Nieuwe In't kort VANDAAG deze krant Kethel zingt dankbaar het gaslied Programma Schiepop MUYS «SS* van in Omlegging buslijn 40 Stadsblad Eerste paal nieuwbouw Schiemond Molendag in De Noord DIJKSHOORN BRILLEN Kunstenaars gezocht voor verfraaiing sportzaal en buurt centrum Karateschool in Hargahof Werkloosheid en werk gelegenheid Carnavalsbier Hooibouw Politienieuws Maak van de huiskamer uw thuiskamer VOOR Al l ESOORWjlMnMBM Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren T.V. DEFEKT? RADIO ABA SCHIEDAM Per ouderwetse Jan Plezier heeft de Vooruitgang in Kethel-Noord haar intrede gedaan. Woensdagavond stapte burge meester Scheeres uit een wat lomp uitgeval len koetsje om tegenover de St. Jacobuskerk symbolisch een eerste gaskraan aan te sluiten. Nagenoeg op de plek waar in het verleden de Delftse elektriciteit de buurtschap binnen kwam, ging nu de spade de grond in voor noodzakelijke voorzieningen als aardgas, rio lering en kabelnet. Om maar niets van het schouwspel te missen was de Kethelse jeugd in een boom of op het dak van een boederij geklommen. Enigszins vals, maar wel spontaan, bracht een boe- renkapel jubelklanken ten gehore, bijgestaan door galmende kerkklok ken en de sonore stem men van de toegestroom de bevolking, die dank baar zong: „Wij krijgen gas. De strijd is nu gestre den". Eendrachtig scheppende Kethelaars Ineke van Adrichem, Jan de Jong, Aad Ver- speek, burgemeester Reinier Scheeres en Gerard Smits pal tegenover het trafohuisje dat indertijd Delftse stroom aan de buurtgemeenschap leverde DIJKSHOORN, VAN HOREN EN ZIEN DE BESTE! SCHIEDAM Op vrijdag 27 en zaterdag 28 april orga niseert de St. Plantagefestival Schiepop'84. Schiepop is een jaarlijks rond koninginnedag terugkerend festival dat organisatorisch en financieel mogelijk gemaakt wordt m.m.v. div. sociaal-culturele en culturele instel lingen uit Schiedam, waaronder jongerencentra Alad din en de Dijk, o.j.c. Schiedam, kluphuizen Oost, Joris Doele en de Kreek, Jeugdland en de Schiedamse Ge meenschap en div. particuliere sponsors. SCHIEDAM De politie heeft nog geen arrestaties verricht na de moord op de 35-jarige H. Turan, wiens lijk dinsdagmorgen omstreeks elf uur werd gevonden in de Polder vaart achter de Fokker straat. De 19-jarige F. Dahri, dood aangetroffen in een sloot in Capelle. miminimimm UDA.N.V.C. De 35-jarige H. Turan, wiens lijk geruime tijd in het water van de Polder vaart lag, alvorens het werd gevonden. VRIJDAG 20 APRIL 1984 - NR. 32 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Het Bureau voor Rechtshulp, gevestigd Broersveld is in verband met de komende feestdagen geslo ten op maandag 23 april (twee de paasdag) en op maandag 30 april en dinsdag 1 mei. In jongerensociëteit QT aan de Nieuwstraat dit weekeinde geen popmuziek, maar pop pentheater. Omstreeks half elf begint een optreden van The Stuffed Puppet Theatre, dat oorspronkelijk uit Australië komt maar sinds eind jaren '70 in Nederland verblijft. Kosten 5 gulden voor niet-leden. QT is gehuisvest in gebouw De Teerstoof. Op 1 mei is er geen schrijfa- vond van Amnesty Interna tional zoals op de eerste dins dag van de maand gebruike lijk is. De avond is verplaatst naar dinsdag 8 mei omdat de bibliotheek De Blauwe Brug in verband met de Dag van de Arbeid gesloten is. Op 8 mei kunnen tussen 19.00 uur en 21.00 uur brieven wor den geschreven voor gewe tensgevangenen in Turkije, Mauretanië en Vietnam. Ook krijgt de aktie „Martelen is mensenwerk" de aandacht. De wijkpost Oost van de stichting raad voor het bejaar- denwerk, Lorentzlaan 32, tel. 623733, zal van 23 april tot en met 30 april gesloten zijn. Der