Streekmuziekschool houdt open dag Bedrijven loten voor zaalvoetbaltoernooi de bezige bij Twee mensen vermoord om 70.000 gulden aan heroine Promenadeconcert blokfluitensemble Van der Louw: Rijnmond moet en zal blijven karnen Verder Denkend aan Moeder VOORVERKOOP Modehuis de bezige bij 10-20-30% korting Dubbele pech voor Belgische Nederlander Wie wordt bruid van de maand? Volksliedjes Programma Aanstaande bruidsparen VLAARDINGEN Ter voorbereiding van het nieuwe schooljaar 1984- 1985 houdt de Streekmu ziekschool Nieuwe Water weg Noord op zaterdag 19 mei van 10.00-12.00 uur een open dag in de mu ziekschool te Vlaardingen. Wm. Beukelszoonstraat 62. Motto van dit open huis: „Van tuinslang tot trompet". Leerlingen van de Streekmuziekschool proberen hier een nogal exotisch aandoend instrument uit. De sportmedewerker van het Nieuwe Stadsblad (links) verrichtte de loting voor het zaalvoetbal. SCHIEDAM In het clubhuis van de voetbal vereniging SFC in sport park Thurlede is vorige week de loting verricht voor het tweede (Bonds spaarbank) bedrijfszaal- voetbaltoernooi. Waren er vorig jaar 40 inschrijvin gen, dit jaar doen er 46 bedrijven mee. SCHIEDAM Op vrijdag 18 mei en zaterdag 19 mei is het „Dagboek van Anne Frank" terug in het Passa getheater. Onder regie van Jeroen Krabbé zullen naast een aaantal bekende acteurs (Sacco van der Made en Krabbé zelf) drie jonge mensen voor het eerste in een grote pro- duktie spelen. zet het mes in de voorjaarskollektie modehuis Peppelweg 74 - Broersvest 56 Asfalteringswerkzaamheden bij de Beneluxtunnel leid den één automobilist zodanig af dat hij niet op verkeer lette. Het gevolg was een botsing waarbij twee licht ge wonden vielen. SCHIEDAM Met de ar restatie van zeven perso nen heeft de gemeentepo litie van Capelle aan den IJssel in samenwerking met het Schiedamse poli tiekorps de moorden op de 19-jarige Fatima Dahri en de 35-jarige Hayrittih Turan nagenoeg opgelost. WATERWEG-NOORD Tijdens een rede voor Rota rians heeft de voorzitter van Rijnmond, André van der Louw, een felle waarschuwing aan het adres van Ka mer en Kabinet gericht over het voornemen van de minister van Binnenlandse zaken, om de behandeling van het wetsontwerp splitsing Zuid-Holland vlak voor de parlementaire afronding opnieuw ter discussie te stellen. Het Nieuwe Stadsblad Postbus 257 3100 AG Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 16 MEI 1984 PAGINA 15 Wie graag wil weten of het blazen op een trompet nu echt zo moeilijk is, kan dit gaan uit proberen bij Carlo de Wild die met een trompetmondstuk, ge koppeld aan een tuinslang de principes van het trompetspe len demonstreert, maar boven dien iedere belangstellende hierop laat blazen. Hoe de koperen blaasinstru menten echt klinken dus zonder tuinslangen laten trompet- en tromboneleerlin gen horen o.l.v. Carlo de Wild en Johan v.d. Berg. Maar ook het uitproberen van andere instrumenten is moge lijk. Zo laat Corrie Verbiest belangstellenden oefenen op fluitmondstukken, terwijl Rob Zwueste laat proefstrijken op viool, teneinde te demonsteren dat vioolspelen best meevalt. Bovendien nemen zij nog een groot aantal leerlingen mee, die deze ochtend in z.g. work shops enkele werken instude ren, een z.g. openbare repeti tie. Akkordeonleerlingen o.l.v. Yvonne Hijdra, orgelleerlin gen o.l.v. Leo-Hans Koornneef en pianoleerlingen o.l.v. Leny v.d. Endt, demonstreren hun instrumenten, terwijl belang stellenden wederom deze in strumenten kunnen uitprobe ren: zijn de handen groot ge noeg voor de piano en het or gel? En... past deze akkordeon? in