Nieuwe In't kort Hf VANDAAG in deze krant MUYSJI Fietsende leraar ziet pontje wel zitten Veerpont vaart zonder vrouwelijke matrozen DIJKSHOORN yfll Stadsblad Pop in Quibus en QT Sport: de Havenloop Opbouworgaan ruziet met gemeente Bibliotheek wijzigt de openingsuren Schiedam gelooft niet in sprookjes Met Muys+Co ben je onder de pannen Metro rijdt minder frequent a.s. zondag SVV VEENDAM Steekproef wijst uit: 1500 passagiers per dag Viering Een Mei VERSE ASPERGES!!! Wieg Passagiers Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren VILLERIUS SPORTS T.V. DEFEKT RADIO ABA SCHIEDAM Van de circa 2300 Neder landers die dit jaar, traditiegebouw aan de vooravond van 30 april, met een ko ninklijke onderschei ding zijn bedacht, wo nen er acht in Schie dam. De lintjesregen daalde neer in de vorm van een tweetal ere-medailles in brons, vier ere-me dailles in zilver, één Van rommelzolder naar woon- of hobbyzolder is een kleine ingreep. Muys+Co levert alle materialen voor de doe-het-zelver Isolatie materialen voor een aangenaam klimaat Dakramen voor een rui me kijk én ruimte op maat met scheidingswanden en gipsblok- ken De diverse mogelijkheden in merken vindt u bij Muys+Co Aelbrechtskade 147. 3023 JJ Rotterdam. Tel. (010) 771288 ere-medaille in goud bij de rdm, ais technisch ad en één decoratie be- ministrateur. Hij woont aan de horende bij het Rid derschap in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen werden vandaag uitgereikt door burgemeester Scheeres. Hij speldde in het Stede lijk Museum zes Schie dammers het ere-metaal op. Twee stadgenoten ont vingen hun onderschei ding elders. SCHIEDAM Eén klant heeft Stichting Nieuwe Maas al. Leendert Rijke uit Spijkenisse-Zuid, die reikhalzend uitziet naar de eerste mei, de dag waarop veerpont de Kaag weer in de vaart komt. Leendert Rijke op de zuidelijke oever van de Waterweg: in 50 minuten heen en weer op een huis-tuin-en-keuken-fiets, de tocht met de pont meegerekend. HOORAPPARAAT "AUDILENS' %Aieuj $Urint 0 Wt' zie pag. 4 zie pagina 7 WATERWEG-NOORD Op het motorschip Kaag, de fietspont tussen Vlaardingen en Per nis, komen uitsluitend mannen te werken. Geen enkele vrouw heeft gesolliciteerd naar de funktie van matroos (met behoud van uit kering), schipper of stuurman. Mogelijk zullen er enkele vrouwen te werkgesteld worden in het kantoortje van de veerdienst, aan het Vlaardingse havenhoofd. Mannen hebben wel grote belangstelling getoond voor het pontprojekt. Achttien medewerkers staan er nu op de perso neelslast, maar vanwege de grote opkomst tijdens een wervingsmiddag op het schip, is een reserve lijst opgesteld van matro- zen-op-invalbasis. Rijnmondgecomitteerde Van Duin opent een tentoonstelling aan boord van de fietspont. Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 VRIJDAG 27 APRIL 1984 - NR. 34 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG SCHIEDAM De Dierenbe scherming afdeling Schie- damn houd op 2 mei haar al gemene ledenvergadering in een bovenzaal van De Amstel- bron aan de Koemarkt. Be langrijk agendapunt is de fi nanciële verantwoording van dierentehuis De Hargahoeve. Na afloop vertoont dierenarts A. M. Visee een film over zijn ervaringen met leeuwen. De vergadering is toegankelijk voor leden van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. In het lokaal van de BVSZ aan de Zwartewaalstraat expose ren van eind april tot eind mei de donderdagschilders van De Trechter. Deze werken van amateurschilders zijn te be zichtigen elke zaterdag en zon dag van 12 tot 4 uur. Na deze eerste expositie wil de bewonersvereniging proberen met een zekere regelmaat ten toonstellingen te houden. Niet alleen kunstuitingen, maar ook informatieve onderwer pen zullen daarbij aan bod ko men, zoals