halve zullen de spreekuren van maandagmiddag 23 en 30 april en dinsdagmorgen 24 april niet doorgaan. Op dinsdagmorgen 1 mei kunt u van 9.00 tot 10.00 uur weer op het spreekuur van de wijk post Oost terecht. In café de Quibus aan de Lange Haven organiseert de Schiedamse Kunststichting dit weekeinde een optreden van Tumbling Dice, een Rotter damse reggae en rollband. Tumbling Dice speelt om streeks half tien zondagavond, toegang gratis. De NCVB afdeling Woud- hoek houdt op woensdag 25 april haar officiële oprich tingsavond in de openbare la gere school aan het Faassen- plein. Aanvang acht uur. me vrouw De Korte vertelt iets over De Vrouw in de Derde Wereld. Wij helpen direktü! Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop Inruil Reparatie Ook voor uw verlichting SCHIEDAM Voor de nieuwe sportzaal annex buurtcentrum in Schiedam Oost zoekt de gemeente een Schiedamse kunste naar die het bouwwerk wil verfraaien in het ka der van de zogenaamde één procents regeling. In dit geval wil dat zeggen dat er ten hoogste 14.000 gulden zal worden uitge trokken voor een bij sport zaal en buurtcentrum be horend kunstwerk. Beeldend kunstenaars met creatieve ideeën kunnen het stadsbestuur een voor stel doen. De instanties die bij de bouw aan de Fah renheit betrokken zijn, zullen dan een advies uit brengen aan b en w, die daarna besluiten wie de opdracht voor het kunst werk krijgt. Gegadigden moeten niet alleen letten op de schoon heid, maar ook op de funktionele kant van hun ontwerp. Wie interesse heeft in deze opdracht, kan de bouw plannen inzien op de acht ste verdieping van het stadskantoor, bij het bu reau van Bouw- en Wo ningtoezicht, of een be zoek brengen aan het werk in de Fahrenheit- straat. Schriftelijke inzendingen (foto's, tekeningen) zijn welkom bij de afdeling CSJ op het stadskantoor aan de Emmastraat. Vooruitgang verovert polder Jan de Jong, met zijn 90 jaar een van Kethels oudste inwo ners wilde voor deze gelegen heid zijn botten nog wel eens laten werken. Opvallend vaar dig hanteerde hij de schep, hem aangereikt door Aad Ver speek, de voorzitter van het aktiecomite dat zijn jarenlang streven deze avond eindelijk met succes zag bekroond. De kuil was al snel op de ver eiste diepte. Behalve de gas kraan kreeg daarin ook de strijdbijl een plaats, die de Ke thelaars eind 1982 opgroeven, toen de onderhandelingen met de gemeente op het laatste mo ment in een vrij botte weige ring leken te zullen doodlopen. Tal van akties volgden: televi sieuitzendingen, vluchten van propaganda-vliegtuigjes boven de stad, een clownesk maar daarom niet minder grimmig optreden in de gemeenteraad, ja zelfs in de geur van brui send carnavalsbier bleven de Kethelaars hun eisen kracht bijzetten. Januari 1983 ging de politiek om. Omdat de afzonderlijke aanleg van alleen gasleidingen onbetaalbaar bleef, werd be sloten het hele pakket nuts voorzieningen dan maar in één keer naar de buurtge meenschap door te trekken. Dat bleek ook hard nodig, want alleen door reparatie werkzaamheden was bijvoor beeld de intussen honderd jaar oude waterleiding in takt ge bleven. Om aan de voorhistorische toestanden in de Schiedamse polders een eind te maken (de Kethelaars moesten stoken en koken op flessengas of olie, bij de huidige energieprijzen een kostbare aangelegenheid) stel de de gemeente tenslotte zes miljoen gulden beschikbaar. Ten teken dat de harmonie tussen politiek en bevolking is hersteld, groef burgemeester Scheeres, tijdens de „gasoor- log" wethouder nutsbedrijven, eendrachtig met enkele inwo ners van Kethel de eerste sleuf, waarin de Heidemij straks de kabels en leidingen gaat