Reorganisatie duurt voort tot 1990 Scouting welpen en kabouters spannen samen regenboog Maaslandse Euro parlementariër is één van de vijf kandidaten Energiebesparen op z'n Canadees I Caravan controle O Dries voorpreventie Jubilaris f§ Jaloerse man schiet minnaar ex-vrouw dood Kinder variété ffMgk Directie Psychiatrische verpleging Twee fasen ^TOJWE AUJÖN 010 - 260199 OVERTREKKEN A. BOT maubatan Schieland ziekenhuis directeur Sonneveld (links): „wij blijven reorganiseren tot 1990". Rechts de verpleegkundig directrice van het ziekenhuis mevrouw C. De Frel- Schop. SCHIEDAM /VL AARDINGEN/ MAASSLUIS Zater dag 19 mei aanstaande zullen ruim 400 kabouters en welpen van Scouting Nederland uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis in de Maassluise Steendijkpol- der het landelijk regenboogspel van scouting Neder land afsluiten met een groots opgezet kleurrijk spel. De Steendijkpolder in Maassluis zal op 19 mei veran derd zijn in een regenboogeiland, waarop welpen en kabouters hun spel zullen spelen. SCHIEDAM Het Schieland ziekenhuis met gebou wen aan de Burgemeester Knappertlaan en de Stad houderslaan in Schiedam heeft deze maand een mel dingscommissie geïnstalleerd die klachten gaat behan delen van bezoekers en/of patiënten die zich op de één of andere manier onheus behandeld voelen door ver plegend personeel, direktie of één van de dienstdoende artsen. De meldings en/of ombudscommissie bestaat uit de he ren Van Eeuwijk, bestuurslid van de Patiënten belan genvereniging, de jurist Geerdes en de oud huisarts In 't Veld. Het ligt overigens in de bedoeling dat deze commissie pas in aktie komt als men overal elders zijn neus heeft gestoten. Voor ernstige klachten op medisch terrein blijft de landelijk funktionerende medische tuchtraad voorhanden. SCHIEDAM De in Schiedam geboren en getogen en momen teel in Maasland woonachtige VVD'er Aart Geurtsen (58) is één van de vijf kandi daten voor het burge meestersambt in Bre da. Afgelopen week is er een gesprek geweest tussen de leden van de vertrouwenscom missie van de ge meenteraad van Bre da en Aart Geurtsen. Aart Geurtsen was enige maanden gele- Het Nieuwe Stadsblad den één van twee VVD kandidaten voor de positie van com missaris van de ko ningin in de provincie Gelderland. Hij stond toen op de door de Koningin onderte kende voordracht als nummer twee achter Mattie de Bruyne, evenals Aart Geurt sen overigens een ge boren en getogen Schiedammer. De funktie van burge meester van Breda, is va- kant sedert eind novem ber van het vorig jaar. Toen maakte de toenmali ge burgemeester van Bre da ir. Merk gebruik van de vut regeling. Sinds die dag is er een on- zichbare politieke touw trekkerij ontstaan om het kennelijk zo begerens waardige burgemeester sambt van Breda. Eerst moet namelijk wor den ingevuld wat voor po litieke kleur de nieuwe burgervader van Breda moet gaan krijgen; de heer Merkck is een CDA'er. Vandaar dat ie dereen ervan uitging dat de nieuwe hoge funktio- naris in het Haagje van het zuiden lid van de CDA zou zijn en dan na tuurlijk met als bloed groep RK. Men had echter in Breda buiten de VVD minister van binnenlandse zaken Koos Rietkerk gerekend, die met veel schuiven met de burgemeesters-toewij- zingen in Nederland de stad Breda voor de VVD wilde innemen. In het stedelijk museum staken vrijdag Canadese bouwdeskundigen hun licht op over energiebesparing in Schiedam. Via dit apparaat komen alle „ingetikte" patiënten gegevens naar boven. Jaar in, Realise* uw cara waar hi jaar uit, gebruikt u uw caravan, ïrt u zich dat door tijdige controle ivan veiliger is! Dries weet precies i op moet letten. Bokelweg 100, llv 3125 AD Schiedam, te>-0,0154540< SPAANSEPOLDER Voor het opnieuw van uw bankatat, aathoak, ana. V HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 16 MEI 1984 PAGINA 3 Schieland ziekenhuis heeft ombudscommissie voor klachten Sinds 31 maart zijn alle groe pen bezig met het regenboog- spel wat Scouting Nederland speciaal voor welpen en ka bouters ontwikkelde en in heel Nederland gelijktijdig ge speeld en afgesloten wordt. Twee kleuren van de regen boog, te weten indigo en vio let, zijn op de aarde neerge daald om te zoeken naar een schat, die aan het eind van de boog verborgen zou zijn. Door