Optimistische stichting nu al op zoek naar tweede schip „Dit was eens mijn lust en leven" JT Ander eindpunt buslijnen 52 en 59 Dijkstra geeft u de grootste kijk op licht DUKSTRA L Cai-directeuren vergaderen over satelliet-tv ;9 r rente op die voorwaarden? V Klinkt interessant." bondsspaarbank crmum aotö1 L ptt post Exclusieve verlichting, inclusief advies 1 Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand L J Girospaar Extra Rekening kontant en giraal storten f 5.000,- vrij opneembaar per kalendermaand over bedragen boven de f 5.000,-wordt 2% berekend geen minimum of maximum inleg alleen girale opname mogelijk vraag voor meer informatie bij uw kantoor in de buurt JL „„minuimillIIIIMIIIIIMIMiliumurnilliniumli WATERWEG-NOORD. Op een flink deinend m.s. „De Kaag", dat in de havenmond van Vlaardingen afge meerd ligt, werd dinsdag een informatiemiddag gehou den. De Stichting Veerdienst „De Nieuwe Maas" had jonge werklozen uitgenodigd zich voor te laten lichten over het werk op de fietsveerpont „De Kaag", die met in gang van 30 april diensten zal gaan onderhouden tus sen Vlaardingen en Pernis. De bedoeling is, dat er ie dere dag van 's morgens 6 uur tot 's avonds half twaalf gevaren zal worden. SCHIEDAM De trots van Theo Dolleman, de bekende Schiedamse ma rathonschaatser, was tot voor kort zijn uitgebreide collectie coniferen. Vijfen tachtig verschillende soor ten, waaronder unieke exemplaren, die hij na in tensief zoeken bij kwekers op de kop wist te tikken. Zijn verzorgde, 400 m2 grote tuin aan de Speenkruidlaan in het complex „Thurlede" bij het Beatrixpark was een lust voor het oog. 010 - 260199 Het Nieuwe Stadsblad Theo Dolleman tussen zijn coniferen. „Een jaar den begon de ellende". gele- Mededeling: Typen moet Ook de drie schippers zien de toekomst voor de veerdienst zonnig in. Van Foreestweg 2 Delft Tel.: 015-142356 Ook toonzalen in Heemstede Soesterberg en Amsterdam SCHIEDAM De Vere niging van Directeuren van Centrale Antenne In richtingen (VDCAI) heeft donderdag in een (beslo ten) vergadering de voors- en tegens van satelliettv besproken. Kabeldirecteuren bij de Nutsbedrijven bekijken een Engels t.v.-programma. Schiedam „Sky Channel" binnenkort op de buis krijgt hangt af van de politiek. Schiedam spaarbank HET NIEUWE STADSBLAD,- VRIJDAG 13 APRIL 1984 PAGINA 3 de pont naar Pernis Eind deze maand met Nadat de belangstellenden, on geveer dertig mensen varië rend in de leeftijd van 17 tot 35 jaar, een plaatsje beneden- deks hadden gevonden, ont vouwde een enthousiaste heer Steinmann, voorzitter van de stichting, de plannen voor de nabije toekomst. Allereerst sprak hij zijn waardering uit voor hen, die door hun aanwe zigheid blijk gaven de wil te bezitten om aan de slag te gaan. Gpder die bezoekers ene Kees, 26 jaar oud en al vier iaar werkloos ondanks de vele sol licitaties. Het is niet alleen dat geld, echt niet, het is veel meer. Van dat thuiszitten bij voorbeeld word ik helemaal gierend gek. Langzaam maar zeker beland je in een stress situatie, ken je jezelf niet meer. Misschien dat ik van beetje frisse wind aan boord weer de oude word". En Louis, die in Spijkenisse woont, 17 jaar is en een LTS- opleiding heeft: „Ik heb nog geen uitkering. Na m'n school tijd werkte ik als leerling-ma chinist op een zandzuiger, maar na verloop van tijd moest ik er toch weg, hoe jam- mar ik het ook vond. Ik hoop zo snel mogelijk weer aan het werk te kunnen gaan". De heer Steinmann was vol log over de medewerking van de gemeenten Vlaardingen, Rotterdam, Schiedam, Spijke nisse en van de Provincie. „Ook de steun van het be drijfsleven is verrassend groot, zodat ik dit keer voor honderd procent vertrouwen heb in het slagen van deze onderne ming", aldus de voorzitter. Behalve voor de drie schip pers, die reeds druk doende zijn het schip tijdig vaarklaar te maken, zal er ook werk ko men voor zes