energiebesparing, de geschiedenis van Schiedam Zuid, etc. Op tien mei, om acht uur 's avonds geeft toneelgroep Dis cus een voorstelling in wijk centrum Nieuwland aan het Dr. Wibautplein. Gespeeld wordt „Concept in G Rood", met o.a. politieke liederen. Het optreden wordt gehouden in verband met een aktieweek tegen de atoombewapening. De PvdA houdt op donderdag 17 mei een ledenvergadering in Irene (Nieuwe Haven) waarbij Eiso Woltjes en Ien Dales zijn uitgenodigd als spre kers. Het thema van die avond: Europa en de sociale zekerheid. Er wordt tevens een videofilm vertoond. Aan vang acht uur. In het Stedelijk Museum (Hoogstraat) vindt op woens dag 2 mei een koffieconcert plaats (tussen half één en één uur) met Jeannette Oortwijn (viool) en Corrie Ambachts heer (piano). Gespeeld worden werken van Haydn en Schu mann. Entree gratis. In Huize Frankeland aan de St. Liduinastraat is tussen 27 april en 28 mei werk te zien van Willem van der Hooft, die zijn vrije tijd olieverfschilde rijen maakt. De heer Van der Hooft begon met deze hobby rond zijn 14e jaar. Hij tekent vooral oude plekjes van Schie dam. De expositie is dagelijks te zien tussen 9 en 6. Er zijn al genoeg "nagemaakten" in de wereld, die haal je er ook zo uit. Een ECHTE Lacoste is dus alleen in Schiedam te koop bij Villerius Sports. Trouwens ook ECHTE Ellesse Fila, Robe di Kappa, Le Coq Sportil, etc. Broersveld 127, Schiedam, tel. 733316. Maandagmorgen in alle vroeg te zag een 32-jarige Schiedam mer enkele jongens op ver dachte wijze aan een auto morrelen. Toen hij naderbij kwam namen dezen de benen. In de benzinetank bleek eerf brandende lap te hangen, die een felle steekvlam veroor zaakte. De onfortuinlijke Schiedammer liep hierbij tweedegraads verbrandingen aan zijn vingers en schroei plekken aan zijn snor op. Op eigen gelegenheid ging hij voor behandeling naar het zie kenhuis. Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw verlichting Decoratie voor 8 Schiedammers SCHIEDAM De droom van Alexander Mustert komt niet uit. Althans niet in Schie dam. Voor Alexanders plan om een sprookjes museum te vestigen in een leegstaand pandje is de gemeente niet geïnte resseerd. „Te duur", aldus een woordvoerder van de af deling CSJ op het stads kantoor. „Die jongen leeft van circa duizend gulden per maand. Daar kan hij onmogelijk iets geschikts voor huren. En wij willen er geen geld insteken". Al eerder ving de onge veer 20-jarige delftenaar bot in zijn woonplaats en ook in Delfshaven, waar zich een gunstige gelegenheid leek voor te doen, had men bij nader inzien geen oren naar zijn feeërieke plan. Alexander zelf maakt het weinig uit waar hij zijn sprookjesverzame ling ten toon kan stel len. Vandaar dat hij ook zijn geluk waagde in Schiedam. Hij zette zijn idee uiteen op een prent briefkaart, die circa drie maanden op een afde ling lag, voordat een me dewerkster, ontroerd door het grappige voor stel, besloot de zaak in behandeling te nemen. Het advies aan b en w was echter afwijzend, wat Alexander onlangs schriftelijk vernam. Een tweede briefje, waarin Alexander een drietal adressen van leegstaan de panden, kompleet met de namen van de verhuurders opsomde- mocht niet baten. De Delftenaar is nu op zoek naar een sprookjes- vriendelijker gemeente bestuur. Ere-medailles in brons waren er voor de heren H. Meijdam en K. H. Jetten. De eerste, ge boren 1928, kreeg deze onder scheiding voor zijn 40-jarig dienstverband bij de Rotter damse Droogdok Maatschappij, waar hij bankwerker is. De heer Meijdam woont aan de Jan van Zutphenstraat. De heer Jetten (1925) woont aan de Jan Oudegeeststraat en is eveneens bankwerker bij de RDM. Ook hij is daar 40 jaar in dienst. Beiden zijn geboren in Schiedam. Een zilveren medaille