het wegvallen van Indigo en Violet is de hele regenboog in gestort. Samen met welpen en kabouters hebben Indigo en Violet alle kleuren weer ge vonden in de afgelopen we ken. Zaterdag zullen welpen en ka bouters samen met Indigo en Violet op het regenboogeiland alle gekleurde, gevonden stuk ken in een speciaal gemaakte regenboogmachine stoppen, die de regenboog terug zal brengen in de lucht. De schat, die Indigo en Violet zochten, bestaat uit een mee gebracht kwartje wat bestemd is voor een door de welpen en kabouters gekozen doel. Dit doel wordt zaterdag bekend gemaakt. De landelijke op brengst zal ongeveer 10.000 gulden bedragen. Alle belangstellenden zijn wel kom om dit grote, gekleurde spel mee te maken. Vanaf 13.00 uur start de tocht op het terrein bij de Jan Schouten laan (Steendijkpolder-Maas- sluis). De hele middag zal af gesloten worden met een kampvuur dat rond 18.00 uur wordt aangestoken. Scouting Rijnmond verwacht grote be langstelling. De meldingscommissie rappor teert zijn bevindingen aan het bestuur van het Schieland zie kenhuis die dan wel of geen maatregelen neemt tegen de betrokken personeelsleden. De meldingscommissie werd deze week bekend gemaakt door de algemeen directeur van het Schieland ziekenhuis, Dr. Ir. F. Sonneveld. Deze neemt overigens deze week afscheid van het Schie land ziekenhuis wegens een benoeming buiten de zieken huissfeer. Hij wordt per 1 juli opgevolgd door de 59-jarige ir. K. G. W. Peters. Deze is momenteel nog direc teur van het fusie streekzie kenhuis Coevorden/Harden- berg. Ook komt per 1 juli de funktie van medisch directeur vakant. De huidige medisch directeur, C. J. M. Vlootman, heeft met ingang van die datum een funktie aanvaard als directeur van een ziekenhuis in Leid- schendam. Over zijn opvolging is nog niets bekend. Volgens de heer Sonneveld zijn er al leen nog maar een paar verke- nende besprekingen geweest met kandidaten, maar niet meer dat dat. De heer Vlootman fungeert overigens al enige tijd niet meer in de Schieland zieken huis direktie. Hij is door grote moeilijkheden in de privé-sek- tor uitgeschakeld en ziet geen Oud Schiedammer Geurtsen kandidaat burgemeesterl Breda 'N RANDSTAD-EDITIE KANTOOR Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-732877 Privé 010-707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Telefoon 010-732877 Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN: ADVERTENTIES Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor RED AKTIE: Peter de Lange SPORTREDAKTIE: Adri Boer EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-344022 Privé 010-265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIIN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor' UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190222, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 11-2-83 Dat stuitte echter weer op gro te bezwaren van zijn CDA col lega's binnen het baninet. Aangezien Breda een gemeen te is van meer dan 50.000 in woners dient de benoeming door de Koningin te worden voorgedragen door het kabi net. Het CDA heeft op zijn beurt twee zware kandidaten van haar politieke richting binnen het kabinet voorgedragen, dat zijn achtereenvolgens: de voorzitter van het op te heffen gewest Twenet Houben en de huidige burgemeester van Doetinchem. Dr. Havermans laatstgenoemde is verleden jaar gepromoveerd tot doktor in de socilae wetenschappen op een proefschrift over de zgn. art. 12 gemeenten. Dat zijn gemeenten die hun fi nanciële huishouding niet op orde kunnen krijgen en net als bij failliete ondernemingen binnen het bedrijfsleven onder curatele worden gesteld. De curator in dit verband is altijd het college van Gedeputeerde Staten van de provincie. Burgemeester Havermans van Doetinchem wil zijn doktersti- tel wel eens in klinkende munt uitbetaald zien en is ook qua positie aan promotie toe; vandaar zijn sollicitatie naar Breda. De eerder genoemde Twenste gewest voorzitter Houben worcll overigens ook genoemd voor de in dit najaar vakant te komen van burgemeester van Maastricht. Overigens zat ook de VVD partij-en politieke lei ding niet stil. Men stelde aanvankelijk voor de in Breda geboren en geto gen Dick Dees (tweede kamer lid) in zijn eigen stad te benoe men en hield de