het trappenhuis zingt het AMV-koor o.l.v. muziek schooldirecteur Hans Mulder een scala van internationale volksliedjes. Wie mee wil zin gen, gaat er bijstaan en doet gezellig mee. Wie het uitproberen van de verschillenden instrumenten moe is, neemt plaats in de gro te zaal waar de Big-Band o.l.v. Cees Matla een optreden ver zorgt of gaat luisteren naar een ensemble o.l.v. Meeuwis Rebel, die met leerlingen op blokfluit, dwarsfluit, klarinet, gitaar, viool en cello een aan tal prettig in het geboor lig gende composities heeft inge studeerd. Tenslotte kan ook geluisterd worden naar een blaaskwintet o.l.v. Irene de Jong en Martine v.d. Grinten (dwarsfluit, hobo, klarinet, fa got en hoorn). De hele dag vinden in de muziekschool de monstraties plaats. Het toernooi wordt gehouden op 28 augustus, 5, 11 en 18 sep tember en als finaleavond dinsdag 25 september. De wed strijden worden gespeeld in de sporthal Margriet. Het toernooi wordt als van ouds georganiseerd door de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging, met als sponsor de Bondsspaarbank. De loting werd verricht door de sport journalisten Norbert Kleinher- enbrink, Adri Boer en Donald Bax. Voordat hiertoe werd overge gaan heette de voorzitter van de SSV, Leen Schotting de deelnemende bedrijven en in stellingen hartelijk welkom. Er zal gespeeld worden vol gens een afvalsysteem, dus de verliezers zijn automatisch uit geschakeld. Op 28 augustus worden twaalf wedstrijden afgewerkt, en op 5 september elf wedstrijden plus de eerste wedstrijden van de eerste ronde. Op 11 september volgt de rest van de eerste ronde. Op dinsdag 18 septem ber worden de tweede en der de ronde afgewerkt. Dinsdag 25 september is gere serveerd voor de halve- en hele finales. De organisatie heeft het voornemen op de fi naleavond een wedstrijd te la ten verspelen tussen de spaar bank en een team van Veroni ca met bekende artiesten. Op dinsdag 28 augustus spelen: Bondsspaarbank tegen SSV, Slavenburg tegen De Bruyn, Van de Water tegen Gusto Eng., Limburgia tegen Euro- tax, Tapijtcorner tegen GAS, Van Heek tegen DOSO, RABO bank tegen Rode Kruis, SSSW tegen Uto, DCMR tegen Een dracht, Vink en Co tegen Be lastingen Orion, Van de Boon tegen Synres en Hersbach te gen Hoekloos. Voor woensdag 5 september staan de volgende wedstrijden op het programma: Schieland Ziekenhuis tegen Sperry, Pro- tech tegen BEK, SPSV tegen NIVA, Janse tegen Den Ou den, Mimman tegen Warmte meter, Gemeentewerken tegen Halvax, Van Gorp tegen Schiemond, Nicoverken tegen Van der Marei, Renish tegen PTT, Tevopharm tegen ONS en Haarimport tegen Post Sta len Stijgers. Daarna speelt de winnaar van de eerste wedstrijd tegen de winnaar van de tweede wed strijd. De winnaar van de der de wedtrijd tegen de winnaar van de vierde wedstrijd enz. De wedtrijdleiding is in handen van Jan de Koster, Aad Gudde en Peter Broek hof. Anne Frank" is terug Het zijn Wilke Durand, Frank Rigter en Jip Wijngaarden, die de hoofdrol voor haar reke ning neemt. Het gezelschap van producent Jacques Senf heeft met „Anne Frank" al heel wat ervaring opgedaan; het stuk dat op 9 fe bruari in de Vlaardingse stads gehoorzaal in première ging, heeft sindsdien een groot aan tal Nederlandse theaters aan gedaan. Korte inhoud van het stuk: Nadat de familie Frank, de fa milie van Daan en tandarts Dussel op 4 augustus 1944 door de Gestapo uit hun odnerdui- kadres zijn weggehaald, vindt Miep Gies tussen de achterge laten rommel en papieren het dagboek van Anne Frank. Anne sterft in maart 1945, in het concentratiekamp