In't kort Nieuwe VANDAAG —in deze krant SSSW: „Oorspronkelijk plan was onverantwoord" MUYS MANNEN VAN SCHIEDAM WACHT NOG EEN WEEKJE.. Erehaag voor bruidspaar neem vaker een bloemetje mee! i Stadsblad Verre Westen vecht voor buslijn 38 Lenteloop DHS vernieuwd Tien jaar school in Woudhoek PvdA houdt verkiezings manifestatie DIJKSHOORN óók na zessen en tijdens zon-en feestdagen Programma QT Arie Mouthaan bij Interbook Uitgekleed K(l)eur in klasse-keukens Zeiltjes Haast Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren Cees Kamminga: Reno vatie wordt beter dan men verwacht. SCHIEDAM „Geef mijn portie maar aan Fikkie". Dat is zo on geveer de stemming aan het Fabriplein na de bekendmaking van de woningbouw corporatie SSSW dat de renovatie van 90 huizen opnieuw is uit gesteld. Die renovatie stokte op 6 maart omdat de SSSW haar eigen plannen niet meer vertrouwde. Ze wil de het bestek napluizen op onvolkomenheden maar beloofde het werk uiterlijk 24 april te her vatten. Inmiddels heeft waarnemend SSSW-direc- teur Cees Kamminga een maand extra uitstel aange vraagd. Maar het is lang niet zeker dat de aanne mer inderdaad op 25 mei weer aan de slag gaat. Vermoedelijk komt er nog een maand bij. Aan het Fabriplein staan al een kleine 20 huizen leeg. De mensen die er nog wonen hebben het gevoel dat over hun ruggen onbekende belangen worden uitgevochten. A. v' Een brede keuken voor een smalle prijs of een maat- keuken naar budget9 Muys^Co levert Alfinette en Hauenschild keukens Volop keuze in kleur, afwerking in details en kombinatiemogelijk- heden met inbouwapparatuur. mengkranen. tegels èn natuur lijk prijs Aelbrechtskade 147. 3023 JJ Rotterdam. Tel. (OIO) 771288 f'Vr)V-± 'i .liAfi SCHIEDAM Dat was een tof feestje, het huwe lijk van Dónna Craane (22) en Wout Koene (26). Donna is instructrice van de majorettes van Drum band Juliana en daar wil den de meisjes best eens \V. DEFEKT? RADIO ABA voor uitkomen. Koud hadden Wout en Donna de trouwzaal van het stadhuis verlaten, oï ze werden aan de voet van het bordes door een kleurige en levende ere- boog begroet. De mini's en midi's trok ken onwillekeurig een grote schare toeschou wers, zodat dit Schiedam se huwelijk niet onopge merkt voorbijging. lllllfili TIJ< VRIJDAG 11 MEI 1984 - NR. 38 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Het Windas (kleuter- en lagere school) aan de Nachtegaallaan in Kethel houdt op zaterdag 19 mei een fancy-fair en rommelmarkt. Tussen tien en vier uur kun nen spelletjes gedaan worden als touwtrekken, grabbelen, doelschieten en kinderbingo. Met het rad van avontuur is een weekeindreis naar de Ar dennen te winnen. De op brengst is bestemd voor de schoolklas. Ter afsluiting van het seizoen 83-'84 houdt Wijkvereniging Bijdorp op zaterdag 12 mei ■en toneelavond in zaal Het Trefpunt aan de Schietbaan- straat. Gespeeld wordt de ko mische eenakter Karolus het Konijn. Aanvang acht uur, toegang gratis. In het Stedelijk Museum wordt tussen 20 mei en 7 juni een verkooptentoonstelling ge houden van werk van Maijan Veenman. Chris Zijdeveld (wethouder) opent de expositie op zaterdag 19 mei. Vanaf 18 mei geeft een tentoonstelling in het museum een overzicht van moderne kunst in Neder land tussen 1945 en 1951. Tot 25 juni is bovendien werk te bewonderen van Anton Reijn- ders (keramiek). Galerie 't Koetshuys (Lange Haven 78) haakt in op de mo derne kunst-expositie in het museum, door tot 24 juni werk te tonen van Wim Wander Kersten (gestorven 1974) en Emili Voeten (overleden 1961), respectievelijk bestaande uit schilderijen en gouaches