lassie ^driaan Jttnderkrarit Hoe Bassie -paardrijden leert. een gratis rode Bassieneus De speciale Mazda 626Limited vanaf f23.895,- De enige zaak waar het al meer dan 30 jaar feest is!! specialist in feestamusement en party-artikelen Broersveld 125, telefoon 264296 wnatim Als echte clowns hun clownschmink bij kopen, waarom zouden alle kinderen van Schiedam dat dan niet doen? En! Om het feest nog feestelijker te maken krijgt ieder kind bij aankoop van minimaal 5.- schmink of clownsartikelen t Een unieke vorm van beleggen in zilver: De beperkt leverbare Mazda 626, die 'Limited' werd genoemd. Herkenbaar aan de don kere zilver metallic kleur, de prachtige bruine binnenbekleding en bronskleurig getint glas rondom. U investeert tegelijk in de bekende kwaliteiten van de 626 als een temperamentvolle motor, een comfortabel interieur, een royale praktische bagageruimte, een geavanceerde voorwielaandrijving, een zelfcorrigerende stuurinrichting en een bijzonder aangenaam weggedrag met o.a. opmerkelijk grote koersvastheid. De Mazda 626 Limited is er als vijfdeurs Hatchback en vier- deurs Sedan, met naar keuze een 1.6 of2.0 L motor met vijfbak. Er is al een Mazda 626 vanaf f20.895r- Afleveringskosten f370,-. ICrifaSlLJO Wijzigingen voorbehouden. Méér auto, minder zorgen. Pagina 7 ölilillü Het is een stralende mooie dag, echt een dag om niets te doen en de hele dag heerlijk te luieren in een makkelijke stoel en genieten van de warme zon. Maar op een terrein, even buiten de stad, wordt er niet geluierd, daar wordt heel erg hard gewerkt. Het terrein staat vol met vrachtauto's en mannen sjouwen met zware palen en plan ken. Wat zijn ze aan het doen? Vier mannen halen een groot zeil uit een vrachtwagen en brengen het naar het midden van het terrein. Gaan ze een tent bouwen? Maar dit terrein is toch geen cam pingplaats? De mannen vouwen het zeil open en halen nog een paar grote zeilen uit de vracht wagen, vouwen die open en knopen ze met touwen aan el kaar. Dan maken ze het grote zeil vast, aan vier grote masten die ze hebben opgezet en het grote zeil gaat omhoog. Het wordt een tent, maar geen kampeertent. Het is de grote cir custent. Er komen steeds meer auto's het terrein oprijden, vrachtwagens en auto's met ca ravans, ze worden keurig rond de circustent gezet. Uit één van de caravans komen twee mensen. De ene man heeft een zwarte broek aan, met een brede riem en een blauwe blou se. De ander ziet er heel anders uit. Die heeft een rode jas, rode haren en een rode neus. Je hebt ze natuurlijk al lang her kend, het zijn Bassie en Adriaan Bassie loopt te springen en te zingen; "hoi, hoi, hoi, hieperde- piep zat op de stiep". Adriaan kijkt lachend naar hem. "Waar om ben jij zo vrolijk?" "Nou"; zegt Bassie; "ik vind het zo fijn dat ik ga paardrijden". "Jij gaat niet paardrijden", verbetert Adriaan hem; "Je gaat leren paardrijden". Bassie kijkt beledigd naar Adri aan. "Dat paardrijden heb ik zo geleerd, ik ben de knapste dom me clown van de hele wereld en omstreken". En terwijl hij dat zegt, loopt hij tegen een paal van de staltent. "Au, ga opzij lange dunne". Boos geeft Bassie een trap te gen de paal. "Au, nu doet mijn vctet ook nog pijn". Adriaan schatert van de lach. "Met een domme clown als vriend beleef je ook elke dag wat leuks". Bassie trekt een pijnlijk