kregen de heren J. Kegel, J. Baart- man, G. J. Friedrich en G. Verkade. Om met de heer Ke gel te beginnen: deze Schie dammer, die woont in de Obrechtstraat, en in Schiedam geboren werd in 1928, is van beroep scheepmaker bij de RDI^I. Hij kreeg de onder scheiding voor zijn 40-jarig dienstverband. J. Baartman is ook werkzaam Deze 37-jarige leraar aan de Rijnmond MTS in Schiedam is gedwongen dagelijks tussen woonplaats en werk te pende len. Per auto. „Ik heb eigen vervoer nodig in Schiedam, anders ging ik me de bus, wat overigens lang niet zo gunstig is. Je moet één keer overstappen en vaak mis je de aansluiting. Per fiets is het zonder pont niet te doen, je Burg. van Haarenlaan, komt oorspronkelijk uit Sliedrecht (1927) en werkt sinds veertig jaar in de scheepsbouw. G. J. Friedrich woont aan de Dr. Kuijperlaan, en is geboren en getogen Schiedammer (1920). Hij is sinds 1955 be stuurslid van de afdeling mu ziek van de Schiedamse Ge meenschap. In die hoedanig heid is hij al 25 jaar nauw be trokken bij de organisatie van het drumbandfestival. De heer G. Verkade, in 1927 geboren in Schiedam, woont aan de Smetanalaan en is van beroep hoofdmonteur bij Ericssons tplpi+innmaqtsrl-ipnnii in Rijen, waar hij kan terug zien op een dienstverband van 40 jaar. In Den Haag kreeg F. M. Per- daems de ere-medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Deze schiedammer (geboren 1930) werkt op het Ministerie van Defensie. Hij woont in de Va- leriusstraat. Op het Ministerie van Sociale Zaken werd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau P. M. Martens (1925), die aan de Vlaardingerdijk woont. hebt dan twee uur heen nodig, en twee uur terug, want je moet via Maassluis of Rotter dam". In de korte periode dat de Kaag, toen nog onder de vlag van rederij Steinmann, de Nieuwe Waterweg overstak om fietsers en voetgangers van de noordelijke naar de zuide lijke oever en vice versa te brengen, was Leendert Rijke een vast gebruiker. „Fietsen geeft veel ontspan ning. Je raakt wel vermoeid op den duur, maar het is een prettige vermoeidheid. En met de auto in de spits, dat is óók geen pretje. En daarmee ben ik ook drie kwartier kwijt." Op zijn „huis, tuin en keuken- fiets" heeft Leendert Rijke precies vijltig minuten nodig om de afstand tussen Spijke- nisse-Waterland en Schiedam- Bijdorp te overbruggen, het tochtje met de pont meegere kend. „Aan een racefiets begin ik maar niet, ik moet een zware tas met boeken meeslepen, en dat geeft op zo'n uitgebalan ceerd racekarretje maar be zwaren Sommige docenten van de Rijnmond MTS wonen net als Leendert Rijke aan „de over kant". „Op Voorne-Putten, nog een stukje verder dan ik. Die komen per auto, en ze zijn ook niet warm te maken voor het pontje. Daarom zoekt Leendert Rijke de klandizie voor „zijn" pont (als fervent gebruiker is hij ook uitgenodigd voor de eerste officiële vaart op 27 april) lie ver bij de leerlingen. „Via het prikbord heb ik hen er op attent gemaakt, want sommigen komen op de brommer. Die kunnen zich straks een omweg via Maassluis of Rotterdam be sparen." Technisch volmaakt J en daardoor onopvallend. Dijkshoorn vertelt u er alleS over. ware Qrootte J DDK I ET KI van horen en □nlLLLIl zien de beste Schiedam. SI Liduinastraat 1. tal 010-21 7S. 49 Schiedam Kethel. Not van Spelend 5. lel 0tt-79.17.tt SCHIEDAM ROTTERDAM Met ingang van woensdag 2 mei wordt de dienstregeling van de metrolijn Centraal Sta tion Slinge Hoogvliet (Zalmplaat) v.v. gewijzigd. De nieuwe regeling houdt in dat in de periode maandag t/m za terdag 's avonds na 18.00 uur en op zondag gedurende de ge hele dag het aantal metrotrei- nen wordt verminderd. Maandag t/m zaterdag zal op het trajekt Centraal Station Slinge v.v. 