Bergen- Belsen. Otto Frank keert als enige overlevende terug naar Nederland. Bij zijn terugkomst krijgt hij het dagboek van Miep en Gies en besluit het te laten uitgeven opdat de mens heid kan zien wat het betekent om vervolgd te worden, om te behoren tot een minderheids groep die vanwege een ander geloof tot vernietiging is ge doemd. Otto Frank kan niet weten, dat dit ontroerende dagboek van zijn jongste dochter een miljoenenoplage zal beleven en vertaald zal worden in meer den 20 talen. In 1955 wordt de wereld-première van een toneelversie van dit dag boek op Broadway opgevoerd. Op 27 november 1956 vindt in het Nieuwe de La Mar Theater in Amsterdam de Europese première plaats. Sindsdien wordt het stuk in vele landen gespeeld, vefilmd en voor de televisie bewerkt. Na de me morabele voorstelling van to neelgroep „Theater" is het weer voor het eerst dat dit stuk ten tonele wordt gevoerd. Op 14 en 15 februari was "Anne Frank" ook in Schie dam te zien. Een middag-voor stelling liep toen uit op een chaos doordat schoolkinderen zich misdroegen. De landelijke pers besteedde ruimschoots aandacht aan de wanordelijke toestanden in het Passagetheater, die Krabbé en zijn acteurs tot wanhoop dre ven en de theaterdirectie de den opmerken dat het met "de etiquette van de schooljeugd" droevig was gesteld. Wie destijds "Anne Frank" heeft gemist kan dat gemis alsnog inhalen tijdens een van beide avondvoorstellin gen die om kwart over acht beginnen. Kaartjes kosten twintig gulden, 17,50 of vijf tien gulden. Reserveren kan onder de telefoonnummers 733000 of 269563. SCHIEDAM Een Nederlan der die al geruime tijd in Bel gië woont, heeft een bezoekje aan Schiedam duur moeten betalen. In een caé aan de Bo- rodinlaan raakte de man vrij- dgavond over het kookpunt toen barbezoekers uit een grapje een paar eieren in zijn jaszak stopten en vervolgens kapotsloegen. Omdat hij deze variant op de vaderlandse humor niet kon waarderen weigerde de Belg zijn verteringen te betalen. De grap dreigde danig uit de hand te lopen, zodat de gewaar schuwde politie de man „voor zijn eigen veiligheid" meenam naar het bureau. Daar bleek dat de toerist de rijbevoegdheid tijdelijk was ontzegd, terwijl hij toch per auto naar Schiedam was geko men. Hij kreeg een bekeuring en mocht, nadat zijn woede wat was bekoeld, de straat weer op. De volgende morgen bleek dat de man het niet zo nauw nam met zijn ontzegging. Dezelfde agenten die hem de avond te voren uit het café hadden ge red, ontmoetten hun kennis wederom in een file voor de Beneluxtunnel, waar even te voren een onoplettende auto mobilist op een voor hem rij dende auto was gebotst (waar bij twee gewonden vielen). De Belg had zijn auto die bij het politiebureau was gestald, opgehaald en was nu op weg naar huis. Hij werd wederom bekeurd en moest per trein naar zijn tweede vaderland te rugkeren. Zijn auto staat nu op de binnenplaats van het bu reau. Bij de Beneluxtunnel gebeurde zaterdagnacht overigens nog een ongeluk toen een 24-jarige motorfietser uit Pernis op en kele voor een verkeerslicht wachtende auto's reed. De Schiedamse politie had op ver zoek van de Rijkspolitie in Nieuwerkerk deze lichten in werking laten zetten om de motorfietser „die met wisse lende snelheid" en onvoorspel baar rijgedrag „nagenoeg de volle breedte van rijksweg 20 voor zich opeiste". De weggebruiker liep bij de botsing lichte verwondingen op die in het ziekenhuis wer den verbonden. De politie stel de vast dat de man had ge dronken. Het lijk van het meisje werd op 12 april bij een sportcom plex in Capelle uit het water opgevist. De man werd vijf da gen later gevonden in de Pol dervaart in Schiedam. Beiden waren doodgeschoten. