. Als porte feuillehouder bepaal je sowieso altijd zelf of je iets naar buiten brengt of niet". Opvallend is wel dat van de vier (voorheen vijf) wethou ders, Posthoorn degene is die vrijwel nooit de pers bij een roept. „Misschien heb ik een porte feuille waarover niet veel valt te melden. Ik vind dat verwijt trouwens niet terecht. Meestal organiseren de hoofden van dienst zelf hun persconferen ties, kijk maar naar het thea ter, de sociale dienst of het museum. En wat die politieke Naast komplete badkamers levert Muys+Co alle eenheden om een badkamer naar wens samen te stellen Wastafels, douche-bak ken. bidets, lig- en zitbaden toiletten en kastjes in alle kleuren, zelfs wit Om de puntjes op de i te zetten is een ruime keus uit mengkranen en fraaie effen of gedessineerde wand- en vloertegels mogelijk Aelbrechtskade 147. b.v. bloemsierkunst Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. verantwoordelijkheid betreft, je denkt toch niet dat ik van plan ben zelf persberichten te schrijven, of onderwerpen te selecteren?" Krijgt de voorlichting onder Posthoorn extra dimensies of andere contouren? „Ik ben er zoals het nu loopt niet echt tevreden over. VeeJ is voor verbetering vatbaar. Neem alleen maar de voorlich tingspagina in het Stadsblad. Moet dat zo saai? Die noodt toch niet tot lezen? De voor lichting van het publiek kan beter afgestemd worden; in vergelijking met andere steden hebben wij heel wat voorlich ters in dienst. Die capaciteit moet je goed benutten". Betere coördinatie begint volgens de wethouder met voorlichters die gemakke lijk bereikbaar zijn. Wil dat zeggen de voorlichters van de Nutsbedrijven met die van b en w, de stadsvernieu wing, de culturele minderhe den en de sociale dienst sa men in één centraal bureau onderbrengen? Posthoorn: „Daar zie ik geen heil in. Zo'n man van de Nuts bedrijven kan zijn werk alleen goed doen als-ie op het bedrijf zelf zit. Daar gebeuren zoveel dingen, die kun je niet van een afstand beoordelen. Daar komt niks van terecht. Het zelfde geldt voor de Sociale Dienst, en voor onze mensen hier in het Stadskantoor". Ondertussen is er van de plannen om voorlichting van de vierde etage te ver huizen naar de hal, nog steeds niets terecht geko men. En van het idee om een voor het publiek gemakke lijk bereikbaar voorlich tingscentrum te maken aan de 's Gravelandseweg, wordt ook niets meer verno men. „Een kwestie van geld", ant woordt de wethouder. „We hebben drie ton op de begro ting staan voor verbouwing van de hal van het stadskan toor. Dat is wel héél erg duur, drie ton. Met die vierde ver dieping is niemand erg geluk kig, vandaar dat we wat alter natieven hebben bedacht. Een daarvan is het stadserf, een ander een infobalie met eigen ingang, naast het gebouw van de sociale dienst". Die laatste mogelijkheid blijkt in de praktijk ook niet zo erg haalbaar, gezien het te ver wachten personeelstekort. Het voorlichtingscentrum zou per manent bemand moeten zijn, waarvoor extra personeel no dig is. Want de gemeentelijke voorlichters Reijman en Van Bochove houdt Posthoorn lie- Dit incident gebeurde op de Kerkweg in Kethel waar twee politieauto's na een wilde ach tervolging een Ford Capri hadden klemgereden. De Ford had in de Pierson- straat een stopteken genegeerd en was er in volle vaart van door gegaan, nagezeten door een surveillanceauto die via de mobilofoon een tweede politie wagen waarschuwde. Op nagenoeg dezelfde plaats waar vorige week een politie auto in de sloot langs de Ker kweg belandde, slipte de Capri en kwam tot stilstand. Agen ten slaagden er in de 20-jarige passagier uit de auto te halen. Een agent die voor de Ford langsliep om de bestuurder na der aan de tand te voelen werd door collega's in de berm gesleurd omdat de chauffeur op dat moment gas gaf. De wa gen trok niet dadelijk op daar de achterwielen niet voldoen de greep op het wegdek kre gen. De bestuurder slaagde er in zijn aanhouding nog een ogen blik uit te stellen door nog een stukje de Kerkweg af te rij den, maar kwam vanwege de onverantwoorde snelheid even verderop in de sloot terecht. Naar de reden waarom het tweetal zich aan een routine controle wilde onttrekken wordt een onderzoek inge steld. Zowel de bestuurder als de passagier worden op het bureau vastgehouden. SCHIEDAM Van dinsdag 24 april tot en met vrijdag 27 april, of zoveel korter als mo gelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal blijken, is de scheepvaart in de Schie ge stremd. Dit in verband met het plaat sen van brugonderdelen voor de nieuwe brug nabij de Brauwweg, tussen de 's Gra- velandsepolder en de Spaanse Polder. Verdere informatie is te ver krijgen bij de Afd. Haven dienst van de Openbare Nuts bedrijven, telefoon 622222. op gang te houden. Waarmee we zijn aangekomen in Me dialand, Posthoorns Tweede Toegevoegde Taak. „De komende jaren zullen zich op dat gebied veel mogelijkhe