en beelden in hout en brons, 't Koetshuys is geopend op koopavond en verder iedere vrijdag-, zaterdag- en zondag middag. Ter afsluiting van het winter seizoen houdt de archeologi sche werkgroep Helinium een werkavond in het Hollandia- gebouw aan de Oosthavenkade in Vlaardingen, op woensdag 16 mei, aanvang acht uur. De amateur-archeologen plak ken dan scherven op die in Schiedam onlangs werden op gegraven en vermoedelijk stammen uit de 17e eeuw. Meer over het werk van Heli nium vertelt de voorzitter J. M. Hirschel-Hoeft, tel. 010- 348181. Fabriplein baalt van renovatiedrama Het supercrisisteam dat direkt na de eerste opschorting de touwtjes in handen nam en be loofde alle zeilen bij te zetten om op schema te blijven, heeft gefaald. De bewoners zijn de dupe: vier gezinnen zien hun verblijf in een wisselwoning met onbe paalde tijd verlengd, andere bewoners die hun meubels al hadden gepakt weigeren in deze onzekere situatie nog te verhuizen. In de bewonerscommissie van „Schiedam Vooruit", (de wo ningbouwvereniging die de SSSW de renovatieopdracht verleende) heeft het ongenoe gen zo langzamerhand plaats gemaakt voor berusting. „Sommigen zeggen al, ik wil als de bliksem naar Groe- noord. Zodra ik hier weg ben zien ze me nooit meer op dat rotplein. Zelfs de mensen die er geboren zijn en er al hun le ven lang wonen, hebben door dit gesodemieter alle interesse in die renovatie verloren. Ter wijl ze in het begin zongen en dansten, en maar wat graag de inspraakavonden bijwoonden". Jeanette van der Gein, die deze stemming schetst, wordt er zelf ook „kotsberoerd" van: „Op den duur krijg je er ge noeg van, telkens met je kop tegen de muur te lopen". Bewonersdeskundige Bert van Kan die tweemaal een verga dering van het crisisteam bij woonde, vindt dat de tech nisch specialisten van gemeen te, SSSW en Nationale Wo ningraad allesbehalve hun best hebben gedaan. „Feitelijk hebben ze over die renovatie nauwelijks hun mond opengedaan. Een mager rapportje is alles wat ik aan resultaat heb gezien. Het lijkt wel of er onbekende belangen SCHIEDAM Zeven Schie- damse jongens tussen 12 en 20 jaar hebben een reeks diefstal len en inbraken bekend. Zij stalen de afgelopen maanden acht brommers en zes fietsen en plunderden tot twee maal toe de lokalen van de Prinses Marijkeschool aan de Dr. de Visserlaan. In die school wer den enkelen van hen onlangs op heterdaad betrapt. De politie heeft vijf brommers aan de eigenaren kunnen te ruggeven. Het bleek dat de jeugdbende in totaal voor circa 7000 gulden had gestolen. in het spel zijn, die over onze ruggen worden uitgevochten". Voor Bert Osnabrug, lid van de bewonerscommissie, hoeft 't allemaal niet meer. „Het hele renovatieplan wordt steeds meer uitgekleed. In 't begin was alles mogelijk, nu krijgen de mensen niets meer dan een basispakketje. En het zou me niets verbazen als daar straks nog een huurverhoging bovenop komt". De opbouwwerker van Schie dam West, René de Jongh, vermoedt iets dergelijks: „Straks zijn de mensen zo suf- gepraat dat ze alles goed vin den. Zelfs een huurverhoging. Als ze maar van 't gezeur af zijn". De bewonerscommissie wijst als hoofdschuldige de SSSW aan. Jjinds de Schiedamse wo ningbouwvereniging in op- I J spraak raakte door een onthul- ij lend rapport over financiële knoeierijen, is het wantrou wen tegen dit orgaan met sprongen gegroeid. Maar ook de Nationale Wo ningraad die tijdelijk de touw tjes bij de SSSW in handen heeft door NWR-manager Cees Kamminga tot waarne mend direkteur van de SSSW te benoemen, kan weinig goeds meer doen. „Want door al