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat de moorden verband hielden met handel in verdovende middelen. Twee mannen, een 21-jarige inwo ner uit Ede en een 19-jarige Amsterdammer, hebben be kend de moorden te hebben gepleegd. Dit tweetal werd vo rige week donderdag aange houden Wegens medeplichtigheid aan deze dubbele moord werd ver der aangehouden een 20-jarige broer van één van de daders, wegens het in bezit hebben en vervoeren van heroine. In de woning van zijn 18-jarige vriendin in Den Haag vond de politie zaterdag behalve 400 gram heroine een vuurwapen. Het meisje werd overigens niet gearresteerd. Wel werden in hechtenis ge nomen een 27-jarige man uit Capelle, die verdacht wordt van het verwijderen van de sporen, en een 35-jarige Rot terdammer die het pistool voor de moorden zou hebben gele verd. Een 34-jarige inwoner van Moordrecht wordt ervan ver dacht bij deze wapenhandel te hebben bemiddeld, terwijl een 29-jarige man uit Krimpen aan den IJssel als heler van de ge stolen heroine zou zijn opge treden. Uit de verhoren is de volgende toedracht van de moorden ko men vast te staan. Dahri en Turan kwamen op 31 maart op verzoek van de twee hoofdda ders per auto naar Rotterdam om heroine af te leveren. De opzet was echter hen van de verdovende middelen te bero ven en hen daarna te ver moorden. Volgens de politie werd dit scenario geheel vol gens plan uitgevoerd. Eerst werd Turan in Rotter dam met een pistool door het hoofd geschoten. Dit gebeurde in een auto. Daarna werd zijn lijk in de Poldervaart in Schiedam achtergelaten. Na deze moord reden de da ders met het meisje naar Ca pelle aan den IJssel waar zij haar op een parkeerterrein bij een sportcomplex bewusteloos sloegen en daarna met een pis toolschot doodden. Haar stof felijk overschot werd in een sloot langs de sportvelden ach tergelaten. De politie weet nog niet exact hoe groot de partij he roine was die Turan en Dah ri naar Rotterdam brachten. De 400 gram die in Den Haag in beslag werd geno men, maakte vermoedelijk onderdeel van de partij uit. Geschat wordt dat het ging om een hoeveelheid tussen een pond en een kilo, met een maximale handelswaar de van 70.000 gulden. LEIDEN Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan zal op zondag 20 mei het Praeto- rius blokfluitensemble van de Streekmuziekschool Lei den e.o. onder leiding van Piet Kunst een promenade concert verzorgen in de Hor tus Botanicus aan het Ra penburg. Het programma is voor deze feestelijke gelegenheid aange past en bevat werken waarvan het zeer ongebruikelijk is om deze met een blokfluitkoor uit te voeren. Van o.m. de volgende kompo- nisten staan werken op het programma: W. A. Mozart, Ga briel Fauré, R. Strauss, Glenn Miller. Het concert begint om 15.00 uur en duurt tot uiterlijk 17.00 uur. Bij slecht weer wordt het in de Orangerie van de Hortus gehouden. Toegang concert gratis. Toegang tot de Hortus 0,50. Van der Louw ging in op de nadelige gevolgen die onher roepelijk zullen ontstaan, wan neer de Kamer onverhoopt be sluit af te zien van de tweede ling van Zuid-Holland. „De Rijnmondregio een ge bied met een geheel eigen identiteit zou in dat geval de kans worden ontnomen om via een modern, vlakbij opere rend bestuur de in dit gebied levende vraagstukken afdoen de aan te pakken". De voorzit ter van Rijnmond keerde zich fel tegen de gedachte, om b.v. zaken als ruimtelijke ordening en milieu niet ter plekke, maar