VVD AVRO voorzitter Wallis de Vries ach ter de hand indien er bezwa ren tegen Dees zouden ont staan. Aangezien Wallis de Vries de laatste tijd nogal on aangenaam in het nieuws is gekomen door de onderlinge twisten bij zijn AVRO zijn de kansen van hem tot vrijwel nul gereduceerd. Naast Dees is nu plotseling ook Aart Geurtsen, de Schiedamse, Maaslander naar voren ge schoven. Aart Geurtsen wordt door de VVD als een voorbeeldige kandidaat gezien omdat hij on bevangen staat tegen over Breda en hij nu ook is aan lo'n zware politieke funktie toe is. Aart Geurtsen wiens dochter Pauline voor de VVD zitting heeft in de Vlaardingse ge meenteraad, was oorspronke lijk advocaat in Rotterdam. Hij voltooide zijn rechtenstudie in Amsterdam. Van 1967 tot 1981 was hij lid van de tweede kamer en in 1974 werd hij tevens lid van het Europese parlement. Hij heeft diverse bestuursfunktie's bij een groot aantal midden standsorganisaties en bij de Veronica Omroep Organisatie. Verder is hij nog commissaris van de Nederlandse Midden- standsbank, de Algemene Zwolse Verzekersmaatschappij en de in Schiedam gevestige Beheer Slavenburg Bedrijven. Hoe de kansen van Aart Geurtsen worden ingeschat is (nog) niet te volgen. In Breda zegt men: „wij zijn dat politieke gekonkel meer dan zat, wij willen gewoon een burgemeester". SCHIEDAM Op verzoek van het Bouwcentrum in Rotterdam heeft Chris Zij develd (wethouder ruimte lijke ordening) 24 Canade zen uitgelegd wat energiebe sparing is. De Canadezen, 24 bestuur ders, architecten en bouwers uit Quebec en Montreal wa ren daartoe vrijdagmorgen te gast in het Stedelijk Mu seum waar een vertegen woordiger van architecten bureau Christinsson de bete kenis van de minimum-ener giewoningen in Woudhoek schetste. Aan dit unieke complex, dat al eerder (inter)nationale belangstelling trok, werd la ter op de dag door de Cana dese missie nog een bezoek gebracht. kans zijn funktie momenteel nog te hervatten. Het is nog maar de vraag of hij de ko mende maand nog terugkeert op de direktiestoel van het Schieland ziekenhuis. Een derde directeursfunktie van het Schieland zieken huis, namelijk die van eco nomische directeur, komt te vervallen. Deze funktie wordt helemaal onderge bracht bij die van de alge meen directeur. Van de huidige directie blijft aleen verpleegkundig direktri- ce mevrouw C. De Frel-Schop in funktie. Bij zijn afscheid deelde Schieland directeur Sonneveld mee dat het tot 1990 duurt voordat dit zieken huis is uit gereorganiseerd. De afsluiting in dat jaar moet dan zijn de totale (leeg) oplevering van het gebouw aan de Stad houderslaan, het voormalige Nóletziekenhuis dus. Hoe de bestemming dan zal zijn van dit gebouw aan de Stadhouderslaan is nog niet bekend. Sonneveld: ,.,Wij den ken nog steeds aan een ge bouw dat bestemd is voor de psychiastrische verpleging, maar de definitieve beslissing duurt nog wel een paar jaar, en dan ben ik al lang uit het gezicht vertrokken..." Overigens heeft het er alle schijn van dat het gebouw aan de BK laan, het voorma lige gemeente ziekenhuis, steeds meer de funktie van hoofdgebouw gaat kr-ijgen... „Om de poliklinieken goed te laten funktioneren moeten wij naar een andere ruimte", aldus de heer Sonneveld en waarom gaan we dan niet zitten in een nieuw te bouwen paviljoen in de tuin van het gebouw aan de BK Laan?" Bestuur en direktie van het Schieland ziekenhuis hebben inmiddels wel een interimplan opgesteld dat duurt tot 1990. Dit iterimplan bestaat uit twee fasen. Fase 1 bestaat uit aan passing van de operatiekamers die nu allemaal op de lokatie BK laan zijn gesitueerd en de eerder genoemde concentratie van de polikliniek. Deze fase 1 moet uiterlijk in 1989 voltooid zijn. Het laatste jaar van het plan tot en met 1990 is be stemd voor het voltooien van het plan. Binnen dit plan valt ook de net voltooide automatisering. Bij binnenkomst wordt de pa tiënt via het beeldscherm in de computer ingebracht. Men kan meelezen en zo zelf even tuele fouten herstellen. Ook alle medische gegevens wor den zoveel mogelijk inge bracht. Het is wel zo dat men alleen toegang kan krijgen tot het sy steem met een wachtwoord of sleutel. Dat voorkomt mis bruik, en staat ook borg voor de medische geheimhouding. Een en ander maakt deel uit van de