het gepraat van die zoge naamde deskundigen gaat de sociale structuur van het plein naar de bliksem". Kamminga, die gisteravond in de Vier Molens de bewoners zou uitleggen waarom het alle maal zo lang moet duren, ver klaarde tegenover deze krant dat een extra huurverhoging wel het allerlaatste is waar hij op aanstuurt. De SSSW heeft gewoon „meer zeiltjes" nodig: „Nu pas komt aan het licht dat bepaalde on derdelen in het bestek nooit goed zijn bekeken, zoals het vervangen van balkons en het aanbrengen van vluchtwegen. De brandveiligheid eist bij voorbeeld dat we trappen aan de achterzijde van de huizen aanbrengen. Niet mooi, wel noodzakelijk. Ik zou dan ook niet van een uitgekleed plan willen spreken. Die renovatie wordt vele malen beter dan de mensen verwachten". De waarnemend direkteur kan de emoties op het Fabri plein best begrijpen. „Veel mensen zijn aan dat plein ge hecht. Hoewel dat niet zo lijkt, wordt aan onze kant keihard gewerkt. Er zijn voor mij geen andere belangen in het spel dan die renovatie zo snel mo gelijk weer op te starten. De drie maanden uitstel die nu gesuggereerd worden, zijn on zin. We doen ons-best rond 25 mei weer te beginnen." Evenals bij vorige gelegenhe- 4 den, wacht Kamminga zich er ook nu voor, de hoofdschuldi ge van dit drama aan te wij zen. „Natuurlijk is het niet leuk dat je als woningbouw vereniging zo'n bijzonder slechte beurt maakt. Maar ik ben er momenteel niet zo in geïnteresseerd, iemand de schuld in de schoenen te schuiven. Wel vind ik dat het oorspronkelijk plan nooit de wereld in had mogen komen. Niemand had daar mede werking aan mogen geven. Dat was onverantwoord. Maar het ging natuurlijk om het binnenhalen van een extra contingent. Daar was haast bij. Ga je iemand ver wijten maken, dan moet je behalve de SSSW ook de schuld geven aan de gemeen te en de provincie". Wij helpen direktlll Videospecialisten Telefoon 260778-733961 Of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop-Inruil-Reparatie Ook voor uw veriicht'ng Voor iedereen die vanaf morgen t/m volgende week zaterdag een tennisrac ket koopt, ongeacht merk of prijs: Gratis 1 bespanning Gratis 1 rackethoes Gratis 1 tenniszonneklep Gratis 1 paar tennissokken Gratis 1 paar polsbandjes Gratis 1 blik Penn tennisballen Dit kadootje van ruim 100 - geven wij. omdat alle tennissers in Schiedam moeten weten dat Villerius Sports een echte tennisspeciaalzaak is Kom maar eens kijken bij: VILLERIUS SPORTS Broersveld 127, telefoon 733316 SCHIEDAM De Partij van de Arbeid, afdeling Schiedam, organiseert op 17 mei een ver kiezingsmanifestatie in Zaal Irene aan de Nieuwe Haven. De aanvang is 20.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: 20.00 uur Opening; 20.10 uur Inleiding Eisso Woltjer; „Is het regeringsbeleid van het Kabi net Lubbers inzet van de Eu ropese verkiezingen?" 20.45 uur diskussie met vragen uit de zaal over de inleiding van Eisso Woltjer; 21.15 uur pauze waarin een videofilm over Eu- Kwaliteits brillen voor slechts C3E3II f—M van horen en Pllll I I la -Jen de beste Schiedam. St Uduinastraat 1. tal 010-21.71 *9 Schiedam. Kethel Not van Spaland 5. tel. 010-70.17.30 ropa vertoond zal worden; 21.45 uur inleiding Ien Dales; „Wat houdt het regeringsbe leid terzake het 1 juli pakket in en wat is het alternatief van de Partij van de Arbeid in deze?" 22.15 uur discussie met vragen uit de zaal over de in leiding van Ien Dales. b.v. bloemsierkunst Iris Bloemenkiosken Stationsplein - Dagelijks geopend tot 's avonds 9 u. en zondags tot 8 u. Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1