in Den Haag te laten be hartigen. „Dit is niet alleen minder democratisch, maar ook minder doelmatig. De kor te kontakten, die met het be drijfsleven zij., ep&cuouwd en waarvan de gehele regio profi teert, dreigen dan verloren te gaan. De tijd, die Rijnmond besteedt aan b.v. noodzakelijke vergunningsprocedures is aan zienlijk korter dan de periode, die provinciale besturen nodig hebben om een en ander te re gelen". Van der Louw voorzag dat, wanneer Rijnmond's taken voor tweederde provinciaal werk naar Den Haag wor den overgeheveld, de bureau cratie toeslaat en de invloed van de politiek op het maat schappelijk gebeuren vermin dert. „Wanneer politici hun aan dacht moeten verdelen over de ruim 130 gemeenten in de provincie Zuid-Holland dan behoeft het nauwelijks betoog, dat die politici in toenemende mate steunen op ambtelijke bijstand. Tweedeling van Zuid-Holland levert voor bei de nieuwe provincies een overzichtelijk aantal van 50 tot 60 gemeenten op. Dit aantal vergroot de politie ke grip en vermindert de kans op onnodig lange communica tielijnen en het bureaucratisch verlengen van procedures," al dus Van der Louw. De Rijnmond-regio houdt al ruim een halve eeuw lang re kening met bestuurlijke ver anderingen. De discussie start te ruim een halve eeuw gele den. Na alle alternatieven te hebben onderzocht wijst de uitkomst in één richting: een provinciaal bestuur voor de regio, dat de specifieke agglo- meratieproblematiek van dichtbij kent, zich er sterk bij betrokken voelt en adequaat kan aanpakken. Met dat doel is Rijnmond twintig jaar geleden opgericht. Wie de ontwikkelingen nauw lettend heeft gevolgd heeft kunnen constateren, dat Rijn mond vooruitlopend op volle dige provinciale bevoegdheden de verwachtingen heeft waar gemaakt. „Het zou een historische ver gissing zijn, de belangrijkste zeehaven-regio in de wereld zijn eigen bestuurlijke organi satie in de vorm van een pro vincie te onthouden", aldus de voorzitter van Rijnmond. André van der Louw trad op als gastspreker tijdens de Rota- ry-conferentie „On the spot", georganiseerd door het district 160 van Rotary International in de Margriethal te Schiedam. In zijn rede behandelde de voorzitter van Rijnmond de economische positie van het Rijnmondgebied en de taak van de regionale overheid bij het herstel. De abrupte koerswijziging van minister Rietkerk vlak voor de behandeling van het wets ontwerp splitsing Zuid-Hol land leidde ertoe, dat de voor zitter van Rijnmond een ern stige waarschuwing liet horen aan Kamer en Regering om de parlementaire behandeling van het wetsontwerp onder geen beding uit te tellen - laat staan ervan af te zien. (ook koperen, zilveren- en gouden bruidsparen) kunnen hun trouwkaart opsturen naar „Samen Verder" Uw trouwfoto komt mis schien op de speciale bruids pagina en wat belangrijker is, u ontvangt dan ook 200,- aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende ad verteerders die deze aktie mogelijk maken. Wie dat zijn leest u op de speciale bruidspagina, 1 maal per 14 dagen op vrijdag in Het Nieuwe Stadsblad. SCHIEDAM Voor zover ie mand Moederdag had kunnen vergeten, werd zijn geheugen zaterdag opgefrist door lieftal lige hostesses. In Hof van Spaland deelden schone dames zaterdag geurige attenties uit aan het winkelen de publiek, dat alle kans had tussen deze geschenkjes een waardebon te vinden die bij een van de middenstanders omgewissld kon worden voor een fraai cadeau. Moeder was er maar goed mee, met deze aktie! X w L. Z A.™

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 15