en misschien wel twaalf sollicitanten. Over het aantal in (ploegen dienst te nemen mensen zal op 17 april tijdens een openba re algemene vergadering wor den beslist. Niet alleen matrozen, ook ad ministratief personeel zal te werk worden gesteld. Naar het voorbeeld van het veer Maas sluis-Rozenburg zullen er in het bedrijfskantoortje 10-rit- tenkaarten en retours worden verkocht, terwijl aan boord uitsluitend enkele reizen te koop zijn. Naast de kaartverkoop zal het kadepersoneel ook nauwkeurig bijhouden hoe veel reizigers er van de over tochten gebruik maken, zo dat minder rendabele over steken eventueel vervallen, terwijl er op drukkere tij den een extra overtocht kan worden ingelast. De stichting heeft een zo groot vertrouwen in het welslagen van het project, dat men reeds op zoek is gegaan naar een tweede schip. Men had al een schip op het oog, maar dat bleek achteraf toch niet aan de gestelde eisen te voldoen. Wordt er toch binnenkort een geschikte tweede boot gevon den, dan zal die tijdens spitsu ren worden ingezet en daar- Bomenrovers plunderen tuin van Theo Dolleman Maar twee jaar geleden begon dé ellende. Toen werden in het najaar de eerste bomen ge stolen. Per avond verdwenen er soms zes stuks. Wat er ach ter bleef, waren zwarte gaten I Na 'n WCC-beurt heikant u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman. Woermeyeb Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, Af f Schiedam LID-FOCWA en hier en daar wat voetspo- Ook dit jaar werd zijn tuin ge teisterd door bomendieven. Zijn kostbare verzameling is onlangs wederom in het holst van de nacht flink uitgedund. Niet alleen werden er Zi prachtige dwergboompjes ont vreemd. ook een kostbare twee meter hoge blauwspar werd uit de tuin gerukt en naar elders afgevoerd. De kans dat de boompjes in een andere grondsoort en on der andere omstandigheden zullen aanslaan, acht de coni feren kenner Dolleman uiterst gering. „Het is om wanhopig en rade loos van te worden; ik heb al in dubio gestaan de tuin op te doeken en een caravan te ko pen. Wat eens je lust en je le ven was is nu een bron van er gernis", aldus de zwaargedu- peerde Theo Dolleman. Ik fiets vaak langs pasaangelegde tuinen, op zoek naar m'n bo men. Ik zou ze onmiddellijk herkennen". Over de politie is hij vol lof. Er wordt zelfs extra gesur veilleerd, maar dat heeft nog geen resultaat gehad. Voorlopig verdwijnen de moeilijk te verzekeren bo men steeds weer. Er is in deze trieste affaire toto op heden al voor een bedrag van meer dan duizend gul den aan bomen ontvreemd. 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR: Broersvest 125 1 Postbus 257 J 3100 AG Schiedam i. Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: 1 J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 010-702986 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES: 1 Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES Tot dinsdag- en donderdagmiddag "t 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond pp het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 A ,«'1 'ib "Unieke eetgelegenheid met aparte sfeervolle kelderbar Havenstraat 9 (t.o. Lage Erfbrug) R'dam-Delfshaven, 010-778083 Op Goede Vrijdag 20 april zal het hoofdpostkantoor Schiedam, Lange Nieuwstraat reeds om 17.00 uur zijn gesloten. De sluitingstijden van de overige Schiedamse kantoren ondergaan geen wijziging. I Bel 010-734500 Studiecentrum Nederland naast worden gebruikt voor rondvaarten, diverse dagtoch ten en personeelsavonden. De Vlaardingse disco-club Pee- Dee heeft reeds belangstelling getoond voor het organiseren van disco-avonden aan boord. Als extraatje liet de voorlich ter de toehoorders weten, dat in de toekomst een vast loon voor de medewerkers van het eerste uur niet denkbeeldig is. Voor het werk aan boord wordt er niet gekeken naar het opleidingsniveau en erva ring op een schip is