automatisering van pa tiëntengegevens. De boekhoudkundige admin- stratie, die reeds geautomati- seed was, is met ingang van die datum ook op het nieuwe systeem overgebracht, zodat nu gesproken kan worden van één totaal automatiseringssys teem. Reeds een aantal maanden zijn medewerkers van het zieken huis bezig geweest met de voorbereiding van dit nieuwe z.g. VIZ-systeem. Het VIZ-sy- steem wordt reeds in een aan tal ziekenhuizen in Nederland gebruikt, zodat van de erva ring elders gebruik gemaakt kon worden. Ook de ziekenhuisklassen zijn onder de reorganisatie ge bracht. Dat betekent dat de zelfstandige klasse-afdelingen zijn vervallen en de klassepa tiënten allemaal op de betref fende afdeling van de behan delende artsen en verpleeg kundigen zijn ondergebracht. Men ligt in eigen kamers en krijgt verzorging die bij klas sepatiënten behoort. Volgens mevrouw De Frel-Schop, ver pleegkundig directrice van het Schieland ziekenhuis, is dit ge daan om geloop van gespecia liseerde behandelende artsen en verpleegkundigen te voor komen. Verder heeft het Schieland ziekenhuis in de ruimte waar vroeger de kraamafdeling was gevestigd in het gebouw Stad houderslaan een ruimte ge creëerd voor verblijfspatiën- ten. Deze zijn patiënten die feite lijk in een verpleegtehuis moeten worden onderge bracht maar daar bedraagt de wachttijd voor opname gemiddeld maar liefst zo'n 400 dagen. Deze afdeling wordt niet gebruikt voor op namen van buiten maar uit sluitend voor patiënten die reeds in het ziekenhuis wor den behandeld. m SCHIEDAM Op woensdag 16 mei (vandaag) viert Her man van der Poort zijn 25-ja- rig dienstverband bij de Open bare Nutsbedrijven. De jubilaris is jarenlang meter- opnemer geweest in de buiten dienst. De laatste jaren werkt hij in de binnendienst als ad ministratief medewerker bij de afdeling klantenservice. Tot zijn werkzaamheden beho ren onder meer het verwer ken van mutaties. Mede daar door treedt hij veelvuldig in kontakt met verbruikers aan de balie, die vorig jaar meer een open karakter heeft ge kregen. I Na 'n WCC-beurt herkent I u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- 1 straat 15, a Schiedam al«(f LID-FOCWA Vraag vrijblijvend prijsopgave Oosthavenkade 56 Vlaardingen, telefoon 345163 SCHIEDAM De politie speurt momenteel naarstig naar een tweetal vrouwen dat in de afgelopen maand een ze vental inbraken heeft ge pleegd in de omgeving van de Burg. van Haarenlaan. Volgens getuigen die de vrou wen vermoedelijk bij een in braak hebben betrapt, gaat het om „zigeunerachtige typen" van circa 20 en 45 jaar oud die Duits spreken. Hun werkwijze is bij iedere in braak gelijk. De toegangsdeur wordt bewerkt met een schroevedraaier en een stuk hout totdat het slot open springt. In drie gevallen wisten de vrouwen geld, sieraden en een portemonnee buit te maken. In de overige vier gevallen le verde hun speurtocht niets op. SCHIEDAM Dinsdagmor gen vroeg heeft een 37-jarige Schiedammer de minnaar van zijn ex-vrouw, doodge schoten in haar woning aan de Oostsingel. Het slachtof fer, de 37-jarige J. C. Mensch uit Rotterdam, werd getrof fen in het lichaam en het hoofd. Gewapend met een pistool drong de dader omstreeks zes uur het huis binnen en vuurde meerdere schoten af op zowel zijn voormalige echtgenote als haar vriend. De vrouw, eveneens 37 jaar, kreeg een schampschot in de onderbuik, maar hoefde niet in het ziekenhuis te worden opgenomen. Direct na de schietpartij meldde de dader zich telefo nisch bij de politie. Hij liet zich gewillig naar het bu reau brengen. Ook het moordwapen is terecht. Vol gens de politie werd de man gedreven door jaloezie. SCHIEDAM Voor alle kin deren van Schiedam wordt op zaterdagmiddag 19 mei een leuke variété-voorstelling ge geven. Tussen een en drie uur kunnen ze op het Hemaplein daarnaar komen kijken. Gek ke, leuke en zeer spannende toneelstukjes zullen worden opgevoerd. Het volgende staat op het programma: Jan Klaassen en Katrijn; Truusje en Pierewiet; De her- rie-schoppers; De trekkebek- kers; De zeerovers William Bound en Tad Cadway; De ge leerde professor Kaalhoofd. Ieder stukje duurt hooguit 20 minuten. Het jeugdvariété wordt georganiseerd door de Schiedamse Gemeenschap.

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 3