leggen. Op de anders zo rustige pol derwegen zal het het komende half jaar een drukte van jewel ste worden, maar die onge makken neemt de buurtge meenschap graag op de koop toe. In zaal de Noord, waar slechts één charmante juffrouw de gasten van een verfrissing kon voorzien, omdat het overige buffetpersoneel in de hooi bouw bezig was, brachten Scheeres, enkele raadsleden van vooral CDA en PvdA, en het voormalige aktiecomité een dronk uit op het welslagen van de onderneming. Scheeres hoopt dat de Ke thelse bevolking nog voor de winter van '84'85 gezellig bij de warme gashaard kan zitten en dat de kabelabon nees alle voorkeurtoetsen van hun tv-toestel kunnen benutten zonder storende sneeuwbeelden of wegval lende verbinding. „En tus sendoor, tijdens de Ster re clame, kunt u rustig naar het toilet, zonder de zorgen van een volle beerput". Schiedam. St. IMuinastraat 1. tel 010-2S 7S.49 Schiedam. Kethel. Nof ven Spelend 5. tel. 010-70.17.30 SCHIEDAM Een 71-jarige Schiedammer heeft woensdag avond een lelijke smak ge maakt toen hij met zijn fiets de afrol van de Hoogstraat naar het Broersveld afreed en tegen een bloembak botste. De man schoot over het obsta kel heen en kwam met zijn hoofd op het wegdek terecht. Hij werd met nog onbekend letsel naar het ziekenhuis ge bracht. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Fr. Haversc- hmidtlaan zijn zes kostbare bontjassen gestolen. De nert sen hadden een waarde van zo'n 12.000 gulden. De 46-jari- ge eigenaar miste ook een re kenmachine uit de wagen. On bekenden hadden een portier- slot geforceerd. Bij een inbraak in Autoam bacht aan de Bettoweg zijn en kele radiocassetterecorders en een autoradio gestolen. Uit het kantoor verdween voor bijna 700 gulden aan kontanten. De dieven waren over het hek ge klommen en forceerden aan de achterzijde van het pand een deur. WEDDEN dat u spijt krijgt als u dia tennis- en vrijetijdskollektie bij Ville- rius Sports niet heeft gezienl Want Villerius Sports heeft de nieuwste sportmode uit binnen- en buitenland. Bijvoorbeeld: Italiaanse vrijetijdsjack» met uitritsmouw voorIe9> Spencers In diverse kleuren vanaf35i" Tennisjurkjes Q_ vanaf47.95 Sweatshirts vanafvö>" Officieel dealer van New Balance ten nis- en runningschoenen. Ook voor racketbespanningen binnen 24 uur. Kom naar: VILLERIUS SPORTS Broersveld 127, tel. 733316, Schiedam. Schiepop'84 vindt plaats in een feesttent op een oefenterrein van SVV aan de Olympiaweg in het sportpark Harga. Deze lokatie ligt op een steenworp afstand van station Schiedam- Nieuwlant en is met de bus te bereiken vanaf station Schie- dam-R'dam west. Het pro gramma ziet er als volgt uit: Uw thuiskamer krijgt zijn vorm aan de basis Wanden vloeren, pla fonds èn de open haard vormen die basis. Breng hier de vorm in die past met steenstrips, sierpleister, pla vuizen en piafondplaten Muys+Co levert van klassiek tot modern Voor de open haarden zelfs tot ultra-modern mogen we wel zeg gen. Alle materialen met het bijbe horende advies vindt u aan de Aelbrechtskade 147. Aelbrechtskade 147. 3023 JJ Rotterdam. Tel. (OtO) 771288 Vrijdag 27 april: Tent open vanaf 18.00 uur; 19.30 20.30 uur: de Neder landse hard-rock formatie Highway Chile; 21.0022.00 uur: de Britse punkabilly for matie The Meteors; 22.30—24.00 uur: V.O.F. de Kunst. Zaterdag 28 april: Tent open vanaf 14.00 uur 14.4517.00 uur: div. bands uit Schiedam en omgeving; vanaf 18.00 uur een reggae-avond m.m.v.: 19.3020.30 uur Black Sons (Kaapverdische eilan den): 20.4521.45 uur Easy (Suriname); 22.0024.00 uur de aloude reggaegiganten Des- mond Dekker en Delroy Willi ams uit de V.S. begeleid door Jah