Nieuwe In 't kort VANDAAG in deze krant PTT verliest grote klant aan particulier bedrijf Countryfestival in Julianapark m MANNEN VAN SCHIEDAM 19 MEI ZETTEN WE DE SCHAAR ERIN! Stadsblad Klachtencommissie in ziekenhuis Open dag op muziekschool 1 Inwonertal j daalt 1 minder snell Zomerfestival Roofoverval Fazantlaan Hermes DVS WK1 Oud-Schiedammer kandidaat voor burgemeesterschap van Breda Twee doden in heroinezaak Anne Frank is terug Leverancier Kip cordonbleu s flaaskarbonade Randstad-Edities, een combinatie van 39 lokale (t)huis-aan-huisbladen in Zuid-Holland met een wekelijkse totaal oplage van circa 1.2 miljoen exemplaren Morgen, 19 uur. Aad Putters verlaat SVV SCHIEDAM Vanaf 1 juni verstuurt de ge meente Schiedam haar lokale corres pondentie niet langer via de PTT. De Parti culiere Stadspost Schiedam/Vlaardin gen neemt de postbe zorging over van het staatsbedrijf. De ge meente bespaart daarmee per jaar mi nimaal enkele tien duizenden guldens aan portokosten. In het gunstigste geval betaalt de gemeente 80.000 gulden minder aan postzegels. „Een geweldige opsteker", noemt Stadspostdirekteur Emile Osinga de verwer ving van deze order. Per dag doen de verschillende afdelingen van de ge meentelijke diensten tus sen de twee- en driedui zend poststukken op de bus. Verreweg het meren deel, circa negentig pro cent, is bestemd voor adressen in Schiedam. SCHIEDAM Een opvallend leergierig publiek be volkte zaterdag de geraniummarkt die nu al weer voor de negende keer in de Schiedamse binnenstad werd gehouden. Na afloop waren alle standhouders het er over eens dat de Schiedamse plantenkoper „groenbe- wuster" is geworden. Na eerst een aantal jaren op de geraniummarkt de kat uit de boom te hebben gekeken, stelde het publiek nu onbeschroomd vragen. Dat kwam goed uit, want één van de doelstellingen van de markt is, voorlichting over gewassen te geven. Veel bezoekers gingen met een doos kleurige planten voor balkon of tuin naar huis. .imiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiinE voor huur- en koopwoningen SCHIEDAM Op 2 juni staat het anders zo rustige Julianapark een dagje bol van de muziek. In samen werking met de TROS-ra- dio organiseert de Schie damse VVV die dag een country westernpro gramma dat te zijner tijd via de radio zal worden uitgezonden. w In deze uitgave vindt u een voordeelkrant vól gezellige aanbiedingen. Haal 'm eruit en profiteer! Sperziebonen P" 2 sluks 2.98 Per kilo 9.95 Jonge GRASKAAS liëFkÏÏë H.2S~ P. Groeneveld en Zn. Bury. llonn. f.uklaan 01 Schiedam. De jeugd vond al die plantjes lang niet zo boeiend als de levende have voor wie op de geraniummarkt een grazige weide was aangelegd. T.V. DEFEKT? Wij helpen direktü! RADIO ABA WOENSDAG 16 MEI 1984 - NR. 39 OPLAGE 38.025, 36e JAARGANG Op woensdag en vrijdag huis-aan-huis in: Schiedam, Kethel en Rotterdam (wijk Oud Mathenesse) Kantoor: Broers vest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 Het Nieuwe Stadsblad, Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Westland Post, Delftse Post en Groot Rijswijk vormen groep Delfland. Oplage 187.670 SCHIEDAM Het CDA Vrouwenberaad houdt op 23 mei haar ledenvergadering in de fraktiekamer van eht CDA in het Oude Stadhuis aan de Grote Markt. Aanvang half tien. Onderwerp: „Hoe heeft het vrouwenberaad het afgelo pen seizoen gewerkt? Welke resultaten zijn bereikt?" Be langstellenden zijn van harte welkom. De Filmclub Schiedam draait op vrijdag 18 mei „Papillon" van Franklin J. Schaffner, naar het boek van Henri Charrière. Het harde leven in een Franse strafkolonie in Guyana. Met Steve McQueen en Dustin Hoffman. Aanvang half tien in gebouw De Teer- stoof, Nieuwstraat. Lidmaat schap a vijf gulden verplicht. Vanaf maandag 14 mei is bij het ABN kantoor aan de 's Gravelandseweg een inte ressante muntenexpositie te bezichtigen. Te zien zijn (in de kluishal van de bank) gouden, zilveren en bronzen munten uit verschillende Europese landen. Verder opgenomen in de expo sitie: enkele baartjes zilver en goud, en een exclusieve collec tie munten over 150 jaar spoorwegen in Nederland. Ie dere bezoeker ontvangt een gratis attentie. De bank is geo pend iedere werkdag tussen negen en vier uur. Toegang gratis. In de openbare bibliotheek in wijkgebouw de Blauwe