gezicht en voelt met zijn ene hand aan zijn voet en met zijn andere hand aan zijn neus. "Ik begrijp niet wat jij zo leuk vindt." Adriaan maakt twee paarden los; "Bassie pak jij alvast een zadel, dan breng ik King en Thor naar buiten." Bassie bukt en pakt het zadel, één, tweeallemaggies, wat is dat zadel zwaar". Kreunend en steunend waggelt Bassie, met het zadel in zijn armen, de staltent uit. En wat er dan gebeurt, gaat alle maal heel snel. Bassie merkt niet dat er een stok op de grond ligt, hij struikelt er over en valt languit op de grond, het zadel boven op hem. Adriaan, die het ziet gebeuren, komt geschrok ken aanlopen. "Bassie, wat doe je?" Bassie kijkt zuchtend naar Adriaan "ik bekijk het gras van dichtbij". Adriaan schiet in de lach, als hij merkt dat Bassie zich niet be zeerd heeft, "dat zadel moet niet op jouw rug, Bassie, dat moet op de rug van het paard." "Help me liever" kreunt Bassie, die probeert op te staan. Adriaan tilt met één hand het za del op, helpt Bassie overeind, en zegt: "Laat mij het andere za del maar halen, pas jij maar op de paarden." Een paar minuten later zijn de paarden opgezadeld en kan Bassie beginnen met zijn eerste paardrijles. "Hoe kom ik boven op dat paard, Adriaan?" Adriaan gaat voor Bassie staan en vouwt zijn handen in elkaar "zet je voet maar in mijn han den, dan til ik je er op." Bassie doet wat Adriaan zegt en een tel later zit hij op het paard. "Adri aan"; roept hij geschrokken. "Wat is er Bassie?" "Ze hebben het hoofd van mijn paard gepikt, ik zie het niet;" roept Bassie. Adriaan kan zijn lachen haast niet inhouden. "Nee, domme clown, het paard z'n hoofd is niet gepikt, je zit achterstevoren op het paard;" Bassie kijkt achterom en ziet wat hij fout heeft gedaan. "Je hebt gelijk, ik zit helemaal bui tenste binnen, even omdraaien". Als Bassie goed op zijn paard zit, klimt Adriaan op zijn paard. "Nou dan gaan we beginnen met de eerste les." "Om het paard te laten lopen druk je zachtjes met je hiel in de flanken van het paard." "Wat zijn flanken?"; vraagt Bassie verbaasd. "Dat is de zijkant van het paard, bij zijn achterbeen." Bassie knikt begrijpend en doet precies wat Adriaan gezegd heeft. "Hoi, hoi, hoi, hij doet het Adriaan, kom dat zien, kom dat zien, Bassie de clown rijdt paard." Adriaan komt met zijn paard naast Bassie rijden. "Goed zo Bassie, nu moet je aan de rech ter teugel trekken." Bassie trekt aan de rechter teugel en roept blij; "mijn paard gaat rechts af" Adriaan knikt tevreden naar Bassie; "Goed zo, nu moet je aan de linker teugel trekken!" Bassie doet het en als hij ziet dat zijn paard links af gaat juicht hij; "Joepidee, mijn paardje gaat linksaf, ik kan paardrijden." Bassie is zo trots als een pauw, hij gaat stoer rechtop zitten en zegt met een zware stem; "Adri aan, hier rijdt cowboy Bassie." Adriaan kijkt glimlachend naar Bassie, ook hij is trots dat Bas sie het allemaal zo vlug begrijpt. "Adriaan?" vraagt Bassie; "wat moet ik doen om mijn paard sneller te laten lopen?" Daar hoef je niets voor te doen Bassie," zegt Adriaan "als je te gen King zegt, sneller, dan gaat hij al sneller lopen". Wordt vervolgd op de achterpagina! HET MASKER Het Masker v HP H De weg naar betaalbare perfektie Landman EE Noordmolenstraat 17-20 Schiedam Tel. 266233

Het Nieuwe Stadsblad | 1984 | | pagina 29