River. De toegang bedraagt f 5,- in de voorverkoop en f 7,50 aan de kassa. Voorverkoopadres sen: VVV Schiedam Buitenha venweg 9, Free Record Shop Broersvest 57 Schiedam, Henk Post platenhandel Hoogstraat 78 Schiedam, kluphuis Oost Gallileistraat 86 Schiedam, jongerencentrum De Dijk Westfrankelandsedijk 10 Schiedam, st. Joris Doele Doe- leplein 1 Schiedam, jongeren centrum Aladdin de Meester- straat 40 Schiedam. Nog geen klaarheid in dubbele moordzaak Het slachtoffer, dat de Turk se nationaliteit had, en in Amsterdam woonde, was met een vuurwapen om het leven gebracht. Het stoffe lijk overschot had een aan tal dagen in het water gele gen. Turan werd sinds 31 maart vermist. Hij was op die dag met een Turks meisje, de 19-jarige F. Dahri, vanuit Amsterdam naar Rotterdam gegaan. Op donder dag 12 april werd het lijk van het Turkse meisje aangetrof fen in een sloot in Capelle. Ook zij was doodgeschoten. Het onderzoek naar deze dub bele moord vindt plaats vanuit Capelle en Schiedam. Beide politiekorpsen hebben verster king gekregen van het regio nale recherche bijstandsteam, dat vanuit Capelle opereert. Volgens inspecteur Cees van Dongen van de Schiedamse politie zijn er wel enkele aan wijzingen die tot de oplossing van het raadsel kunnen bijdra gen, maar worden die feiten in het belang van het onderzoek nog niet openbaar gemaakt. Van Dongen ontkent dat het om een liefdesgeschiedenis gaat, waarbij een jaloerse min naar zich gewelddadig zou hebben gewroken. Onderzoek heelt uitgewezen dat Dahri en Turan per auto naar Rotterdam zijn gereisd. Hun auto, een groene Fiat 131 S Mirafiori met geel-bruine motorkap, is inmiddels in de Maasstad gevonden. Het onderzoek richt zich voor lopig op de vraag, waar Turan en Dahri verbleven tussen 31 maart, de dag van hun ver trek, en ongeveer 10 april. Niet uitgesloten wordt dat zij een verblijfplaats hadden in de omgeving van Rotterdam. Om duidelijkheid in deze zaak te verschaffen is de politie op zoek naar getuigen die één van beide, of beide slachtoffers tussen 31 maart en 10 april heeft gezien of gesproken. Voor het geven van inlich tingen kan men kontakt op nemen met de Schiedamse of Capelse politie. De telefoon nummers zijn 260760, toestel 160, of 505555, toestel 113/142. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiniii ROTTERDAM/SCHIEDAM Op zaterdag 12 mei zal de Overschiese Dorpsstraat tussen de Hogebrug en de Rotterdam se Rijweg gedurende vrijwel de gehele dag voor het ver keer zijn afgesloten in verband met festiviteiten. In verband hiermee zal autobuslijn 40 van de RET die dag van aanvang dienst tot in de loop van de avond in Overschie via een gewijzigde route rijden. In de richting Hillegersberg wordt de bestaande route gere den tot de Matlingeweg. Ver volgens rijdt lijn 40 via Vlaar- dingweg, Spaansebrug, 2e Ho- gebanweg, Rotterdamse Rij weg, Overschiese dorpsstraat en verder via de normale rou te. In de richting Schiedam wordt dezelfde gewijzigde route in omgekeerde volgorde gereden. Tijdens de omlegging komen de volgende halten van buslijn 40 in beide richtingen te ver vallen. Overschiese Dorps straat bij Rotterdamse Rijweg; Overschieseweg bij Hogebrug; Overschieseweg bij fabrieken Tollens, Glim en Aga; Schutte- vaerweg bij Vlaardingweg. Tijdens de omlegging gelden voor lijn 40 tijdelijk de volgen de vervangende halten in bei de richtingen. Rotterdam Rij weg bij pand nr. 11 (bushalte Westnederland); Vlaarding weg bij Schuttevaerweg. J Oranjestraat 19 - Schiedam Telefoon: (010) 73 87 00 26 64 31 Koopcentrum Koningshoek - Maassluis Telefoon: (01899) 190 39 Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1