Brug (Bachplein) is de hele maand mei een tentoonstelling te zien over het leven van Turkse vrouwen hier en in hun vaderland. De expositie, getiteld „Mei eigen ogen" is vervaardigd door het Turks Cultureel Centrum in Rotter dam. De 40 in de bilbiotheek opgestelde panelen willen een bijdrage leveren tot een betere kennis van de Turkse cultuur. De maandelijkse orgelbespe ling in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat vindt plaats op zaterdag 19 mei en wordt verzorgd door Tinka Wechten- bruch uit Munchen. Het pro gramma met o.a. werken van Bach en Buxtehude, begint om drie uur. Toegang gratis. Dit voorjaar viert de Christe lijke Gereformeerde Jeugd vereniging „Maranatha" haar 60-jarig bestaan. Dit feit wordt gevierd met een jubileumver gadering, op 18 mei in de Hoeksteenkerk, Warande- /hoek B.K. Laan. Aanvang 19.45 uur. Spreker is ds. W. vanSorge uit Rijnsburg over het onderwerp „de antichrist". Verder staan o.a. op het pro gramma een orgelbespeling en een optreden van het jeugd koor „Licht en Leven". Toe gang en koffie gratis. Gemeente gaat met Stadspost in zee Voor de stadspost betekent dit in één klap een verdub beling van de omzet. Osinga schat dat dat zijn bedrijf zes extra bestellers zal moeten aannemen, wat het aantal particuliere „postbodes" op achttien brengt. De gemeente was al geruime tijd met de Stadspost in onder handeling. Begin deze week hakten burgemeester en wet houders de knoop door. Juri disch bleek er geen enkel be letsel te bestaan, de postbezor ging aan een ander bedrijf dan de PTT over te dragen. Volgens C. Gouw van de afde ling Interne Zaken op het stadskantoor werd het besluit louter om financiële redenen genomen. De ambtenaar: „De Stadspost werkt aanzienlijk goedkoper dan de PTT. We beschouwen de PTT gewoon als een van onze leveranciers, is een ander goedkoper en levert hij dezelf de kwaliteit, dan moet je je na tuurlijk afvragen waarom je de PIT als gesneden koek blijft beschouwen". Voor de PTT betekent het ge meentelijk besluit dat er een aanzienlijke klant verloren gaat. Gouw meent zelfs te we ten dat men op het hoofdpost kantoor aan de Lange Nieuw straat „compleet van slag is". Gouw: „Bij de PTT leeft een zekere frustatie ten aanzien van stadsposten. Men weet niet hoe men soepel op dat verschijnsel moet inspelen. Men komt niet van zijn wan trouwen los. Terwijl de Stad spost toch geheel volgens de wet werkt. Ze maken daar ge woon gebruik van het beginsel dat in feite iedereen brieven mag bezorgen, zolang bepaalde regels niet overtreden wor den". Om de Stadspost niet meteen onder stapels drukwerk te be delven, wil de gemeente de hoeveelheid post die straks op de sorteertafel van de Stad spostburelen aan de Parkweg belandt, geleidelijk aan opbou- Als eerste gemeentelijke af deling, gaat de secretarie haar correspondentie aan de particuliere postbezorging toevertrouwen. Daarna zul len een voor een de andere afdelingen volgen. Geraniummarkt blijft trekken „Dit jaar ook meer hobbiisten gezien dan anders," aldus KMTP-vertegenwoordiger Van Bekkum, wiens waren vlot van de hand gingen. Van Bekkum had de indruk dat de belangstelling dit jaar vooral naar vaste planten, en dan met name heesters, uitging. Toch gingen ook veel markt- bezoekers met soms hele dozen kleinere plantjes voor balkon of tuin naar huis. Toen het jaarlijkse evenement rond vier uur was afgelopen en de koop lui hun waren inpakten, bleek over de gehele linie redelijk goed verkocht. Dat de markt druk werd be zocht had natuurlijk voor een belangrijk deel te maken met het mooie weer. Door de veel kleurige gewassen en het vro lijke zonnetje leek het Hema- plein een grote bloemenzee waaruit het voor de liefhebber soms moeilijk viel, zijn keuze te bepalen. Aan de Markt, altijd een grote leverancier van de bloemen weelde die men 's zomers in menige Schiedamse tuin kan aantreffen, werkten dit jaar behalve de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, een aantal orga nisaties mee die zich op andere wijze met de natuur bezighou den. Zo waren er stands van de pluimvee vereniging en de plaatselijke dierenbeschermers en kon de jeugd in een met dranghekken afgezet „weitje" schapen en lammeren knuffe len. Andere deelnemers, even te vreden over het geslaagde ge beuren, waren de dahliavere niging, de Schiedamse aquari- anen, de Nutsbedrijven (die een compostcontainer aanbo den) en last but not least de plantsoenendienst. 3IIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIilllllMlllllllllllllllliyj 1 SCHIEDAM Terwijl E vorig jaar per maand ge- middeld 120 inwoners 1 Schiedam de rug toe E I keerden, is het aantal „stadverlaters" in de eer- e ste drie maanden van 11984 gedaald tot on ge-1 veer de helft. Hoewel nog steeds geen sprake is van ook maar i de geringste bevolkings-| groei, lijkt de leegloop over haar hoogtepunt heen. In de periode tus-1 sen 1 januari en 311 E maart verloor Schiedam E „slechts" 184 inwoners. In sommige voorgaande E jaren werd een dergelij- E ke score wel in één E maand bereikt. Volgens opgaven van de afdeling burgerzaken op E het secretarie telde Schiedam eind maart E E 69.665 inwoners. In die 1 E maand daalde het bevol-1 1 kingscijfer met 73 perso- E E nen. E Dat betrekkelijk lage E negatieve saldo werd E veroorzaakt door de toe- E nemende aanwas van nieuwe bewoners (in i maart 189). Tegenover I deze nieuw gevestigden E staat overigens nog E steeds een respectabel E E aantal „emigranten". 253 E E mensen verhuisden in E E maart naar een andere E E gemeente. E In maart werden in E Schiedam 58 mensen ge- E boren, terwijl 67 sterf ge-1 E vallen werden gemeld, J overigens geen uitzon- derlijke cijfers gezien het negatieve geboorteo- S verschot dat Schiedam al sinds vele jaren kent. E Ook de kolommen huwe- E lijken en scheidingen le- E verden in maart het ver- 5 trouwde beeld op. In het eerste kwartaal van 1984 j leek het aantal scheidin- j gen zelfs naar een nieuw I record te groeien. Tegen- j over 57 huwelijken ston- j E den in de maanden janu- E ari, februari en maart E maar liefst 79 echtschei- E dingen. Alle inlichtingen over beslaande, direkl beschikbare en in de toekomst nog te bouwen woningen. Over woonlasten, subsidies, rijkspremies. hypotheken, enz. enz. kortom over alles waar u en uw ge/.in mee te maken krijgen als u een ander huis wilt. 3 DAGEN LANG ALLE INEDRMATIE l\ DE SPEOAM. IN HET GENTRI V VA V SRIJKENISSE ÜPGE/.ETIE INFORMATIE1ENT. Plaats: op hel Marktplein in Spijkenissc-ccnUvni Openingstijden: donderdag 17 mei en vrijdag IH mei van 15.00 Uil 2100 uur: zaterdag 1:9 mei van 10.00 Uil 16.00 uur I kond toch ook? Spijkenisse is een fijne plaats om le wonen! De deelnemerslijst is nog niet vastgesteld. Wel is zeker dat de winnaars van het op 30 mei in Uden (Brabant) te houden countryfestival van de partij zullen zijn. Samenstelling en presentatie van het program ma is in handen van Gerard de Vries alias Cowboy Gerard die in een grijs verleden enke le countryplaten opnam („Gid dy up Go"). 's Middags tussen twee en vijf testen technici van de TROS de geluidsinstallatie en wor den microfoonrepetities ge houden. Om acht uur gaat het eigenlijke festival van start, dat tot elf uur zal duren. Kaarten voor dit muzikale evenement kosten tien gulden en zijn verkrijgbaar bij de VVV aan de Buitenhavenweg. Telefonisch reserveren kan onder nummer 733000. Op 2 juni bij aanvang van het festival zullen de resterende kaarten bij de ingang van het park worden verkocht. Een plaatsbewijs geeft ook toegang tot de geluidsrepetities. roobol KipsjKvialist per 500 gram 1.98 SCHIEDAM Drie mannen, van wie één gewapend met een pistool, hebben donder dagnacht een roofoverval ge pleegd in een woning aan de Fazantlaan. Toen het echtpaar C. omstreeks middernacht thuiskwam werden zij opge wacht door een drietal onbe kenden. Terwijl zijn 44-jarige vrouw eerst gepakt en bedreigd werd, moest de 47-jarige echtgenoot, die van beroep restauranthou der is, in zijn werkkamer de kluis openen. Behalve wat zakelijke papie ren werden daaruit weggeno men een grote hoeveelheid sieraden en tweeduizend gul den aan kontanten. Nadat zij deze buit hadden verzameld vonden de overvallers het echtpaar vast op bed en na-' men zij de benen. Volgens de politie waren de daders afkomstig uit een Zuid- Europees land. Zij zouden een taal gesproken hebben die enigszins op Italiaans leek. Videoapecialisten Telefoon 260778-733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Ook voor uw verlichting Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 1