geen nood zaak. Inzet is het belangrijkste. Tussen 17 en 27 april zal ieder, die het inschrijfformulier heeft ingevuld en ingeleverd, bericht krijgen. Wanneer alles naar wens verloopt, zal op 27 april „De Kaag" met een nieuwe be manning via Pernis naar Schiedam varen waar in „De Stuurhut" aan de Maasbou levaard een receptie zal plaatsvinden in aanwezig heid van onder andere An- dré van der Louw, voorzitter van het Openbaar Lichaam Rijmond. Aan boord zal die dag tevens een kleine expo sitie, ingericht door de vere niging Vrienden van de Veerdienst, te zien zijn. VLAARDINGEN De buslij nen 52 en 59 van de RET krij gen op 27 augustus van dit jaar een ander eind en/of begin punt in Vlaardingen. Deze busroutewijziging/-verlenging zal worden uitgevoerd over eenkomstig hetgeen terzake in het Verkeerscirculatieplan Vlaardingen 1982-1986 is vast gelegd. Dit houdt in dat R.E.T. buslijn 52 van en naar het stadsdeel Holy (en Schiedam) in beide richtingen een route zal gaan rijden over de Burge meester Verkadesingel-Antho- ny- Knottenbeltsingel Plein 1940-Schiedamsedijk-Hoflaan- Oude Havenbrug-Blokmakers- plaats-Liesveldviaduct- Markgraaflaan-Van der Drift straat-Burgemeester Pruissin gel-Van Beethovensingel-Pa- rallelweg-Westhavenkade- Galgkade-Deltaweg-Olivier van Noortlaan. In deze opzet zal buslijn 52 groot deel van de huidige rou te van buslijn 59 gaan rijden. Buslijn 59 zal daarom dan ook gaan eindigen/aanvangen bij de halte achter het Veerplein. Teneinde een vlotte en veilige afwikkeling van het bus-ver keer zoveel mogelijk te waar borgen dienen op de route de volgende voorzieningen te worden getroffen: - verbeteren van de oversteek- mogelijkheid op de Burge meester Verkadesingel ten zuiden van de Sportlaan; - door middel van het aan brengen van vakken het par keren aan de westzijde van de Burgemeester Verkadesingel half op het trottoir en half op de rijbaan te laten plaatsvin den; - aanpassing van het wegpro- fiel op de hoek Hoflaan-Oude Havenbrug en wijziging van de verkeeslichten aldaar. Goede verlichting vraagt om goede vóórlichting. Daarom vindt u bij Dijkstra niet alleen een compleet assortiment - van klassiek tot ultramodern - maar ook compleet advies. De lichtadviseurs van Dijkstra zijn u graag en gratis van dienst Ga gauw langs onze toonzaal. De cai-deskundigen waren bij een in het Schiedamse Passa getheater waar gastspreker Ir. L. G. van Holtz, werkzaam bij het Europees ruimtecentrum Estec in Noordwijk, een lezing hield over de opbouw en lan cering van communicatiesatel lieten. Na de lunch gaf Ir. F. M. Kamps van de PTT (directo raat Radio en televisie) een overzicht van de technieken die bij satellietontvangst wor den toegepast. De techniek nam op deze voorjaarsbijeenkomst van de VDCAI een belangrijke plaats in. Na de gedachtenwisseling in het theater was er nog een ontvangst bij de Openbare Nutsbedrijven aan de Van Heekstraat, waar getracht werd verbinding te krijgen met de satelliet die het Engels talige tv-programma Sky Channel verspreidt. De Nutsbedrijven zijn al gerui me tijd bezig de ontvangst van dit station te verbeteren, zodat het te zijner tijd aan de Schie damse kabelabonnees kan worden aangeboden. Sky Channel wordt be schouwd als het Engelse „broertje" van het Franse sa tellietprogramma TV 5, dat sinds januari in de Schiedamse huiskamers is te ontvangen. Tijdens de bijeenkomst bij de Nutsbedrijven hield de heer G. Hut, directeur van Hutronic, een min of meer commercieel praatje over de door zijn be drijf gebouwde schotelantenne die de ontvangst van satelliet programma's mogelijk maakt. De Nutsbedrijven hebben eni ge tijd geleden een exemplaar van deze technische vinding aangeschaft waarmee in de toekomst Europese tv-pro- gramma's kunnen worden ont vangen en aan de kabelabon nees doorgegeven. ggagjMK JHt iSSSÉÈi

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 3