den voordoen. De moeilijkheid is dat je met het kabelnet nog weinig of niets mag. Je hebt altijd de toestemming van de minister nodig. De Medianota, waarover zoveel te doen is ge weest, legt de gemeenten veel beperkingen op. Desondanks zijn we in bespre king met de VVV, die een soort agenda via de buis wil gaan verspreiden. Niet alleen culturele onderwerpen, maar ook vergaderingen, of akties kunnen zo bekend worden ge maakt. Technisch is dat geen enkel probleem. Verder gaat Schiedam samen met Rijn mond programma's uitzenden voor de culturele minderhe den". Eigenlijk zou Posthoorn veel meer willen dan dit soort kleinschalige experimenten. „Ik ben wel een beetje jaloers op gemeenten die eigen video- groepen in huis hebben. Die leggen de jaarlijkse hoogte punten vast en zetten zo'n pro gramma op het net. Een twee uur durend journaal van Sap- pemeer, ik noem maar wat. Maar ik zou niet weten waar ik mensen en geld vandaan moet halen om zoiets ook hier te doen". Als geld een probleem is en een tv-journaal te hoog ge grepen, dan kun je toch een voudig beginnen met lokale radio? Posthoorn: „Wij hebben ons op het standpunt gesteld dat we de cai-kosten voor de burger in de hand willen houden. An ders gezegd, extra's mogen geen geld kosten. Daarom zijn we zo blij met die Franse tv- zender. Die is gratis. Maar neem Radio Rijnmond. Het plan om daarvoor een tientje per luisteraar te vragen is nog steeds niet van de baan. De kosten hopen zich op. Daarom voel ik ook weinig voor lokale radio: als Radio Rijnmond goed draait, en meer zendtijd krijgt, dan heb ik niet zo'n be hoefte aan een lokaal station. Wij zijn misschien niet eens in staat eén uur per dag te vullen met puur Schiedams nieuws. En het heeft naar mijn smaak weinig zin grammofoonplaten te draaien, daar kun je al bij 24 andere zenders voor terecht". Welke plaats blijft er dan over voor de Stichting Radio Boemerang, die al jaren streeft naar een plaatselijk station, met medeweten van B en w? „Ik vraag me af of Boemerang het wel moet worden. Let wel: ik spreek geen mening uit, ik heb alleen nog geen definitief oordeel over Boemerang. Al moet ik er bij zeggen dat ik weinig andere kandidaten zie. Misschien komen die, als de middelen er zijn". Het plan van een vierkoppige initiatiefgroep om in buurge meente Vlaardingen een loka le zender te beginnen, stuit bij Posthoorn op enige verwonde ring. Hoe dat met de kosten moet. Ingelicht over de hoogte van de gemeentelijke subsidie (twee ton om mee te beginnen, daarna jaarlijks ruim 40.000 gulden) en op de hoogte ge bracht van het voorstel om de kabeltarieven met drie kwar tjes per maand te verhogen, fronst Posthoorn de wenk brauwen. „Zeg dat je iedere abonnee één gulden laat betalen. Hoeveel aansluitingen hebben we in Schiedam? 25.000? Dat is per jaar 3 ton. Daar doe je niet al te veel mee, vooropgesteld dat je met zo'n verhoging akkoord gaat." Anders wordt het volgens de wethouder als er reclamebood schappen in de programma's worden opgenomen. De kans dat dit van overheidswege wordt toegestaan is echter ge ring. Waar nog bij komt dat dan de kranten zullen protes teren tegen deze onverwachte concurrent. Over dit protest is Posthoorn kort: „Een pijnpunt voor de pers, zeker. Maar waar geef je als gemeentebestuur voorrang aan? Aan de werkgelegenheid bij de kranten, of aan de be langen van de bevolking? Een commerciële radiozender is echter nog ver weg. Als luis teraar geeft Posthoorn trou wens voorlopig de voorkeur aan Radio Rijnmond. „Ik heb er wel eens moeite mee dat je daar vijf keer in één uur het zelfde bericht hoort, maar ver der vind ik de programma's goed. Ze zenden op de juiste tijden uit en hebben door die koppeling met Hilversum III een goede keus gedaan. Je ziet die omroep groeien, alleen de stijl en de presen tatie kunnen wat beter. Schiedam krijgt vrij veel aandacht, en ook cultureel neemt Radio Rijnmond ons mee. Wat wil je eigenlijk nog meer?" SCHIEDAM In verband met aansluitingen van gas- en waterleidingen wordt de Delf landseweg vanaf 16 april afge sloten. Mede in verband met deze werkzaamheden worden gelijkertijd P.T.T.-kabels ge legd/omgelegd. Bewoners en aanliggende be drijven kunnen de Delflandse weg bereiken en of verlaten over de parkeerplaats aan de achterzijde van de 4e Philips- flat. Deze werkzaamheden zullen als het weer het toelaat plus minus drie dagen duren. Voor eventuele vragen kan men kontakt opnemen via te lefoonnummer 739977. Deze week bij: Villerius Sports Ellesse T-shirts 29.95 FilaT-shirts 79.- Fila badkleding vanaf 35.- Robe di Kappa T-shirts alle kleuren 29.90 O'Neill T-shirts Echte a"e k'euren 22.50 Lacoste poloshirts 89.50 Lot op: een Villerius Sports sweater gra tis 2 tennis-polsbandjes gratis één tennis-zonneklep voor maar 35-- VILLERIUS SPORTS Broersveld 127, Schiedam, tel. 733316 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1