's avonds na 18.00 uur een IVt minutendienst worden gereden (nu een 5 mi nutendienst). Op het trajekt Slinge Hoogvliet (Zalm plaat) v.v. rijden de metrotrei- nen dan om de 15 minuten (nu om de 10 minuten). Op zondag rijden de metrotrei- nen op het trajekt Centraal Station Slinge v.v. voortaan tot plm. 10.00 uur om de 10 minuten. Gedurende de rest van de zondag wordt op dit trajekt een 714 minutendienst gereden. Op het trajekt Slinge Hoogvliet (Zalmplaat) v.v. zal op zondag tot plm. 10.00 uur om de 20 minuten worden gereden en gedurende de rest van de zondag om de 15 minu ten. Voor het overige blijft de dienst ongewijzigd. damse havenhoofd. In restau rant De Stuurhut aan de Maas boulevard vond vervolgens de officiële ontvangst plaats. Aan boord van de veerboot is een tentoonstelling ingericht door de Vereniging Vrienden van de Voetveren. Deze expo sitie blijft te bezichtigen tot de Landelijke Fietsdag (12 mei). De tentoonstelling werd geo pend door Rijnmondgecomit- teerde (verkeer en vervoer) J. C. van Duin. Het was uiteindelijk fraktielid Rob Wark (Schiedam) die in overleg met oud-reder H. Steinmann, de Vrienden van de Voetveren, de Stichting ROVER en de fietsbond ENFB de plannen verder uitwerkte en gestalte gaf. Ambtenaren van Rijnmond en het Rotter damse Bureau Alternatief Werk deden de rest. Het veer komt per 1 mei offi cieel in de vaart. Vaarschema en tarieven zijn door de ex ploitant, de Stichting Nieuwe Maas, inmiddels vastgesteld. Op 27 april (vandaag) neemt de voorzitter van het Openbaar Lichaam Rijn mond, André van der Louw, de pont in gebruik. Het ope ningsevenement op de Kaag bestaat uit een vaartocht en een receptie. Na een tochtje tussen beide aanlegsteigers, waar genodig den aan boord stappen, zette het schip koers naar het Schie- In De Stuurhut zou vooral het woord worden gevoerd door de PPR/PSP fraktie uit de Rijnmondraad. Deze fraktie heeft als het ware aan de wieg gestaan van de heroprichting van het veer, dat anderhalf jaar geleden zijn bezigheden moest staken wegens financië le moeilijkheden. Ze worden binnenkort per ad vertentie bekend gemaakt. Het vaarreglement komt ook te hangen in een kastje aan de Vlaardingse Westhavenkade, bij het Veerkantoor. Exempla ren van de dienstregeling kun nen a8B\ boord van De Kaag worden gekocht voor 25 cent. Op vobrstel van de ENFB is in de zo)nerdienst een extra over tocht opgenomen rond negen uur 's avonds, dit speciaal ten behoëve van recreatiefietsers. Grote gezelschappen zoals toerfietsclubs, kunnen volgens een speciaal tarief worden overgezet, eventueel in een extra dienst volgens afspraak met het bestuur. Op 12 mei verwacht het veer grote druk te omdat de Vlaardingse VVV de overtocht in de route voor de landelijke fietsdag heeft op genomen. De (her)inzetting van het Veer is van betekenis voor werkne mers zowel in Vlaardingen als Pernis. De aanlegplaatsen be vinden zich op loopafstand van Shell, Chevron, UKF, Pan Ocean en Pennwalt te Pernis en Unilever Research, Sun light en Pelmolen te Vlaardin gen. Het station Vlaardingen-cen- trum ligt op tien minuten en per 27 augustus wordt bus 52 doorgetrokken tot vijf minu ten van het Vlaardingse Hoofd. Er kunnen 200 passagiers met fiets of bromfiets op het schip. Daaronder zullen zich naar verwachting deze zomer ook veel recreanten bevinden. Het veer brengt de recreatiegebie den Rhoonse Grienden, Briel- se Maas en Bernisse thans voor fietsers uit Schiedam en Vlaardingen binnen bereik. Door leerlingen van de lera renopleiding Zuidwest Ne derland te Delft is in Vlaar dingen een steekproef-en- quete gehouden. Op basis van de uitkomsten is door deze leerlingen het aantal passagiers uit Vlaardingen geschat op circa 1500 per dag. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1